Skocz do zawartości

Droga życia 8 - charakterystyka


Polecane posty

DROGA ŻYCIA 8

 

Charakter - osobowość

Liczba ta symbolizuje siły materialne, służące człowiekowi w zrealizowaniu jego celów. Mówi nam ona o najwyższej sprawiedliwości, o nagrodzie czekającej człowieka, jeśli na nią zasłużył poprzez swe wysiłki.

Wibracja ta jest najpotężniejsza spośród wszystkich wibracji i silnie działa w Portrecie Numerologicznym. Osoby urodzone pod jej wpływem bardziej niż pozostałe są energiczne, bojowe, ambitne, zdolne, zrównoważone, pewne siebie. Posiadają niezwykle silną osobowość. Odznaczają się często skrajnymi poglądami, impulsywnym i zdecydowanym charakterem, są zuchwałe, odważają się na to, o czym inni nawet nie śnią. Ósemki ufają tylko sobie, a ich decyzje oparte są na rzeczowej analizie wszystkich "za" i "przeciw" danej sprawy.

Osoby te świadome są swych umiejętności, a ponieważ nie boją się ciężkiej, wytrwałej pracy i ryzyka, często osiągają zamierzone cele. Ich wytrwałość i upór nie mają sobie równych. Dlatego też nie dziwi fakt, że Ósemka związana jest z władzą, siłą, sławą i sukcesami w każdej dziedzinie. Liczba ta obfituje w ludzi sukcesu, którzy nierzadko zaczynali "od zera" i musieli ciężko walczyć, aby wspinać się po drabinie społecznej. Dla Ósemek nie istnieją bowiem przeszkody nie do pokonania, wręcz przeciwnie - problemy są dla nich wyzwaniem. Rozumują w sposób praktyczny, pozytywny i konstruktywny, są ponadto obdarzone zdrowym rozsądkiem i praktycyzmem. Widzą rzeczy takimi, jakie są i nie oszukują siebie samych ani nie pozwalają na to innym.

Ósemki, jak już wspomnieliśmy, odznaczają się ekstremalnymi i radykalnymi poglądami, i przeważnie nie uznają kompromisów. Dla nich wszystko jest albo białe, albo czarne, chcą mieć wszystko albo nic, teraz albo nigdy. Podziwiają osoby, którym się w życiu się powiodło, pogardzając wszystkim, co nijakie i przeciętne.

Odwaga, zdyscyplinowanie i zdolność koncentracji stanowią największe zalety Ósemek. We wszystkim, co robią (interesy, praca rozrywka), pełne są zaangażowania, pasji i determinacji, co zaskakuje osoby mniej popędliwe.

Ósemki są nieprawdopodobnie aktywne zarówno pod względem fizycznym, jak i umysłowym. W działaniu są kompetentne i nadzwyczaj skuteczne. Charakteryzuje je ponadto szczerość, uczciwość, prawość, prostolinijność, a także niezależność. Nienawidzą kłamstwa, hipokryzji oraz intryg. Można mieć do nich pełne zaufanie, gdyż nie boją się odpowiedzialności za swe czyny i słowa. Krótko mówiąc, są to osoby szczere i prawe.

Ósemki potrafią podejmować właściwe decyzje i są urodzonymi przywódcami. Posiadają wybitne zdolności organizatorskie, uwielbiają kierować i rozkazywać. Ich osobowość i liczne zalety sprawiają, że podwładni Ósemek z ochotą i zaufaniem spełniają ich polecenia.

Osoby o tej wibracji mają niezwykły dar przekonywania, wrodzoną znajomość duszy ludzkiej, toteż z łatwością pozyskują otoczenie dla swych celów. Nic dziwnego, że często stają się osobami wpływowymi, cieszą się społecznym autorytetem i szacunkiem.

Ósemki są bardzo sprytne, roztropne i nieugięte w swych dążeniach. Zawsze są gotowe do walki, ale tylko po to, aby zwyciężyć. Odznaczają się ogromną ambicją i wielkim zaangażowaniem w to, co robią. Wiara i zapał, jakimi się charakteryzują, mogą uczynić z nich fanatyków religijnych, bądź politycznych.

Wspomnieliśmy już wcześniej, że Ósemki częściej niż inne osoby osiągają życiowe sukcesy w każdej wybranej dziedzinie. To prawda, że wytrwałość jest jedną z najważniejszych cech, pomagających w osiągnięciu sukcesu, lecz Ósemki powinny mieć na uwadze, że upór i zawziętość przesłaniają rozsądek i obiektywność. Przekonani, że zawsze się ma rację, nie przyznawanie się do własnych błędów, nieliczenie się z innymi i chęć dominacji za wszelką cenę może prowadzić do porażki i autodestrukcji.

W przypadku tej wibracji bardzo negatywny może być nadmiar ambicji. Ósemki często przywiązują zbyt dużą wagę do pieniędzy, sukcesu, pozycji społecznej i dóbr materialnych. Bywa, że nie potrafią cieszyć się tym, co mają, chcąc ciągle więcej i więcej. W pocie czoła pracują, aby zrealizować swe cele, a gdy już je osiągną, mają "na oku" coś nowego, nowy szczyt do zdobycia...

Ta "nie kończąca się historia" sprawia, że czują się sfrustrowane i nigdy nie zadowolone. Ponieważ są aktywne i niespokojne aż do przesady, wciąż planują zmiany, co prowadzi do osłabienia starań i łatwo zamienia sukces w porażkę.

Bardzo często Ósemki mają opinię osób autorytarnych i zbyt wymagających. Wyobrażają sobie, że wszyscy ludzie angażują się we wszystko równie intensywnie, jak one same.

Wibracja ta obdarza ogromną siłą, toteż osoby urodzone pod jej wpływem są w stanie wiele wytrzymać i na ogół potrafią panować nad własnymi emocjami. Jeśli jednak ktoś je sprowokuje, wybuchają z niezwykłą gwałtownością. W takich sytuacjach tracą wszelkie panowanie nad sobą i reagują agresywnie i impulsywnie, nie myśląc o konsekwencjach takiego postępowania. Gwoli prawdy warto jednak dodać, że projekcja ta musi być naprawdę duża. Ponieważ wibracja Liczby 8 jest wibracją krańcowości, znajdziemy tu dwa rodzaje temperamentów. Z jednej strony będą to osoby o bardzo rozwiniętej zdolności do samokontroli, z drugiej zaś spotkać można Ósemki nie potrafiące zapanować nad swymi zmiennymi nastrojami i wybuchowym charakterem.

Jednym z najważniejszych zadań ich życia będzie zatem praca nad ujarzmieniem swego temperamentu, który niejednokrotnie jest ich największym wrogiem.

Jak już wspomnieliśmy, osoby o tej wibracji należą do najodważniejszych spośród wszystkich Liczb Skali Numerologicznej. Ich hart ducha nie podlega dyskusji i sprawdza się zawsze w sytuacjach największego niebezpieczeństwa. Ósemki nie znają lęku, a kiedy inni tracą głowę, one postępują z zimną krwią, całkowicie panując nad sytuacją. Nic dziwnego zatem, że w takich przypadkach wszyscy się im podporządkowują, ślepo spełniając ich polecenia. Ósemki bowiem zawsze potrafią chaos zmienić w porządek, a tym samym zapobiec większym nieszczęściom.

Osoby te charakteryzuje poza tym wielkie poczucie sprawiedliwości i etyki. Zarówno w swym postępowaniu, jak i w swych opiniach starają się być bezstronne, obiektywne i uczciwe. Posiadają ponadto ogromny szacunek dla ideałów takich, jak honor czy godność, dlatego też szukają towarzystwa ludzi powszechnie szanowanych i znanych z nieskazitelnej postawy. Wiele osób uważa jednak Ósemki za interesowne i oportunistyczne. Bierze się to stąd, że niektórzy przedstawiciele tej Liczby potrafią być bardzo szorstcy i nieprzyjemni wobec tych, którzy są dla nich niewygodni czy przeszkadzają im w realizowaniu ich celów. Są natomiast wielkoduszni, mili i uprzejmi, kiedy mają na to ochotę lub jeśli dana osoba przypadnie im do gustu. Dlatego też, mimo swego talentu, wyobraźni, dynamizmu i innych cech ułatwiających im drogę do sukcesu, powinny Ósemki pamiętać, że uda się go osiągnąć jedynie wtedy, gdy poskromią nieco swą ambicję, wybujały temperament oraz nadmierne przywiązanie do dóbr materialnych.

Negatywny aspekt tej wibracji przejawia się między innymi w tym, że osoby pozostające pod jego wpływem są egoistyczne, złośliwe, nieufne aż do przesady, chciwe, a nawet okrutne i mściwe. Materialiści nie przebierają w środkach, aby osiągnąć swój cel. Kpią sobie wówczas z wszelkich zasad etyki, nadużywają swej władzy, są nietolerancyjne i zawzięte. Nie znają litości ani współczucia, są zimne, egocentryczne i wyrachowane.

Osoby o tej wibracji powinny uważać, aby ich silny charakter i niezłomna wola nie stały się przyczyną nadużyć, prowadzących z kolei do życiowej i porażki. Warto w tym miejscu dodać, że wibrację tę charakteryzują krańcowości, toteż spotykam niejedną Ósemkę, będącą całkowitym zaprzeczeniem wyżej wymienionych cech, a więc tchórzliwą, nieśmiałą i niezdecydowaną.

 

Powołanie - zawód

Osoby o tej wibracji mogą osiągnąć każdy cel, jaki sobie wyznaczą. Najlepsze jednak sukcesy czekają je w świecie wielkiej finansjery, polityki i biznesu. Osoby te triumfują wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą plany i przedsięwzięcia na wielką skalę. Wyróżniają się w każdej dziedzinie, w której mogą wykazać się celnością sądów, zdrowym rozsądkiem i umiejętnością trafnej oceny sytuacji, a także gorliwością, stanowczością, konsekwencją w realizowaniu zamierzeń oraz dynamizmem, i energią.

Ósemki są wyśmienitymi organizatorami, pełnymi inicjatywy, potrafiącymi zachęcić współpracowników do działania i urzeczywistnienia najśmielszych nawet pomysłów. Odznaczają się przy tym ogromną samodyscypliną i umiejętnością koncentracji. W istocie, gdy Ósemka ma jakieś problemy czy sprawy do rozwiązania, zapomina o całym świecie. Nie liczy się dla niej nikt i nic, co nie jest związane z aktualnie interesującą ją sprawą. Dopiero gdy ją zakończy, odzyskuje poczucie rzeczywistości.

Osoby o tej wibracji obdarzone są ogromną siłą fizyczną i wytrzymałością, również psychiczną. Pozwala im ona znieść to nieustanne napięcie, w którym żyją, będąc stale w pogoni za zrealizowaniem swych ambicji i dążąc do wyróżnienia się z otoczenia.

8 jest liczbą "mentalną"; osoby urodzone pod jej wpływem mają jasny, chłodny umysł, a także zdolność do postrzegania wszystkich aspektów danej sprawy, co jest wyjątkowo przydatne w świecie biznesu. Zdolności handlowe Ósemek są znaczne; osoby te w instynktowny sposób wiedzą kiedy i jak angażować się w dane przedsięwzięcie. Ci urodzeni gracze, zimni i wyrachowani, potrafią i lubią ryzykować, polegając zawsze na swym niezawodnym instynkcie.

Wszystkie te cechy czynią z Ósemek osoby szczególnie predestynowane do tego, aby osiągnąć sukcesy wszelkiego typu. Powinny jednak uważać przy wyborze zawodu, gdyż te same zalety źle ukierunkowane, mogą stać się dla nich zagrożeniem.

Osoby z tej grupy numerologicznej najlepiej sprawdzą się jako: adwokaci, sędziowie, dyrektorzy firm, wykładowcy, liderzy polityczni, finansiści, inżynierowie, chirurdzy, wynalazcy i doradcy.

Mogą również osiągnąć najwyższe stopnie wojskowe, a także stanowiska polityczne czy dyplomatyczne. Jednocześnie, mogą święcić triumfy we wszystkich dyscyplinach sportowych, zwłaszcza związanych z rywalizacją, ryzykiem i niebezpieczeństwem, jak np. wyścigi samochodowe czy skoki spadochronowe. Wśród Ósemek znajdziemy również wielu pilotów doświadczalnych, trenerów sportowych i... harcerzy.

Dobrze idzie im praca w handlu, bankowości i przemyśle, zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych. Mogą się sprawdzić również jako policjanci i detektywa, strażacy lub urzędnicy administracji publicznej.

Osoby znajdujące się pod wpływem tej wibracji mogą być doskonałymi księgowymi, ekonomistami i ekspertami w dziedzinie informatyki. Niezastąpione są również jako szefowie korporacji, dyrektorzy dużych firm, a nawet jako mężowie stanu i głowy państw.

Z liczbą 8 związane są także: broń, ładunki wybuchowe, instrumenty chirurgiczne, materiały budowlane, elektryczność i elektronika. Dlatego też osoby o tej wibracji stają się uznanymi chirurgami, mechanikami czy wojskowymi. Dobrze sobie również radzą z obsługą i naprawą wszelkiego typu urządzeń.

Szansę na sukces mają także, zajmując się handlem nieruchomościami, handlem międzynarodowym oraz prowadzeniem restauracji i hoteli.

Jak już wspomnieliśmy, osoby o tej wibracji mogą realizować wielkie inwestycje, pod warunkiem jednak, że wykażą więcej zmysłu dyplomatycznego i będą w stanie zapanować nad swym temperamentem, a także, jeśli będą unikać podejmowania pochopnych decyzji i gwałtownych reakcji. Skłonności te mogą bowiem zniweczyć to wszystko, co Ósemki zdobyły, nierzadko kosztem wielu wysiłków i wyrzeczeń.

Jako urzędnicy, osoby te są odpowiedzialne, sumienne i efektywne. Czasami jednak mogą wzbudzać zazdrość wśród swych kolegów z pracy, jako że zbyt często się wyróżniają, a ich aktywność i energia mylone są z oportunizmem.

Jako szefowie natomiast, Ósemki starają się być sprawiedliwe, ale grozi im niechlubna sława osób autorytarnych i zbyt wymagających. Są bowiem mało dyplomatyczne i wymagają od swych podwładnych tyle samo, co od siebie (czyli wiele), co spotyka się z niechęcią i niezrozumieniem bardziej leniwych pracowników.

 

Sprawy materialne

Ósemki mają wyjątkowy talent w sprawach finansowych. Nadzwyczajna umiejętność panowania nad sobą, właściwa większości osób o tej wibracji, ułatwia im zdobywanie pieniędzy, a ich inwestycje najczęściej są bardzo udane. Ósemki są na ogół większymi materialistami niż osoby o innych wibracjach. Umysłowość Ósemek skłania je bardziej ku praktycznej i utylitarnej stronie życia niż ku filozoficznym i intelektualnym rozmyślaniom. Z tego też powodu, ich plany życiowe mają na celu zwykle polepszenie sytuacji materialnej i społecznej. Ósemki działają z myślą o przyszłości.

Zdobycie pieniędzy przychodzi Ósemkom łatwiej niż innym. Osoby o tej wibracji często gromadzą olbrzymie fortuny, które zawdzięczają własnej pracy i inteligencji. Osiągają zwykle to, o czym marzą, a jest to najczęściej sława, prestiż lub majątek. Powinny jednak mieć się na baczności, aby nie przesadzić z tą zachłannością, gdyż bywa ona nierzadko przyczyną porażek i utraty pozycji, o którą tak bardzo walczyły. Poza tym, jak już powiedzieliśmy przy innej okazji, osoby te nie potrafią cieszyć się tym/co osiągnęły; po zdobyciu jednego szczytu natychmiast wyznaczają sobie następny, jeszcze wyższy. Taka postawa sprawia, że Ósemki nigdy nie są zadowolone; żyją w ciągłym napięciu, a ponadto zbyt często ryzykują, narażając swą pozycję i nierzadko dzieło swego życia.

Mimo że osoby te nie aprobują marnotrawstwa czy rozrzutności, same są hojne wobec swojej rodziny, chętnie też wspomagają finansowo wszelkie akcje charytatywne. Nie skruszą natomiast ich serc żebracy i wszelkiego rodzaju pasożyty społeczne, których zresztą z łatwością rozpoznają. Zanim zdecydują się, aby komuś pomóc, muszą się przekonać, że dana osoba zrobiła wszystko, co w jej mocy lub że padła ofiarą nieszczęśliwego splotu okoliczności niezależnych od niej samej.

 

Życie uczuciowe

Podobnie jak w każdej innej dziedzinie życia, w kontaktach osobistych Ósemki zwykle są zaborcze. Nie mają wielu tzw. przyjaciół od serca. Z jednej strony nieczęsto mają okazję spotkać osobę zdolną sprostać ich wymaganiom, z drugiej zaś zbyt są zajęte wspinaniem się na kolejny "szczyt" w ich karierze.

Poza tym, w stosunkach z innymi ludźmi Ósemki nieświadomie starają się ich sobie podporządkować.

Osoby te są mimo to dobrymi i lojalnymi przyjaciółmi, zdolnymi do wielkich poświęceń. Wymagają jednak tego samego od swoich przyjaciół. Jako wrogowie natomiast, osoby te mogą wzbudzać prawdziwy popłoch. Walczą uczciwie, ale zawzięcie i nigdy nie zapominają doznanych uraz. Pod tym względem są bezkompromisowe. Można być pewnym, że wcześniej czy później pomszczą swe krzywdy lub upokorzenia.

Osoby o mniej silnej wibracji czują nieodparty pociąg do porywczych i "ognistych" Ósemek i są gotowe pójść na wszelkie ustępstwa, aby zdobyć ich przyjaźń lub miłość.

Dynamizm, niebanalna osobowość oraz pewien nieuchwytny czar czyni z Ósemek osoby niezwykle atrakcyjne dla płci przeciwnej, wzbudzając często prawdziwe namiętności.

A one same? Jak zachowują się wobec okazywanych im uczuć? Jak możemy się domyślać, również i w tym przypadku kierują się zasadą "wszystko albo nic". Jednak, mimo że nieustannie oscylują między skrajnościami (gorąca namiętność albo obojętność), w ich przypadku obojętność nie oznacza braku miłości. Wynika ona po prostu z faktu, że kiedy Ósemki pochłonięte są jakimś problemem, wszystko inne przestaje się dla nich liczyć; nie potrafią i nie mogą myśleć o czymś innym. Same natomiast wymagają od partnera całkowitego oddania i podporządkowania się. Nie zadowoli ich przelotnie okazywana czułość i miłość; musi być to Miłość przez duże M, całkowita i totalna. Nic dziwnego, że ich związki uczuciowe przypominać będą huśtawkę. Ale jednego możemy być pewni: związki te nigdy nie będą nudne.

Pełne słodyczy i wewnętrznego spokoju Dwójki i Szóstki zapewnią równowagę i harmonię, których tak bardzo potrzebują bojowe i nerwowe Ósemki.

Związek Ósemki z 4, 7 lub 9 może okazać się szczęśliwy, mimo że osoby o tych wibracjach na ogół niechętnie zawierają trwałe związki.

Towarzyskie, dynamiczne, spontaniczne, o iście merkuriuszowskim temperamencie 3 i 5 mogą stworzyć trwały i szczęśliwy związek z Ósemkami, chociaż istnieje obawa, że ewentualne konflikty Piątek z tymi ostatnimi przypominać będą bardziej homeryckie boje niż intelektualne dyskusje.

Niewielkie szansę na szczęśliwe życie mają natomiast Ósemki z Jedynkami, a także z osobami o tej samej wibracji. Obie te wibracje są bowiem równie wybuchowe, agresywne i lubiące dominować, co może powodować liczne problemy i spięcia, a w konsekwencji być przyczyną rozwodów.

 

Dzieci o tej wibracji od najmłodszych lat wykazują silną osobowość. Przeważnie są samowystarczalne, zdecydowane, odważne i rezolutne. Te inteligentne osóbki dokładnie wiedzą, czego chcą i, co chciałyby w życiu osiągnąć. Zwykle są poważne, pełne rezerwy i opanowane. Bywają jednak również dzieci-Ósemki wybuchowe, agresywne i kłótliwe. Wychowanie ich powinno opierać się na sprawiedliwości i uczciwości, nigdy bowiem nie uzyska się dobrych rezultatów, postępując z nimi w sposób gwałtowny i nadużywając rodzicielskiej władzy.

 

Jako rodzice natomiast, Ósemki wykazują, niestety, skłonności do dominacji. Często są zbyt surowe i wymagające, ale zawsze uczą swe dzieci szczerości, uczciwości i bezstronności. Jedyna rada, jakiej potrzebują to ta, żeby starały się być trochę bardziej czułe i wyrozumiałe, a mniej nieugięte.

 

Uwagi dodatkowe

Powołaniem życiowym osób urodzonych pod wpływem wibracji Liczby 8 jest wykorzystanie ogromnej energii i równie wielkiej ambicji tak, aby przynosiły korzyści bliźnim. Ich karmą jest uświadomienie sobie, a następnie nauczenie innych, jak planować i zrealizować swe projekty, aby osiągnąć materialne korzyści, a także, jak w sposób uczciwy i bezstronny korzystać z władzy czy autorytetu, jaki posiadają, mając na celu dobro innych, nie tylko własne

 

źródło: Gladys Lobos

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 11 months later...

DROGA ŻYCIA 8

ŻNIWIARZ

Władza, pieniądze, realizacja, przywództwo, mistycyzm

 

Jest to droga autorytetu, siły woli i pieniądza, sukcesu materialnego albo przeciwnie — klęski, problemów finansowych i ryzyka.Jesteś osobą praktyczną, posiadasz ogromny zmysł organizacji i planowania, a także wystarczającą wytrwałość, by wyczekać na moment sukcesu. Z uporem zmierzasz do celu i nawet jeśli po drodze potkniesz się o jakieś przeszkody, nigdy nie będziesz się czuł pokonany. Twoja władza nad innymi bierze się z nabytej w poprzednich wcieleniach umiejętności nadawania formy energii, nie trwonienia jej bez potrzeby, lecz pomnażania jej mocy przez precyzyjne ukierunkowanie. Wiedza wewnętrzna o życiu i śmierci, o sprawiedliwości kosmicznej i konsekwencji skutków naszych poczynań powoduje, że nie identyfikujesz się emocjonalnie z żadną sytuacją.

 

Oglądasz życie jak przez szklaną szybę. Dlatego postrzegany jesteś jako osoba „zimna", choć w rzeczywistości jesteś czuły i opiekuńczy. We wszystko, co robisz, wkładasz dużo pasji, a poczucie, że panujesz nad sytuacją, popycha cię do mnożenia obowiązków. Dlatego też żyjesz w ciągłym napięciu. Ważne jest dla ciebie, by sytuacje były czyste i jasne, bez podtekstów. Wszystkie te cechy sprawiają, że masz zdolności do interesów, obracania pieniędzmi lub zarządzania wielkimi przedsięwzięciami. Jesteś znakomitym, lojalnym szefem; stanowczym i posiadającym umiejętność logicznego myślenia. Pełnisz rolę ojca, co daje innym poczucie bezpieczeństwa. Jedną z twoich najważniejszych lekcji jest zrozumienie natury pieniądza. Musisz uświadomić sobie, że jest on tylko umownym symbolem wyrażającym wymianę energetyczną między ludźmi, środkiem do realizacji celów.

 

Przeszedłszy ten próg zrozumienia, masz szansę uzyskać wgląd w mistyczny wymiar rzeczywistości. Stajesz się wtedy znakomitym "przewodnikiem", odbiorcą przekazów z innych wymiarów. Dlatego też wśród „ósemek" spotyka się wielkich mistyków.

 

Realizując negatywną wibrację „ósemki", będziesz osobą goniącą za pieniędzmi, twardą, okrutną, zimną i bezkompromisową. Możesz tyranizować otoczenie, wymuszać posłuszeństwo, bezustannie oceniać innych. Zamiast tworzyć, będziesz wprowadzać destrukcję, atmosferę zazdrości, nietolerancji, podekscytowania. „Ósemka" musi odnaleźć swą tożsamość, nauczyć się respektować innych, a także, w sensie ogólnym, życie z jego podstawowymi wartościami.

 

Będąc z natury wierny, nie znosisz być zdradzany. Kochasz z pasją, ale jesteś nadmiernie autorytatywny i despotyczny. Chcesz być doceniany i podziwiany jako głowa rodziny. Często kontrolujesz życie swoich bliskich i chętnie narzucasz dzieciom swe pomysły dotyczące ich przyszłości (np. wyboru kierunku studiów).

 

W sprawach zdrowotnych należy uważać na żołądek i system trawienny, na alergie i kłopoty z sercem

spowodowane przejadaniem się lub nadużywaniem seksu.

 

W każdej dziedzinie, jaką uprawia „ósemka", najważniejsze jest, by zostały wykorzystane jej zdolności

przywódcze. W przeciwnym razie praca stanie się dla niej źródłem frustracji. Wszystkie zawody takie jak:

chirurg, prawnik, ekonomista, notariusz, bankier, policjant, w których wymagana jest umiejętność podejmowania szybkich i celnych decyzji, pewna i precyzyjna ręka, doskonała organizacja, odporność na stres i konkretny cel, będą wyśmienitym polem do działania dla „ósemki".

 

Źródło: Natasza Czarmińska "Liczby losu"

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 months later...

Droga życia a słabe punkty

 

Droga życia 8

Mają zdolności do interesów, przywództwo, mistycyzm, zmysł organizacji i planowania. Upór, władza, stanowczy, lojalny.

8 ogląda życie jak przez szklaną szybę. Dlatego niektórym wydaje się 8 zimna, choć w rzeczywistości jest czuła i opiekuńcza.

Negatywnie wibrując 8 będzie okrutna, zimna, bezwzględna, wymuszająca posłuszeństwo, oceniająca innych, nietolerancyjna.

 

Słabe punkty

żołądek, alergie, kłopoty z sercem. Może mieć problemy kostne, mięśniowe, skłonność do urazów ramion i rąk. Pojawia się też osłabienia problemy z organami płciowymi, kamienie i kumulacja toksyn.

Wskazania, wspinaczki, boks, sporty ekstremalne.

 

W miłości dość trudno jest 8 zawrzeć związek małżeński gdyż potrafią w związku dominować i oczekiwać podporządkowania się. Partner musi być tak samo jak 8 odważna, atrakcyjny, spontaniczny i pełen radości.

 

Dzieci 8 mają silną osobowość, są samowystarczalne, odważne, inteligentne, wiedzą czego chcą. Wychowanie ich powinno opierać się na sprawiedliwości i uczciwości, nie nadużywać władzy rodzicielskiej.

Dzieci 8 czują się wolne jeśli posiadają prawo wyboru.

 

Jako rodzic 8 wykazują skłonność do dominacji , zbytnia surowością i wymaganiami, ale zawsze uczą swoje dzieci szczerości, uczciwości i bezstronności, potrzebują uzewnętrznienia czułości i większej wyrozumiałości.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wibracja liczby 8

 

Po zakończeniu procesu kreacji na planie materialnym wchodzimy w etap nie kończących się przemian. Symbol nieskończoności i bezczasowości. Znajomość zasad funkcjonowania rzeczywistości. Osiem to liczba mistyczna, liczba odrodzenia i realizacji. Te atrybuty dają nam moc sprawczą, umiejętność realizacji siebie na poziomie materialnym. Wyraża się to poprzez łatwość operowania pieniądzem (jako symbolem wymiany energii we współczesnym świecie), władzę i wymierzanie sprawiedliwości. Liczba ta reprezentuje żywioł ziemi.

Osiem to ojciec, drzewo wiadomości dobrego i złego, chłodna wiedza o życiu i śmierci. Waga, która nie waży już Dobra i Zła, bo wie, że we Wszechświecie te pojęcia nie mają racji bytu. Pod wpływem tej wibracji podejmujemy decyzje w sposób błyskawiczny, idąc za impulsem przekazu rozświetlającego nasz umysł, precyzyjnie, pewnie i nieodwołalnie jak chirurg. Panujemy nad materią (a więc nad sobą i nad swym losem) i używamy jej jako narzędzia. Nie identyfikujemy się z nią i nie odnajdujemy w niej celu samego w sobie. Trudno nas zrozumieć, bo tylko my sami wiemy, dokąd zdążamy. Trudności, jakie napotykamy, są dla nas stymulujące. Osiem to żniwo, ujrzenie skutków własnych czynów i decyzji, spłata swych długów, czyli realizacja prawa karmy, które gwarantuje wyrównanie zysków i strat, naprawianie błędów i przyjmowanie należności. Źle wykorzystana energia myśli wróci do nas prędzej czy później.

 

W sensie pozytywnym: władza, moc i organizacja. Prawość, sukces, satysfakcja finansowa, zmysł do interesów, talent matematyczny, prestiż, ewolucja duchowa. Dyscyplina i koncentracja, wyważone opinie, wielka siła fizyczna i wytrwałość, umiejętność wybiegania w przyszłość, talent organizacyjny, logika, zmysł praktyczny, zdolności administracyjne, zrównoważenie, sprawiedliwość i płodność.

 

W sensie negatywnym: ruina, destrukcja, wypadki, złamania, kara, stres, klęska, bankructwo, napięcie wewnętrzne rozładowujące się w obżarstwie, konserwatyzm, egoizm, brutalność, zazdrość, nieczułość, natręctwo, brak równowagi. Surowość i nieustępliwość wobec innych, nieuczciwość, podporządkowanie, pasja i ekstremizm.

 

jej lekcja: zrozumieć prawdziwą wartość pieniądza, który jest tylko wyrazem wymiany energetycznej, znaleźć swoje miejsce w rzeczywistości materialnej, używać władzy z umiarem, w uczciwych celach. Dzięki sublimacji wartości materialnych odnaleźć własną ścieżkę rozwoju duchowego.

 

źródło: Natasza Czarmińska – Liczby losu a wolność wewnętrzna

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

KUSZENIE ŚWIĘTYCH (8)

Wokół symboliki Ósemki narosło sporo projekcji, sporo mniej i bardziej udatnych wyobrażeń i co najmniej tyle samo nieporozumień. Mawia się i pisze, że to najpotężniejsza liczba ciągu podstawowego, że ma jakieś niesamowite moce, że skazuje na ostrożność, bo obserwuje bacznie, a karze bezlitośnie itp. Widać w takich charakterystykach próby zaprowadzenia jakiegoś porządku i prawa, także w świecie liczb. Albowiem prawo, aby było skuteczne, musi mieć sankcje karne i tę rolę tradycyjnie powierza się Ósemce. Miałaby ona wymierzać sprawiedliwość innym liczbom: niegodziwych karać, szlachetnych nagradzać. W po

chodzących od różnych autorów symbolikach Ósemki rzeczywiście sporo jest o postępowaniu i jego skutkach; sporo o odpowiedzialności, winie i karze. Dostojewszczyzną z takich opisów wionie -a jak mają się te symboliki do naszego głównego założenia, do odwzorowania kolejnymi liczbami kolejnych etapów ludzkiego życia? Ósemka zastaje nas w apogeum naszych sił twórczych i w szczycie osiągnięć życiowych. Kryzys egzystencjalny wieku średniego został już przezwyciężony; wiemy, że danego nam czasu mamy jeszcze sporo, choć nie nieskończenie wiele. Wiemy też, że marnować go już nie wolno. Tak oto gnani potencjałami Ósemki stajemy twarzą w twarz z największym wyzwaniem stojącym przed każdym z ludzi: takiego wykorzystania danego nam czasu, byśmy nigdy nie musieli żałować niczego, czego w tym czasie dokonaliśmy. A dzieło to ogromne, bowiem po przekroczeniu etapu życia związanego z liczbą osiem (ta liczba rozciąga swą władzę od późnych "lat czterdziestych" naszego życia aż do przedproża starości) pożądania z wolna, lecz nieubłaganie wygasają. Ile naszego świata uporządkujemy pod ich działaniem, ile ładu wprowadzimy w chaos swojego codziennego bytowania -tyle i będzie życiowego spełnienia; tyle i satysfakcji z twórczo spożytkowanych lat. W przypisanym Ósemce wieku mamy już na ogół jakieś osiągnięcia. Jest to jednocześnie wiek, gdy wcześniejsza Czwórka "odpuszcza" i kieruje nas ku przeznaczonym nam wyżynom życia. " Może rozpierać nas duma z tych osiągnięć i optymizm na przyszłość. Łatwo wtedy zapominamy o wszystkich cichych i pokornego serca; łatwo czujemy się potężni i niezwyciężeni. Chcemy, żeby wszyscy poznali naszą dumę i nadzieję i tak oto dopełniamy potrzeby KOMUNIKACJI właściwej liczbom następującym. Komunikujemy zwycięską potęgę Człowieka. Oczywiście na etapie Ósemki nie jesteśmy już ani początkujący, ani sami; trudno sobie wyobrazić, by człowiek w sile wieku własnymi gołymi rękami stwarzał świat od fundamentów. Na poziomie Ósemki raczej jesteśmy "kierownikami idei" , kiedy to raczej nasze myśli niż nasze ręce kształtują rzeczywistość. Bo jest Ósemka w swej najgłębszej istocie - studium działania Myśli na Rzeczywistość. W przypisanym jej wieku jesteśmy jeszcze fizycznie wcale sprawni, a jednocześnie mamy coraz większy dostęp do sił duchowych, umożliwiających nam np. przewodnictwo nad ludźmi od siebie młodszymi, którzy chętnie coś dla nas zrobią. ZABEZPIECZĄ ciągłość naszego dzieła, bo jak pamiętamy, drugą potrzebą liczb następujących jest bezpieczeństwo właśnie. Kto tego nie zrozumie, lekcję Ósemki przegrał z kretesem, grzęznąc w beznadziejnych ciężkich pracach i obowiązkach, którym nie podoła. Jest Ósemka Mocą -bo człowiek w sile wieku powinien się już jakiejś Mocy dopracować -ale i zagrożeniem. Albowiem siła Ósemki grozi jej posiadaczowi upojeniem się siłą i tym samym zatratą człowieczeństwa. Jeśli rozwiniemy pełnię możliwości liczby osiem, wydaje się nam, że świat odsłonił wszystkie swe tajemnice, że wreszcie, po latach pragnień i marzeń, bez wysiłku dostaniemy, co chcemy. A wtedy zdarza się, i to nierzadko, że potęga przytłacza i niszczy duszę, a w człowieku rodzi się potwór, głuchy na wszystko z wyjątkiem własnego pożądania. Mylimy Wiedzę z Władzą. Wtedy nie ma spełnienia dla zmysłów, nie ma nasycenia dla chciwości, dla żądzy panowania, dla chorego seksualizmu... A że ciało już raczej niemłode, więc i o choroby łatwo. Podkreśla to wielu autorów, pisząc, że najczęstszą dla ósemki wypłatą za niekontrolowaną pożądliwość są nieuleczalne choroby i groza nieodwracalności losu chorobom takim towarzysząca. i Ale nie choroby i tragizm są w założeniach Niebios losem Ósemki. Jest nim -lekcja odpowiedzialności i umiarkowania. Człowiek pod działaniem omawianej właśnie liczby dostaje zarazem potęgę i samotność, zarazem wolność i głuche milczenie bogów. Zwodnicze to K, milczenie i zwodnicza wolność. Bogowie wprawdzie nie kontrolują Ósemki na każdym kroku, nie podpowiadają, nie ostrzegają -ale rozliczają starannie i do ostatniego grosika. A z Ósemką robią to wyjątkowo perfidnie, po fakcie. Wtedy, gdy Moc już nas opuściła. Gdy jesteśmy wobec samych siebie i swego sumienia bezbronni i nadzy. Gdy wyładowuje się, już bez naszego "chcę" czy "nie chcę" to, co na Wschodzie nazywa się karmą, a co w kulturze europejskiej nazywamy, Losem albo Fatum. Gdy okazuje się, że piekło, niebo, koniec świata i sąd boży to tylko bajki dla ogłupianych indoktrynacją religijną dzieci. Gdy człowiek widzi, co naprawdę zrobił, i sam, bez żadnych bogów wydaje na siebie skazujący lub uniewinniający wyrok. Słusznie więc pisze się, że Ósemka jest najsilniej "karmiczna" z wszystkich liczb. Karmą bowiem nie jest czyn; jest nią nasze mniemanie na temat czynu i związane z tym samopoczucie. Gdy czujemy, że nasze pożądania, jak najbardziej naturalne przecież, tworzące nasze życie i jego cele, przetworzyły się w dzieło i w nim zamknęły jak w klatce, nam dając wolność -czujemy się spełnieni i szczęśliwi, bo to, co nazywa- my szczęściem, jest niczym więcej jak wolnością od pożądań. Lecz gdy odmawiamy tworzenia, gdy wegetujemy czekając na nie mające nigdy nadejść zmiłowanie - pożądania, nie przetworzone w formę, zniszczą nas wśród niewypowiedzianego cierpienia. Spotkanie z Ósemką zawsze ma coś z podpisania cyrografu. Jej Moc otrzymujemy nie za darmo. Energię potrzebną do spełniania na- szych zachcianek, siłę Myśli, bogowie dają nam nie tylko dla naszego własnego użytku, boć przecież Ósemka, liczba kontynuująca Królestwa Ducha, powinna o potędze sił duchowych nieustannie przypominać i przypominać. Niechże będzie Ósemka takim właśnie źródłem energii dla swoich bliźnich, bo jeśli próbuje energię zatrzymać tylko dla siebie, będzie przez energię rozerwana, popadnie w obłęd. W Kwadracie Saturna pozycja Ósemki jako liczby i gromadzenia energii, i pełni otwarcia daje jej zdolność pobierania energii "z powietrza". Żywotność i odporność tej liczby jest wręcz legendarna. Gdy mamy Moc, a bogowie milczą -w duszy człowieka lęgną się siły nader ciemne. Człowiek wystarczająco szlachetny, wyposażony w sumienie i wrażliwość moralną, może dać sobie z nimi radę dzięki jakiejś irracjonalnej wierze w słuszność tego, co robi. Może skorzystać z lekcji Piątki i jej niewzruszonego systemu wartości. Może przeżywać katusze i rozterki, gdy musi decydować o czyimś losie. Może paraliżować go lęk przed jakimkolwiek działaniem. Może stać się dumnym buntownikiem, gardzącym bogami, odmawiającymi pomocy. A zdarza się, że zaślepiony pychą zaneguje wszelką boskość -z wyjątkiem własnej. Gdy napięcia stają się nie do wytrzymania, Ósemka, doświadczona i potężna, niechże wraca myślą do swej fazy Trójki, do lat niewinności. Bo dla Ósemki odwołanie się do potencjałów na wpół świadomej siebie i własnego piękna trójki -jest jak spowiedź i rozgrzeszenie zarazem. Bez tej świadomości człowiek staje się potworem, uwięzionym w materii na wieki wieków. A wtedy nie ma już mowy o etycznym wyczuleniu i wspaniałomyślności silnych dla słabych. Jest tylko nieugaszone ni czym piekło ukrzyżowania między wciąż potężniejącym pożądaniem i wciąż słabnącym ciałem. Takie negatywne Ósemki zdolne są do najplugawszych postępków i nic dziwnego, że właśnie z najgroźniejszym, zdeklarowanym złem ósemka często bywa kojarzona. Ósemka stawia nas wobec ciężkich problemów. Dzięki jej działaniu rozumiemy wreszcie sens stworzenia człowieka na obraz i podobieństwo Boże. Bo gdy bogowie milczą, nie ma na świecie innej boskości, prócz Człowieka i jego potęgi. Ósemka styka nas z tą boskością- i dlatego jest liczbą tylko dla najodważniejszych z odważnych, zdolnych groźne moce Ducha obrócić na pożytek Człowieka. Gdy bogowie powrócą, nie będą już wszechmocni; będą musieli i dla naszej mocy okazać należny szacunek. Z władców i tyranów ludzkości przeistoczą się w jej przyjaciół i opiekunów. Życie ze świadomością własnej potęgi, a jednocześnie pamięcią, że człowiek nie jest wieczny i jego moce też wiecznie nie trwają; osobliwe skojarzenie potęgi namiętności i marności grobu; poczucie pełni władzy nad światem i wszelkim jego stworzeniem, a jednocześnie egzystencjalna pustka pełna milczenia Boga -czyż nie jest to po trosze "kuszenie świętych", któremu sprostawszy, sami bogom stajemy się równi?

 

Włodzimierz Zybertal

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

Liczba 8

Liczba 8 to ŻNIWIARZ, WOJOWNIK, SZEF, DOBROCZYŃCA (WSPOMAGAJĄCY).

Jej słowami -kluczami są: władza, pieniądze, realizacja, przywództwo, mistycyzm.

 

Symbolizuje włączenie się w nurt życia, materializm, najwyższe wyzwanie stojące przed człowiekiem: konieczność zapanowania nad chaosem i destrukcją. Jej odpowiedniki to rozwaga, konsekwencja, krystalizacja, struktura, dyscyplina, obowiązek, powaga, sukces dzięki własnej pracy, odporność, wytrzymałość, pewność osiągania zamierzonych celów, gwałtowne namiętności i nieposkromiona siła. regeneracja, transformacja.

Ósemką rządzi Saturn, planeta ograniczeń i opóźnień. Włada on ludźmi urodzonymi 8, 1 7 lub 26 dnia każdego miesiąca oraz tymi, których Liczba Drogi Życia lub Imienna wynosi Osiem. Najbardziej zaznacza się u ludzi o Liczbie Duchowej Osiem.

Spośród siedmiu tzw. planet materialnych Saturn jest planetą najbardziej oddaloną. Jego sanskryckie imię Shanaishchara wskazuje, że wolno się porusza. Jest obojętny, chłodny i suchy. Uważa się go za najbardziej szkodliwą planetę.

Ludzie zdominowani przez liczbę Osiem są mocni, skłonni do rządzenia i dominacji. Zdarza się, że są owładnięci manią wielkości, żądzą posiadania pieniędzy i władzy. Wikłają się w różne gry i procesy, których wynikiem jest sukces lub porażka. Są uparci, zawzięci i budują swoją karierę ciężkim wysiłkiem, uporczywą pracą, długoletnimi staraniami. Nie zawsze osiągają sukces. Doświadczają różnych ograniczeń. Mają jednak w sobie wiele sił i w razie klęski potrafią zaczynać od początku. Lubią prace wykonawcze.

Jeśli liczba Osiem jest liczbą dominującą w twoim portrecie numerologicznym i/lub jest Liczbą Duchową, Liczbą Imienną lub Liczbą Drogi Życia, to jesteś człowiekiem zdolnym, pracowitym i perfekcyjnie zorganizowanym. Po trafisz wytrwale dążyć do sukcesu, nawet wtedy, gdy musisz w tym celu kierować innymi. Szefem możesz być niezawodnym: lojalnym, mądrym i odpowiedzialnym. Masz szczególny zmysł do interesów i obracania pieniędzmi. Wiesz kiedy i w co zainwestować. We wszystko wkładasz wiele pasji i jesteś cierpliwy. Planujesz celnie swoje sprawy i umiesz czekać na właściwy moment, by osiągnąć to, co zamierzasz. Nie jesteś materialistą, lecz świetnie rozumiesz wagę i rolę pieniądza, dlatego możesz być zamożnym człowiekiem. Twoje możliwości są niezwykłe. Możesz być bioterapeutą, jasnowidzem, telepatą, mistykiem. Interesujesz się tym co niezwykłe i próbujesz zrozumieć sens egzystencji. Jako że doskonale rozumiesz materię, sięgasz w świat duchowych przeżyć, uzyskując na tej drodze niemałe sukcesy. Potrafisz ze spokojem odnosić się do wszystkich niespodziewanych wydarzeń, nawet jeśli nie należą do najprzyjemniejszych. Masz w sobie dystans do świata i do sytuacji; nie reagujesz emocjonalnie, jak byś wiedział, że to musiało się zdarzyć. Jest w tobie wielka wiedza wewnętrzna, dlatego możesz wykonywać wszystkie zawody wymagające dużej odporności psychicznej.

Obdarzony jesteś silną wolą i umiejętnością robienia kariery i pieniędzy. Masz rozwiniętą sferę intuicji; jesteś otwarty, uczciwy i bardzo aktywny. Nie obchodzą cię uczucia innych. Stawiasz wysokie wymagania nie tylko tym, którzy cię otaczają, ale również sobie. Jesteś konsekwentny w doprowadzaniu spraw do koń ca. Wobec ludzi, którzy ci wadzą, jesteś bezwzględny. Masz optymistyczne podejście do życia i jesteś odważny. Uwielbiasz sport i ruch. Masz wielu przyjaciół (lubisz być podziwiany). Kontakt z pieniędzmi sprawia ci radość. Możesz być dobrym szefem i przełożonym. Nadajesz się na adwokata i handlowca. Potrafisz efektywnie realizować plany i je doskonalić. Natychmiast po osiągnięciu jednego celu realizujesz następne (lepsze i większe). Masz silną osobowość i działasz skutecznie. Oczekujesz i domagasz się perfekcji - z pozytywnym skutkiem. Przeszkody nie odstraszają cię, a nawet cię dopingują. Dążysz do przywództwa. Pragniesz bogactwa i władzy. Choć jesteś bezwzględny, otoczenie korzysta z two ich sukcesów.

Oceniasz ludzi miarą bogactwa i sukcesu, a wartości miarą pieniądza. Szukasz szczęścia i dobrobytu. Masz nieustanną potrzebę aktywności i widzenia rzeczy, które dzieją się wokół ciebie. Siła przebicia jest dla ciebie ważna, bo im bardziej zwalniasz, tym większe pojawiają się przeszkody. Powinieneś unikać marnowania czasu i energii („myśleć z rozmachem i działać z rozmachem"). Choć jesteś twardy, praktyczny, uparty i sprawny, sukcesy nic przychodzą ci łatwo, a niebezpieczeństwo całkowitej porażki jest wszechobecne. Budujesz swą wielkość zawziętym wysiłkiem, ciężką pracą, uporem, wytrwałością i rozwagą. Możesz być bezlitosny wobec innych, samolubny, bez skrupułów i myśleć tylko o pieniądzach. Pod tą mało pociągającą powierzchownością ukrywasz jednak życzliwe serce, błysk ekscentryczności i szaleństwa. Choć twoje uczucia są intensywne, są czasem źle rozumiane przez innych. Wydajesz się oziębły i smutny.

Głównym obszarem twojego życia, na którym zbierasz żniwo, jest sfera studiów, nauki i organizacji. Dużo pracujesz, mało odpoczywasz. Jesteś dzielnym „wojownikiem", zdolnym, wyrozumiałym i gotowym do wykorzystania swojej wielkiej siły w celu poprawy Losu innych. Rozumiesz ludzką naturę. Masz wrodzony autorytet, którego nie wymuszasz. Wykorzystujesz go w naturalny sposób, tak że inni nie odczuwają twego wpływu. Im większa jest grupa, z którą pracujesz, tym większe dokonania i nagroda.

Twoje umiejętności będą zawsze wysoko ocenione, bez względu na to, jakie umiejętności zaprezentujesz. Choć jesteś wytrwały, masz także słabości: jeżeli inni osiągają coś /a wolno czy niezręcznie i nic wszystko przebiega optymalnie, poddajesz się sytuacyjnemu stresowi i stajesz się dyktatorem.

Musisz uczyć się panowania nad swoimi siłami, z których wypływa niespożyta energia. Cechuje cię szczególny rodzaj odwagi: poszukujesz wolności. Pojmujesz sens dyscypliny, która pomaga ci zbierać nowe siły, lecz pragniesz wolności. Właściwa część twoich dokonań koncentruje się na posiadaniu dóbr materialnych, dlatego możesz osiągnąć sukces, jeśli masz do czynienia z praktycznymi czy materialnymi problemami względnie majątkiem.

Ósemka mówi o najwyższej sprawiedliwości i nagrodzie czekającej człowieka, jeśli na nią zasłuży poprzez swoje wysiłki. Dążysz do niej z wszystkich sil.

Twoje poglądy są skrajne, a charakter impulsywny i zdecydowany, jesteś bardzo zuchwały. Odważasz się na to, o czym inni nawet nie marzą. Ufasz tylko sobie, a twoje decyzje oparte są na rzeczowej analizie wszystkich „za" i „przeciw" danej sprawy. Świadomy jesteś swych umiejętności, a że nie boisz się ciężkiej pracy i ryzyka, osiągasz zamierzone cele. Twoja wytrwałość i upór nie mają sobie równych i prowadzą do władzy, siły, sławy i sukcesów. Nie istnieją dla ciebie przeszkody nie do pokonania. Problemy są wyzwaniami. Rozumujesz w sposób praktyczny, pozytywny i konstruktywny, jesteś obdarzony zdrowym rozsądkiem i praktycyzmem. Widzisz rzeczy takimi, jakie są, i nie oszukujesz siebie samego ani nie pozwalasz na to innym. Odznaczasz się ekstremalnymi i radykalnymi poglądami; nie uznajesz kompromisów. Wszystko jest dla ciebie albo białe, albo czarne. Chcesz, mieć wszystko albo nic, teraz lub nigdy.

Podziwiasz tych, którym się w życiu powiodło, pogardzając wszystkim, co ni jakie i przeciętne. Twoją główną zaletą jest odwaga, zdyscyplinowanie, zdolność koncentracji i przenikliwość. Wszystko robisz z wielką pasją, zaangażowaniem i determinacją. W działaniu jesteś kompetentny i skuteczny. Charakteryzuje cię szczerość, uczciwość, prawość, prostolinijność i niezależność. Nienawidzisz kłamstwa, hipokryzji i intryg. Można mieć do ciebie pełne zaufanie, gdyż nie boisz się odpowiedzialności za swe czyny i słowa. Jesteś szczery i prawy. Potrafisz podejmować właściwe decyzje, jesteś urodzonym przywódcą. Masz wybitne zdolności organizatorskie i przywódcze. Lubisz rozkazywać i kierować. Masz dar przekonywania.

Łatwo pozyskujesz otoczenie dla swych celów. Nie brak ci sprytu i nieugiętości w swych dążeniach. Zawsze jesteś gotowy do walki, by zwyciężyć. Ambicja i zaangażowanie mogą uczynić cię fanatykiem (religijnym lub politycznym). Upór i zawziętość przysłaniają ci rozsądek i obiektywność.

Przekonanie o swej racji, nie przyznawanie się do błędów, nieliczenie się z innymi i chęć dominacji za wszelką cenę mogą prowadzić cię do porażki i autodestrukcji. Zły jest nadmiar ambicji. Nie potrafisz się cieszyć tym co masz; chcesz mieć ciągle więcej. W pocie czoła osiągasz swe cele, a gdy je już osiągniesz, masz „na oku" coś nowego. Ta „niekończąca się historia" sprawia, że czujesz się sfrustrowany i niezadowolony. Ciągle planujesz jakieś zmiany, co prowadzi cię do osłabienia starań i może zmienić sukces w porażkę.

Możesz mieć opinię osoby autorytarnej i zbyt wymagającej. Potrafisz wiele wytrzymać i panować nad swymi emocjami, Jeśli jednak ktoś cię sprowokuje, wybuchasz z gwałtownością. Tracisz wtedy panowanie nad sobą i reagujesz impulsywnie, nie myśląc o konsekwencjach. Zdarza się to na szczęście rzadko.

Praca nad ujarzmieniem swego temperamentu, zapanowaniem nad energia mi, jest twoim głównym zadaniem. Powinieneś stale panować nad sytuacją i zachowywać zimną krew.

Charakteryzuje cię wielkie poczucie sprawiedliwości i etyki. W swym postępowaniu i opiniach starasz się być bezstronny, obiektywny i uczciwy. Posiadasz szacunek dla honoru i godności. Możesz być jednak uważany za interesownego i oportunistycznego. Przyczyną jest twoja szorstkość dla ludzi niewygodnych. Jeśli masz na to ochotę lub, jeśli gustujesz w kimś, potrafisz być wielkoduszny, miły i uprzejmy. Musisz jednak dążyć do poskromienia swej ambicji, temperamentu i przywiązania do dóbr materialnych.

Negatywne wpływy ujawniają w tobie egoizm, złośliwość, nieufność (aż do przesady), chciwość, okrucieństwo i mściwość. Silny charakter i niezłomna wola może stać się przyczyną nadużyć, prowadzących do życiowej porażki. Pozytywy mogą zmienić się w negatywy (odwaga w tchórzostwo, śmiałość w nieśmiałość itd.). Utrudnieniem może być despotyzm i tyranizowanie otoczenia. W skrajnych przypadkach możesz być zimnym materialistą.

Możesz osiągnąć każdy cel, jaki sobie wyznaczysz. Największe sukcesy od niesiesz jednak w świecie finansjery, polityki i biznesu. Triumfował będziesz wszędzie tam, gdzie w grę wchodzić będą plany i przedsięwzięcia na dużą skalę. Wyróżniał się będziesz w każdej dziedzinie, w której będziesz mógł się wykazać celnością sądów, zdrowym rozsądkiem, umiejętnością trafnej oceny sytuacji, gorliwością, stanowczością, konsekwencją w realizowaniu zamierzeń oraz dynamizmem i energią. Jesteś wyśmienitym organizatorem, pełnym inicjatywy, potrafiącym zachęcić współpracowników do działania i urzeczywistnienia najśmielszych pomysłów. Odznaczasz się przy tym ogromną samodyscypliną i umiejętnością koncentracji.

Gdy masz problem do rozwiązania, zapominasz o całym świecie.

Obdarzony jesteś ogromną silą fizyczną, psychiczną i wytrzymałością. Po zwala ci to znieść nieustanne napięcie, towarzyszące ci w pogoni za zrealizowaniem ambicji i dążeniu do wyróżnienia się.

Masz jasny, chłodny umysł, zdolności handlowe i zdolność postrzegania wszystkich aspektów danej sprawy. Lubisz każde ryzyko (polegasz na instynkcie). Masz kwalifikacje adwokackie, sędziowskie, dyrektorskie, pedagogiczne, polityczne, finansjerskie, inżynierskie, lekarskie, wynalazcze. Możesz być dobrym doradcą, wojskowym, dyplomatą, bankierem, policjantem, detektywem, strażakiem, hotelarzem, handlowcem, sportowcem, mistykiem. Dobrze sobie dajesz rade z obsługą i naprawą wszelkich urządzeń. Twoja energia może być mylona z oportunizmem. Szefem jesteś jednak sprawiedliwym.

Grozi ci mimo to niechlubna sława osoby autorytatywnej, zbyt wymagającej, mało dyplomatycznej, wymagającej od podwładnych tyle, co od siebie (czyli wiele), co może się spotkać z niechęcią i niezrozumieniem bardziej leniwych podwładnych. W sprawach finansowych pomaga ci umiejętność panowania nad sobą. Bar dziej interesuje cię praktyczna i utylitarna strona życia, niż filozoficzne i intelektualne rozmyślania. Dążysz do polepszenia sytuacji materialnej i społecznej, z myślą o przyszłości. Nie powinieneś przesadzać z zachłannością i zrozumieć, kto jest właścicielem wszystkich rzeczy. Powinieneś się uwolnić od wszelkich pragnień i uwarunkowań materialnych. Winnym razie doznasz porażki i stracisz wysoką pozycję. Staraj się cieszyć tym, co masz i nic podnoś poprzeczki. Choć zwalczasz marnotrawstwo, wobec rodziny jesteś hojny. Chętnie wspomagasz akcje charytatywne. Nie kruszą twojego serca tylko pasożyty społeczne. W kontaktach osobistych jesteś zaborczy. Nie masz wielu przyjaciół od serca (jesteś na to zbyt wymagający i interesują cię tylko „szczyty"). Skłonny jesteś podporządkowywać sobie innych. Mimo to możesz być dobrym i lojalnym przyjacielem, zdolnym do wielkich poświęceń. Wobec wrogów jesteś pamiętliwy, waleczny i mściwy. Dla płci przeciwnej jesteś atrakcyjny i wzbudzasz namiętności. Wobec okazywanych uczuć kierujesz się zasadą „wszystko albo nic". Żądasz oddania i podporządkowania się. Szczególnie koją cię „Dwójki" i „Szóstki" oraz „Czwórki", „Siódemki" i „Dziewiątki". Uważać musisz na „Jedynki' i „Ósemki", gdyż tak jak ty są one wybuchowe, agresywne i lubią dominować.

Jako rodzic jesteś dominujący. Możesz być nazbyt surowy i wymagający wobec dzieci, choć uczył ich będziesz szczerości, uczciwości i bezstronności. Po winieneś być dla nich bardziej czuły i wyrozumiały, a mniej nieugięty.

Twoją DROGĄ jest droga autorytetu, siły woli, pieniądza i sukcesu materialnego - albo: klęski, problemów finansowych i ryzyka.

Czeka cię życic aktywne i niespokojne. Wciąż będą pchać cię do przodu nowe ambicje, a częste wybuchy nieposkromionej emocji będą zmieniać kurs twojego życia. Czeka cię życie pełne przygód.

Jesteś osobą praktyczną i zorganizowaną. Posiadasz zmysł organizacji i planowania. 2 uporem dążysz do celu i, mimo drobnych potknięć, nigdy nie czujesz się pokonany. Wiedza wewnętrzna o życiu i śmierci, o sprawiedliwości kosmicznej i konsekwencji skutków naszych działań powoduje, że nie identyfikujesz się emocjonalnie z żadną sytuacją. Oglądasz życie jak przez szklaną szybę. Dlatego postrzegany jesteś jako osoba „zimna", choć jesteś czuły i opiekuńczy. Kierowany jesteś przez pasję, a poczucie, że panujesz nad sytuacją popycha cię do mnożenia obowiązków. Dlatego żyjesz w ciągłym napięciu. Ważne jest dla ciebie, aby sytuacje były czyste i jasne, bez podtekstów. Jesteś jak ojciec, który daje innym poczucie bezpieczeństwa.

Jedną z twoich najważniejszych lekcji jest zrozumienie natury pieniądza. Musisz uświadomić sobie, że jest on tylko umownym symbolem wyrażającym wymianę energetyczną pomiędzy ludźmi, środkiem do realizacji celów. Przeszedłszy ten próg zrozumienia, masz szansę wejrzeć w mistyczny wymiar rzeczywistości. Staniesz się wtedy znakomitym „przewodnikiem", odbiorcą przekazów z innych wymiarów, mistykiem.

Realizując negatywne wibracje Ósemki, będziesz osobą goniącą za pieniędzmi, twardą, okrutną, zimną i bezkompromisową, bezustannie oceniającą innych, destrukcyjną, zazdrosną, nietolerancyjną i podekscytowaną.

Musisz odnaleźć swoją wzniosłą tożsamość, nauczyć się respektować innych i żyć zgodnie z uniwersalnymi wartościami.

W sprawach zdrowotnych musisz uważać na żołądek i system trawienny, na alergie i kłopoty z sercem i kręgosłupem, spowodowane przejadaniem się lub nadużywaniem seksu.

Ważne jest w twoim życiu, aby zostały wykorzystane wszystkie twoje zdolności przywódcze. W przeciwnym razie praca będzie źródłem frustracji.

Nie dając się zastraszyć konfliktom, odnajdujesz się w walce o praworządność. Twoja miłość wyraża się bardziej w opiekuńczości niż czułości. Lubisz brać ster w swoje ręce, panować nad sytuacją i kontrolować silnych współzawodników. Odczuwasz potrzebę sprawdzania, czy osoby pełniące władzę są sprawiedliwe i kompetentne (czy nie są głupie i jak zareagują, gdy się ich „przy ciśnie").

Gdy jesteś w pozycji podległej, lubisz pomniejszać fakt, że ktoś inny ma wpływ na [woje działanie. Lubisz naginać przepisy i ich interpretację do potrzeb, póki nic stanie się jasne, na jakie kary możesz się narazić. W pozycji przywódczej dążysz do przejęcia władzy absolutnej. Aby się upewnić, kto ma władzę, naciskasz ludziom na odciski i obserwujesz ich reakcje. Wierzysz, że prawda ujawnia się w walce.

Twoja surowa powierzchowność kryje serce zależnego dziecka, przedwcześnie wystawionego na przeciwności Losu. Przyzwyczajony jesteś do ciągłego poszukiwania winnych na zewnątrz. Gdy odkryjesz, że wszyscy mamy udział w swoich nieszczęściach, możesz być zszokowany. Wina oraz pragnienie ukarania zła to główne sprawy, na których się koncentrujesz. Dzięki gniewowi czujesz się silny. Przeciwstawiasz się w ten sposób swojemu lękowi.

Wychodząc z założeni:!, że silni przetrwają, a słabi zginą, jesteś podejrzliwy wobec niejasnych zamiarów, sprzecznych komunikatów i niedookreślonych hierarchii dowodzenia. Poczucie bezpieczeństwa płynie do ciebie z wiedzy o tym, komu trzeba się przeciwstawić i kto nas będzie chronił. Rzadko kwestionujesz własne opinie.

Pragniesz, by twoje życic było przewidywalne i nie wymykało się spod kontroli. Nuda i nadmiar energii sprawiać ci mogą wiele kłopotów i prowadzić do kłótni o błahe sprawy. Możesz przesadzać w seksie, używkach i pracy. Z cza sem odzyskasz aspekt swojej esencji, podążając ścieżką dominujących problemów. Odzyskasz wtedy dziecięcą niewinność, którą poświęciłeś, by przetrwać w świecie, który cię przerażał.

 

WIDZENIE ŚWIATA.

Twoja uwaga, energia twórcza i spontaniczność skierowane są na świat zewnętrzny. Podniecają cię wyzwania stawiane przez życic. Realizujesz się w samozwańczej funkcji obrońcy sprawiedliwości.

jesteś typem średniowiecznego rycerza, człowieka o stalowych nerwach i gigantycznej sile, gotowego odpierać ataki w obronie interesów króla. Pod cięż kim pancerzem skrywasz jednak subtelną duszę miłośnika poezji i mistrza romansu. Łączysz w sobie dwa ekstremalnie różne światy (Ósemka to „orzeł" i „reszka"), dwie skrajności.

Najbardziej obawiasz się własnej słabości, dlatego silą woli ją ukrywasz. Wy paczona motywacja skłania cię do działań, które pozwalają ci czuć się silnym. Podstawową sprawą w twoim życiu jest kontrola, a głównym uzależnieniem: żądza życia i żądza władzy.

 

POSTAWA WOBEC ŚWIATA.

Życie jest dla ciebie sceną. Wszędzie jest cię pełno, wręcz szafujesz swoją energią. Nie masz w zwyczaju uzasadniać swoich idei i stanowiska wobec spraw. Nosisz się godnie. Twój wewnętrzny świat przypomina labirynt zbudowany z wewnętrznej słabości i okazywanej siły. Podziwiasz siłę, a gardzisz słabością. Każde przedsięwzięcie traktujesz jako próbę sił.

Masz ściśle sprecyzowane idee sprawiedliwości i walczysz o nie z uporem. Masz instynktowną skłonność do szybkiego oceniania ludzi. W grupie bezbłędnie wyczuwasz liderów i starasz się do nich zbliżyć. Jeśli zależy ci na objęciu stanowiska kierowniczego, gotowy jesteś do walki. W innych przypadkach darzył będziesz liderów szacunkiem i cieszył się, gdy znajdziesz w nich sojuszników lub przyjaznych adwersarzy.

Raz zdobytej władzy nigdy nie oddajesz.

Dysponujesz instynktownymi zdolnościami taktycznymi, które pomagają ci utrzymać władzę. Doskonale wiesz, jak kontrolować sytuację i jak bronić swojej pozycji. Jeśli jesteś przekonany, że walczysz w słusznej sprawie, odczuwasz przyjemne podniecenie. Niestraszny jest ci żaden konflikt; zmaganie pobudza twoją silę. Wewnętrzny upór, ambicja i niespożyta energia pozwalają ci pokonywać bariery nie do pokonania. W każdej dziedzinie chcesz osiągnąć wszystko, co jest do osiągnięcia.

Prezentujesz pogardę dla mody. Chcesz mieć zawsze rację i ostatnie słowo. Decydujesz osobiście, nie prosząc nikogo o radę. Lekceważysz angażowanie się innych we wspólne podejmowanie decyzji, aby mogli czuć się dowartościowani; uważasz to za stratę czasu. Nie zdajesz sobie sprawy, jak ludzi dotyka twój despotyzm. Możesz zapłacić za to wysoką cenę: stracić przyjaciół i partnerów.

 

ŻYCIE RODZINNE I WŚRÓD PRZYJACIÓŁ.

Jesteś wiernym małżonkiem i przyjacielem, troskliwym i delikatnym. Troszczysz się o żonę, dzieci, dziadków i zwierzęta domowe. W rodzinie ujawniasz swoje umiłowanie przy rody. Wobec przyjaciół jesteś lojalny. Dbanie o najbliższe otoczenie: dom, sąsiedztwo, lokalną społeczność, sprawia ci przyjemność. Udzielanie praktycznej pomocy ludziom sprawia ci radość. Wszystkim członkom rodziny próbujesz narzucić swój wzorzec sprawiedliwości i postępowania. Polega on na przyjmowaniu odpowiedzialności za własne czyny i ponoszeniu kosztów własnych błędów.

Nic jesteś zbyt wrażliwy; masz trudności z rozpoznawaniem własnych i cudzych uczuć. Wrażliwość jest dla ciebie słabością i świadczy o niezdecydowaniu. Dlatego swoje uczucia wyrażasz szorstko i wprost. Szanujesz łudzi odważnych. Idealizujesz jedną kobietę (może to być mama, wybitna aktorka lub kłoś ze świata polityki).

Poświęcasz wiele energii na walkę z niesprawiedliwością. Nie robisz tego bez interesownie; w zamian oczekujesz miłości, sławy i dóbr materialnych. Jesteś nastawiony materialistycznie do życia: potrzebujesz namacalnych dowodów zdobytej władzy. To egocentryczne podejście może cię uwięzić w uzależnieniu; powinieneś bardziej dbać o Ducha.

Gdy dojrzejesz, ujawnisz następujące dobre cechy; stawanie w obronie po krzywdzonych, otaczanie opieka słabszych, sprawiedliwość, współczucie, trzeźwy osąd, zdolności organizacyjne, wartości duchowe, bezpośredniość, realizm, oryginalność, bystrość.

Ciężkie dzieciństwo nauczyło cię stawiać opór i nic ujawniać słabości. Atmosfera otwartej rywalizacji sprzyjała twojemu rozkwitowi.

Gdy zaczynasz się kłócić, pole twojej uwagi zawęża się. Koncentrujesz się na słabych punktach obrony przeciwnika i trudno ci jest pojąć kontrargumenty, ponieważ twoja uwaga nie jest na tyle elastyczna, abyś mógł ponownie rozważyć sporny problem. Nastawiony jesteś na konfrontację i odrzucasz niezgodne z nią informacje, gdyż nie stać cię na przesunięcie uwagi, by rozważyć posiada ne dowody.

Czujesz się bezpiecznie silny, gdy masz kontrolę nad sytuacją, trzymasz lejce w rękach i zmuszasz innych do posłuszeństwa. Chętnie łamiesz zasady, których przestrzegają inni. Gwałtownie reagujesz na wszelkie próby wpływania na to co robisz. Pragniesz zarazem ustalać granice i przekraczać je. Narzucasz sobie purytańskie wymagania i żądasz prawości postępowania, by łamać narzucone zakazy. Drobne pomyłki wyprowadzają cię z równowagi. Reagujesz gwałtownie, mając poczucie, że nie przewidziałeś wszystkiego.

Obroną przed nawrotem dziecięcego lęku i bezsilnością, jest planowanie zemsty. Opinie niezgodne z własnymi odrzucasz, sądząc, że są głupie i bezsensowne, bez zastanawiania się nad nimi. Słuchasz tylko własnego głosu. Źle znosisz frustracje i niepokoje. Ciężko ci jest powstrzymywać się od gniewu. Twoja zdolność działania bazuje na mobilizacji płynącej z nastawienia na przyjemności i na podnieceniu, jakie niosą konflikty, nic zaś na energii uruchamianej przez nadrzędne potrzeby psychologiczne czy świadomość łagodniejszych emocji.

Bardziej predestynowany jesteś do samotności niż do życia w bliskich związkach. Nic lubisz konsultacji z drugą osobą. Ufasz tylko ludziom, których silą została poddana próbie i okazała się godna zaufania. Bardziej zależy ci na władzy niż na nagrodach. Jesteś przykładem przywódcy, umiejącego stawiać czoła przeszkodom i działać bez pardonu. Masz mafijną mentalność posiadania: „mój teren, nasi ludzie". Twoim hasłem życiowym jest „Nie zaczepiaj mnie".

źródło: Henryk Rekus "Numerologia-Portret numerologiczny"

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...