Skocz do zawartości

Droga życia 5 - charakterystyka


Polecane posty

DROGA ŻYCIA 5

 

Charakter - osobowość

Według filozofii pitagorejskiej liczba ta symbolizuje człowieka świadomego siebie, pełnię człowieczeństwa. Przedstawia ona parę ludzką i Boską Trójcę: człowiek stojący na ziemi wznosi ramiona, chcąc objąć nimi wszystko, co go otacza, a umysł jego skierowany jest ku nieskończoności.

Osoby o tej wibracji obdarzone są nieprzeciętną inteligencją, zdolnościami twórczymi, bogatą wyobraźnią oraz lotnym, przenikliwym umysłem. Bez wątpienia Piątki są najbardziej ruchliwe, niespokojne i zmienne spośród wszystkich Liczb.

Osoby te cechuje oryginalność, niecierpliwość i impulsywność, zarówno w działaniu, jak i w myśleniu. Zawsze gotowe są poznać i doświadczyć wszystkiego, co nieznane, niezwykłe czy nowoczesne, pociąga je wszystko, co oznacza, wolność i zmianę. Nigdy nie szukają pociechy ani schronienia w przeszłości, żyją teraźniejszością i nieustannie kroczą naprzód ze wzrokiem utkwionym w przyszłość, zawsze żądne przygód i nowych wrażeń. Piątki nie wahają się, aby wykorzeniać te obyczaje, wierzenia i sposoby zachowania, które - ich zdaniem - są przestarzałe i uniemożliwiają rozwój cywilizacji.

Ludzie ci posiadają niezwykłą zdolność przyswajania nowych informacji, chwytają w lot zarówno sedno, jak i wszelkie niuanse danego tematu. Są przy tym bardzo zmienne i ciekawe wszystkiego, a ich uwaga na ogół skierowana jest jednocześnie na wiele spraw, co powoduje, że najczęściej ulegają "słomianemu zapałowi". Powinny zatem nauczyć się koncentracji i wykorzystać do maksimum swe liczne i wspaniałe zalety. Jeśli im się to uda, nie będzie celu, którego by nie mogły osiągnąć. W przeciwnym razie zmarnują wielkie możliwości, jakie zawdzięczają swej wibracji i w konsekwencji poniosą życiową klęskę.

Osoby o tej wibracji są bardzo nerwowe i niespokojne, niezwykle szybko reagują na wszelkie bodźce. Wiecznie w pośpiechu, chcą być wszędzie, gdzie się coś dzieje, we wszystkim uczestniczyć, wszystkiego doświadczyć.

Bezpośrednie i spontaniczne, Piątki są żywotne i zachęcają swym przykładem innych do działania, a zarazem są romantyczne. Sprawiają wrażenie osób bardzo pewnych siebie, jednak za tą fasadą skrywają wielką nieśmiałość.

Są to jednostki pełne entuzjazmu, kochają życie, ruch, przygody i wolność tak bardzo, że myśląc o nich, słowa te powinno się pisać dużą literą. Szare, normalne życie jest dla nich wegetacją, toteż każdy nowy dzień traktują jak wyzwanie i nieznaną, pasjonującą przygodę, którą trzeba przeżyć do końca, niczego nie planując ani nie przewidując. Ci niepoprawni ryzykanci z radością podejmują wszelkie ryzyko, które wprawiłoby w przerażenie osoby o wibracjach bardziej "stabilnych".

Piątki są często pobudliwe i nadwrażliwe. Ich reakcje są zwykle instynktowne i nie dające się przewidzieć. Potrafią przejść od największej euforii do najczarniejszej rozpaczy bez żadnego racjonalnego powodu, zrozumiałego dla otoczenia. Wszystko odczuwają i przeżywają niezwykle intensywnie, są w stanie chwycić i smakować wszelkie odcienie rzeczywistości, niedostrzegalne dla osób o innych wibracjach.

Piątki posiadają dusze tułaczy i silne poczucie niezależności. Buntują się przeciw jakimkolwiek więzom, ponieważ potrzebują czuć się wolne, aby móc pójść wszędzie tam, gdzie je zaprowadzi ich cygańska natura.

Jeśli osoby, którym przyszło żyć z Piątkami, potrafią zaakceptować je takimi, jakie są, zdołają zatrzymać je przy sobie. W przeciwnym razie Piątki szybko zerwą krępujące je więzy. Nie istnieją bowiem łańcuchy ani kajdany, którymi można by ograniczyć wolność osób o tej wibracji.

Piątki uwielbiają podróże, zmiany otoczenia, zwiedzanie odległych, egzotycznych miejsc. To umiłowanie zmian dotyczy również ich światopoglądu, planów czy wyboru dróg życiowych. Decyzje podejmują najczęściej pod wpływem nagłych impulsów. Zmienność ta ma swoje korzenie również w ich wewnętrznym niepokoju, ogromnej wyobraźni i wyjątkowej podatności na bodźce z zewnątrz.

Osoby o tej wibracji posiadają umysł chłonny, dynamiczny i twórczy. Rozkwitają wszędzie tam, gdzie jest ekspansja i ruch.

Często mają własną "świtę" wielbicieli podziwiających ich geniusz. Nie dziwi to, jeśli wziąć pod uwagę barwną osobowość Piątek.

Jednakże ci, którzy je lepiej poznali i doświadczyli ich nagłych zmian humoru, a w przypadku, gdy ktoś je sprowokuje, także agresywności; zgryźliwych, mogących zranić do żywego wypowiedzi, najlepiej wiedzą, jak: trudno jest żyć z osobą o tej wibracji. Gwoli prawdy należy jednak dodać, że Piątki mają szlachetny charakter i nie zachowują długo żalu, a ich wyskoki często więcej szkody przynoszą im samym niż tym, których obraziły.

Osoby te są bardzo wrażliwe na piękno, sprawy intelektualne i sztukę. Pragną rozwijać się duchowo, lecz na ogół nie poświęcają się niczemu dogłębnie. Starają się zrozumieć i uczestniczyć we wszystkim, co je otacza, jednak nie angażują się emocjonalnie, zarówno jeśli chodzi o ludzi, jak i o sprawy. Raczej zimne i obojętne, nie chcą dopuścić, aby emocje przesłoniły im zdolność racjonalnego myślenia.

Jak już wspomnieliśmy, Piątki nie mają w sobie nic z mściwości, złośliwości czy pamiętliwości. Łatwo natomiast je zranić lub oszukać, jako że zwykle są łatwowierne, naiwne i prostoduszne. Do późnej starości zachowują czysty i promienny umysł dziecka, mimo że nabyte doświadczenia nauczyły je sprawiać wrażenie osób światowych, rozsądnych i doświadczonych, a przede wszystkim ukrywać swą wrodzoną nieśmiałość. Nieśmiałość ta wydaje się niemożliwa w przypadku osób tak odważnych, postępowych i dynamicznych. Jest jednak nieodłączną częścią ich kontrowersyjnej, pełnej sprzeczności osobowości.

Piątki są na ogół przyjazne ludziom, uprzejme i sympatyczne, i z łatwością przystosowują się do otoczenia. Tam, gdzie pojawiają się Piątki, panuje ruch, aktywność i ogólne podniecenie i z pewnością będą się działy ciekawe rzeczy. Osoby te bez wątpienia stanowią "sól ziemi", posiadają nieodparty urok i ciepło, rodzaj wewnętrznego magnetyzmu, który czyni je niezwykle atrakcyjnymi, zwłaszcza wobec płci przeciwnej.

Jeśli mają poczucie samorealizacji, są szczęśliwe. Nikt wówczas nie potrafi się oprzeć ich zaraźliwej radości, entuzjazmowi i chęci działania. Mają przy tym wspaniałe poczucie humoru, przejawiające się przez natychmiastowe i błyskotliwe riposty. Z łatwością potrafią znaleźć się w centrum zainteresowania każdej grupy czy spotkania.

Osoby urodzone pod wpływem tej wibracji zwykle wiodą życie o wiele ciekawsze i bardziej zajmujące niż przedstawiciele pozostałych wibracji. Jeśli jednak nie wykorzystają w pozytywny sposób swojej ogromnej energii lub jeśli poddadzą się pasywności, staną się istotami wiecznie niezadowolonymi, przykrymi dla otoczenia, a nawet agresywnymi. Ich natura nie znosi monotonii czy rutyny. Wyzwalają one destruktywne siły. Jeśli osobie o tej wibracji zabraknie w życiu emocji, stanie się najnieszczęśliwszym w świecie stworzeniem. Podobnie rzecz się ma, gdy czują się skrępowane nadmiernymi obowiązkami czy nakazami; przeistaczają się wtedy w nieśmiałych, ponurych i mrukliwych samotników. Nigdy nie pogodzą się z szarą, nieciekawą egzystencją i zawsze będą uważały, że życie je oszukało, bowiem zasługują na coś lepszego.

Piątka, która nie potrafi panować nad swymi impulsami, nie będzie w stanie wykorzystać swych licznych zalet i skończy jako osoba rozgoryczona i przegrana.

Jeśli nie odnajdzie odpowiedniej dla siebie drogi, stanie się osobą niepohamowaną, gwałtowną, działającą w sposób destrukcyjny. Będzie z łatwością krytykowała wszystko i wszystkich, nie przyznając się do własnych błędów ani nie umiejąc wykorzystywać swych życiowych doświadczeń, które mogłyby przyczynić się do jej duchowego rozwoju i osiągnięcia emocjonalnej dojrzałości.

Piątka znajdująca się pod wpływem negatywnego aspektu tej wibracji użyje swej elokwencji i sprytu, aby oszukiwać i wykorzystywać innych. Może również - w poszukiwaniu nowych wrażeń i emocji - stać się ofiarą rozwiązłości, alkoholu, narkotyków czy hazardu. Osoby te za wszelką cenę powinny nauczyć się relaksacji, koncentracji i wytrwałości.

Niestety, wiele osób o tej wibracji potrafi żyć jedynie chwilą, nierzadko poświęcając wszystko dla przygody i wolności. Tym samym stają się niczym biblijne talenty, które - zmarnowane - nie przynoszą korzyści nikomu, a zwłaszcza samym Piątkom.

 

Powołanie - zawód

Osoby o tej wibracji są wszechstronnie uzdolnione, posiadają wielką inteligencję, talent, energię i bogatą osobowość. Cechy te sprzyjają osiągnięciu sukcesu i wysokiej pozycji społecznej.

Jednakże sukces nie oznacza dla nich władzy czy pieniędzy, jak dla większości innych wibracji, ale życie pełną piersią i nieustanne poszukiwanie nowych wyzwań, tak aby za wszelką cenę uniknąć nudy. Mało osób dorównuje im witalnością i energią w dążeniu do uzyskania przyjemności i radości. Dlatego Piątki niechętnie planują, wolą raczej nieznane. Niestety, żyjąc w ten sposób, trudno jest osiągnąć zamierzone cele. Nie łatwo również zdobyć sukces, negując powszechnie uznane normy postępowania, do czego ma skłonność osoba o tej wibracji. A zatem Piątka ma szansę na sukces jedynie wtedy, gdy jej praca pozwoli na barwne, pełne emocji życie i nieliczenie się z normami społecznymi.

Piątkom, bardziej niż osobom o innych wibracjach, zaleca się, aby opanowały swą wrodzoną niecierpliwość i niespokojność, by poświęciły energię oraz liczne zdolności na wytrwałą pracę w dziedzinie, którą sobie wybrały.

Najwłaściwsze zajęcia dla tej Liczby to te, które pozwalają na zmiany, ruch i wymagają bystrego umysłu, wyobraźni, inicjatywy, znajomości natury ludzkiej, a przede wszystkim żyłki handlowej i umiejętności wpływania na otoczenie.

Piątka odznacza się także takimi cechami, jak: szybki refleks, oryginalność, aktywność i twórcze podejście do życia. Osoby, którym patronuje Liczba 5, powinny zatem starannie wybrać zawód, mając na uwadze fakt, że rutyna i brak silnych bodźców mogą być przyczyną życiowej porażki.

Jeżeli Piątki dobrze ukierunkują charakteryzujący je niepokój, pomoże to osiągnąć im cele. Intensywna potrzeba odkrywania nowego i odrzucania starego czyni je szczególnie predysponowanymi do zawodów, które wymagają otwartego, nowoczesnego i postępowego myślenia.

Bez względu jednak na dziedzinę, jaką wybiorą, powinny pamiętać o wytrwałości, gdyż ich podstawową wadą jest rozpoczynanie wielu rzeczy na raz i niekończenie żadnej z nich. To marnowanie energii oraz typowy dla nich "słomiany zapał" stanowią główną przyczynę wielu stresów i życia w nieustannym napięciu.

Same Piątki muszą przyznać, że umiłowanie przygód i ryzyka oraz skłonność do zrywania krępujących je więzów i uchylanie się od odpowiedzialności, nierzadko są przyczyną ich niepowodzeń.

Ze względu na odwagę, graniczącą nieraz z heroizmem, a także zuchwałość, niespokojność i wspomniane już ryzyko Piątki sprawdzą się jako żeglarze, geografowie, podróżnicy, sportowcy, piloci, myśliwi, oblatywacze samolotów, nauczyciele wychowania fizycznego i reporterzy.

Jeśli poświęcą się sztuce, mogą odnieść sukcesy jako producenci filmowi i teatralni, pisarze, tancerze, muzycy, kompozytorzy. Łatwość w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, a nawet umiejętność manipulowania tłumem predysponują je także do następujących zawodów: dziennikarstwo, literatura przygodowa lub science-fiction, reklama, fotografika i "public relations".

Nie zdziwi również fakt, że wyróżnią się jako maklerzy giełdowi, sprzedawcy, komiwojażerowie, a także, gdy zajmą się promocją nowych artykułów i doradztwem. Niezaspokojona ciekawość, oryginalność i pomysłowość czynią z Piątek zdolnych wynalazców i naukowców. Zabłysną też jako innowatorzy poszukujący nowych metod pracy.

Piątki powinny omijać z daleka wszelkie biura i urzędy, chyba że będą to stanowiska zapewniające ruch, zmiany i nowości, na przykład prowadzenie biur podróży czy agencji reklamowej.

Z tego samego względu mogą się wybić jako adwokaci, detektywi, agenci tajnych służb, politycy i urzędnicy państwowi, zajmujący eksponowane stanowiska.

Piątki są na ogół doskonałymi przewodnikami i kierowcami. Również przemysł motoryzacyjny, górnictwo, lotnictwo i świat show businessu pełne są błyskotliwych i lubiących ryzyko Piątek.

Dla osób o tej wibracji, które będą uczciwe w stosunku do siebie samych i zrozumieją, że ich nadmiernie wybujały temperament może być przeszkodą w osiągnięciu sukcesu i nauczą się nad nim panować, nie będzie rzeczy niemożliwych do osiągnięcia. W przeciwnym razie - zawsze będą niezadowolone i nieszczęśliwe. Dlatego też, jeśli życie zawodowe czy prywatne nie dostarczą im możliwości aktywnego działania oraz intensywnych wrażeń, powinny znaleźć sobie takie hobby, które zrekompensuje te braki.

Osoby o tej wibracji będą świetnymi urzędnikami pod warunkiem, że zapewni się im interesującą pracę, swobodę działania i nie będą się czuły "osaczone'' przez swych zwierzchników.

Jako szefowie, Piątki są nieco zaskakujące. Zwykle błyskotliwe, ujmujące i tolerancyjne, pod wpływem nadmiaru problemów stają się chimeryczne, arbitralne, a nawet choleryczne, powodując napięcia i niezadowolenie podwładnych.

 

Sprawy materialne

Osoby o tej wibracji generalnie nie są mocno przywiązane do pieniądza. Potrafią docenić jego wartość i chętnie korzystają z ułatwień, jakich on dostarcza, zawsze jednak twierdzą, że nie stanowi celu w ich życiu. W przeciągu jednej chwili potrafią stracić całą fortunę, stawiając wszystko na jedną kartę, i z bogaczy stać się nędzarzami, przy czym obie te sytuacje przyjmą z jednakową obojętnością i stoicyzmem.

O wiele bardziej niż strata pieniędzy martwi je i boli utrata wolności działania. Wolą życie niepewne i pełne ryzyka od ulegania konwenansom i obowiązkom, które w zamian niesie ze sobą bogactwo. Niemniej, zdobycie majątku nie jest dla nich trudne, posiadają bowiem wiele cech, które to ułatwiają. Znacznie trudniej jest im zachować to, co posiadają, gdyż są hojne i lekkomyślne również w sprawach finansowych. Nie potrafią planować ani oszczędzać, nie interesuje ich stabilizacja życiowa, nie lubią martwić się o przyszłość. Dlatego najlepiej zrobią, jeśli pieczę nad swym majątkiem powierzą osobie bardziej rozsądnej i odpowiedzialnej. Tylko w ten sposób będą miały pewność, że zostanie on zachowany, a nawet pomnożony.

 

Życie uczuciowe

Osoby urodzone pod wpływem tej wibracji mają wiele kontaktów towarzyskich i uczuciowych, są bowiem pogodne, sympatyczne i pełne życia. Niewiele mają natomiast prawdziwych przyjaciół. Dzieje się tak dlatego, że zawsze zbyt są zajęte i zagonione, aby zagłębiać się w problemy czy odczucia innych osób i przejmować się nimi. Jeśli więc nie zdołają pokonać tej wady, zapłacą za to wielką samotnością.

Czar i magnetyzm Piątek jest nie do odparcia; mają wprost zadziwiającą moc przyciągania i zniewalania reprezentantów płci przeciwnej. Często jednak nie zdają sobie z tego sprawy. Mimo że brzmi to nieprawdopodobnie w przypadku osób tak dynamicznych i żywotnych, Piątki są zdecydowanie nieśmiałe, często też cierpią na różne fobie i kompleksy, które utrudniają im wyrażanie swych uczuć, zwłaszcza w okresie wczesnej młodości.

Będąc niepoprawnymi romantykami, Piątki marzą o cudownych przygodach miłosnych, w których one same odgrywają, oczywiście, główną rolę. Jeśli więc Piątka zwalczy nieśmiałość i skromność, nie będzie osoby, która by się jej oparła. Idealistyczne, romantyczne, czułe i namiętne, osoby o tej wibracji są zmysłowe i pełne sexappealu i z całą pewnością można powiedzieć, że osoba, którą wybiorą, będzie miała fascynujące życie.

Z drugiej strony właśnie dlatego, że Piątki posiadają tak bogatą i nieprzeciętną osobowość, powinny bardzo uważać przy doborze partnera. Z odpowiednią osobą będą szczęśliwe i kochające, w przeciwnym razie - staną się mrukliwe, agresywne, rozgoryczone i nieustannie krytykujące, unieszczęśliwiając tym samym siebie i swego towarzysza życia.

Szczęśliwy i owocny związek stworzą z inną Piątką, mającą równie awanturniczy i gwałtowny charakter, z osobą, którą bardziej będzie obchodzić miłość, radość i rozrywki niż zacisze domowego ogniska. Związek ten będzie burzliwy, szalony i... szczęśliwy.

Szczęście mogą znaleźć również z Trójką, gdyż obie te Liczby są do siebie podobne w swym entuzjazmie i umiłowaniu intensywnego życia.

Konserwatywne i zgodne 2 i 6 zafascynowane będą osobowością Piątek, jednak z trudem przyjdzie im próba dotrzymania im kroku i pogodzenie się z ich ogromną witalnością i ruchliwością.

Wykształcona Piątka może przyciągać również 7, której jednak niezmiernie trudno będzie dzielić burzliwy i szalony tryb życia, jakiego Piątka potrzebuje, aby być w pełni szczęśliwa.

Aby Piątka znalazła szczęście i zrozumienie u 8, musi być gotowa na wszelkie ustępstwa, gdyż ta ostatnia nigdy nie będzie do nich zdolna.

Zrozumienie między 5 a 9, l lub 4 jest bardzo trudne... chyba że istnieje między nimi prawdziwa miłość i gotowość do wzajemnych ustępstw.

 

Dzieci o tej wibracji są absorbujące, aktywne i nerwowe. Inteligentne i twórcze, powinny rosnąć w atmosferze ciepła i wielkiej czułości. Jednocześnie, wychowując je, należy umiejętnie oscylować między tolerancją a dyscypliną, jako że dzieci te są bardzo wybuchowe i wrażliwe. Od małego chcą wszystko zobaczyć i poznać. Na ogół są jednak tak nieśmiałe, że dorośli nie zdają sobie sprawy z ich burzliwego i głębokiego życia wewnętrznego. Dopiero jako nastolatki zaczynają ujawniać swój prawdziwy charakter. I jeśli popełniono zbyt wiele błędów wychowawczych, okażą się wtedy agresywne, niezdyscyplinowane i buntownicze.

 

Jako rodzice, Piątki są na ogół ustępliwe i starają się nie uprzykrzać życia swym pociechom dyscypliną. Pragną, aby związek między nimi oparty był na przyjaźni i partnerstwie. Czasami jednak są zbyt niecierpliwe lub wybuchowe.

 

Uwagi dodatkowe

Powołaniem życiowym Piątek jest pokazywanie innym, że można rozwijać się wewnętrznie, zachowując jednocześnie pełną wolność i niezależność. Osoby te powinny wykorzystać swe życiowe doświadczenia, aby wzrastać duchowo, nie tracąc swego entuzjazmu i żywotności. Ich misją jest zachęcanie innych do działania i stawiania czoła trudnym sytuacjom.

W sprawach osobistych powinny starać się nieco opanować niespokojny i zmienny temperament

 

źródło: Gladys Lobos

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...
  • 10 months later...

DROGA ŻYCIA 5

WĘDROWIEC

Siła życia, doświadczenia, zmiany, wolność, miłość i seks.

 

Jest to droga zapraszająca (lub zmuszająca) do zmian, by w ciągłym ruchu i wirze doświadczeń znaleźć jedyny niezmienny punkt odniesienia — samego siebie. Może się to wyrazić w częstych zmianach miejsca zamieszkania, wielu przy godach (także miłosnych), podróżach pełnych odkryć, nowych znajomościach, różnorodności życiowych doświadczeń. Testowane jest tutaj rozumienie pojęcia wolności. Potrzeba wolności jest dla "piątek" tak silna, że muszą ją potwierdzić w każdej

sytuacji, by zrozumieć, gdzie się kończy ich wolność, a zaczyna wolność innych. Lekcją tej drogi jest nauczyć się nie ranić innych, nie naruszać ich terytorium, być wolnym w przestrzeni ograniczonej charakterem związków, rodzajem i wymaganiami życia i pracy.

 

Jesteś osobą ekspansywną, dynamiczną, zmienną, zarówno w relacjach z innymi ludźmi, jak i

zainteresowaniach, zręczną w komunikacji słownej i w dyplomacji, umiejącą szermować argumentami.

Lubisz literaturę, towarzystwo, zabawę, posiadasz niespożytą energię. Jesteś zachłanny na życie. Żyjesz w napięciu i niepewności. Bywasz niecierpliwy i impulsywny. Jeśli umiesz kontrolować swą energię i kierować się rozsądkiem — nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwej do zrealizowania. Jeśli natomiast energia ta wyraża się w napięciu emocjonalnym, stajesz się nieobliczalny i wybuchowy, niewolniczo przywiązany do swych urojonych pragnień i niemożliwych do zaspokojenia (bo nie rozpoznanych) potrzeb uczuciowych.

 

Możesz być też osobą nieśmiałą, pełną kompleksów, lękającą się zmian, wahającą się za każdym razem, gdy trzeba poszerzyć swój obszar doświadczeń, wyruszyć w nieznane. Obydwa warianty „piątki" mają za zadanie rozstać się z przekonaniem, że to, co najważniejsze znajduje się na zewnątrz nich. Że aby zaistnieć, muszą być zauważone przez innych, zaakceptowane, kochane. „Piątki" muszą znaleźć potwierdzenie swego istnienia w samych sobie, przestać wiecznie szukać własnego odbicia w

oczach innych, oczekiwać na oceny i reakcje. Muszą porzucić swe pragnienia i potrzeby zmysłowe i zwrócić się w kierunku rzeczywistych potrzeb i kontaktów nadzmysłowych, duchowych. Dojrzeć do prawdy, że prawdziwa wiedza to wiedza wewnętrzna, a nie błyskotliwa erudycja. Dlatego osoby z programem, pięć" często doświadczają w sposób ekstremalny, do końca, by sprawdzić na sobie samym, czy się nie mylą.

 

Twoje aktywne życie uczy cię zrozumienia innych i otwiera umysł. Często jesteś osobą pełną magnetyzmu, uwodzicielską, zmysłową, pełną erotyzmu i fantazji. Idziesz prosto do celu i nie lubisz komplikacji, gdyż jesteś wystarczająco skomplikowany wewnątrz. Jesteś wierny pod warunkiem, że partner, podobnie jak ty, lubi wypełnione przyjemnościami życie i możecie cieszyć się nim wspólnie.

Negatywnie wibrujące „piątki" są posesywne, zazdrosne, egoistycznie zaspokajają swoją potrzebę wolności kosztem cierpienia innych.

 

Jesteś skłonny do ryzyka, możesz więc ulec wypadkowi lub oparzeniu. Grożą ci też nadużycia seksualne lub przeciwnie, zahamowania w tej dziedzinie oraz zależność od wszelkiego rodzaju używek i leków.

„Piątki" miewają problemy z nosem, mięśniami, systemem nerwowym i ciśnieniem. Są pełnymi fantazji pisarzami, oratorami, dziennikarzami lub natchnionymi lekarzami. Skutecznie działają w reklamie, handlu, a także w szkolnictwie i w sporcie.

 

Źródło: Natasza Czarmińska "Liczby losu"

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 months later...

Droga życia a słabe punkty

 

Droga życia 5

Ciągłe zmiany czy to zamieszkania czy zmiany w miłości, podróżach aczkolwiek dające wiele przygód o odkryć to jak testowanie życia. Jak wiadomo piątki kochają wolność.

5 to osoby ekspansywne, dynamiczne, zachłanne na życie, niepewne i niecierpliwe. Czasem negatywnie wibrując staja się zazdrosne, egoistyczne, nerwowe.

Są skłonne do ryzyka, może więc ulec wypadkowi lub oparzeniu, grożą nadużycia seksualne lub przeciwnie zahamowania w tej dziedzinie.

 

Słabe punkty

problemy z nosem, mięśniami, system nerwowo i emocjonalny, które powodują powstanie kłopotów natury fizycznej poprzez skumulowanie niewyrażonych napięć i agresji, odbyć się może na systemie trawiennym, sercu, zamanifestować poprzez kłopoty z sercem, ze snem przez wrzody, sztywnienie, tiki i manie.

Rada, spalanie nadmiaru energii w ćwiczeniach fizycznych jest dla 5 doskonałą terapią, pozwalając się wyrazić .

 

W miłości, piątka musi wybrać odpowiedniego partnera gdyż wtedy osiągnie szczęście inaczej będzie zrzędliwa, mrukliwa, agresywna, rozgoryczona i nieustannie krytyczna w ten sposób unieszczęśliwi siebie jak i partnera.

Dobrze było by gdyby 5 przyciągnęła partnera o tych samych upodobaniach .

 

Dzieci piątki od małego chcą wszystko poznawać, dotknąć i na ogół są nieśmiałe. Aczkolwiek rodzice nie wiedzą i nie zdają sobie sprawy z ich burzliwego i głębokiego życia wewnętrznego. Urażone i zdominowane w dzieciństwie mogą okazać się agresywne, zbuntowane i niezdyscyplinowane.

 

Jako rodzic piątki na ogól są ustępliwe i starają się nie uprzykrzać życia swoim dzieciom dyscypliną. Pragną związku ze swymi pociechami opartego na przyjaźni. Z racji swego charakteru bywają niecierpliwe i zaskakująco wybuchowe.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wibracja liczby 5

 

Liczba życia, jego ochrony jako ciągłego procesu tworzenia. Zmiana. Pięć jest liczbą środka, punktu zwrotnego. W systemie dziewięciu liczb przed nią były cztery liczby i po niej będą cztery liczby:

 

1—2—3—4—5—6—7—8—9

 

Najdalszym punktem z jednej strony było jeden (człowiek), a z drugiej strony będzie dziewięć (inni). Pięć to moment akceptacji samego siebie (jeden) w swej drodze do innych (dziewięć), od punktu do nieskończoności.

 

To człowiek w sercu swego ciała, zawarty w czasie i przestrzeni w formie pięcioramiennej gwiazdy (dwoje ramion, dwie nogi i głowa). To aspekt sensualny człowieka poznającego świat poprzez pięć zmysłów fizycznych, doznającego przyjemności płynącej ze smakowania świata, związków i doświadczeń, ale także może to być punkt zwrotny do poznania wewnętrznego poprzez uruchomienie nadzmysłów i przejście do wymiaru energetycznego, w którym uzyskujemy dostęp do planu Stworzenia. Żywiołem liczby pięć jest powietrze, a jej celem – poznanie.

 

Pięć palców naszej dłoni wysyła uzdrawiającą energię; bardziej lub mniej zwinnie modeluje los według naszych potrzeb. „Bierzemy się w garść”, lub „ujmujemy nasze życie we własne ręce”. Sprawdzając, jak daleko sięga nasza wolność, podróżujemy, by skosztować ile się da, eksperymentować na własnej skórze, ryzykować, prowokować doświadczenia, przyciągać i poznawać innych.

 

W sensie pozytywnym: podróże, handel, ciekawość, przygody zmysłowe i uczuciowe, szczęście, wiara, właściwości uzdrawiające. Psycholog, osobowość magnetyczna. Dyplomacja, łaskawość, wyrozumiałość, uczciwość. Zaspokojona potrzeba poznania.

 

W sensie negatywnym: cierpienie, nieszczęście, bieda, niepokój, bezsenność, zmienność, ekstrawagancja, impulsywność, moralizatorstwo, nietolerancja, narcyzm, fanatyzm, zarozumiałość, brak zmysłu praktycznego, lenistwo, niecierpliwość, osoba, która „nie uwierzy, dopóki nie dotknie” (przysłowiowy „niewierny Tomasz”). Intryganctwo i nieopanowana zmysłowość.

 

jej lekcja: nauczyć się korzystać ze swej wolności bez ranienia innych, nauczyć się akceptować, a nawet inicjować zmiany.

 

źródło: Natasza Czarmińska – Liczby losu a wolność wewnętrzna

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

BŁĘKITNA KREW (5)

Społeczeństwo normalnie funkcjonujące zawsze ma w swoim składzie niewielką, lecz potężną znaczeniem grupę ludzi, którzy tworzą i podtrzymują wzorce postępowań i wyborów dla reszty członków społeczności. W odeszłym w przeszłość społeczeństwie stanowym rolę tę spełniała arystokracja, a w społeczeństwach dzisiejszych powierzamy ją osobom zaufania publicznego, np. sędziom niezawisłych sądów, autorytetom moralnym etc. Taką też, po trosze arystokratyczną, a po trosze opinio- wartościotwórczą rolę spełnia w społeczeństwie kolejny nasz numerologiczny bohater -Piątka. Przedziwna to liczba i przedziwny charakter. Tradycja wiąże ją z arechetypowym wyobrażeniem człowieka, Adamem- Kadmonem. Miałby on być, według żydowskich kabalistów, prawzorem i matrycą człowieka jako takiego. My z kolei z rozważań teoretycznych również wyprowadziliśmy rolę Piątki jako soczewki skupiającej całość człowieczeństwa. Kazaliśmy jej być raz podporą i fundamentem systemu, innym razem barierą oddzielającą potencjały liczb lustrzanych, a jeszcze kiedy indziej miała decydować: stawiać czy nie stawiać oporu przyciąganiu się liczb potencjału. Oprócz tego ma jeszcze Piątka być "normalną" liczbą, charakteryzującą określony wiek i związany z nim etap rozwoju człowieka. Dużo .tego, i nie dziwota, że uchodzi Piątka za liczbę "trudną " , że przypisuje się jej jakieś nadludzkie cechy, a często wręcz przesadnie idealizuje. Rzeczywistość wygląda - jak wszędzie -bardziej zgrzebnie od teoretycznych rozważań. Piątka najłatwiejszą liczbą nie jest, ale też cechy, na jakie ona uwrażliwia i jakie utrwala, są dokładnie takie, jakie są potrzebne, by sprostać jej wymogom. Ani mniej, ani więcej. Wiek, którym rządzi Piątka, to dojrzała młodość, gdy ostrze młodzieńczego buntu mocno już stępiało, a my jesteśmy najsprawniejsi i najpiękniejsi, zda się, bogom podobni. Jednocześnie dokonujemy wyborów, które zdeterminują całe późniejsze życie. Jeśli nie mają to być wybory chybione, muszą opierać się na wartościach wystarczają- co trwałych, żeby mogły służyć nam przez lata. Stąd właśnie bierze się tak podkreślana przez wielu numerologów trwałość i niezmienność Piątki, jakby urodziła się od razu ukształtowana i z kompletnym, zamkniętym systemem wartości. Niezbyt to pasuje do stereotypowego obrazu młodości, jako okresu "burzy i naporu", ale... tak jest. Nawet największy buntownik musi sobie czasem zadać pytanie, co będzie, gdy jego bunt przegra albo minie wraz z młodością - a wtedy właśnie dotyka problemów Piątki. W ten sposób styka się z realizacją jednej z przypisanych Piątce potrzeb: PRZEKAZU lub KOMUNIKACJI. Jako że jesteśmy w królestwie społecznym, przekaz jest międzypokoleniowy. Piątka w portrecie numerologicznym człowieka jest informacją o tym, co z oferowanych jej przez wychowanie i autorytety wartości zdecyduje się ona przejąć i przekazać swym własnym dzieciom. Zasadniczym wymogiem, jaki w związku z dopiero co poczynioną obserwacją postawimy Piątce, czyli komuś symbolizującemu trwałość społeczeństwa i wartości w nim wyznawanych, będzie własna stabilność człowieka i trwałość jego systemu wartości. I rzeczywiście, jest Piątka kimś zasadniczym, broniącym wyznawanych wartości do upadłego. Nie są to całkiem codzienne" wartości, bo i nasz bohater, jako podpora i fundament Struktury, wartości musi mieć fundamentalne. Często usłyszymy od niego coś o honorze, o godności, o miejscu człowieka w hierarchii społecznej i miejsca tego poszanowaniu Omawiane właśnie wymogi kształtują charakter nieodmiennie kojarzący się z rycerzem jakiejś świętej sprawy. Bo nie jest niczym niezwykłym u Piątki zarówno jej niedostępność, jej arystokratyczny chłód, jak i iście święte oburzenie, gdy łamane są obowiązujące w społeczności prawa i reguły; gdy ktoś, nie szanując obowiązującej hierarchii, próbuje stroić się w cudze piórka. Piątka niczym się tak nie brzydzi, jak prostactwem wypierającym szlachetność. Nikt, tak jak Piątka właśnie, nie umie wskazać prostakowi jego miejsca i nikt tak jak Piątka nie umie wynosić do godności tych, którzy swe charaktery wystarczająco uszlachetnili. Tylko takim ufa, realizując w taki sposób drugą "piątkową" potrzebę: ZABEZPIECZENIA. Dla Piątki bezpieczny jest świat ludzi etycznych, przewidywalnych, żyjących stabilnym i niewrażliwym na kuszenie marnościami tego świata systemem wartości. Zwróćmy uwagę, że Piątka (w przeciwieństwie do Czwórki) nie ceni sobie rzeczywistych, położonych w jakiejś tam sprawie zasług typu kombatanckiego, lecz raczej wartości wewnętrzne, predestynujące człowieka do odgrywania przewodniej roli w społeczeństwie. Z takim nastawieniem do życia i ludzi -trudno nie być konserwatystą, jakim Piątka jest, nieufnym wobec zbyt nagłych zmian. Trudno raczej być demokratą, znajdującym upodobanie w nieustannych utarczkach parlamentarnych. Ale też ta sama cecha daje zalety Piątki: rzetelność, uczciwość, przewidywalność zachowań, stałość przekonań i poglądów. Wymarzone to cechy członka elity społeczeństwa i nic dziwnego, że Piątka bez względu na swe rzeczywiste pochodzenie społeczne stara się do elity dołączyć. To właśnie z Piątek rekrutują się niezawodne i lojalne kadry urzędnicze, bez których nie jest możliwe sprawne funkcjonowanie społeczności. To Piątki najczęściej bywają osobami zaufania publicznego. A w rozmaitych sondażach opinii publicznej, dotyczących cech, jakich oczekujemy od urzędników i parlamentarzystów, właśnie charakterystyka Piątki nieodmiennie lokuje się na szczycie. Aliści Piątka, choć pomnikowość i patos lubi, nie z samych składa się zalet. Jeśli widzimy u kogoś sobiepaństwo, wyniosłość, arogancką pogardę dla niżej urodzonych, gorzej wykształconych czy po .prostu mniej wżyciu fartownych, bądźmy pewni, że to negatywna Piątka właśnie... Takie typy aż proszą się o jakąś rewolucję proletariacką, która z ich arogancją zrobi koniec raz i na zawsze. Jako ktoś predestynowany do elitarnej roli, powinna się Piątka czymś z otoczenia wyróżniać. Tak też jest. Piątka to ktoś charakterystyczny, na kogo "od razu zwrócimy uwagę: wyda się nam dostojny .i jakby nieco w sobie zamknięty, niedostępny, tajemniczy i pociągający zarazem. O kimś takim powiemy "człowiek z klasą". I będziemy po nim oczekiwać zachowań charakterystycznych dla ludzi z klasą. Będziemy chcieli podziwiać jego gesty, słowa i zachowania. To właśnie o Piątkach najszybciej powstają soczyste anegdoty. To właśnie Piątkę najchętniej parodiuje się po kabaretach. Piątka korzysta z energii wszystkich innych liczb -ale musi między tymi energiami zachować równowagę. Dlatego też w jej życiu zrównoważenie, namysł, logika i panująca nad emocjami inteligencja odgrywają ważną rolę. Jeśli umie się nimi posłużyć, dostępne jej będą namiętności nieznane innym śmiertelnikom. Potrafi ona kochać całą sobą, do utraty tchu i pamięci, jakby była wszystkimi miłościami świata jednocześnie; potrafi i nienawidzić tak potężnie, że jej przekleństwa nader szybko do- sięgają tych, przeciw którym je miotano. Potrafi zdobywać się na najwyższe człowieczeństwo i szlachetność. Rzeczy małe -to nie dla niej; nie dla niej drobne flirty i łzawe romansidła; nie dla niej nieustanne utarczki z ludzką małością i podłością codzienną. Piątka, jeśli nie żyje namiętnością, jest jak góra lodowa, a jeśli namiętność uruchomi, będzie jak wulkan. W obu przypadkach jest potężnie niszcząca dla ludzi nieprzygotowanych do zetknięcia się twarzą w twarz z całą energią numerologicznego Wszechświata jednocześnie. Toteż Piątka żyje w zasadzie w kręgu "swoich", tak sarno dumnych i tak sarno potężnych jak ona sarna. Niełatwo jej znaleźć partnera, bo wiele daje, ale i wymagania ma ogromne. A i wybór dumnej, wyzywającej samotności jako życiowego credo jest u niej nierzadki. W gruncie rzeczy boi się ona pełni swych możliwości, bo przeczuwa swe lustrzane dopełnienia: Zero i Jedenastkę. Zero grozi rozpadem osobowości, a Jedenastka -wypadnięciem ze społecznej roli. Piątka swe znaczenie jako fundamentu trwałości społeczeństwa buduje trochę na doświadczeniach Dwójki, z którą łączy ją harmonijny ciąg potrzeby trwałości, jakże charakterystycznej dla liczb następujących. Ale Dwójka znała tylko rytm z jego przypływami i odpływami, a Piątka szuka trwałości absolutnej, niezależnej od czasu. Jeśli choć raz udało się jej to i dotknęła Wieczności, problem czasu w jej życiu nie istnieje. Wydaje się, że nie ma określonego wieku i swobodnie dogaduje się z wszystkimi grupami wiekowymi i pokoleniowymi. Zawsze związane z Piątką są również w jakiś sposób bezczasowe i nie odczytamy z takiej twarzy, ile lat ma jej właściciel. Piątce wydaje się wprawdzie, że nie ma wieku, że zawsze będzie miała na zawołanie całą energię Kosmosu, ale życie niewiele ma wspólnego z ludzkimi mniemaniami i uroszczeniami. Nieuchronnie kończy się młodość i nieuchronnie orientujemy się, że czas wielkich namiętności bezpowrotnie mija. A wtedy -nie masz nic lepszego nad opuszczenie świata Piątki i przystanie na "złotą mierność" kolejnej numerologicznej przygody -Szóstki.

 

Włodzimierz Zybertal

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

Liczba 5

Liczba 5 to WĘDROWIEC, PISARZ, BADACZ (ZGŁĘBIAJĄCY), KOLEKCJONER DOŚWIADCZEŃ, OBSERWATOR.

Jej słowami—kluczami są: siła życia, doświadczenie, zmiana, wolność, miłość, seks.

 

Piątka przypisywana jest wodzom i przywódcom z powołania. Symbolizuje władzę, dostojeństwo, króla, trwanie, potęgę, majestat, charyzmę, posłuch wśród innych, zdolność wpływania na ludzi, zapalania ich do swoich idei, zmiany, poszukiwania, wolność i doświadczenie. Rządzi świadomym używaniem woli, inteligencją, błyskotliwością i erudycją. Mówi o szczególnych darach losu, o ta lentach i zdolnościach człowieka. Jest pełnią człowieczeństwa, zdolnością do jednoznacznych decyzji i ponoszenia ich konsekwencji.

Manifestując się pozytywnie daje silę woli i charakteru, bystrość, komunikatywność, charyzmę, wielkoduszność, szlachetność, dobre serce, rycerskość. Manifestując się negatywnie daje wygórowane ambicje, lenistwo, niekompetencję, ograniczoność, egotyzm, żądzę władzy i panowania. W tabeli przeciwieństw przypisuje się jej awanturniczość, nerwowość, wszech stronność, niepewność, seksualizm.

Niespokojny, niejednolity, niesolidny charakter Piątki wynika z jej środkowego położenia, między liczbami od 1 do 9, tak że „zwraca się w obydwie strony". Głównym kluczem do niej jest to, że jest liczbą pięciu zmysłów. Powstaje z Jedynki (Nóg) i Czwórki (materia); jest więc liczbą życia boskiego, natchnionego w świat przyrody i żyjącego ciała (związek umocniony przez pięć ran, od których Chrystus cierpiał na krzyżu w swojej cielesnej postaci). Jest to liczba PENTAGRAMU: pięciokąta symbolizującego człowieka, jako że ciało ludzkie posiada pięć wystających członków, które mieszczą się w pięcioramiennej gwieździe wpisanej w okrąg, symbolizującej człowieka jako MIKROKOSMOS, miniaturową replikę całego Wszechświata. Wskazuje na niebojącą się ryzyka, entuzjastyczną osobowość, człowieka stojącego na ziemi ze wzniesionymi ramio nami, jakby chciał objąć nimi wszystko, co go otacza, z umysłem skierowanym ku NIESKOŃCZONOŚCI.

Władcą Piątki jest Merkury, opiekujący się ludźmi urodzonymi 5, 14 i 23 dnia każdego miesiąca oraz tymi, których Liczba Drogi Życia lub Imienna wy nosi Pięć. Najwyraźniej jest widoczny w Liczbie Duchowej.

Merkury jest najmniejszą planetą Układu Słonecznego, związaną z refleksem, zmiennym charakterem, bystrym umysłem i niepokojem. Jest młody, zielony i inteligentny (w sanskrycie: Kumar, Budha). Odpowiada za układ oddechowy, system nerwowy, mowę, wykształcenie i inteligencję. Jest uważany za planetę rodzaju nijakiego, zimną i wilgotną. Włada Panną i Bliźniętami. Jest - jak Pluton - planetą skrajności. Jego podwładni są albo miłośnikami komfortu fizycznego i pieniędzy, albo nie dbają o pieniądze w ogóle. Mimo iż Merkury jest dobroczynną planetą, jego podopieczni są dość podejrzliwi, poważni i przebiegli. Cechuje ich wielki dowcip, humor i rozrywka. Umieją postępować z ludźmi. Są mądrzy i subtelni, atrakcyjni, kochający pod róże i przygody. Cechuje ich naukowa postawa i logika. Są urodzonymi mów cami i miłośnikami sztuk pięknych. Chętnie studiują astrologię, numerologię, chiromancję, fizjonomikę, grafologię i psychologię. Chcą w ten sposób poznać siebie i innych, jak to tylko możliwe.

Mając naturę duchowo-materialistyczną, racjonalną, analityczną i krytyczną, są inteligentni i praktyczni. Lubią nowatorskie idee i krótkie podróże. Rozważają wszystkie „za" i „przeciw" każdej sprawy. Są ludźmi wykształconymi i uczonymi, którym sprawia przyjemność towarzystwo ludzi im podobnych. Wszystkiego im za mało; nic umieją spocząć i powiedzieć: „dość". Pędzą życic bogate w zdarzenia i pełne przygód. Są zwykle wędrowcami, lecz trudno im jest zna leźć cel i osiągnąć szczęście. Lubią gdy coś się dzieje i mocne wrażenia, ociera nie się o niebezpieczeństwo. Nie gardzą leż hazardem i ryzykiem. Są zmienni i porywczy, żyją pełnią życia.

Merkury jest jedyną planetą, która góruje w swoim własnym znaku: w Pannie. Jego przyjaciółmi są Słońce, Wenus, Rahu, Ketu i Saturn. Mars i Jowisz są neutralni. Księżyc jest traktowany jak wróg, choć nic odwzajemnia tych uczuć.

Jeśli Piątka jest liczbą dominującą w twoim portrecie numerologicznym i/lub jest Liczbą Duchową, Liczbą Imienną lub Liczbą Drogi Życia, to jesteś wędrowcem, poszukującym sensu życia, zrozumienia świata i samego siebie. Twoje bujne życic jest niespokojne, pełne niespodziewanych spotkań i niezwykłych wydarzeń. Poprzez przygodę, która ci towarzyszy, próbujesz znaleźć drogę do własnego wnętrza. Jest to pozytywna, otwierająca umysł aktywność, która po zwala ci lepiej zrozumieć ludzi i ich problemy.

Lubisz wszelkie podróże i czujesz się wszędzie tak jak w domu. Łatwo uczysz się obcych języków; jesteś wszechstronny, pełen życia, otwarty na nowe idee, zmysłowy, żądny przyjemności, bystry, dowcipny, szybki, pełen entuzjazmu, energii i pogody ducha. Kochasz wszelkie nowości i to co „niezwykle"; cierpisz z powodu rutyny. Twoje życie jest pełne niezwykłych przygód. Pragniesz życia świadomego i rozkosznego, i lubisz je. Zmiany, które ci towarzyszą, harmonizują z twoją naturą. Cechuje cię aktywność i chętnie stajesz się ośrodkiem zainteresowania w grupie.

Najczęściej podróżujesz w nieznany wymiar, choć zwiedzanie materialnego świata też cię interesuje. Żyjesz bowiem w dwóch światach: w świecie materialnym i w świecie duchowym. Jeden z nich dominuje.

Wolność jest twoim prawem i celem. Nic pozwalasz jej nikomu naruszać. Równocześnie szukasz odpowiedzi na pytanie, gdzie kończy się wolność innych.

Jesteś ekspansywny i dumny; towarzyszą ci doświadczenia. Cechuje cię nie spożyta energia i impulsywna niecierpliwość. Lubisz dobrą zabawę i słowną szermierkę. Będąc elokwentny i błyskotliwy, jesteś doskonałym retorykiem i na wszystko masz gotową odpowiedź i odpowiedni argument. Kochasz życic i jego atrakcje. Pociąga cię piękno świata. Dobry humor i pogoda ducha rzadko cię opuszczają.

Twoją lekcją jest zrozumienie, że wszystko, co najważniejsze, znajduje się w lobie i nie ma potrzeby szukać uznania w oczach innych ludzi. Chełpliwość, szukanie potwierdzenia własnej atrakcyjności, nadużycia seksualne lub oziębłość są więc zbędne.

Bywasz czasem pasywny, gdy ktoś oczekuje rady. Twoje poszukiwania szczęścia są pasmem pogody ducha, radości i dobrego humoru, który szybko odzysku jesz po kryzysie. Masz też poważne chwile, gdyż jesteś człowiekiem uduchowionym i inteligentnym (mistrzem słowa). Możesz osiągać szczyty w każdym zawodzie tak długo, jak długo twoja praca będzie związana z językiem (bogate słownictwo, retoryka). Bez kłopotu możesz zostać duszpasterzem, nauczycielem, śpiewakiem lub pisarzem. Wszechstronne, nieprawdopodobne wręcz uzdolnienia w dziedzinie mowy mogą napotykać na trudności w tematach, w których nic masz rozpoznania. Rzucać możesz wtedy kąśliwe uwagi mniej zdolnym niż ty. W naturze masz skłonność do niekonsekwencji. Dzięki wskazówkom potrafisz rozwijać się duchowo i intelektualnie. Cechuje cię oryginalność i niecierpliwość zarazem, zarówno w myśleniu, jak i działaniu. Zawsze gotowy jesteś poznać i doświadczyć wszystkiego co nowe, niezwykle czy nowoczesne. Pociąga cię wolność, wielość i zmiana. Nie szukasz schronienia w przeszłości; żyjesz teraźniejszością i nieustannie kroczysz naprzód ze wzrokiem utkwionym w przyszłość, żądny przygód i nowych wrażeń. Posiadasz niezwykłą zdolność przyswajania nowych informacji; chwytasz w lot sedno sprawy i niuanse tematu. Jesteś przy tym ciekawy, a twoja uwaga skierowana jest na wiele spraw jednocześnie (co powoduje czasem „słomiany zapał"). Powinieneś uczyć się koncentracji i wykorzystywać swe liczne, wspaniale zalety. Jeśli uda ci się to osiągnąć - nie będzie celu, którego nic będziesz mógł osiągnąć. W przeciwnym razie możesz ponieść klęskę.

Szybko reagujesz na bodźce zewnętrzne. Spiesząc się, chcesz być tam, gdzie się coś dzieje; we wszystkim uczestniczyć, wszystkiego doświadczyć. Bezpośredni, spontaniczny, żywotny, romantyczny, zachęcasz innych do działania. Sprawiasz wrażenie człowieka pewnego siebie i błyskotliwego. Za tą fasadą kry je się jednak czasem nieśmiałość. Jesteś pełen entuzjazmu i uwielbiasz życie, ruch, przygody i wolność. Każdy swój nowy dzień traktujesz jak wyzwanie i przygodę, którą trzeba przeżyć do końca, niczego nie planując i niczego nie przewidując. Z radością podejmujesz każde ryzyko.

Możesz być nadwrażliwy. Twoje reakcje trudno przewidzieć. Potrafisz przejść od największej euforii do najczarniejszej rozpaczy bez żadnego racjonalnego powodu, zrozumiałego dla otoczenia. Wszystko odczuwasz intensywnie, jesteś w stanie chwycić i smakować wszelkie odcienie rzeczywistości, niedostrzegalne dla osób o innych wibracjach. Posiadasz duszę tułacza („posłańca bogów"), o wielkiej niezależności. Buntujesz się przeciw wszelkim więzom, by być zawsze wolnym i iść tam, gdzie prowadzi cię twoja cygańska natura. Niedoceniany, szybko zrywasz krępujące cię więzy. Nie ma bowiem kajdan, którymi by można było ograniczyć twoją wolność. Lubisz nagłe podróże i zmiany otoczenia, zwiedzanie i penetrowanie świata. Decyzje podejmujesz nagle, pod wpływem impulsu. Umysł masz chłonny, silny, dynamiczny, twórczy. Rozkwitasz tam, gdzie jest inteligencja i ruch. Możesz mieć światłą „świtę" wiernych wielbicieli podziwiających twój geniusz i talenty. Niełatwo jest jednak z tobą żyć. Masz wielkie wymagania i zmienne nastroje. Sprowokowany stajesz się agresywny i zgryźli wy. Masz jednak szlachetną naturę i nie zachowujesz żalu. Twoje wyskoki szkodzą bardziej tobie niż tym, których obrażasz.

Jesteś czuły i piękny, mądry i wspaniały. Pragniesz rozwijać się duchowo, choć na ogól nie poświęcasz się niczemu do końca. Starasz się zrozumieć i uczestniczyć we wszystkim, co cię otacza, jednak nie angażując się emocjonalnie, zarówno jeśli chodzi o ludzi, jak i o sprawy. Jesteś zimny i obojętny; nie chcesz by emocje przesłoniły ci zdolność racjonalnego myślenia.

Nie masz w sobie mściwości, złości i pamiętliwości. Do późnej starości za chowasz czysty, promienny umysł dziecka, mimo iż nabyte doświadczenia na uczą cię sprawiać wrażenie osoby światowej, rozsądnej i doświadczonej.

Jesteś przyjazny ludziom, grzeczny, sympatyczny, z łatwością przystosowujesz się do otoczenia. Tam gdzie się pojawiasz, pojawia się ruch, aktywność i podniecenie i zaczynają się dziać ciekawe rzeczy. Jesteś „solą tej Ziemi"; po*siadasz nieodparty urok i ciepło (magnetyzm, który czyni cię niezwykle atrakcyjnym, zwłaszcza wobec płci przeciwnej). Jeśli masz poczucie samorealizacji, będziesz uszczęśliwiony. Nikt nie oprze się twojej radości, entuzjazmowi i chęci działania. Będziesz miał przy tym wspaniałe poczucie humoru.

Wiódł będziesz życie aktywne i bardziej ciekawe i zajmujące niż inni. Jeśli jednak nie wykorzystasz swojej wielkiej energii lub poddasz się pasywności, staniesz się istotą niezadowoloną i agresywną. Twoja natura nie znosi monotonii rutyny. Wyzwalać może w tobie destruktywne siły. Jeśli zabraknie ci emocji i przeżyć, staniesz się najnieszczęśliwszym człowiekiem. Jeśli będziesz czul się skrępowany nadmiarem obowiązków i nakazami, przeistoczysz się w nieśmiałego, ponurego i mrukliwego samotnika. Nigdy nie zgodzisz się z szarą egzystencją i będziesz sądził, że życie cię oszukało, bowiem zasługujesz na coś lepszego. Jeśli nie będziesz mógł panować nad swoimi impulsami i nic wykorzystasz swoich talentów, skończysz jako osoba rozgoryczona i przegrana. Jeśli nie znajdziesz odpowiedniej dla siebie drogi, staniesz się osobą niepohamowaną, gwałtowną, działającą w sposób destrukcyjny. Będziesz krytykował wszystko i wszystkich, nic przyznając się do własnych błędów i nie umiejąc wykorzystywać swoich życiowych doświadczeń, które mogłyby przyczynić się do twojego duchowego rozwoju i osiągnięcia emocjonalnej dojrzałości. Swych talentów możesz używać do oszukiwania i wykorzystywania innych. W ostateczności możesz stać się ofiarą rozwiązłości i buntu.

Za wszelką cenę powinieneś nauczyć się relaksacji, koncentracji i wytrwałości. Nic powinieneś żyć chwilą, poświęcając wszystko dla przygody i wolności. W przeciwnym razie będziesz jak biblijny talent, który, zmarnowany, nic przy nosi korzyści nikomu, zwłaszcza samemu sobie.

Cechy, które posiadasz (wszechstronne uzdolnienia, wielka inteligencja, ta lent, energia i bogata osobowość) sprzyjają osiągnięciu sukcesu i wysokiej pozycji społecznej. Sukces nie oznacza jednak dla ciebie władzy czy pieniędzy, lecz życie pełną piersią i nieustanne poszukiwanie nowych wyzwań, by uniknąć nudy lub samorealizacji. Żyjąc w ten sposób niełatwo jest osiągnąć zamierzone cele. Jak. zdobyć sukces, gdy neguje się uznane normy postępowania? Zdobędziesz go tylko wtedy, gdy twoja praca pozwoli ci na barwne, pełne emocji życic i nieliczenie się z normami społecznymi. Niewiele jest takich zajęć, ale są. Powinieneś ograniczyć przesadę, szukać piękna i złotego środka, opanować wrodzoną niecierpliwość i poświęcać swą energię i zdolności na wytrwałą pracę w dziedzinie, którą zsyła ci Los.

Najwłaściwsze są dla ciebie te zajęcia, które pozwalają na zmiany, ruch i wymagają bystrego umysłu, wyobraźni, inicjatywy, znajomości natury ludzkiej, refleksu, oryginalności, aktywności, twórczego podejścia do życia, żyłki handlowej i umiejętności wpływania na otoczenie. Rutyna i brak silnych bodźców mogą być dla ciebie przyczyną porażki. Powinieneś poszukiwać swojego zawodu, wymagającego otwartego, nowoczesnego i postępowego myślenia oraz pamiętać o wytrwałości.

Ze względu na wielką odwagę, graniczącą z heroizmem, zuchwałość, niespokojność i ryzykanctwo sprawdzisz się jako żeglarz, geograf, podróżnik, sportowiec, pilot, oblatywacz samolotów, nauczyciel wychowania fizycznego, reporter, producent filmowy lub teatralny, pisarz, tancerz, muzyk, kompozytor, dziennikarz, powieściopisarz (literatura przygodowa lub science-fiction), fotograf i „public relations". Wyróżnisz się jako makler giełdowa', sprzedawca, komiwojażer, wynalazca, naukowiec, innowator poszukujący nowych metod pracy. Po winieneś omijać biura i urzędy, za wyjątkiem biur podróży i agencji reklamo wej. Możesz wybić się jako adwokat, detektyw, agent tajnej służby, polityk, urzędnik państwowy zajmujący eksponowane stanowisko, przewodnik, kierowca, Dobry jest dla ciebie show-business, przemysł motoryzacyjny i górnictwo. Jeśli zapanujesz nad swoim temperamentem, nic będzie dla ciebie rzeczy niemożliwych do osiągnięcia. Niemożność wykonywania odpowiedniego zawodu zrekompensujesz sobie hobby.

Jako szef jesteś zaskakujący: błyskotliwy, ujmujący i tolerancyjny, a czasami, pod wpływem problemów - arbitralny i choleryczny.

Nie przeceniasz pieniędzy. Cenisz ich wartość i korzystasz z ułatwień, jakich dostarczają, lecz nie stanowią one dla ciebie celu. W ciągu jednej chwili możesz stracić całą fortunę, stawiając wszystko na jedną kartę i z bogacza stać się nędzarzem, przy czym obie te sytuacje przyjmiesz z jednakową obojętnością i stoicyzmem. Bardziej od straty pieniędzy boli cię utrata wolności działania. Wolisz życie niepewne i pełne ryzyka od uległości konwenansom i obowiązkom, które w zamian niosą bogactwo. Zdobycie majątku nie jest jednak dla ciebie trudne. Trudniej jest ci go zachować, gdyż jesteś człowiekiem hojnym i lekkomyślnym (gotów jesteś oddać „ostatnią koszulę" potrzebującemu). Nie martwi cię stabilizacja życiowa. Najlepiej zrobisz, jeśli piecze nad swoim majątkiem powierzysz komuś rozsądnemu.

Masz wicie kontaktów towarzyskich i uczuciowych: jesteś człowiekiem po godnym, sympatycznym i pełnym życia. Nic wielu masz jednak przyjaciół. Jesteś zbyt zagoniony, by poświęcać im dostateczną uwagę i zgłębiać ich problemy. Jeśli nie pokonasz tej wady, zapłacisz za to samotnością.

Twój czar jest nie do odparcia. Masz moc przyciągania i zniewalania płci przeciwnej, choć nie zawsze zdajesz sobie z tego sprawę. Przeszkadza ci w tym nieśmiałość, fobie i kompleksy, które utrudniają ci wyrażanie uczuć. Będąc nie poprawnym idealistycznym romantykiem marzysz o cudownych przygodach miłosnych. Jeśli zwalczysz nieśmiałość i skromność, twoje marzenia mogą się spełnić. Magnetyzm i bogata, nieprzeciętna osobowość, mogą utrudniać ci wybór właściwej partnerki. Bądź ostrożny.

Szczęśliwy i owocny związek stworzysz z inną „Piątką". Związek ten będzie burzliwy, szalony, lecz szczęśliwy. Odpowiednia będzie także „Trójka". „Dwój kom" i „Szóstkom" spodobasz się, ale trudno im będzie dotrzymać ci kroku i pogodzić się z twoją ogromną witalnością i ruchliwością. Z „Dziewiątką" i „jedynką" trudno ci będzie się zrozumieć.

Jako rodzic będziesz ustępliwy i niezbyt wymagający. Pragnął będziesz, by twój związek z dziećmi oparły był na przyjaźni i partnerstwie.

DROGA, która idziesz, jest drogą zmian i ruchu, by w ciągłym wirze do świadczeń znaleźć niezmienny punkt odniesienia: samego siebie. W doświadczeniach tych testowane jest twoje pojęcie rozumienia wolności.

Wolność jest dla ciebie ważna i dostępna. Potrzebujesz ją potwierdzać w każ dej sytuacji, by zrozumieć, gdzie kończy się twoja wolność, a zaczyna wolność innych. Twoją lekcją jest nauczyć się nie ranić innych i nie naruszać ich własne go terytorium, być wolnym w przestrzeni ograniczonej charakterem związków, rodzajem i wymaganiami życia i pracy.

Celem tej drogi jest rozstanie się z przekonaniami, że to co najważniejsze, znajduje się na zewnątrz; że aby zaistnieć, trzeba być zauważonym przez innych, zaakceptowanym, kochanym. Musisz nauczyć się znajdować potwierdzenie swojego istnienia w samym sobie, przestać szukać swojego odbicia w oczach innych, oczekiwać na oceny otoczenia. Musisz porzucić swoje pragnienia i potrzeby zmysłowe i zwrócić się w kierunku rzeczywistych potrzeb i kontaktów nadzmysłowych (duchowych), dojrzeć do prawdy, że prawdziwa wiedza to wiedza wewnętrzna, nic błyskotliwa erudycja.

Twoje aktywne życie uczy cię zrozumienia innych i otwiera twój wzniosły umysł. Wycofywanie się i obserwowanie świata z ukrycia jest twoją strategią obronną. W celu zachowania prywatności wycofujesz się, ograniczasz kontakty do minimum, redukujesz potrzeby i ochraniasz prywatną przestrzeń za wszelką cenę. Stosujesz wymyślne sposoby utrzymywania bezpiecznego dystansu. Świat ze wewnętrzny widzisz jako napastliwy i groźny. Skłonny jesteś poprzestawać na tym, co ci Los przynosi, niż ryzykować opuszczenie bezpiecznych murów domostwa. Możesz żyć jak pustelnik, prowadząc życie samotne, poświęcone rozmyślaniom i służbie dla Boga. Możesz zaangażować się w życic publiczne, choć przyjmiesz wtedy pozycję zdalnego sterowania, pozostawiając działania na pierwszej linii frontu innym, a raporty będziesz odbierał telefonicznie. Publicznie będziesz krył się za maską, ograniczając swoje emocje do minimum i stapiając się ze scenerią wydarzeń. Nie będziesz chciał się angażować.

Interesy finansowe będą dla ciebie niebezpieczne. Zobowiązania — zniewalające. Złość i rywalizację skłonny będziesz kontrolować, a przywiązania emocjonalne uważał będziesz za obciążenie. Możesz czuć się ograniczony pozytywny mi oczekiwaniami. Kultywował będziesz drobne rytuały przyjaźni.

 

WIDZENIE ŚWIATA.

Skoncentrowany jesteś na faktach. Twoje przewidywania i procesy myślowe skierowane są na zewnątrz. Twoim celem jest obiektywizm, a metodą: życie w świecie idei, traktowanym jako rzeczywistość.

Podglądasz życie z dystansu, zachowując trzeźwy osąd. Izolowanie się od otoczenia pozbawia cię umiejętności porozumienia się /ludźmi, wrażliwości i wszechstronności. Czując się pustym w środku, napełniasz się (dzięki fałszywej motywacji) wszelką wiedzą, co stanowi ratunek przed tym uczuciem. Podstawową sprawą w twoim życiu jest „wiedzieć", a głównym uzależnieniem: chciwość.

 

DZIAŁANIE W ŚWIECIE.

Świat wydaje ci się złożony i interesujący. Masz skłonność do badania go bez włączania się w jego rytm. Lubisz wiedzieć wszystko o wszystkim i wszystko rozumieć, by móc zobaczyć, jak poszczególne dane układają się w logiczną całość. Określasz siebie na podstawie zakresu posiadanej wiedzy, a chaos i brak jasności napawa cię strachem. Sądzisz, że najlepiej wykorzystywać czas na myślenie, przewidywanie i definiowanie. Zobowiązania są potencjalnym zagrożeniem dla twojej samotniczej pasji myślenia i planowania przedsięwzięć. Lekceważysz sposoby poznania nie oparte na analizie i logicznym myśleniu. Masz skłonność do szufladkowania rzeczywistości, tworzenia skomplikowanych systemów postrzegania i reagowania na świat. Jesteś człowiekiem kompetentnym i starannie obmyślającym plany. Poszukiwanie przejrzystości czyni cię osobą nieszablonowo myślącą i oryginalną. Drobiazgowo badasz wszystkie fakty, metodycznie grupujesz informacje i wyciągasz z nich

logiczne wnioski. Ponieważ nie nastręcza ci to problemów, irytuje cię kolektyw ne podejmowanie decyzji. Twoja zdolność dopracowywania projektów jest nie zrównana. Znajdujesz błędy we wszystkich pi,mach. które nie są twojego autorstwa, co psuje ci kontakty z podwładnymi, gdy jesteś szefem lub kontakty z szefem, gdy jesteś podwładnym.

Swą miłość do bliskich wyrażasz we wspólnych podróżach. Lubisz zajęcia na świeżym powietrzu. Nic ujawniasz swoich potrzeb i pragnień nawet najbliższym.

Gdy dojrzejesz, ujawnisz następujące dobre cechy: ciekawość świata i ludzi, talent do promowania nowych rozwiązań i pomysłów, doskonałą logikę, poczucie humoru, odwagę, zdolność odkrywania nowych możliwości, uduchowienie, niezależność, zdolność wychwytywania absurdów życia, atrakcyjność, nauko we podejście do świata i problemów.

Utrzymujesz ludzi na dystans i pragniesz im przewodzić. Możesz mieć po czucie, że obserwujesz innych tak, jakby między wami znajdowała się wielka pusta przestrzeń lub lustrzana szyba. Możesz czuć się niewidzialnym, co ułatwia ci obserwację. Nie musisz angażować się w rozmowy czy reagować w stosowny sposób. Gdy jesteś zmuszony do mówienia, może ci się wydawać, że inni nie tylko są fizycznie oddaleni, ale także, że są „karykaturami" z innego świata.

Starasz się zdobyć informacje o nadchodzących zdarzeniach, by móc przygotować się na wszystkie ewentualności. Znając je stajesz się bardziej przystępny.

Najbardziej ożywiasz się w samotności („ładujesz akumulatory" i wyrzucasz z siebie uczucia, które w obecności innych uległy zamrożeniu). Wspominasz i myślisz, wolny od emocjonalnych napięć. Nie potrzebujesz uznania innych; wolisz ekonomiczną samowystarczalność; chcesz przychodzić i odchodzić, gdy przyjdzie ci na to ochota.

W miejscach publicznych stosujesz różne sposoby odwracania od siebie uwagi. Kierujesz rozmowę na tematy budzące obopólne zainteresowanie lub zwracasz uwagę na to, co opowiadają inni. Oceniasz ludzkie zachowania, by stworzyć wyczerpujący system wiedzy (w oparciu o psychoanalizę, astrologię, numerologię, itp.). Gdy go stworzysz, będziesz mógł nawiązywać głęboki kontakt z ludźmi i rozumieć ich dramaty emocjonalne z pozycji intelektualnej.

Twoim głównym problemem jest lęk przed odczuwaniem. W czasie bliskich spotkań twoje uczucia są zamrożone. Silniejsze emocje odczuwasz, gdy jesteś sam i odtwarzasz je w pamięci. Rozumiesz wtedy co czujesz. Silny, nieprzerwany kontakt wyczerpuje cię, toteż wycofujesz się, by określić swe stanowisko. Partnerzy mogą sądzić, że w czasie spotkania jesteś nieobecny i emocjonalnie oziębły. Od wracasz jednak tylko w ten sposób uwagę od emocji i przenosisz swoje uczucia w sferę intelektualną. Ma to tę zaletę, że w kontaktach intymnych posiadasz zdolność wielowymiarowego postrzegania partnerów. Zobowiązujesz się intelektualnie, a dopiero później emocjonalnie. Ody zobowiązanie zostanie powzięte, jest bardzo trwale, choć ograniczone (wytyczone). Unikasz sytuacji wyzwalających spontaniczne uczucia, zwłaszcza konfrontacji. Partner musi być stroną aktywną.

Nie znosisz, gdy inni dysponują twoim czasem i wysiłkiem. Bronisz się przed tym przez wycofywanie się spod cudzej kontroli. Szczególnie nie lubisz szefów pojawiających się znikąd lub domagających się raportów. Dowody uznania, jak tytuły czy podwyżki, traktujesz jako środki zniewalania i zmuszania do wyczerpywania zasobów czasowych i energetycznych. Potrafisz poświęcić się osobistym zainteresowaniom bez wsparcia innych ludzi. Zdolność ograniczania kontaktu z uczuciami ułatwia ci pomaganie innym w sytuacjach stresowych. Jesteś sprawnym menedżerem, gdyż potrafisz zachować jasne myślenie pod naciskiem. Możesz być wielkim przyjacielem ludzi (na cale życic), jeśli umowa towarzyska pozwoli ci zachować całkowitą niezależność i możliwość wycofywania się we własne zacisze. Nic lubisz otoczenia i zawodów wymagających otwartej rywalizacji lub bezpośredniej konfrontacji. Powinieneś nauczyć się tolerować własne uczucia bez odrywania się od nich.

Twoim powołaniem życiowym jest pokazywanie innym, że można rozwijać się wewnętrznie, zachowując jednocześnie pełną wolność i niezależność. Powinieneś wykorzystywać swoje życiowe doświadczenia tak, aby wzrastać duchowo, nie tracąc swojego entuzjazmu i żywotności. Twoją misją życiową jest zachęcanie innych do działania, stawiania czoła trudnym sytuacjom i uświadamiania sobie i innym wszystkiego (Bliźnięta i Merkury to wszystkie .światy w pro mieniu stworzenia).

W sprawach osobistych powinieneś starać się opanować niespokojny i zmienny temperament, byś mógł nim dysponować dowolnie (być zmiennym lub stałym według uznania).

źródło: Henryk Rekus "Numerologia-Portret numerologiczny"

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...
Dnia 20.09.2015 o 14:03, Ankra napisał:

Jestem 5 ,mogę powiedzieć że dość dużo z opisu do mnie pasuje:)

Ja również mam taką samą opinie. Bardzo dużo z tych opisów się zgadza, nawet tych negatywnych ( niestety)

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...