Skocz do zawartości

Horoskop celtycki


maleficent

Polecane posty

Horoskop celtycki został prawdopodobnie stworzony przez celtyckich kapłanów lub tak zwanych druidów blisko 2 tysiące lat temu. Jako, że byli oni silnie związani z otaczającą ich naturą, którą czcili i oddawali jej hołd, wierzyli, iż każdy człowiek posiada swojego opiekuna: drzewo, z którym związany jest poprzez swoje urodziny w określonym dniu oraz miesiącu.

 

Sprawdź, jakie drzewo jest Twoim opiekunem ;)

 

Jabłoń

Dla urodzonych między 24 grudnia a 1 stycznia oraz między 25 czerwca a 4 lipca

Główne znaczenie: Miłość

Symbolika: refleksyjność, uczuciowość, inteligencja emocjonalna, empatia

 

Dla Celtów Jabłoń była najważniejszym ze wszystkich drzew, ponieważ uważali ją za drzewo życia. Jabłoń była też symbolem miłości. Tradycyjnie więc ludzie urodzeni w tym okresie są uważani za uczuciowych i mających ciągoty do romansowania. Nie są wyrachowani, ale za to ich inteligencja wiedzie ich ku szczerym poszukiwaniom prawdy, co często przejawia się w karierze naukowej.

Nie da się ukryć, że człowiek urodzony w okresie przypisanym do Jabłoni jest niezwykle atrakcyjny. Nie charakteryzuje go wielka wytrzymałość czy tężyzna fizyczna, ale nadrabia to nieopisanym wdziękiem.

 

Jodła

Dla urodzonych między 2 a 11 stycznia oraz między 5 a 14 lipca

Główne znaczenie: Mistyk

Symbolika celtycka: intelekt, analityczny umysł, refleksja, skłonność do ascezy

Jodły są osobami niezwykle powściągliwymi i zachowują się w stosunku do innych wyniośle, jakby uważały się za kogoś lepszego. Nie da się ukryć, że mają silną osobowość. Są przy tym tak inteligentne, że często wzbudzają skraje emocje.

 

Osoby urodzone pod patronatem Jodły są egoistyczne, a także często uparte i kapryśne. Co gorsza są w pełni świadome swoich talentów i umiejętności, przez co trudno zbić je z tropu. Ich wrodzona ambicja i pracowitość zapewnia najczęściej sukces w życiu. Mogą więc spełnić się w praktycznie każdym zawodzie, a że status społeczny ma dla nich duże znaczenie, nie ustają w wysiłkach, by go osiągnąć, a potem utrzymać.

 

Wiąz

Dla urodzonych między 12 a 24 stycznia oraz między 15 a 25 lipca

Główne znaczenie: Moralista

Symbolika celtycka: spostrzegawczość, przenikliwość, realistyczny sposób myślenia, zmysł organizacyjny

 

Ludzie urodzeni pod patronatem Wiązu charakteryzują się nieziemską urodą oraz (co może zaskakiwać) skromnością. Swoim subtelnym zachowaniem i dyplomatyczną samokontrolą potrafią pokonać nawet najbardziej zaciekłych przeciwników. Zamkną im usta, choćby próbowali zakrzyczeć wszystkich dookoła.

Osoby urodzone pod patronatem Wiązu są do bólu szczerość – ich uczciwość nigdy nie budzi żadnych zastrzeżeń. Można im zaufać w stu procentach. Wiązy nie są zbytnio wymagające w stosunku do samych siebie, ponieważ kierują się zasadą, by nie komplikować sobie życia. Nie tylko u siebie widzą dobro – dostrzegają je u wszystkich ludzi i usilnie wierzą w ich pozytywne możliwości.

 

Cyprys

Dla urodzonych między 25 stycznia a 3 lutego oraz między 26 lipca a 4 sierpnia

Główne znaczenie: Wierność

Symbolika celtycka: refleksyjność, stałość, logika, lojalność

 

Ludzie urodzeni pod patronatem Cyprysa nie przepadają za zbytnim komplikowaniem spraw. O wiele bardziej cenią sobie prostotę, a nawet wręcz ascetyczny tryb życia. Nie przywiązują wielkiej wagi do odnoszenia sukcesów w powszechnym tego słowa znaczeniu. Nie gonią za pieniędzmi, sławą ani wpływami. Unikają w ten sposób wielu problemów, które są codziennością sporej liczby innych ludzi.

Cyprysy są towarzyskie i raczej nie przepadają za samotnością. Co prawda dobrze czują się we własnym towarzystwie, ale inni ludzi są dla nich równie ważni. Pragną szczęścia, a miłość jest jednym z ważniejszych elementów tego szczęścia. Może dlatego są tak bardzo wierni – zarówno w miłości, jak i w przyjaźni. Wiedzą jak ważna jest uczciwość kontaktach z najbliższymi, dlatego ninawwet nie próbują przekraczać pewnych granic przyzwoitości.

 

Topola

Dla urodzonych między 4 a 10 lutego oraz między 5 a 13 sierpnia

Główne znaczenie: Pesymista

Symbolika celtycka: intuicja, wyobraźnia, niezależność, potrzeba wolności, nadwrażliwość, oryginalność

 

Osoby urodzone pod patronatem Topoli cechuje niecodzienna uroda i zamiłowanie do mody oraz strojenia się w szałowe odzienie. Szczególnie jest to widoczne w młodości. Niestety, nie najlepiej potrafią dostosować się do społeczeństwa i stylu życia jaki jest powszechnie akceptowany. To dlatego, że osoby urodzone pod patronatem Topoli obawiają się starości i starają się zatrzymać młodość jak najdłużej. W efekcie często dzieje się dokładnie odwrotnie i Topole starzeją się przedwcześnie.

Topole nie są typem materialisty. Wolą sprawy mniej przyziemne, ale to nie znaczy, że nie myślą o przyszłości. Wręcz przeciwnie. Starają się dobrze zorganizować swoje życie i zabezpieczyć na cięższe czasy. A właśnie za takie uważają schyłek życia.

 

Wiązowiec Południowy

Dla urodzonych między 11 a 18 lutego oraz między 14 a 23 sierpnia

Główne znaczenie: Optymista

Symbolika celtycka: optymizm, entuzjazm, impulsywność, umiejętność dedukcji, inteligencja

 

Osoby urodzone pod patronatem Wiązowca Południowego cenią sobie komfort i wygodę. Nie stronią od luksusów, ale w obliczu konieczności bez problemu spędzą noc na łonie natury. Są ambitni i często unoszą się dumą – zdarza się, że całkowicie niepotrzebnie, ponieważ zrażają w ten sposób do siebie wielu ludzi.

Ludzie spod znaku Wiązowca Południowego są niepoprawnymi optymistami. Ich entuzjazm czasami wpada w niebezpieczną skrajność i nawet w obliczu wielkiego cierpienia, widzą świat przez różowe okulary. Takie podejście może zaowocować nieprzyjemnymi konsekwencjami, ponieważ mogą nie dostrzegać rzeczywistości wokół siebie takiej, jak jest naprawdę.

 

Sosna

Dla urodzonych między 19 a 28/29 lutego oraz między 24 sierpnia a 2 września

Główne znaczenie: Wyrafinowanie

Symbolika celtycka: utylitaryzm, powściągliwość, materializm, melancholijność

 

Osoby urodzone pod patronatem Sosny wyróżniają się nienaganną sylwetką, gracją oraz niezwykłą elegancją. Są również wielkimi domatorami i miłośnikami domowego ogniska. Niestety nie ma w nich za grosz pokory i większość swoich planów przygotowują tylko z myślą o sobie – innych pomijają, uznając za mało ważnych.

Sosny charakteryzują się błyskotliwym intelektem, którego najbardziej niesamowitą umiejętnością jest kombinowanie. Sosny potrafią wyjść cało z każdej opresji i zazwyczaj – nawet jeśli przeczą temu wszelkie przesłanki – jeszcze coś udaje im się skubnąć dla siebie.

Osoby urodzone pod patronatem Sosny bez większych trudności przekonują do siebie ludzi. Są towarzyscy i otwarci, dzięki czemu z łatwością zjednują sobie przyjaciół. Oczywiście nawet w kontaktach z najbliższymi osobami, zawsze stawiają własny interes na pierwszym miejscu.

 

Wierzba

Dla urodzonych między 1 a 10 marca oraz między 3 a 12 września

Główne znaczenie: Melancholik

Symbolika celtycka: łagodność, elastyczność, fantazja, ogromna wrażliwość, refleksyjność

 

Osoby urodzone pod patronatem Wierzby są bardzo delikatnej natury. Cechuje je niezwykły wdzięk osobisty, w dodatku otoczony nimbem tajemniczości. Wierzby jest tolerancyjne i nie chowają urazy. Potrafią bardzo szybko wybaczyć krzywdy i bez wahania akceptują wady innych ludzi.

Sosny najbardziej lubią wypoczywać na łonie natury. Nic tak nie ładuje ich wewnętrznych akumulatorów jak las czy urokliwy zakątek świata – najlepiej oddalony od popularnych miejscowości i szlaków turystycznych.

Osoby urodzone pod patronatem Sosny często okazują się partnerem trudnym we współżyciu. To skomplikowane osobowości o melancholijnych skłonnościach. Są na wyraz romantyczne, czym zdarza im się zrazić ukochaną osobę. Nie każdy ceni sobie nadmierną ekspresję uczuć.

 

Lipa

Dla urodzonych między 11 a 20 marca oraz między 13 a 22 września

Główne znaczenie: Sceptyk

Symbolika celtycka: spostrzegawczość, realizm, towarzyskość

 

Osoby urodzone pod patronatem Lipy to wielce urokliwe persony, potrafiące rozkochiwać w sobie przedstawicieli płci przeciwnej bez największego problemu. Lipy zawrócą w głowie każdemu, kto wpadnie im w oko. Należy przy tym zaznaczyć, że nie zadowolą się skromnym kąskiem – one zawsze mierzą wysoko w sprawach miłosnych czy seksualnych. Żadne półśrodki im nie wystarczą.

Lipy są ludźmi pełnymi paradoksów i niezwykle trudno je rozszyfrować. Potrafią ukrywać swoje emocje i manipulować innymi, by osiągnąć swoje cele. Na szczęście nie są szalone i nie wykorzystują nikogo w perfidny sposób. Raczej są spokojne, a nawet nieśmiałe i bojaźliwe. Nie zaspakaja się „małym”, zawsze marzy o czymś „wielkim”. Jest pełna sprzeczności i trudna do rozszyfrowania.

Osoby urodzone pod patronatem Lipy nie należą do rozmownych. Są raczej ciche w towarzystwie i zawsze do wszystkich odnoszą się z szacunkiem. Są przy tym na tyle wybredne w dobieraniu znajomych i przyjaciół, że nie mają problemu z traktowaniem ich jako kogoś wyjątkowego. Te osoby takie właśnie są.

 

Dąb

Dla urodzonych 21 marca – w dniu zrównania wiosennego

Główne znaczenie: Silna natura

Symbolika celtycka: zdecydowanie, dojrzałość, konsekwencja, opiekuńczość

 

Osoby urodzone pod patronatem Dębu są niezwykle silne. Ich solidność nadaje im charyzmy i dostojeństwa. W każdym budzą szacunek. Dzięki opanowaniu radzą sobie w praktycznie każdej sytuacji i rzadko ustępują komukolwiek pola. Niestety to nie zawsze jest zaleta. Bardzoe często upór może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Dęby to ludzie czynu. Nie marnują czasu na próżne dyskusje. Oni działają. Co prawda, nie zawsze wychodzi im to na zdrowie, ale zazwyczaj się nie mylą. Przyczyna tego stanu rzeczy leży z dużej intuicji, jaką mogą poszczycić się Dęby. To dzięki niej zwykle wyczuwają kłopoty, zanim nawet się do nich zbliżą.

Leszczyna

Dla urodzonych między 22 a 31 marca oraz między 24 września a 3 października

Główne znaczenie: Niezwykłość

Symbolika celtycka: intuicja, dojrzałość, wyobraźnia, inteligencja

 

Osoby urodzone pod patronatem Leszczyny to ludzie wątłej budowy, z natury dość niepozorni, lecz bezsprzecznie posiadający bliżej nieokreśloną magiczną siłę oddziaływania. Posiadają niezwykłą mądrość życiową mądrość. To prawdopodobnie dzięki temu potrafią przystosować się do każdych warunków, w których obliczu postawi je los.

W Leszczynach jest sporo dobroci, umie słuchać rozmówców i zawsze stara się zrozumieć ich motywy. Leszczyny z przyjemnością każdemu pomogą w potrzebie. Co prawda nie lubią wydawać pieniędzy, ale nie są skąpe – jeśli więc przyjaciel będzie potrzebował pożyczki, z pewnością znajdzie ją u Leszczyn. Oczywiście w rozsądnych granicach.

 

Jarzębina

Dla urodzonych między 1 a 10 kwietnia oraz między 4 a 13 października

Główne znaczenie: Wrażliwość

Symbolika celtycka: wrażliwość, równowaga, uzdrawianie, tajemnica, ochrona, transformacja

 

Osoby urodzone pod patronatem Jarzębiny umieją przystosowywać się nawet do najbardziej nietypowych warunków. Z pozoru ciągle szukają wsparcia u innych, ale tak naprawdę są bardzo silnymi osobowościami. Mają świadomość swoich silnych i słabych cech, przy czym umiejętnie potrafi z nich korzystać.

Zdarza się Jarzębinom być nieco naiwną, przez co można łatwo ją wykorzystywać. Jednym z powodów jest to, że Jarzębiny lubią pomagać innym. Tym bardziej, jeśli może być przy okazji dostrzeżona i pochwalona. Niestety w ten sposób narażają się na intrygi osób chcących je wykorzystać do swoich celów.

Osoby urodzone pod patronatem Jarzębiny mają silne poczucie odpowiedzialności za siebie i członków swojej rodziny. Dlatego też przywiązują wielką wagę do wszelkich problemów dnia codziennego – nawet tych, które wydają się błahostkami.

Klon

Dla urodzonych między 11 a 20 kwietnia oraz między 14 a 20 października

Główne znaczenie: Mędrzec

Symbolika celtycka: humor, umiejętność dedukcji, wyobraźnia, energia

 

Osoby urodzone pod patronatem Klonu są zadbane, schludne i mają naprawdę dobry gust. Posiadają silną osobowość, a przy tym emanują niezwykle silną energią. Są indywidualistami, którzy zawsze coś planują i mają mnóstwo pomysłów. Szkoda tylko, że rzadko je realizują- zwykle wszystko pozostaje w sferze planowania.

Klony zachowują się w taki sposób, by nikogo nie urazić. Zawsze są taktowne i liczą się z opinią innych ludzi. W dodatku potrafią w twórczy sposób wcielić w życie cudze rady. A że są z natury dość pracowite i zorganizowane, nie ustają w wysiłkach rozwijania swoich umiejętności, szlifowania zalet i eliminowania wad.

 

Orzech

Dla urodzonych między 21 a 30 kwietnia oraz między 21 października a 2 listopada

Główne znaczenie: Namiętność

Symbolika celtycka: realistyczne podejście do życia, zdecydowanie, subtelność, zaangażowanie

 

Osoby urodzone pod patronatem Orzecha są wewnętrznie rozdarci, pełni paradoksów i zazwyczaj samolubni. Tak lubują się w szokowaniu otoczenia, że od czasu do czasu wpadają na niesamowite pomysły. To sprawia, że świetnymi kompanami do zabawy i często są zapraszani przez znajomych na wszelkiego rodzaju spotkania, imprezy czy zjazdy.

Orzechy potrafią być nie tylko nieprzewidywalne, ale też okrutne i zazdrosne. Jeśli uznają kogoś za wroga, nie wypowiedzą mu otwartej wojny. Co to, co nie. Zamiast tego zaprzyjaźnią się z nim i poznają największe sekrety tej osoby. W dogodnym dla siebie momencie, zaatakują bez litości.

 

Jaśmin

Dla urodzonych między 1 a 14 maja oraz między 3 a 11 listopada

Główne znaczenie: Dyplomata

Symbolika celtycka: krytycyzm, dwulicowość, dynamizm, inteligencja, buntowniczość

 

Osoby urodzone pod patronatem Jaśminu są niezwykle towarzyskie, uczuciowe i wrażliwe. Trzeba uważać na słowa w ich towarzystwie, ponieważ łatwo można je zranić. Wpadają wówczas w stany depresyjne i skrajny pesymizm. Z natury są raczej nieufne, a to przede wszystkim dlatego, iż boją się porażki towarzyskiej.

Jaśminy nie lubią obowiązków, są raczej typami niezależnymi, ceniącymi sobie ponad wszystko swobodę działania. Nie ma co liczyć na ich troskę i wspaniałomyślność. Co prawda są dość obowiązkowymi osobami, ale tylko wówczas, gdy w grę wchodzi ich własny interes. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że nie są materialistami. Nie chodzi im w życiu tylko o dobra materialne. Swój interes postrzegają przez pryzmat możliwości, rozwoju i powiększania szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

 

Kasztanowiec

Dla urodzonych między 15 a 24 maja oraz między 12 a 21 listopada

Główne znaczenie: Sprawiedliwy

Symbolika celtycka: zdolności organizacyjne, odwaga, przenikliwość, spostrzegawczość

 

Osoby urodzone pod patronatem Kasztanowca posiadają duże poczucie sprawiedliwości. Jakiekolwiek formy postępowania sprzecznego z zasadami sprawiedliwości budzi w nich zdecydowany protest. Zawsze będą bronić słusznej sprawy i nie ustaną w wysiłkach, by wszystko skończyło się prawidłowo. Nie należą przy tym do ludzi elastycznych i przekupnych. Swoich przekonań bronią bez względu na konsekwencje.

Kasztanowce posiadają ogromne pragnienie miłości. Po prostu nie mogą bez niej żyć. Chociaż kochają wolność, wcale nie kojarzy im się ona z życiem singla. Wręcz przeciwnie, wręcz panicznie boją się samotności i sen z powiek spędzają im myśli, że może nigdy nie znajdą swojej drugiej połówki.

 

Jesion

Dla urodzonych między 25 maja a 3 czerwca oraz między 22 listopada a 1 grudnia

Główne znaczenie: Zauroczenie

Symbolika celtycka: metamorfoza, wyobraźnia, wytrwałość, zmiany, kapryśność

 

Osoby urodzone pod patronatem Jesiona to ludzie bardzo żywi i energiczni. Niestety ich usposobienie jest przy tym bardzo wymagające. Jesiony są bardzo często najzwyczajniej zakochany w sobie. W dodatku uważają, że wszyscy dookoła powinni mieć dokładnie takie samo zdanie i nadskakiwać im na każdym kroku.

W sprawach miłosnych są zwykle dość ostrożni. Mają swoje upodobania i nie będą ich zmieniały tylko z powodu partnera – to on musi się dostosować. W dodatku Jesiony są osobami pragmatycznymi i starają się przewidywać możliwe szansy i zagrożenia w swoim życiu. Zdarza się więc – i to dość często – że Jesiony zawierają związek małżeński z tzw. rozsądku.

 

Grab

Dla urodzonych między 4 a 13 czerwca oraz między 2 a 11 grudnia

Główne znaczenie: Esteta

Symbolika celtycka: izolacjonizm, ciągoty artystyczne, bogata wyobraźnia

 

Osoby urodzone pod patronatem Grabu to niezwykle urodziwi ludzie, ale niestety tylko w młodzieńczych latach. Z biegiem lat ich uroda zaczyna przemijać. Trzeba jednak przyznać, że Graby nie przywiązują do swojego wyglądu zbyt wielkiej wagi. Są dość wyrozumiałe, także w stosunku do innych ludzi. Czasami może nawet za bardzo, gdyż pobłażania cudzym i własnym błędom może doprowadzić do nieprzyjemności.

Trzeba jednak przyjąć, że Graby to ludzie odpowiedzialni i nie próbują nigdy naruszać powszechnie przyjętych zasad. Starają się postępować sprawiedliwie i zawsze dociekają, czy ich działania są słuszne. Nie próbują nawet podejmować się zadań, których rezultatu nie są pewni. Jak widać, są to ludzie idący przez życie dość prostą i uczciwą drogą. Próżno szukać wśród nich oszustów, polityków czy złodziei.

 

Figowiec

Dla urodzonych między 14 a 23 czerwca oraz między 12 a 22 grudnia

Główne znaczenie: Sentymentalizm

Symbolika celtycka: emocjonalność, wrażliwość, pamiętliwość, szczerość

 

Osoby urodzone pod patronatem Figowca nie należą do zbyt pięknych ludzi, ale i tak są dość popularni wśród przedstawicieli płci przeciwnej. Są delikatni, ale nigdy nie przechodzą niezauważeni w towarzystwie. Nikt do końca nie wie, skąd bierze się ich magnetyzm.

Figowce mają sporo kompleksów i z tego powodu starają się unikać trudności. Starają się zbudować stabilny związek, ponieważ potrzebują pewności i bliskości z ukochaną osobą. Są przy tym wspaniałymi partnerami, na których zawsze można polegać. Zawsze pracowici i chętni do wykonywania domowych obowiązków. Należy jednak pamiętać, żeby traktować Figowce z należytą ostrożnością – łatwo je urazić, a kiedy do tego dojdzie potrafią obrazić się na bardzo długo. Wówczas nic nie przemówi im do rozsądku.

Brzoza

Dla urodzonych 24 czerwca – w dniu przesilenia letniego

Główne znaczenie: Twórca

Symbolika celtycka: wzrost, odnowienie, stabilność, inicjacja, zdolność adaptacji

 

Osoby urodzone pod patronatem Brzozy są delikatni i bardzo sympatyczni. Posiadają swego rodzaju wdzięk, charakterystyczny dla osób szlachetnie urodzonych. Prawdopodobnie dlatego budzą tak wielką ciekawość w otoczeniu. Są do tego subtelne i powściągliwe. Unikają wulgarnego zachowania i słów, przez co sprawiają wrażenie dystyngowanych konsulów przybyłych dalekich krain.

Brzozy są osobami o nieprzeciętnej inteligencji. Niektórzy określają je nawet błyskotliwymi. Trzeba przyznać, że ich pomysłowość zdaje się nie znać granic. Nic dziwnego, że mają tak dobrą opinię. Brzozy są też niezwykle utalentowane. Mogą wykonywać praktycznie każdy zawód, choć najlepiej czują się wykonując projekty artystyczne.

 

Buk

Dla urodzonych 23 grudnia – w dniu przesilenia zimowego

Główne znaczenie: Wynalazca

Symbolika celtycka: dociekliwość, precyzja, poczucie humoru, przenikliwość, spryt, złośliwość

 

Osoby urodzone pod patronatem Buku są bardzo atrakcyjne, a w dodatku nie starzeją się zbyt szybko. Zachowują dobrą kondycję do późnej starości i nawet na emeryturze wciąż przyciągają wzrok płci przeciwnej. Nawet dużo młodszych osób.

Buki to osoba bardzo pomysłowe. Bezbłędnie wykorzystują swój umysł do rozwijania kariery zawodowej i nie tylko. Poruszają się w każdym towarzystwie bardzo zręcznie i łatwo potrafią wyciągnąć z każdej znajomości korzyści dla siebie. Są też oszczędne i skrupulatnie zarządzają swoim majątkiem. Budżet opracowują z dokładnością do jednego grosza, nie chcąc przegapić żadnej – nawet najmniejszej – kwoty.

 

Oliwka

Dla urodzonych 23 września – w dniu zrównania jesiennego

Główne znaczenie: Mędrzec

Symbolika celtycka: spokój, mądrość, refleksyjność, równowaga wewnętrzna, umiejętność dedukcji

 

Osoby urodzone pod patronatem Oliwki są prostolinijne, szczere i pogodne. Nie należą do typów gburowatych twardzieli, którzy traktują wszystkich jak potencjalnych wrogów. Są za to dyskretne i mają niezwykłe wyczucie chwili. Nigdy nikomu nie życzą źle. Nawet swoim największym wrogom, chętnie by pomogły, gdyby to oznaczało zmianę ich zachowania na lepsze.

Oliwki nie są zaborczymi partnerami. Rozumieją, że druga strona może odczuwać potrzebę swobody i przynajmniej odrobiny niezależności. Starają się więc szanować ukochaną osobę i dają im tyle wolności, ile potrzebują. Kiedy partner daje im powody do zazdrości, nie robią scen. Cierpią w milczeniu i starają się jeszcze bardziej uszczęśliwić niewiernego.

 

Źródło: http://astroweb.pl/

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...