Skocz do zawartości

Znaczenia i niektóre połączenia kart


Ismena

Polecane posty

Znaczenie poszczególnych grup kart

Kiery wiążą się z życiem uczuciowym, miłością, sferą emocjonalną i erotyczną.

Karo wiążą się ze sprawami zawodowymi, pracą, interesami, prawem.

Trefle wiążą się ze sprawami finansowymi, pieniędzmi.

Piki wiążą się ze sprawami zdrowotnymi, zdrowiem fizycznym i psychicznym oraz naszym nastrojem i atmosferą w okół nas.

 

Znaczenie poszczególnych połączeń kart:

As kier i as trefl - spadek

As kier i as pik - ciąża

As kier i 9 kier - narodziny

As kier i 8 karo - sprzedaż, kupno, transakcje, związane z nieruchomościami

As kier i 9 trefl - przeprowadzka, nowe miejsce, nowi znajomi

8 kier i 7 karo - nieporozumienia, problemy w miłości

8 kier i 9 pik - awantury, zdrada, romans, kochanek/kochanka

Król karo i 9 pik - strata finansowa, porażka w ważnej sprawie, przegrana w sądzie

Walet kier i 7 kier - romantyczna namiętna miłość.

8 trefl i 8 karo - ważna umowa, zmiany w pracy, decyzje zawodowe, korzystny układ finansowy.

As pik i 9 pik - ciężka choroba, żałoba, cierpienie duchowe, cierpienie fizyczne

4 asy obok siebie - wielka przemiana duchowa

4 dziesiątki obok siebie - przeprowadzka, podróż, wyjazd

 

Znaczenie poszczególnych kart

As kier - wielka radość w domu. Będziesz niespodziewanie świętować szczęśliwe wydarzenia. Znajdziesz się w towarzystwie życzliwych osób. Dobra atmosfera w domu i sprawach sercowych. Karta odwrócona - troski rodzinne. Pojawią się nieporozumienia, które będą wymagały wyjaśnień. Możliwe miłosne rozczarowanie albo zawód na kimś bliskim.

Król kier - zaufana osoba. Spotkasz atrakcyjnego mężczyznę blondyna, który złoży ci propozycje. Nie krępuj się przyjąć od niego pomocy. Nie oczekuj jednak zbyt wiele. W rozkładach kart może reprezentować samego pytającego.

Dama kier - kobieta, pomoże ci w kłopotach lub sprawi radość. Może dać dobrą radę. Może to być przyjaciółka, dziewczyna, żona, kochanka lub ktoś z rodziny.

Walet kier - młody człowiek serdeczny i uczuciowy. Ta karta symbolizuje spotkania przyjacielskie, radość lub szczęśliwy przypadek. Zapowiada okres szczęśliwy dla spraw sercowych.

10 kier - szczeście w miłości. To wróżba wspaniałej uroczystości, zaręczyn, ślubu. Karta też może symbolizować podróż we dwoje lub wiadomość od ukochanej osoby. Symbolizuje miłość, stabilizację, szczęście w związku. Dla osób samotnych - spotkanie drugiej połówki.

9 kier - uznanie w otoczeniu, pochwały i zaszczyty. To przyjazna karta, znamionujaca pomyślność, przyjemność, radosną niespodziankę. Mówi o uczuciach. Dziewiątka odwrócona jest sygnałem przejściowych nieporozumień zakochanych.

8 kier - to karta intymności, rozterek uczuciowych i tego, co obawiamy się wyjawić. Możliwa zdrada, porzucenie, rozstanie, trójkąt

małżeński.

7 kier - szansa na wielkie uczucie ale istnieje ryzyko rozczarowania. Miłość ma szanse się spełnić pod warunkiem, że nie będziesz idealizować swojego partnera. Musisz trzeźwo patrzeć na wasz związek, zaakceptować także negatywne cechy partnera.

 

As karo - ważna wiadomość. Dowiesz się o czymś, co zmusi cię do podjęcia ważnej decyzji i zmieni bieg spraw. Karta ta może wróżyć kłopoty małżeńskie albo zapowiadać nieudany wybór partnera. Przepowiada zmiany na stanowisku pracy. Odwrócony as karo oznacza, że ty komuś przekażesz ważną wiadomość.

Król karo - mężczyzna w mundurze, todze, przedstawiciel prawa. Będziesz miał do czynienia z wymiarem sprawiedliwości albo z reprezentantami władzy. Uważaj na to co mówisz i robisz, bo możesz znaleźć się w nieprzyjemnej sytuacji.

Może reprezentować przyjaciela, krewnego, kochanka, osobę majętną. Odwrócony król karo symbolizuje problemy w relacjach z wymienionymi osobami.

Dama karo - fałszywa kobieta. Będzie chciała ci zaszkodzić i spowoduje wiele kłopotów. Nie wierz w jej słowa, nie ozmawiaj z nią o innych. To także kochanka lub przyjaciółka. W zależności od układu kart może oznaczać kobietę o dobrym charakterze

z reguły bogatą. Karta zapowiada odmianę losu. Odwrócona oznacza córkę.

Walet karo - posłaniec. Otrzymasz wiadomość, która cię zaskoczy i może spowodować zmiany w twoim życiu. Walet to też kochanek, kobieciarz. Przyjaciel lub młody znajomy o sympatycznym usposobieniu może okazać się niewierny. Jego cechy charakteru zależeć będą od kart sąsiadujących. Walet karo może tez symbolizować brata. Zwiastuje także szanse na przyszłość, powodzenie w interesach. Jeżeli leży przy pikach może być mściwy albo zazdrosny.

10 karo - podróż, droga, przemieszczanie się. Znak że czekają nas wyjazdy lub sprawy związane z wyjazdami. Unikaj pośpiechu i szybkich decyzji. Symbolizuje pieniądze lub interesy. Zwiastuje dobrze rokujące inwestycje, korzystne rozliczenia. Obwieszcza pomyślny zbieg okoliczności głównie w sprawach zawodowych.

9 karo - opóźnienie. Realizacja twoich planów się opóźni. Trzeba będzie odłożyć niektóre sprawy na później. Bardziej precyzyjnie określ swoje potrzeby i marzenia a uda ci się je w końcu zrealizować. Karta informuje o interesach, załatwieniu spraw bytowych. Zapowiada otrzymanie niewielkiej sumy pieniędzy. Odwrócona ostrzega przed nieudaną transakcją finansową albo stratami majątkowymi.

8 karo - karta zapowiada korzystną zmianę w sprawach zawodowych lub zwycięstwo w sądzie.

7 karo - złość,, nagłe impulsywne reakcje, niezadowolenie, wybuch negatywnych emocji, napięte stosunki w rodzinie, brak porozumienia z najbliższymi.

 

As trefl - przypływ gotówki. Dobry miesiąc by grać, inwestować, sprzedawać i kupować. Karta odwrócona to strata pieniędzy, problemy finansowe, bieda, zły obrót spraw urzędowych.

Król trefl - człowiek uczciwy i pracowity. Pojawi się osoba, która popchnie cię do działania, zmobilizuje do wysiłku.

Dama trefl - w twoim otoczeniu pojawi się kobieta szczera i wesoła. Możesz jej zaufać.

Walet trefl - mężczyzna, który wie czego chce i konsekwentnie realizuje swoje plany. Jego decyzje mogą wzbudzić

kontrowersje, będą też miały wpływ na twoje osobiste plany. To także kolega z pracy, znajomy, współpracownik, interesant. Najczęściej bywa zwiastunem poprawy losu lub stabilnej przyszłości. Odwrócona karta oznacza człowieka zgorzkniałego o słabym zdrowiu.

10 trefl - wielkie pieniądze. Ryzyko finansowe jakie podejmiesz może zostać uwieńczone sukcesem. Przed tobą znaczna poprawa sytuacji

materialnej.

9 trefl - szykuje się sukces w handlu i negocjacjach ale wszystko będzie zależało od dobrej organizacji. Bądź skrupulatny i uczciwy a wysiłki przyniosą ci zyski. To karta zazdrości, sygnalizuje niedaleką podróż albo krótką gościnę. Czasem zwiastuje zaproszenie na spotkanie towarzyskie.

8 trefl - zawarcie związku. To zapowiedz połączenia się dwóch osób, zawarcia umowy, połączenia firm, owocnej współpracy.

7 trefl - przypływ gotówki ale skromny. Karta zapowiada umiarkowane powodzenie finansowe, także czyjąś prośbę o pieniądze.

 

As pik - korzystne sprawy urzędowe. Wszystko co rozpoczniesz uda ci się doprowadzić do końca. To miesiąc, w którym zaczniesz realizować swoje marzenia. Podążysz nową drogą a w pracy poznasz interesującą osobę. Oznacza także nawiązywanie kontaktów zawodowych i dobry biznes. As odwrócony sygnalizuje zapowiedz zawiłych spraw urzędowych.

Król pik - ktoś, kto leczy i pomaga. Rady tej osoby będą cenne dla twojego samopoczucia. Nie bagatelizuj ich. Karta

odwrócona - wróg.

Dama pik - kobieta samotna lub rozwódka, czasem oznacza teściową. Możesz być pod wpływem rozwódki, wdowy kogoś, kto cierpiał z powodu odejścia bliskiej osoby, zdrady, miłosnego związku.

Walet pik - student. Poznasz kogoś kto ciągle się uczy albo poszukuje wiedzy. To też może być znak że okres nauki się w twoim życiu nie skończył. To też karta oszczerstw i oszustw. Może oznaczać człowieka nieżyczliwego, fałszywego na którym nie można polegać. Plotkarz, krętacz. Walet odwrócony zapowiada, kłopoty, zmartwienia i niepokoje ostrzega też przed niebezpieczeństwem.

10 pik - mówi o sprawach zawodowych. Czasem także o potrzebie zachowania

ostrożności. Dziesiątka odwrócona sygnalizuje nieprzyjemne wydarzenia.

9 pik - karta łez, stresu, strachu, depresji. Pojawią się problemy, ale nie poddawaj się weź się w garść a odzyskasz równowagę. Unikaj kłótni. Przestroga przed komplikacjami, smutkiem. Wieszczy zły obrót. W połączeniu z asem pik i trefl informuje o najczarniejszych

wydarzeniach w życiu.

8 pik - kłopoty i smutki jednak znaczenie tej karty jest słabsze od 9 pik. Czeka cię przykrość, rozczarowanie.

7 pik - przepowiada nieporozumienia i doradza powściągliwość. Ostrzega przed niekorzystnym działaniem fałszywych osób. Warto odłożyć sprawy i decyzje na dalszy plan. 7 pik radzi też, aby zachować realny osąd rzeczywistości i nie wyolbrzymiać spraw, które nie mają większego znaczenia.

 

źródło: wieszjak.polki.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...