Skocz do zawartości
Wróżby i tarot - kartylosu.pl

Droga życia 3 - charakterystyka


Polecane posty

DROGA ŻYCIA 3

 

Charakter - osobowość

Liczba ta symbolizuje Trójcę, pojawiającą się w wielu religiach i kulturach, mówi nam także o łączeniu się i uzupełnianiu przeciwieństw.

Osoby o tej wibracji lubią błyszczeć i olśniewać otoczenie; są żywe, pomysłowe i niezwykle ruchliwe. Obdarzone są licznymi talentami, cechuje je ogromna ciekawość świata oraz liczne zainteresowania. Zwykle posiadają również chłonny i błyskotliwy umysł.

Czułe, uczuciowe, często porywcze w swej szlachetności i idealizmie, zdolne są do wszelkich poświęceń i wyrzeczeń, aby pomóc przyjaciołom lub dochować wierności swym ideałom.

Trójki obdarzone są wyjątkowym magnetyzmem i głęboką intuicją. Lubią być ośrodkiem zainteresowania, cieszą je pochlebstwa i komplementy.

Pełne ufności, wiary i optymizmu, wolą patrzeć na świat przez różowe okulary. Jak nikt potrafią cieszyć się życiem i dostarczać wielu radości otoczeniu. Zawsze bowiem przyjmują za dobrą monetę to, co zsyła im los. Nie oznacza to, że są w pełni świadome "powagi życia", rozumieją jednak, że rozgoryczenie nie rozwiązuje problemów, a pesymizm nie jest najwłaściwszą postawą.

Żadna inna wibracja nie dostarcza tyle światła, wdzięku i czaru. Dzięki tym cechom, a także ogromnej łatwości w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, Trójki są powszechnie lubiane i podziwiane. Jednocześnie cechuje je aktywność i zaradność, swym entuzjazmem i optymizmem inspirują innych do działania. Rzadko się zdarza jednak, aby osoby o tej wibracji pragnęły dominować nad otoczeniem.

Sympatyczne, spontaniczne i życzliwe, mają dar do "oczarowywania" i uwodzenia innych, i sprawiają, że każdy, kto ma z nimi do czynienia, wpada w sidła ich "promiennej" osobowości.

Trójki są niezwykle elokwentne, co czasami, niestety, przybiera formę gadulstwa. Zalewają wówczas rozmówców morzem słów, zupełnie się nie licząc z innymi i co gorsza często nie mają nic ważnego do powiedzenia.

Jeżeli liczba 3 wielokrotnie występuje w Portrecie Numerologicznym lub też pojawia się w towarzystwie słabszych liczb, wówczas wrodzona żywotność Trójki przeistacza się we frywolność, próżność i nadmierną powierzchowność. Zrobiłaby wszystko, aby tylko zwrócić na siebie uwagę i stać się centrum zainteresowania. Składa obietnice bez pokrycia, szasta pieniędzmi, a nawet kłamie, wszystko po to, aby choć przez chwilę zrobić wrażenie na otoczeniu. To właśnie wśród Trójek, będących pod wpływem słabych numerów, znajdują się prawdziwi mitomani, wierzący we własne kłamstwa i niedorzeczności.

Jak już powiedzieliśmy, osoby o tej wibracji posiadają wrodzony wdzięk, są bardzo towarzyskie i wyrafinowane; sprawiają, że w ich towarzystwie wszyscy czują się dobrze. Dzięki tym zaletom Trójki cieszą się dużą popularnością i są mile widziane w każdym towarzystwie. Nic dziwnego zatem, że mają wielu przyjaciół i wielbicieli. Uwielbiają tzw. życie towarzyskie, lubią ludzi i samą swą obecnością zdolne są ożywić i rozbawić każde towarzystwo. Drzwi ich domów zawsze otwarte są dla licznych przyjaciół; Trójki bowiem czerpią wiele radości i satysfakcji z przyjmowania gości.

Ci smakosze i sybaryci nie pragną sławy, sukcesu czy władzy. Pragną jedynie wygodnego życia, a nikt jak one nie potrafi docenić i rozkoszować się luksusem i przyjemnościami.

Trójki posiadają zwykle olbrzymią i zaraźliwą energię i żywotność, dlatego też pozytywnie wpływają na otoczenie. Życie z nimi jest przyjemne i pełne wrażeń. Bardzo często jednak są to osoby rozpieszczone, kapryśne i zbyt pobłażliwe wobec siebie samych. Przyzwyczajone do tego, że dzięki swemu czarowi i wdziękowi dostają wszystko, na co mają ochotę, uważają, że wszystko im wolno. Pełne werwy i spontaniczne, Trójki rozkwitają w miejscach uczęszczanych przez osoby podobnie jak one radosne i aktywne.

Dzięki swej inteligencji i błyskotliwości, potrafią rozwiązać niemal każdy problem i dostosować się do każdej sytuacji. Brakuje im jednak czasami wytrwałości w realizowaniu swych celów. Nie tylko niespokojna i niestała natura, jaką są obdarzone, ale i nieustanne poszukiwanie rozrywek mogą sprawić, że osoby te roztrwonią swe wspaniałe możliwości twórcze, wyobraźnię oraz liczne uzdolnienia.

Wielkoduszne, czułe i podatne na wzruszenia, Trójki noszą w sobie wielki potencjał miłości, a wobec swych bliźnich są pełne oddania, szlachetności i człowieczeństwa.

Aż do późnej starości osoby te zachowują wewnętrzną młodość i pogodę ducha. Są zawsze otwarte na miłość, piękno, radość, rozrywkę i dążenie do doskonałości. Trójki to istoty "świetliste" i wiecznie "podkręcone", nienawidzą materializmu, monotonii, systematyczności i przeciętności. Zrównoważona i wsparta pozytywnymi wibracjami, Trójka nie wie, co to zły humor czy depresji Z pobłażaniem i wielkodusznością traktuje wady i słabości zarówno własne, jak i innych.

Atrakcyjne, kokieteryjne i często próżne, Trójki bardzo przejmują się własnym wyglądem; pragną być w każdej sytuacji zadbane i dobrze ubrane.

Łatwowierność i dobroduszność tych osób jest nierzadko przyczyną wykorzystywania ich przez jednostki wyrachowane i pozbawione skrupułów.

Szczęście i zadowolenie z życia zapewnią im szerokie kontakty towarzyskie, interesującą, twórczą pracę i aktywny tryb życia. Jeśli codzienne życie nie dostarcza im tych podniet, powinny Trójki zrekompensować nudę i monotonię, wypełniając swój wolny czas zajęciem, które by je zafascynowało i zaabsorbowało.

Jeśli nie będą nad sobą pracować, mogą stać się wyniosłe, próżne, afektowane, sztuczne i pyszałkowate; uciekając od wszelkiej odpowiedzialności, nie potrafią sprostać trudnym sytuacjom. Nadmiar nierozwiązanych problemów i stresów wywołuje u nich gadulstwo, sprawia, że składają obietnice, których nie mogą, a nawet nie próbują dotrzymać. Podobnie stać się może w przypadku, gdy wykorzystywać będą swój czar i wdzięk dla własnych celów. Często bowiem Trójka jest urocza, kiedy jej na kimś specjalnie zależy, nie zwraca natomiast uwagi na osoby, które jej się nie podobają lub nie przydadzą. Cynizm, arogancja, duma i zarozumiałość - oto kolejne wady, których Trójki powinny się wystrzegać.

 

Powołanie - zawód

Pomysłowe i żywotne, Trójki posiadają naturę ludzi wolnych - artystów i twórców, dlatego też nie należy ich zmuszać do tzw. zawodów praktycznych czy konwencjonalnych. Ich talenty znajdą swój wyraz we wszelkiego rodzaju tzw. wolnych zawodach. Trójki należą do wibracji, która obdarza najliczniejszymi talentami. Ekspansywność i bogactwo pomysłów sprawia zawsze są osobami wyróżniającymi się w swym zawodzie.

Z łatwością opanowują każdą dziedzinę wiedzy czy umiejętność, a zdolności, jakimi obdarzyła je natura są tak wszechstronne i różnorodne, że niejednokrotnie trudno im wybrać właściwą drogę, a później wytrwać na niej dłużej.

Wyróżniają się wszędzie tam, gdzie mogą wykazać się wdziękiem i zaradnością, a także bezpośredniością i łatwością w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Sukcesy odnoszą w wielu zawodach. Są bowiem inteligentne, ambitne i posiadają bogatą wyobraźnię. Jedyne, czego muszą się nauczyć, aby szybko wspiąć się na szczyt, to koncentracja i wytrwałość. Wtedy sukces przyjdzie sam, gdyż osoby te potrafią czerpać korzyści z innych ludzi i z każdej sytuacji, i zwykle osiągają to, o czym inni nie śmieliby zamarzyć. Poza tym przebacza się im wszystko: "Są przecież takie urocze"...

W sprawach zawodowych na ogół mają dużo szczęścia, a ponieważ zbyt łatwo osiągają to, czego chcą, nie mają wiele okazji do doskonalenia siły charakteru i wytrwałości. Przeciwnie - często ulegają pokusie nie kończenia raz zaczętej sprawy i zaczynania wszystkiego od nowa. Jeśli więc nie przestaną szafować swymi zdolnościami i energią, niezwykle trudno będzie im osiągnąć sukces.

Ponieważ na ogół nie mają zahamowań ani kompleksów, lecz wprost przeciwnie - lubią się wyróżniać i stanowić centrum zainteresowania, doskonale dadzą sobie radę jako aktorzy, śpiewacy, tancerze, a także jako komicy, wykorzystując swe ogromne poczucie humoru i pomysłowości. W istocie Trójki mogą zaistnieć w każdej dziedzinie sztuk scenicznych, gdyż daje im to możliwość wyrażenia swych talentów aktorskich i artystycznych.

Osoby o tej wibracji mają wszelkie dane, aby osiągnąć uznanie jako projektanci mody czy ogrodów, dekoratorzy, rysownicy, fotograficy i architekci, a także jako handlarze i sprzedawcy upominków, zabawek, artykułów sportowych, biżuterii, dzieł sztuki itp.

Łatwość ekspresji, zarówno w mowie, jak i w piśmie, zdolności literackie, bogata wyobraźnia, fantazja oraz ogromna pomysłowość - wszystko to czyni z Trójek utalentowanych pisarzy, poetów, mówców i dziennikarzy.

Trójki są wielkoduszne i posiadają głęboko zakorzenioną potrzebę służenia innym. Dlatego tak świetnie sobie radzą jako wykładowcy, dyrektorzy szkół, opiekunowie społeczni i pielęgniarze.

Ze względu na wielkie wyczucie kolorów i proporcji, mogą być także doskonałymi malarzami i wybić się w każdej dziedzinie związanej z modą i sztuką.

Mimo że cierpliwość i umiłowanie wiedzy nie należą do najbardziej typowych dla Trójek cech, jeśli poświęcą się medycynie, staną się wyśmienitymi specjalistami w takich dziedzinach, jak: pediatria, ginekologia, chemia, farmacja, dietetyka, choroby skórne i chirurgia plastyczna. Wśród kierunków uniwersyteckich odpowiednie jest dla nich także prawo, gdyż oferuje ono zawód pełen nowości i urozmaicenia, podobnie jak kierunki związane z komunikowaniem się \ kontaktami z ludźmi.

Jeśli nie miały szczęścia i praca, jaką wykonują, nie odpowiada ich zdolnościom i zainteresowaniom, Trójki powinny poświęcić wolny czas na zajęcia rekompensujące codzienną monotonię.

A zatem w wolnych chwilach powinny praktykować sztuki walki wschodniej, rysować (zwłaszcza karykatury), grać w amatorskim teatrze lub zapisać się na kurs tańca. Równie dobrze mogą wykorzystać swe zdolności językowe, a także zmysł piękna i estetyki, zajmując się dekorowaniem wnętrz lub projektowaniem ogrodów.

W przypadku, gdy praca, jaką wykonują, jest interesująca, Trójki wyróżniają się inteligencją i entuzjazmem, zwłaszcza jeśli mają szansę wykorzystać swe artystyczne i twórcze zdolności. Jeśli jednak tak się nie dzieje i Trójki zmuszone są do wykonywania pracy żmudnej i monotonnej, tracą wtedy wszelką radość i zapał, i stają się leniwe i niesolidne. Osoby te nie mają żadnych problemów w dostosowaniu się do otoczenia. Podobnie dzieje się w pracy, gdzie cieszą się uznaniem i sympatią swoich kolegów.

Jako szefowie, nigdy nie ciemiężą i nie tyranizują swych podwładnych; akceptują ich pomysły i zachęcają do wykazania się inicjatywą. Mówiąc krótko, zawsze przyjemnie jest pracować dla Trójki.

 

Sprawy materialne

Jeśli wibracja ta jest wzmocniona przez inne pozytywne Liczby, wówczas Trójki nigdy nie będą miały kłopotów ze zdobyciem pieniędzy. Niewątpliwie trudniej będzie im je utrzymać.

Zwykle są to osoby posiadające dużo szczęścia. Niechętnie jednak oszczędzają, uważając, iż pieniądz jest po to, aby go wydawać. Tak więc, nierzadko trwonią majątek własny i cudzy.

Na ogół nie ograniczają się żadnym budżetem, są szczęśliwe, inwestując bez namysłu i wydając pieniądze na kosztowne zachcianki i rozrywki. Jednocześnie czerpią radość z obdarowywania innych i wspomagania potrzebujących, a ich hojność nie zna granic.

Trójki są żywiołowe i wspaniałomyślne, ich reakcji nie da się przewidzieć. Jeśli więc nie nauczą się pewnej stateczności i opanowania, i jeśli nadal będą powierzały swe finanse innym, wówczas, mimo wielkiej zręczności i szczęścia w zdobywaniu pieniędzy, będą żyły z dnia na dzień albo - co gorsza - na krawędzi ruiny.

 

Życie uczuciowe

Osoby o tej wibracji intensywnie i namiętnie przeżywają wszelkie doświadczenia życiowe. Również na miłość odpowiadają namiętnością i żarem.

Zanim jednak spotkają swą prawdziwą "bratnią duszę", zwykle cieszą się opinią "Don Juanów" czy pogromczyń męskich serc. Wdzięk i czar czyni z nich osoby bardzo atrakcyjne dla pici przeciwnej. Idą więc od miłości do miłości, niczym motyle przelatujące z kwiatka na kwiatek, przy czym za każdym razem są święcie przekonane, że właśnie teraz przeżywają największą, najprawdziwszą miłość. Nikogo nie chcą zranić, a ich oddanie jest prawdziwe, aż do momentu, kiedy pojawi się ktoś, kto olśni je jeszcze bardziej.

Trójki są uczuciowe i czułe, pełne żaru, lecz ich żywa wyobraźnia i fantazja sprawiają, że często żyją one w innym, nierealnym świecie. Skłonność ta na pewno nie pomaga w znalezieniu partnera, który mógłby sprostać ideałowi, jaki sobie Trójki wytworzyły. W rzeczywistości często są one bardziej zakochane w owym ideale miłości niż w konkretnej osobie. Kiedy jednak prawdziwie kogoś pokochają, można być pewnym, że będzie to uczucie trwałe i pełne.

Jako małżonkowie Trójki są lojalne, delikatne i czułe. Doceniają atmosferę domowego ogniska i bardzo kochają życie rodzinne. Zdarza się im jednak zaniedbywać najbliższych z powodu niezliczonych zainteresowań i spraw, którymi są w danym momencie zaabsorbowane. Zwykle osoby o tej wibracji nie są zaborcze czy zazdrosne. Jednak ich częste i niespodziewane zmiany nastrojów mogą wywoływać zamęt w głowach najbliższych. Trójki łatwo wybaczają i nie zachowują urazów, są bowiem z natury wesołe, co nie pozwala im się długo gniewać.

Na ogół Trójki nie mają najmniejszych problemów w kontaktach z ludźmi, ale zawsze Trójka najlepiej będzie się rozumiała z inną Trójką, a także z l, 5 i 9, które, podobnie jak ona, starają się dostrzec pozytywną stronę życia.

Mimo że Liczby 2, 4, 6, 7 i 8 są z natury poważniejsze i wewnętrznie bardziej skomplikowane niż 3, te ostatnie nie przejmują się tym, gdyż, jeśli chcą, potrafią znaleźć z każdym wspólny język. Z drugiej strony jednak, nie wszystkim podoba się pozorna frywolność i lekkomyślność Trójek. Dlatego, aby związek z osobą o tej wibracji był szczęśliwy, trzeba ją najpierw bardzo dobrze poznać.

 

Dzieci Trójki są wesołe i spontaniczne. Zwykle mają wokół siebie mnóstwo przyjaciół. Często owijają wokół swego palca starszych, którzy, zniewoleni ich urokiem osobistym i elokwencją, spełniają każde ich zachcianki. Wskazane jest, aby rodzice nie ulegali zbytnio kaprysom swych pociech i sprawowali nad nimi rozsądną kontrolę, równoważąc dyscyplinę i tolerancję, tak by Trójki od małego uczyły się koncentracji i ćwiczyły silną wolę. Cechy te przydadzą się im, gdy dorosną i będą mogły w pełni wykorzystać swe liczne talenty i osiągać zasłużone sukcesy. Trójki są przez całe życie ufne, marzycielskie i emocjonalne, dlatego też również jako dzieci potrzebują nieustannych dowodów uczuć.

 

Jako rodzice, Trójki mają skłonność do nadmiernej pobłażliwości wobec swych dzieci; nie chcą komplikować sobie i innym życia. Poza tym, liczne obowiązki towarzyskie nie pozwalają im w pełni oddać się życiu rodzinnemu. Zawsze jednak są czułe i delikatne, zarówno wobec swych dzieci, jak i współmałżonków.

 

Uwagi dodatkowe

Misją życiową osób urodzonych pod wpływem wibracji Liczby 3 jest obdarzanie innych miłością i radością, a także uświadamianie bliźnim, że codzienne kłopoty i problemy są nieodłączną częścią naszej egzystencji, dlatego też trzeba do nich podchodzić z optymizmem i spokojem.

Trójki przyszły na świat po to, aby być "światłem" i natchnieniem dla tych, którzy mieli szczęście zetknąć się z nimi.

 

źródło: Gladys Lobos

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 11 months later...

DROGA ŻYCIA 3

ARTYSTA

Szczęście, twórczość, przyjaźń, płodność, zdolności adaptacyjne

 

Jedna z najbardziej twórczych i towarzyskich dróg, jeśli jest pokonywana z nastawieniem pozytywnym.

Sprzyja artystom, ale także tym, którzy chcą pomagać innym, założyć kochającą się rodzinę i mieć dużo dzieci.

Posiadasz naturę artystyczną, inwencję i wyobraźnię. Jesteś osobą towarzyską, wesołą, przyjazną, szczerą i optymistyczną. Jesteś ekstrawertykiem, masz niezliczone talenty, które służą twojej najgłębszej potrzebie — ekspresji twojej osobowości. Jesteś erudytą (choć czasami nieco zbyt powierzchownym), posiadasz błyskotliwą inteligencję i twórcze podejście do wszystkiego, co robisz. Zarażasz innych swoim entuzjazmem, jesteś lubiany przez otoczenie, które porwane czarem twojej osobowości często nie zadaje sobie trudu, by poznać cię naprawdę.

Jeśli nie kochasz i nie jesteś kochany, jesteś nieszczęśliwy, „umierasz".

 

Jesteś osobą oryginalną, skuteczną, niezależną i dobrze strzeżesz swej wewnętrznej wolności. Masz cudowną zdolność do regeneracji. Cenisz duże towarzystwo, radość życia i harmonię. Nie znosisz jednak monotonii i rutyny. Mimo pewnej nieśmiałości, umiesz wyrażać swe uczucia. Lubisz być wyróżniany, zauważany i jesteś dumny ze swego wyglądu zewnętrznego, o który dbasz, często przesadnie. Omijasz komplikacje i wszystko, co mogłoby zburzyć twój spokój — posiadasz więc dużą łatwość adaptacji. Lubisz łatwe i lekkie życie, co powoduje często rozrzutność i generalną nieumiejętność gospodarowania pieniędzmi.

 

W przypadku negatywnego wykorzystania tej wibracji możesz być osobą powierzchowną, szukać ideału, by się na nim wzorować, jesteś zazdrosny i ekstrawagancki. Jesteś plotkarzem, chwalipiętą, pozerem i wiecznym podróżnikiem (czasem wręcz tułaczem). Jesteś osobą lękliwą, fanatyczną, znerwicowaną, co często uniemożliwia komunikację z innymi i skazuje cię na znienawidzoną samotność. Będziesz angażować się w sprawy, które nie są tego warte. Nawet pozytywnie wibrujące „trójki" z trudem zaakceptują ciężar odpowiedzialności, natomiast dla wyrażających negatywną wibrację tej liczby jest to niemożliwe. Stajesz się wtedy hipokrytą i kłamczuchem, wykorzystujesz innych.

 

W sprawach zdrowotnych przede wszystkim narażony jest system nerwowy, kości, stawy i krążenie krwi.

 

„Trójki" spełniają się w zawodach, które wymagają mobilności, komunikatywności i twórczego podejścia:

zawody artystyczne, literatura, aktorstwo, wystrój wnętrz, rzemiosło. Mogą być także znakomitymi adwokatami, handlowcami, pielęgniarkami — sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nieodzowna jest umiejętność kontaktu słownego i siła perswazji.

 

Źródło: Natasza Czarmińska "Liczby losu"

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 months later...

Droga życia a słabe punkty

 

Droga życia 3

Natura artystyczna, inwencja, wyobraźnia, towarzyska, wesoły optymista. Jeśli nie kochasz i nie jesteś kochany umierasz. Omija komplikacje i wszystko co mogłoby zburzyć spokój.

Czasem może być powierzchowna, szukać ideału by się na nim wzorować, rozrzutna i ekstrawagancja. Trójka jest tez typem plotkarza, chwalipięta i wiecznym podróżnikiem [tułaczem]

Trójki są atrakcyjne i kokieteryjne i często próżne. Z pobłażaniem traktują wady własne i innych.

 

Słabe punkty

System nerwowy, kości, stawy i krążynie krwi. Niebezpieczne jest nadmierne odżywianie się i siedzący tryb życia. Przynoszą otyłość, problemy z trawieniem, cholesterol, kłopoty z oddawaniem moczu i wydalaniem. Istnieje tez ryzyko uzależnień, jedzenie, picie, narkotyki, nocne życie.

Należy uprawiać sporty na świeżym powietrzu.

 

W miłości 3 są lojalne, delikatne i czułe. Cenią atmosferę domowego ogniska. Zdarza się im też zaniedbywać rodzinę z powodu niezliczonych zainteresowań i spraw, którymi są aktualnie zaabsorbowane, zwykle nie są zazdrosne.

 

W dzieciństwie były cenione za to, co wytworzyły i osiągnęły, a nie z a to kim same były. Nauczyły się, że miłość i aprobata zyskuje po przez skuteczne działanie. Stały się specjalistami w promowaniu siebie. Niesamowita zdolność adaptacji.

 

Jako rodzice trójki mają skłonności do nadmiernej pobłażliwości wobec dzieci. Nie chcą komplikować nikomu życia. Zawsze czułe i delikatne wobec najbliżej rodziny, powinny pamiętać, że liczne obowiązki towarzyskie zagrażają życiu rodzinnemu.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wibracja liczby 3

 

Pierwszy owoc. Afirmacja życia, ekspresja twórcza. Narodziny. „Jeden” (męski) i „dwa” (żeński), łącząc się dało „trzy”. Dwie opozycyjne, lecz dopełniające się siły tworzą trzecią jakość: wspólne dzieło. Trójkąt symbolizujący „Trójcę”, która jest wyrazem życia, kreacji. Żywiołem korespondującym z liczbą trzy jest ogień, planetą — Jowisz.

Wyrażamy samych siebie komunikując się z innymi. Pomaga nam w tym słowo. Tak spełniony człowiek posiada wspaniałą umiejętność adaptacji, jest często błyskotliwy i aktywny. Dużo podróżuje. Jest wesoły, optymistyczny i przekonywający. Posiada talent literacki lub oratorski. Jego umysł jest żywy, pomysły oryginalne, a przedsięwzięcia skuteczne. Czasem jednak bywa zbyt rozproszony, nazbyt niezależny, pozbawiony skrupułów. Zdarza się, że odmawia komunikacji, skupiając się wyłącznie na swych urojonych „ranach”, zamknięty, neurotyczny. Bywa nietolerancyjny.

 

W sensie pozytywnym: szczęście, równowaga, szczere przyjaźnie. Artysta. Potrzeba wyrażania siebie i twórcza postawa w każdej dziedzinie życia, wyobraźnia, inteligencja, czułość, kultura, wykształcenie, uprzejmość, talent literacki. Logika. Umiejętność nieingerencji w życie innych.

 

w sensie negatywnym: konflikty i samotność, krytyka, agresja, zawiść, zazdrość, nieposłuszeństwo, nadmierna zmysłowość, potrzeba akceptacji, kapryśność, pretensjonalność, brak smaku artystycznego, kokieteria.

 

jej lekcja: znaleźć swój własny sposób ekspresji, nauczyć się wyrażać swe myśli i uczucia, znaleźć własny sposób komunikacji z innymi, otworzyć się na życie w harmonii i równowadze.

 

źródło: Natasza Czarmińska – Liczby losu a wolność wewnętrzna

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

HARMONIA MUNDI (3)

Po doświadczeniach inicjującej, męskiej Jedynki i żeńskiej, a zarazem kontynuującej Dwójki -w ludzkim rozwoju nadchodzi nieuchronnie czas łączenia i syntetyzowania doświadczeń. Taka też jest archetypowa treść psychologiczna Trójki. Działanie tej liczby widać, gdy dziecko z poprzednich opowiastek już nie rozwija się tak burzliwie i szybko jak poprzednio. Stabilizuje się i z dopiero co doświadczonych jakości tworzy ów osobliwy i niepowtarzalny świat, do którego my, dorośli, dawno już wstępu nie mamy -świat dojrzałego dzieciństwa. Osobliwy to czas, gdy dziecko wydaje się podobne do nas, dorosłych, lecz nie ma ochoty wchodzić całkowicie w nasz dorosły świat. Nawet więcej: najprawdopodobniej zdaje sobie sprawę, że jego rzeczywistość jest doskonalsza od naszej, bo można w niej siłą wyobraźni dokonać więcej niż w świecie dorosłych, a jednocześnie żadnych poważnych konsekwencji tych działań raczej się nie ponosi. Trójka do końca swych dni zachowuje coś z takiego rozbawionego dziecka, zamkniętego w swoim świecie i niedostępnego dla obywateli innych światów. Psycholog zakreśliłby granice formującego Trójkę wieku na okres szkoły podstawowej (7- 14 lat). A to czas panowania Małego Księcia. Wiek, gdy człowiek jest bodaj najdoskonalszy, bo służy, niczym Bóg Stwórca, tylko sam sobie. Nie dziwota więc, że poniewczasie żałując odeszłego na zawsze świata marzeń, piszemy w pod ręcznikach numerologii o wyjątkowych przymiotach i zaletach Trójki. W dużej mierze opłakujemy w ten sposób wszystko, czego nam samym nie dostało... Paradoksem jest, że rzeczywistą, nie tylko dzieciom dostępną, doskonałość Trójki mogą docenić tylko ci, którzy wolni są od chęci powrotu do dzieciństwa, bo należycie je w swym rozwoju wykorzystali. Jak zatem wygląda Trójka, jeśli odjąć jej wszystkie spóźnione projekcje i sentymenty? Liczba ta, jako synteza Jedynki i Dwójki, rzeczywiście ma coś I skończonego, doskonałego. (Zasada ta dotyczy każdej liczby wieńczącej, lecz akurat Trójka jest z nich najwyrazistsza, bo jest syntezą w ludzkim życiu najpierwszą i najbardziej się na psychice odciskającą. Dlatego to właśnie uchodzi za wzorzec doskonałości) .Ponieważ trójka należy do królestwa indywidualnego, przeto jest raczej doskonałością Natury, niż światów od niej wyższych. Ale też jest to jedyna doskonałość, którą każdy człowiek może zaobserwować i przeżyć. Nie udało się ani stworzyć doskonałego społeczeństwa, ani też przekonująco udowodnić doskonałości świata bogów. Trójka zatem zachowuje się podobnie jak Natura, tzn. chętnie daje się obserwować, tworzy podłoże dla światów wyższych, ale na dobrą sprawę jest nieprzenikniona i żyje własnym, sobie tylko wiadomym Życiem. Takie też są pozostające pod jej silnym wpływem charaktery: fascynujące, harmonijne, chętnie użyczające swego uroku i dające się do woli podziwiać. Ale nie oczekujmy od nich ani wielkiego zrozumienia drugiej osoby, ani głęboko ludzkiego odczuwania. Trójka bowiem, owszem, jest źródłem radości swego otoczenia -ale tylko wtedy gdy nie wyn1agamy od niej zbyt subtelnych głębi i mądrości. Jej mądrość to zachowania naturalne, pełne prostoty i niewymuszonego wdzięku. Przypisuje się Trójce mnogość talentów, osobliwie artystycznych. i Słusznie. Są to jednak talenty bardziej będące darem Natury (np. piękny głos lub niezwykła wyobraźnia) niż coś, co zostało własną pracą osiągnięte. Bo Trójka rodzi się od razu gotowa, pojęcia rozwoju nie rozumie, a zmienia się tylko pod wpływem silnych wstrząsów zewnętrznych. Sama z siebie ma tendencję, by trwać i wierzyć w swą wieczną, bezproblemową ", młodość. Z takiej to świadomości czerpie pomysły do realizacji potrzeby TWORZENIA i taka to świadomość determinuje jakość efektów jej działań twórczych. Trójka nie jest może śmiałym nowatorem, za to bezbłędnie rozumie prawidła układanki, jaką jest Księga Natury. W oparciu o nie zawsze umie stworzyć nowy, efektowny wzór. Z takimi cechami jest się wprost stworzonym do niezaangażowania. Toteż Trójkę nader rzadko zobaczymy na wiecach i barykadach. Jej świat jest zdecydowanie apolliński, a jej naturalnym środowiskiem jest salon artystyczny, galeria sztuki, filozoficzne dysputy w stylu Akademii Platońskiej, krótko mówiąc, wszystko, co wytwarza atmosferę lekkości i wdzięku. Jeśli Trójka ma się realizować, musi mieć możliwość przebywania w takiej atmosferze, bo broni się słabo, więdnąc, jak nie podlewany kwiat. Jest Trójka w naturalny sposób "ekologiczna", gdyż nie musi się nad związkiem człowieka i natury zastanawiać. Ona po prostu jest takim połączeniem, przez sam fakt swego istnienia. Nie leży w jej charakterze gwałcenie równowagi jakiegokolwiek środowiska. Trójka instynktownie czuje, na co może sobie pozwolić, a jeśli Środowisko mówi "nie" , Trójka najzwyczajniej w świecie nie odczuwa po- trzeb, które mogłyby być dla środowiska rujnujące. Ale też jest bezradna, gdy zmiany środowiska przekroczą jej zdolności przystosowawcze. Nie dziwota więc, że właściwa liczbom wieńczącym refleksja w Trójce ma postać bałwochwalczego wprost podziwu dla Natury, którą Trójka uznaje za tyleż potężną, co groźną doskonałość, najwyższą i najbardziej godną naśladowania. Trójka na ogół dysponuje doskonałym poczuciem humoru, ale nie jest to humor ani sytuacyjny, ani w ogóle oparty na realiach; raczej subtelny i ulotny humor kabaretu literackiego. Jeśli chcemy, aby Trójka nie stała się wulgarna, a jej humor nie stoczył się do poziomu tzw. dowcipu koszarowego, musimy ją od "twardego, prawdziwego życia" izolować. W portrecie numerologicznym Trójka jest informacją o radości życia i umiejętności korzystania z jego uroków. Oczywiście, zgodnie ze swą zasadniczą symboliką, powinna być w harmonii zresztą liczb, ani za słaba, ani za mocna. W tym pierwszym przypadku bo- wiem odbiera przyjemność zmysłową i tworzy rozliczne kompleksy, w drugim zaś daje nienasycenie i pożądliwość uniemożliwiającą subtelniejsze odczuwanie świata. Trójka musi stale dbać o równowagę jakości, których jest syntezą: męskiej i żeńskiej. Musi mieć coś z obu, ale jednocześnie nie być do końca żadną z nich. Wynikła z takiej syntezy androgyniczność umożliwia jej wzniesienie się ponad jednostronne doświadczenie płci i spostrzeżenie człowieczeństwa jako całości. Jeśli tej równowagi brak, z cech trójki budują się jej wady: niekontaktowość, odmowa rozwoju, narcyzm, brak odporności na naciski otoczenia, nieodpowiedzialność, niezdyscyplinowanie, niezdolność wyjścia poza schematy nabyte w młodości i przedziwna zaiste łatwość uznawania siebie za chodzącą doskonałość. Pamiętajmy, że Trójka jest jedną z liczb środkowej, izolującej się od ludzi i świata kolumny Kwadratu Saturna. Łatwo więc jej utracić kontakt z rzeczywistością; łatwo o zatrzymanie się psychiki i uczuciowości na poziomie dziecka, które nie pogodziło się z faktem swego dorastania i upływu czasu. O kimś takim mawiamy "ładny, póki młody". A i bardziej dosadne określenia w rodzaju "z tyłu liceum, z przodu muzeum " nieraz taka negatywna Trójka słyszy. Bywa też najwierniejszą klientką chirurgów plastycznych i nie ma takich pieniędzy, których nie zapłaci za odwleczenie starości. Trójka definitywnie kończy okres rozwoju indywidualnego. I -jak wszystko, co skończone i doskonałe -aby rozwijać się dalej, potrzebuje przekroczenia granic swego świata. Potrzebuje TRANSFORMACJI: doświadczenia rozbijającego jej beztroskę i tworzącego napięcia, będącego podstawą dalszego rozwoju. Potrzeba ta pojawia się w trójce na mocy Prawa Zmiany: Doskonałość została osiągnięta i od tej pory wszelkie działania mogą ją tylko popsuć. Teraz można już tylko zostawić to, co doskonałe, i tworzyć od nowa. Ale już w innym Świecie, z innego tworzywa i z inną świadomością. Najczęstszą transformacją trójki bywa stwierdzenie, że nie jesteśmy tacy jak dawniej ani też nasze środowisko nie reaguje na nas z dawnym entuzjazmem. Nie wystarczy już przystosowanie do środowiska; aby się rozwijać, trzeba je przekształcać. Takie jest np. kończące dzieciństwo doświadczenie pokwitania. I jeśli dziecko zrozumie, że z bezpiecznego dziecinnego pokoju trzeba kiedyś wyjść do mniej bezpiecznego, mniej przewidywalnego i mniej doskonałego, ale na pewno nie mniej fascynującego świata dorosłych –z ostaje dzięki dokonaniu transformacji uwolnione od własnej doskonałości i umie odczuwać nowe potrzeby. Ma więc otwartą drogę do następnego, społecznego królestwa.

 

Włodzimierz Zybertal

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...
  • 7 months later...
O co dokladnie chodzi z duza iloscia 3jek w potrecie? ogolnie moja zyciowa droga to 3 z daty ur...przepraszam ale nie rozumiem :D

Zaglądnij tutaj viewtopic.php?f=97&t=981 jest tu opis piramidki numerologicznej (inaczej portretu), w której skład chodzi Droga Życia, Cykle Życia itd. Poprzez wykonanie takich obliczeń, można sprawdzić ile ma się trójek, czy innych cyfr w dacie urodzenia ;)

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O co dokladnie chodzi z duza iloscia 3jek w potrecie? ogolnie moja zyciowa droga to 3 z daty ur...przepraszam ale nie rozumiem :D

Zaglądnij tutaj viewtopic.php?f=97&t=981 jest tu opis piramidki numerologicznej (inaczej portretu), w której skład chodzi Droga Życia, Cykle Życia itd. Poprzez wykonanie takich obliczeń, można sprawdzić ile ma się trójek, czy innych cyfr w dacie urodzenia ;)

DZIEKUJE ZA podpowiedz :)

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

Liczba 3

Liczba 3 to ARTYSTA, PIEWCA MIŁOŚCI, ZDOBYWCA, INSPIRATOR (NIOSĄCY NATCHNIENIE), WYKONAWCA.

Jej słowami-kluczami są: szczęście, twórczość, przyjaźń, płodność, zdolności adaptacyjne.

 

Symbolizuje harmonię, trójce świata, ciało, umysł i dusze, połączenie mężczyzny i kobiety w harmonijnym związku, udane dziecko, boski ład w świecie i w człowieku, harmonię przedustawną, owocne współdziałanie, artyzm, twórczość i komunikację z innymi (podziały przez trzy uważane są za Boskie). Daje harmonię charakteru, zdolność wyważenia osądu, urok osobisty, Ma największe bogactwo symboliki i znaczeń ze wszystkich liczb. Owocnie godzi przeciwieństwa. Uwidacznia Boga po raz pierwszy. Po raz pierwszy posiada On cechę zewnętrzności. Jest to liczba kreatywności i samorealizacji, na płaszczyźnie Boskiej i ludzkiej. Symbolizuje Ducha Boga, który, unosząc się nad wodami Chaosu (wg „Księgi Rodzaju"), stworzył Świat. Powiązanie z „zewnętrznością" daje jej olśniewającą błyskotliwość, płytkość i upodobanie do popisywania się przed innymi. Jest to liczba potencji i kreatywności, rozkoszy, atrakcji, energii, uwielbienia i uczucia: najszczęśliwsza z liczb. Oznacza pełnię i doskonałość. Jest „wszystkim" i „najlepszym".

Władcą Trójki jest Jowisz. Włada on ludźmi urodzonymi 3, 12, 21 i 50 dnia każdego miesiąca oraz tymi, których Liczba Drogi Życia lub Imienna wynosi 3. Za najbardziej szczęśliwych uważa się ludzi, których Liczba Imienna lub Liczba Drogi Życia wynosi 3. Opisane właściwości Jowisza najwyraźniej są widoczne jednak u łudzi, których Liczbą Duchową jest liczba 3 (Adam Małysz).

Jowisz jest największą planetą L/kładu Słonecznego. Wypromieniowuje więcej energii niż otrzymuje od Słońca. Znany jest jako Deva-Guru (nauczyciel półbogów, prawości, sprawiedliwości i samooświecenia). Wspomaga rozwój i ekspansję świadomości. Jest planetą odwagi, śmiałości, dobroczynności, mocy, ciężkiej pracy, energii, wiedzy i mowy. Jego przyjaciółmi są Słońce, Księżyc i Mars. Panuje nad Strzelcem i Rybami (jego cechy ujawnia też swoiście znak Bliźniąt - trzeci znak Zodiaku). Wywyższony jest w Raku, a upadły w Koziorożcu. Bliźnięta i Panna są znakami jego słabości. Związany jest z Losem i „nadprodukcją". Sprawuje władzę nad potomstwem, edukacją, małżeństwem, społeczeństwem, narodem. Zawiaduje wątrobą i obszarem od pasa do ud.

Swych podopiecznych obdarza aktywnością, ambicją, zdyscyplinowaniem, nieskazitelnym zachowaniem, chęcią do pracy w zespole, wiarą w proste i wzniosie życie.

Ludzie zdominowani przez liczbę Trzy są ludźmi sukcesu, twórczości i da wania z siebie tego, co najlepsze. Są pełni wiary w siebie, mają zaufanie do własnych możliwości, czują się szczęściarzami i dzięki temu przyciągają do siebie szczęście. Są osobami atrakcyjnymi i działają na innych pobudzająco. Ich po wodzenie i popularność jest jakby na wyrost i wyprzedza ich rzeczywiste osiągnięcia. Potrafią przekonywać innych i mają różne talenty, dar słowa, wymowy i przekonywania innych. Lubią się przechwalać i popisywać. Mają ambicje, by być zawsze na czele. Lubią reklamę i środki masowego przekazu. Łatwo trwonią energię i talenty. Robią wiele rzeczy naraz.

Jeśli Trójka jest liczbą dominującą w twoim portrecie numerologicznym i/lub jest Liczbą Duchową, Liczbą Imienną lub Liczbą Drogi Życia, to jesteś utalentowaną indywidualnością, artystyczną duszą, obdarzoną wieloma talentami i ciągle poszukującą sposobu na lepsze wyrażenie siebie. Możesz być natchnionym poetą, pisarzem, muzykiem, malarzem, grafikiem. Poza przyziemną pracą, gry wa! będziesz na jakimś instrumencie, zwiedza! galerie lub pisał wiersze. Szybko i z ogromną łatwością zdobywasz wiedzę. W niektórych dziedzinach możesz być niedościgłym specjalistą. Prawdopodobnie jesteś wszechstronnym i powierzchownym człowiekiem, co umożliwia ci ogarnięcie większej liczby zagadnień. W towarzystwie jesteś błyskotliwy, inteligentny i niezrównany, gdyż wykazujesz znajomość wielu dziedzin. Jesteś spostrzegawczy i masz poczucie humoru. Znany jesteś jako roześmiany, elokwentny ekstrawertyk.

Potrzebujesz miłości. Bez kochanej osoby życie wydaje ci się smutną egzystencją. Skłonny jesteś do trwonienia czasu, pieniędzy i zdrowia na towarzyskie spotkania do późnej nocy. Lubisz lekkie i łatwe życic, nie znosisz rutyny. Sprawia to, że mimo zaangażowania w pracę, nie potrafisz być pracowitym i systematycznym pracownikiem. Tam, gdzie nic wystarczy naturalny wdzięk, a wymagana jest powaga i odpowiedzialność, nic zdajesz egzaminu.

Uczysz się szybko. Sumienność i niezależność gwarantują ci sukces w wybranej dziedzinie. Celujesz w sztukach pięknych, nauce, sporcie, w dziedzinach, które wymagają szybkiego myślenia i intuicji. Lubisz życie towarzyskie, interesujące otoczenie i ludzi. Nic powinieneś lekceważyć swoich planów i pozwolić innym korzystać ze swych idei. Jesteś kompetentnym, godnym zaufania człowiekiem. W osiąganiu sukcesów przeszkadza ci niecierpliwość. Lubisz panować nad sytuacją i rozkazywać innym. Wyniosła poza skrywa twoje wartości duchowe.

Lubisz olśniewać otoczenie. Jesteś żywy, ruchliwy, pomysłowy i obdarzony wieloma talentami. Cechuje cię wielka ciekawość świata i liczne zainteresowania. Masz chłonny, błyskotliwy umysł. Czuły, uczuciowy, często porywczy w swej szlachetności i idealizmie, zdolny jesteś do wielkich poświęceń i wyrzeczeń, by pomóc przyjaciołom lub dochować wierności swym ideałom.

Obdarzony jesteś wyjątkowym magnetyzmem i głęboką intuicją. Lubisz być ośrodkiem zainteresowania innych. Cieszą cię pochlebstwa i komplementy. Pełen ufności, wiary i optymizmu, wolisz patrzeć na świat przez różowe okulary. Jak nikt potrafisz cieszyć się życiem i dostarczać ludziom radości. Za dobrą monetę przyjmujesz to, co zsyła ci Los. Zdajesz się nie odczuwać „powagi życia". Rozumiesz, że rozgoryczenie nie rozwiązuje żadnych problemów, a pesymizm nie jest właściwa postawą.

Masz w sobie wiele wdzięku i łatwo nawiązujesz kontakty. Dzięki temu jesteś lubiany i podziwiany. Cechuje cię aktywność, zaradność, entuzjazm, optymizm i inspiracja. Sympatyczne nastawienie, spontaniczność i życzliwość „oczarowują" innych. Sprawiają, że ludzie wpadają w sidła twojej „promiennej" osobowości. Twoja elokwencja przybiera nieraz formę gadulstwa. Lubisz robić wrażenie na otoczeniu. Powinieneś strzec się jednak mitomanii i wiary w bzdurne wyobrażenia.

W twoim towarzystwie wszyscy czują się dobrze, jesteś popularny i mile wi dziany. Rozbawiasz wszystkich ludzi. Masz wielu przyjaciół i wielbicieli. Lubisz życie towarzyskie i uczuciowe. Drzwi twojego domu są zawsze otwarte dla innych. Czerpiesz z tego radość i przyjemność.

Będąc smakoszem i sybarytą nie pragniesz sławy i sukcesu. Pragniesz wy godnego życia. Twoja zaraźliwa energia i żywotność pozytywnie wpływają na otoczenie. Życie z tobą jest przyjemną przygodą, pełną wrażeń. Możesz być nazbyt rozpieszczony, kapryśny i pobłażliwy dla siebie (nie uważaj, że wszystko ci wolno). Pełen werwy i spontaniczności, rozkwitasz w miejscach uczęszczanych przez osoby radosne i aktywne.

Dzięki swej inteligencji i błyskotliwości, potrafisz rozwiązać każdy problem i dostosować się do każdej sytuacji. Brakować ci może wytrwałości w realizowaniu celów. Nic tylko niespokojna i niestała natura, jaką jesteś obdarzony, ale i nieustanne poszukiwanie rozrywek mogą sprawić, że roztrwonisz swe wspaniale możliwości twórcze, wyobraźnię i liczne talenty. Wielkoduszny, czuły, podatny na wzruszenia, nosisz w sobie wielki potencjał miłości, a wobec swych bliźnich jesteś pełen oddania, szlachetności i człowieczeństwa. Do późnej starości zachowasz wewnętrzną młodość i pogodę ducha. Zawsze będziesz otwarty na miłość, piękno, radość, rozrywkę i dążenie do doskonałości. Jesteś „świetlisty" i „podkręcony"; nienawidzisz materializmu, monotonii, systematyczności i przeciętności. Nie wiesz co to zły humor czy depresja. Z pobłażaniem i wielkodusznością traktujesz wady i słabości innych (swoje także). Atrakcyjność i kokieteria mogą uczynić cię próżnym. Bardzo przejmujesz się swym wyglądem; pragniesz być zadbany i dobrze ubrany.

Łatwowierność i dobroduszność może być przyczyną wykorzystywania cię przez jednostki wyrachowane i pozbawione skrupułów. Szczęście i zadowolenie z życia zapewnią ci szerokie kontakty towarzyskie, interesującą pracę i aktywny tryb życia.

Żył będziesz samorealizacją. Sprawy ducha są dla ciebie ważne. Jesteś odda ny sztuce; nie blagujesz jak wielu. Umiesz korzystać z przyjemności chwili i licznych okazji. Masz wiele talentów i uzdolnień. Poszukujesz sposobu, by je wyrażać. Uczysz się szybko i z łatwością. Nie jesteś teoretykiem. W niektórych dziedzinach możesz być specjalistą, choć nie chcesz poświęcić się jednej dziedzinie.

Masz wiele zainteresowań i wiele celów. W niektórych sprawach możesz być powierzchowny, gdyż trudno ci jest spożytkować wiedze w tak wielu dziedzinach. Twój zapal jest zaraźliwy, lecz bywa słomiany, jesteś usłużny, czuły, czym zdobywasz sobie przyjaciół. Zwykle jesteś lubiany, choć są osoby, które nic zgadzają się z tobą. Twój dowcip i spostrzegawczość są zbyt krytyczne. Potrafisz być kąśliwym komentatorem.

Miłość w twoim życiu jest koniecznością. Jesteś uduchowiony i religijny. Możesz bez reszty oddać się dążeniu do ideału i służeniu Bogu. Wydajesz sporo i bywasz zazdrosny (nie zawsze). Nie umiesz myśleć perspektywicznie. Potrafisz zapoczątkować jakieś dające duży zysk przedsięwzięcie, lecz twój zapal szyb ko opada i trudno ci jest doprowadzić sprawę do końca. Mimo to możesz być człowiekiem silnym i osiągnąć wzniosłą pozycję. Możesz być dobrym sportowcem, nauczycielem i mówcą. Nie powinieneś martwić się tym, co ludzie o lobie myślą i mówią, jesteś nieustępliwy, lecz sprawiedliwy, postępowy i twórczy. Posiadasz naturę artystyczną, inwencję i wyobraźnię. Jesteś towarzyski, wesoły, przyjazny, szczery i optymistyczny (ekstrawertyczny erudyta). Masz błyskotliwą inteligencję i twórcze podejście do wszystkiego co robisz. Zarażasz innych entuzjazmem. Jesteś oryginalnym i niezależnym człowiekiem. Dobrze strzeżesz swej wewnętrznej wolności i łatwo się regenerujesz. Cenisz duże towarzystwo, radość i harmonię. Nie lubisz monotonii i rutyny. Mimo pewnej nieśmiałości umiesz wyrażać uczucia. Lubisz być wyróżniany, zauważany i jesteś dumny ze swego wyglądu zewnętrznego. Omijasz komplikacje i problemy.

Posiadasz łatwość adaptacji. Lubisz lekkie i łatwe życic, co prowadzi do rozrzutności i nieumiejętności gospodarowania pieniędzmi.

Jeśli nie będziesz nad sobą pracował, to staniesz się wyniosły, afektowany, sztuczny i pyszałkowaty. Uciekał będziesz od wszelkiej odpowiedzialności i składał obietnice bez pokrycia. Problemy i stresy wywoływać będą gadulstwo, cynizm, arogancję, dumę, zarozumiałość, powierzchowność. Szukał będziesz ideału, by się na nim wzorować. Elokwencja zmieni się w plotkarstwo i pozerstwo. Będziesz chwalipiętą i podróżnikiem (a być może nawet tułaczem). Staniesz się lękliwy, fanatyczny, znerwicowany, co utrudni ci komunikację z innymi i może skazać cię na znienawidzoną samotność. Możesz angażować się w sprawy, które nie są tego warte. Możesz być nieodpowiedzialny. Stać się możesz hipokrytą i kłamcą i wykorzystywać innych.

Masz wrażliwy system nerwowy, kości, stawy i krążenie krwi oraz naturę ludzi wolnych - stąd najlepiej czujesz się w wolnym zawodzie. Różnorodne i wszechstronne zainteresowania utrudniać ci będą wybranie właściwej drogi w życiu i wytrwanie na niej. Wyróżniał się będziesz wszędzie tam, gdzie będziesz mógł wykazać się wdziękiem i zaradnością oraz bezpośredniością i łatwością w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi.

Sukcesy możesz odnieść w wielu zawodach. Osiąganie ich przyjdzie ci tym łatwiej, im szybciej wykształcisz w sobie koncentracje i wytrwałość. Pomagać ci w tym będzie szczęście. By nic ulegać pokusie nieukończenia rozpoczętej sprawy, musisz doskonalić swój charakter i wytrwałość i nie szafować swymi zdolnościami i energią. Na sukcesy możesz liczyć w sztukach scenicznych, w projektowaniu (np. mody), rysowaniu, handlu, szczególnie upominkami, zabaw kami, artykułami sportowymi, biżuterią, dziełami sztuki itp. Możesz być dobrym pisarzem, poetą, mówcą lub dziennikarzem. Wielkoduszność i potrzeba służenia innym ludziom czynią cię potencjalnym wykładowcą, opiekunem społecznym, pielęgniarzem, wielbicielem Boga. Dasz sobie radę w medycynie, szczególnie w pediatrii, ginekologii, farmacji, dietetyce, chirurgii plastycznej i chorobach skóry. W wolnych chwilach możesz praktykować sztuki walki wschodniej, rysować (zwłaszcza karykatury), zapisać się na kurs tańca lub do amatorskiego teatru. W pracy wyróżniał się będziesz inteligencją i entuzjazmem. Przy pracy monotonnej i żmudnej tracił będziesz wszelki zapał i radość i stawał się będziesz leniwy i niesolidny (mimo iż łatwo przystosowujesz się do otoczenia), (jako szef będziesz wspaniały i lubiany.

Łatwo zdobywasz pieniądze, choć z utrzymaniem ich nie jest najlepiej. Inwestować je możesz bez namysłu i wydawać na zachcianki i rozrywki. Chętnie wspomagasz potrzebujących.

Musisz wykształcać w sobie stateczność i opanowanie, gdyż w innym przypadku żył będziesz z dnia na dzień, zwłaszcza jeśli powierzał będziesz swoje finanse innym.

Intensywnie i namiętnie przeżywał będziesz wszelkie doświadczenia życiowe. Choć jesteś atrakcyjny dla płci przeciwnej, jesteś niestały w uczuciach. Twoje uczucia są żywe i silne, lecz twoja wyobraźnia i fantazja sprawiają, że żyjesz w nierealnym świecie. Bardziej jesteś skłonny kochać ideał miłości, niż konkretną osobę. Kiedy jednak kogoś kochasz, twoje uczucia są trwałe i pełne.

W małżeństwie jesteś lojalny, delikatny i czuły. Doceniasz atmosferę domowego ogniska i kochasz życic rodzinne. Możesz jednak zaniedbywać swoich najbliższych z powodu niezliczonych zainteresowań i spraw do załatwienia. Nie jesteś zaborczy czy zazdrosny, jednak twoje częste i niespodziewane zmiany nastrojów mogą wywoływać zamęt otoczenia.

Najlepiej się rozumiesz z inną „Trójką", „Jedynką", „Piątką" i „Dziewiątką", choć potrafisz przystosować się do każdej wibracji. Twoje sukcesy zależeć będą od tego, w jakim stopniu w młodości nauczyłeś się koncentracji i silnej woli. Ufność, marzycielskość i emocjonalność sprawiają, że potrzebujesz nieustannych dowodów uczuć, jako rodzic możesz być zbyt pobłażliwy dla swych dzieci, czuły i delikatny. Liczne obowiązki towarzyskie nie pozwolą ci w pełni oddawać się życiu rodzinnemu.

Będąc „kameleonem", potrafisz w każdej grupie przybierać postać modelową. Masz cechy cenione w kulturze amerykańskiej: emanujesz optymizmem i dobrym samopoczuciem. Nie widać abyś cierpiał. Aktywność jest twoim czynnikiem antydepresyjnym. Szybko przechodzisz od pomysłu do czynu, zostawiając sobie niewiele czasu na myślenie.

Energiczne i pogodne życic, wypełnione wieloma ciekawymi zajęciami, na stawione na osiągnięcia zewnętrzne, ogranicza twoje przeżycia wewnętrzne, płynące z więzi i wątpliwości emocjonalnych. Plan twoich dni jest przeładowany. Trwa nieustanna gonitwa. Uczucia nic biorą góry. Nawet miłość wyrażasz w działaniu. Twoje życie to seria doskonałych obrazów. Brak jest w nim konfliktów, małżeństwo jest „udane", praca świadomie wybrana, dochody dobrze udokumentowane, plany wcielane w życie, niepowodzenia unikane, sukcesy maksymalizowane, optymizm, skupienie uwagi na osiągnięciach, mobilizacja dla do trzymania terminów, rywalizacja, dostosowywanie się do wymagań zadania. Nie powodzenia traktujesz jako niepełne sukcesy. Prowadzi to do nawykowego oszukiwania siebie i innych, przyjmowania wzorca gwarantującego szacunek. Staraj się obserwować i opisywać stan swojego umysłu w spokoju.

 

WIDZENIE ŚWIATA.

Tłumisz osobistą potrzebę zbliżenia z ludźmi, by utrzymać harmonijną relację między sobą a światem. Postępujesz tak, jakby życie było grą, w której masz zamiar zwyciężyć. Jesteś mistrzem kamuflażu i nieodgadnionym właścicielem „kamiennej twarzy". Działasz w „przebraniu", trudno poznać twoje prawdziwe uczucia (ukrywasz je). Umiesz wywołać takie wraże nie, jakie chcesz, lecz wiąże się to z tłumieniem własnych uczuć. Wypaczona motywacja pcha cię do sukcesów. Podstawową sprawą dla ciebie jest produktywność, a uzależnieniem: fałsz.

 

DZIAŁANIE W ŚWIECIE.

Czujnie obserwujesz, jak odbiera cię otoczenie. Pragniesz wywierać pozytywne wrażenie. Porażka (utrata uznania i szacunku) cię przeraża.

Ubierasz się w sposób zwracający uwagę. Miewasz dobry smak i potrafisz być towarzyski, wymowny i ekstrawertyczny. Pragniesz wszystkich przekonać, że umiesz błyskotliwie i z klasą wybrnąć z każdej sytuacji. jesteś arystokratyczny. Nie gardzisz człowiekiem, który postępuje nierozsądnie czy głupio, lecz traci on dla ciebie znaczenie. Nie jesteś na tyle cierpliwy, by tolerować takie zachowanie, czyjeś słabości i uprzedzenia.

Świat jest według ciebie miejscem osiągania celów i wykonywania zadań. Motywują cię do nich pochwały i uznanie. Jesteś nienasycony w osiąganiu celów (ciągle szukasz nowych wyzwań). Będąc skutecznym w działaniu, wykazujesz mało wyrozumiałości dla niekompetencji innych. Umiesz dowodzić zespołem i skupić ludzi wokół jakiegoś zadania. Pracowników traktujesz instrumentalnie. Możesz przeoczyć czyjeś zdolności. Natychmiast starasz się to jednak naprawić.

Odznaczasz się śmiałym myśleniem, pomysłowością i komunikatywnością. Intuicyjnie wiesz, jak działać, żeby twoje idee odniosły sukces. Odważnie podejmujesz ryzyko osobiste i finansowe. Interesuje cię wszystko. Możesz tracić przez to z oczu cel główny i rozpraszać energię, niczego nic doprowadzając do końca.

Odznaczasz się wiarą w powodzenie. Lubisz pracę samodzielną i szybkie decyzje; chcesz mieć wszystko na wczoraj. Nie pozwalasz się „wykolegować"; chcesz, by o tobie pamiętano, Jesteś gadatliwym optymistą, o przekonywającej naturze, jesteś mistrzem sarkazmu i podtekstów. Możesz mieć trudności w kontaktach z ludźmi. Powinieneś uczyć się emocjonalnej szczerości w związkach z ludźmi i kontrolować swoje słowa.

 

ZYCIE RODZINNE 1 WSRÓD PRZYJACIÓŁ.

Jesteś człowiekiem wrażliwym, skrytym, głęboko czującym, lecz ukrywającym uczucia z lęku przed od rzuceniem, które mogłoby zaszkodzić twojej karierze, jesteś trudnym partnerem. Wydaje ci się, że jesteś ciepły, kochający, spokojny, asertywny, gdy tym czasem otoczenie uważa cię za agresywnego, hałaśliwego i szorstkiego. Lęk przed brakiem akceptacji, odczuwany jako klęska, każe ci oszukiwać partnera i zakładać maski odpowiednie do sytuacji. Zraniony, odrzucony lub rozzłoszczony zamykasz się w sobie i rzucasz w wir pracy, która jest dla ciebie środkiem przeciwbólowym. Wyróżniasz układy oparte na wspólnocie celów, nie uczuć. Wyczulony jesteś na wrażenie, jakie wywierasz na ludziach. Lekceważysz siebie, stając się więźniem pozorów swojej pozycji i roli społecznej. Masz niewielu przyjaciół; otacza cię grono znajomych i partnerów w interesach. Możesz czuć się przegrany jako człowiek.

Będąc mistrzem planów, planujesz także w domu. Określasz wszystkim za dania, podajesz recepty i dyktujesz, co mają mówić, a czego nie. Czujesz się zażenowany arogancją, złymi manierami, głupotą i lenistwem. Jesteś w tym surowy.

Gdy dojrzejesz, ujawnisz następujące dobre cechy: kwalifikacje przywódcze, twórczy idealizm, otwartość, pozytywne podejście do życia, zdolność jednoczenia ludzi i rozbudzania aspiracji, talenty organizatorskie, sprawność działania, jasne, ściśle określone cele, entuzjazm, urok osobisty, wielostronne zainteresowania, umiejętność wyciągania wniosków z lekcji życia, mądrość, silę wewnętrzną, wolność i niezależność, zdolność dzielenia się z innymi po wodzeniem, hojność, filozoficzne usposobienie, poczucie piękna, uczuciowość, sztukmistrzostwo.

Życie uczy cię, że aprobatę można zyskać dzięki skutecznemu działaniu. Starasz się więc promować siebie i pokazywać taki obraz siebie, który zgodny jest z ideałem roli. Utożsamiasz się z własnymi wizerunkami: pięknymi wizerunkami młodości, inteligencji i produktywności. Polegasz na „pseudo ja". Działasz pod presją, mocujesz się i sprzedajesz się dla osobistych korzyści. Pracujesz dla sukcesu. „Pseudo-ja" przynosi ci trochę miłości i uznania. Osiągnięcia, honory i zwycięstwa napełniają cię dumą. Pragniesz dzierżyć władzę nad cudzym życiem i mieć autorytet. Umiesz ustalać priorytety i dobrze znosisz rywalizację.

Twoje główne zalety to: zaraźliwy entuzjazm dla planów i przyszłych przedsięwzięć, pracowitość, zachęcanie innych do doskonalenia się, chęć uczenia się, antydepresyjna zdolność wynajdywania ciekawych zajęć, zdolność efektywnego reklamowania siebie i swoich przedsięwzięć, angażowanie się w projekty społeczne pomagające ludziom poprawić byt materialny własnymi siłami lub rozwinąć się duchowo, dążenie do przewodzenia takim działaniom.

Twoją misją życiową jest obdarzanie innych miłością i radością, a także uświadamianie bliźnim, że codzienne kłopoty i problemy są nieodłączną częścią naszej egzystencji, częścią Boskiego planu resocjalizacji, dlatego też trzeba do nich podchodzić z optymizmem i spokojem.

źródło:Henryk Rekus "Numerologia-Portret numerologiczny"

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...