Skocz do zawartości

Dotykanie kart przez osoby trzecie


Sara

Polecane posty

Jak to jest, jeżeli mamy talię kart, to czy inni mogą ich dotykać? spotkałam się z opinią że tak - to nie przeszkadza oraz że nie - bo kart może dotykać tylko właściciel, ale jak jest z przełożeniem, kiedy karty daje się pytającemu do przełożenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

No właśnie, kiedy daje się choćby nawet do przełożenia to już jest dotyk innej osoby. Moim zdaniem nie można tak rygorystycznie podchodzić do tego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Ophelia2040

Rób, jak czujesz. Ja daję do oglądania swoje karty, macania i do bawienia się nimi - na przykład chłopakowi, czasami gramy w coś rodzaju gry, że za pomocą kart zgadujemy o czym myślimy albo próbujemy wyciągnąć na oślep kartę pasującą do rzuconego na głos hasła ("spróbuj wyciągnąć kartę, któa pasuje do hasła... "słońce", "wino", "dyskusja", "sen", "długopis" itd.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wg mnie właściciel talii jest jeden, i póki nim pozostaje i pozwala innym dotykać kart w odpowiednim momencie to jest OK. Ale to się naprawdę intuicyjnie czuje, na ile można drugiej osobie pozwolić w obchodzeniu się z własną talią.

 

Kiedyś poprosiłam przyjaciółkę, żeby coś dla mnie sprawdziła moją talią (bo nie miała swojej przy sobie), ja byłam wtedy zbyt emocjonalnie zaangażowana w sprawę by to sprawdzić Jej wyszła bardzo adekwatna odpowiedź (z czasem się zweryfikowała pozytywnie). Później po prostu oczyściłam talię nad świecą. Była to bliska znajoma a jej energia nie zakłócała w żaden sposób pracy z moją talią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zgadzam się, że trzeba wyczuć intuicyjnie, kiedy i komu można pozwolić dotykać czy oglądać karty. Ja rzadko pozwalam, bo jakoś tego nie lubię, ale jeżeli to bliska osoba, którą lubimy, i z którą dobrze się czujemy to nie ma problemu, nic się nie stanie. No i zawsze można karty oczyścić nad świecą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jeśli właścicielowi kart nie przeszkadza to, to mogą inni dotykać, jednak uważam, ze powinno się karty po każdym takim dotknięciu/po wróżbie oczyścić karty. Ja swoich kart nie daje nikomu do dotykania, nie lubię tego. Ale to każdego decyzja :)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Przy rozkładaniu kart może osoba pytająca sama wyciągnąć dla siebie karty. Zawsze po takim seansie później porządnie oczyszczam karty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...