Skocz do zawartości

Madame's Endora Fortune Cards i Dary świata elfów

Polecane posty

Kochani,

przeglądam sobie różne sklepy ezoteryczne i stacjonarne (mam ochotę coś kupić, kilka dni temu w Pradze oglądałam nawet "Mądrość Ukrytych Królestw", niestety nie znam czeskiego, więc jej nie kupiłam i skończyło się tylko na macaniu... Kusi mnie natomiast "Kuan Yin oracle") i pomyslałam, że założę wątek, w którym można porozmawiać o taliach innych niż Tarot, Lenormand czy klasyczne. Jest tego tyle, że jestem ciekawa, czy coś polecacie od siebie szczególnie, czy macie doświadczenia z innymi, nietypowymi kartami. Żeby zacząć temat, może powiem coś o kartach, które osobiście miałam (inne niż Tarot) i co o nich myślę.

Madame's Endora Fortune Cards

Endora-cards.jpg

Jedyna talia inna niż Tarot, z którą związałam się na dłużej i mam ją do dzisiaj. Autorką jest żona Joseph'a Vargo, twórcy Gothic Tarot (link do tej talii). Widać w niej silną inspirację Tarotem, tak jak on posiada pewien podział oraz łatwo odnaleźć podobieństwa między poszczególnymi znaczeniami kart. I tak mamy karty dworskie, pełne postaci: króla, królową, dziewicę, barda, czarodzieja, rycerza, arlekina etc. które moga oznaczać osoby, ale także ich cechy lub konkretne zdarzenia. Miałam cały zapisany notanik, w którym szukałam odzwierciedlenia tych kart i tak królowa i król przypominają do złudzenia cesarza/cesarzową oraz tarotowych królów i królowe, rycerz ma wiele wspólnego z rydwanem, a dziewica z głupcem i kochankami.

Następnie mamy karty bestii, gdzie występują między innymi smok, wywern, wilk, sfinks itp.

Karty baśniowych postaci, pełne wróżek, sprzyjających duszków i psotnych faunów i zwiastujących nieszczęście kruków.

Karty skarbca, w którym znajduję się przedmioty np. każący zachować szczególną uwagę szczylet, zwiastujący ozdrowienie lub wiadomość kaduceusz, brama, klucz, serce.

Karty żywiołów, w których zawierają się także siły natury, a więc woda, ogień, ziemia, powietrze, ale też gwiazdy i sprzyjające wiatry przynoszące zmiany.

Opisy w książeczce są krótkie, a każda karta potrafi nieść więcej niż jedno znaczenie. Na kartach także znajdują się krótkie opisy, ale nie drażnią, bo rzeczywiście są tylko pomocą i czasami dopowiadają coś dodatkowego, co nie było ujęte w broszurce.

Talia jest wyjątkowo łatwa w obsłudze, jest w stanie odpowiadać na każde pytanie i nadaje się do rozkładów. Nie zawsze jednak udziela AŻ TAK szczegółowych odpowiedzi jak Tarot, po za tym w przeciwieństwie do niego bierze pod uwagę działanie niewidzialnych dla nas sił.

Używałam jej dośc długo, nawet próbowałam wróżyć innym, ale prawdę mówiąc po jakimś czasie zaczęło mi brakować szczegółowości Tarota. Tym niemniej, chyba jedna z ciekawych talii będąca alternatywą dla tych popularnych systemów.

Dary świata elfów

ec5bdb5e33a028183639fda0f7bd1875.jpg

Typowa talia rady i była nieco... dziwna. Na początku strasznie chciałam ją mieć (bardzo lubię wróżki i elfy), aż w końcu kupiłam przecenioną w jakimś ezoterycznym sklepie na mieście. Intensywnie pomarańczowa okładka nijak ma się do całkowicie pastelowej i jasnej zawartości.

Pamiętam, że talia okazała się nieco... dziwna. Gruba książeczka opisuje każdą kartę w baśniowy sposób, trochę jakby była to bajka o każdym z narysowanych elfów, jakie sobie wymyśliła autorka. Każdy niesie za sobą jakieś przesłanie. Prawdę mówiąc przesłania były dość niejasne i czasami nijak się miały do ilustracji, które podsuwają trochę inne skojarzenia. W końcu talii się pozbyłam, ale przyznam, że trochę żałuję. Mimo wszystko miała w sobie coś magicznego i była przeurocza, gdybym mogła po latach jeszcze raz ją sprawdzić, zrobiłabym to. Jest jeszcze jedna talia tej autorki z driadami, "Le carte delle driadi" (link tutaj), ale ta również jest dość krytykowana na forach.

• Lubię! 1

Mój blog o kartach Lenormand, Kipper, Cygańskich, Tarocie i historii kart: https://miedzykartami.wordpress.com/

Dary Świata Elfów piękne :) ostatnio na blogu zagranicznej tarocistki widziałam również piękne talie, takie dziewczęce... ale niestety w Polsce niedostępne.

Osobiście uważam, że nie o wygląd tutaj chodzi kart, a bardziej o nić porozumienia. Jeśli nie złapalismy kontaktu z kartami to nawet najpiękniejsza talia niestety będzie bezużyteczna.

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...