Skocz do zawartości

Runa Fehu - Znaczenie


Ismena

Polecane posty

FEHU

24-fehu-2_thumb.gif?imgmax=800

 

Nazwa runy: fe, feu, feh, foeh, feoh, faihou, faihu, fehu

Słowa kluczowe: duchowe bogactwo, bydło, złoto, posiadanie, pomyślność, dynamizm, hodowla, inwestycje, twórczość, finanse.

Charakter: Runa magnetyczna

Żywioł: Ogień

 

FEHU – symbolizuje dobrobyt, zarówno materialny jak i duchowy. Dzisiaj symbolizuje ona również pieniądze, bogactwo oraz złoto. Uważana również za oznakę hojności, obfitości oraz wzrost potencjału. Ta runa od zawsze łączona była z pieniędzmi oraz ich pomnażaniem, z tego powodu zalecana jest maklerom oraz inwestorom oraz posiadaczom wszelkiego rodzaju biznesów. Nigdy nie sprzyja ludziom chciwym. W kwestiach zdrowotnych wzmaga płodność, podwyższa ciśnienie oraz wzmaga potencję oraz jest uważana za runę, która ogólnie zwiększa odporność naszego organizmu.

 

WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Oto pierwiastek mocy dynamicznej wewnątrz natury, wewnątrz "ja", wewnątrz społeczeństwa. FEHU jest siłą która płynie z wnętrza na zewnątrz, jak ogień oddalający się od swego źródła. Trzeba podtrzymywać ją aby stała się dobroczynną. Ową cyrkulacją ognia powinno kierować się szlachetnie- mądrze, przewidująco, by nie zniszczyła ich samych, ani nikogo innego. „F" jest znakiem pierwotnego ognia witalnego życiu oraz ruchem, który zapewnia światu nieustanną zmianę.

 

STRONA JASNA

FEHU jest runą wypełnienia: usatysfakcjonowaną z ambicji, otrzymanej nagrody, spełnionej miłości. Obiecuje także pożywienie, od najbardziej ziemskiego po święte. Boski pokarm stanowią wartości naszego życia wewnętrznego. Wylosowana runa zachęca do pogłębionej refleksji nad znaczeniem zysku i korzyści w naszym życiu. Dołóż starań, by zrozumieć, czy dobrobyt i posiadanie wiążą się dla ciebie wyłącznie z materialnym powodzeniem, czy tez wzmacniają cię duchowo, ucząc panowania nad sobą i kształcąc wolę. FEHU wiąże się także z zachowaniem tego, co już zostało osiągnięte. Kładzie nacisk na czujność i ciągłą troskę, by sukcesy nas nie zniszczyły, a lekkomyślność nie przysporzyła strat. Raduj się swym dobrobytem i dziel się nim z drugim, a moc twoja wzrośnie. Niech głodni pożywiają się przy twoim stole: gdy posiadasz - obdarzaj. W swym postępowaniu kieruj się etyką opartą o mądrość tradycji. Rysuje się perspektywa podróży. Ogrom energii może się tu wiązać z nowymi początkami, nowym życiem, odnową erotyczną. FEHU reprezentuje osobę zajmującą się zwierzętami lub dziedziną finansów.

FEHU mówi o duchowym bogactwie, z którego należy czerpać dla pożytku wszystkich. Jest to runa nieegoistycznego dostatku. Pozwól, by twoje bogactwo zabłysnęło i oświetliło drogę twoją i innych. Choć nigdy ci go nie zabraknie, nie powinieneś marnować go dla tych, którzy je sprzeniewierzą - ważny jest właściwy ogląd ludzi.

 

-Sukces społeczny, nowe początki, pozytywne energie.

-Materialna pomyślność bogactwo, powodzenie, pełnia, zakończenie, osiągnięcie celu. Materializacja. Biznes, ruchomy stan posiadania.

 

STRONA CIEMNA

Istnieje w twym życiu nadmiar sytuacji niejasnych, wątpliwych, wątpliwych różnych odmianach i pod różnymi postaciami. Trwasz po zaciemnionej stronie posiadania. Jednakże jest to tylko cząstka tego, co przychodzi i odchodzi. W cieniu FEHU rozpoznaj, gdzie znajduje się twe prawdziwe pożywienie. Zazdrość może doprowadzić do konfliktu z prawem i do cierpienia z powodu alienacji. Zatrzymanie biegu FEHU prowadzi do niezgody. Nadmiar FEHU wiąże się ze zniszczeniem energii twórczych. Uważaj zarówno na własną ofensywną agresję, jak i na atrofię sił witalnych. Niebezpieczeństwo wypadku lub niedostatku.

Nosisz w sobie wielkie bogactwa, lecz ich blask jest zakryty przez brak emocjonalnej równowagi. Dąż do równowagi w życiu, a odkryjesz wielkie bogactwo darów i talentów, które należą do ciebie. Dąż do swego przeznaczenia.

 

-Zazdrość, atrofia, niezgoda, nadmiar konsumpcji.

-Pogrążenie się w sprawach materialnych, ciułanie, przyziemność, ograniczoność, straty materialne.

 

ZNACZENIE WYROCZNI

 

Ogólne i jednostkowe:

Jest wystarczająca ilość energii. Czasem nawet za dużo. Wówczas sytuacja może być chaotyczna. W określonych sytuacjach Fehu może wskazać na zaczynający się romans. Istnieją podwaliny urodzaju.

 

Dokładne, w kole runicznym:

Runa ta przypisana jest bogowi Freyr, bogowi żyzności, miłości, pokoju i dostatku. .

W wodzie: korzystny rozwój interesów, większe zainteresowanie mistyką i filozofią.

W ziemi: ogromne powodzenie, osiąganie wszystkich celów.

W ogniu: harmonia, trwałe kontakty w biznesie, wesele.

W powietrzu: zostaną wysłuchane modlitwy i życzenia; spełnią się potrzeby.

 

Fehu zaopatruje w energię wszystko, co istnieje. Nie ma znaczenia, czy chodzi o energię duchową, uczuciową czy materialną. A żeby urzeczywistnić to, co wbiliśmy sobie do głowy, potrzebujemy energii. I tej energii użycza nam Fehu. Fehu dostarcza energii podczas wykonywania rytuałów, a także amuletom oraz pragnieniom wyrażanym poprzez runy. Tam, gdzie potrzebne jest wsparcie ognia, korzysta się z energii Fehu. Nadmiar energii, szczególnie energii niewykorzystanej, prowadzi do chaosu, przeciążenia.

 

Dlatego runę tę stosuj w miarę potrzeb, bo przeciążenie jeszcze nikomu nie pomogło. Pracując intensywnie z Fehu, ułatwisz sobie wykonywanie wszystkich czynności, bo będziesz kipiał energią - pod warunkiem jednak, że będziesz umiał przyjąć energię i obrócić ją w czyn. Masz prawo korzystać z tej energii dla swoich celów, nie ma w tym nic złego. Kiedy poczujesz się nerwowy i rozkojarzony, zajmij się następną runą. Runy zmieniają kolejno swoje emanacje energetyczne i tworzą wielką całość: nadmiar Fehu może być zrównoważony przez uruz.

 

Fehu związana jest ściśle z Wanami, którego przedstawicielem jest bóg urodzaju. Dla mężczyzn Fehu jest środkiem wzmacniającym potencję, a dla kobiet pomocą w znalezieniu zadowalającego partnera. Runa ta może "przywołać" zbiory i błogosławieństwo.

Magiczne słowo "energia" może się wyrażać w różnych formach: Fehu służyła w dawnych czasach do znakowania trzody. Duże stada świadczyły o bogactwie posiadacza, ponadto stanowiły środek płatniczy. Ponieważ dzisiaj za krowę nie kupimy komputera (nie bezpośrednio w każdym razie ), Fehu jest symbolem złota, pieniędzy i bogactwa. Kiedy nie możesz rozpalić ognia, intonuj cichutko "Feeehuuuu", a skutek cię zaskoczy (polecam jednak - mimo wszystko - użycie suchego drewna).

 

Energia runy Fehu

Jest to runa opiekuńcza osób urodzonych między 21 lipca a 4 sierpnia.

Znaczenia runy:

- dosłowne: bydło

- magiczne: posiadanie, powodzenie, sukces

- symbolizuje wypełnienie, bogactwo duchowe, z którego można czerpać dla dobra wszystkich, a także pożywienie: od ziemskiego po duchowe i święte

- jej drzewem jest czarny bez

- jako talizman przyciąga bogactwo i powodzenie; chroni przed zwątpieniem, biedą i chorobą

 

Znaczenie wróżebne

1. Pozycja naturalna

Fehu zapowiada dobrobyt, zaspokojone ambicje, otrzymaną nagrodę i odwzajemnioną miłość. Wróży innowacje życiowe i spełnienie erotyczne. Obiecuje zaspokojenie wszelkiego głodu- od najbardziej ziemskiego po święte, duchowe.

2. Pozycja odwrócona

Fehu w pozycji odwróconej oznacza nierównowagę energii posiadania- jej nadmiar ( gdy chcemy mieć wszystko ), niedobór ( gdy nic nie jest nam potrzebne i nie mamy żadnych ambicji ) lub niewłaściwy stosunek do niej ( gdy uważamy, że najważniejsze jest posiadanie ). Przestrzega przed sukcesami, które napawają pychą, przed lekkomyślnością przysparzającą strat i przed nadmierną konsumpcją. Zapowiada niezgodę, zwątpienie we własne siły, biedę i nieszczęśliwe wypadki.

 

Medytacja z runą

Wgląd wizyjny w runę Fehu pozwoli Ci lepiej i głębiej ją poznać, a jednocześnie sprawi, że jej energia będzie działać dla Twojego dobra, niosąc obfitość, dobrobyt i miłość.

Usiądź lub połóż się z prostym kręgosłupem, przyglądaj się przez chwilę mandali Fehu, następnie zamknij oczy, oddychaj spokojnie. Wyobraź sobie, że jesteś na łące, obserwuj barwy, słuchaj dźwięków, poczuj zapachy. Niech łąka zamieni się w " krajobraz obfitości ", gdzie jest wszystko, co się wiąże z dostatkiem: pola dojrzałych kłosów, sady pełne kwitnących drzew, gęste lasy pełne zwierzyny, kryształowe jaskinie z klejnotami, oceany wypełnione rybami. Pomyśl, jak łatwo w sobie odnaleźć wewnętrzną obfitość. Następnie wróć na łąkę- teraz znajdują się tu ludzie, którzy nie mają nic. Ty możesz obdarzyć ich wszystkim. Rozdajesz im to, czego pragną i niczego Ci nie ubywa. Po chwili przejdź do spokojnego oddechu i otwórz oczy.

 

źródło: taraka.pl

 • Dziękuję! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 months later...

Fehu

 

 

 

Fehu, feoh – bydło, ruchomy majątek, pieniądze, bogactwo.
Pomnożysz bogactwo i swoją radość.

Potencjał runy: realizacja, spełnienie, pierwotny i niekontrolowany ogień.
Przesłanie runy: musisz wiedzieć czego chcesz od życia.

Opiekunem runy Fehu jest Bóg płodności – Frey – patron bogactwa i szczęścia. Prosząc go, możemy uwolnić się od negatywnych poglądów na temat naszego stanu posiadania. Runa początku, sprowadza do nas życiodajne siły i materialny dostatek, czyni z człowieka pana własnego losu. Nie bez przyczyny Fehu jest pierwszą runą w Futharku – to właśnie od niej wszystko się zaczyna.

Fehu jest pierwotną instynktowną energią, emanującą z głębokich pokładów naszej psychiki. Jest wolą tworzenia, smakowania życia. Fehu oznacza również obfitość i bogactwo, gdyż jej płomienna energia nie ma granic. W dawnych czasach oznaczało bydło, które było synonimem dobrobytu. Częstowanie mięsiwem podczas świąt znaczyło dzielenie się własnym dostatkiem. Porządkujmy zatem to, co mamy i unikajmy nadmiaru, gdyż ten obciąża i gmatwa nasze życie. Bogactwo duchowe winno być wykorzystywane dla dobra innych ludzi. Każdy z nas posiada w sobie wiele duchowych bogactw – są nimi dar współczucia, dar zrozumienia, sztuka wybaczania i dzieląc się nimi nigdy ich nie tracimy. Nie powinniśmy jednak dawać duchowych darów tym, którzy je sprzeniewierzają. Symbolizuje witalność i siłę, potęgę finansową, osobiste wzbogacenie. Runę Fehu symbolizuje również złocisty, dojrzały łan zboża i zawsze zapowiada pomnożenie majątku. Bogactwo można osiągnąć dzięki ciężkiej pracy. Znaczeniowo związana z dobrobytem zarówno materialnym, jak i duchowym. Obraz przypisany tej runie świadczył dawniej o bogactwie posiadacza. Określa nasz stosunek do tego, co posiadamy – powinien on być taki, jak podejście dobrego gospodarza: dbamy o to, co jest, inwestujemy na przyszłość. Dotyczy to dóbr materialnych (pieniądze, dom, samochód i wszystko inne, co dziś uważamy za bogactwo) i rozwoju na poziomie duchowym (dobro, miłość, piękno, przyjaźń, mądrość). Dostarczy nam energii, aby zrealizować to, co mamy zaplanowane. Zadba, aby pomnażanie majątku nie stało się celem samym w sobie, lecz wiązało się ze świadomością, że można się nim podzielić – również na obu poziomach: materialnym i duchowym. Ciesz się tym, co masz, nawet jeśli nie jest tego wiele, dbaj o to. Naucz się cieszyć drobiazgami dnia codziennego. Określ wyraźnie, co dla Ciebie jest dobrem i rozwijaj to stale. Jeśli będziesz cierpliwy i wytrwale będziesz dążył do celu, pokonasz wszystkie przeszkody i osiągniesz zwycięstwo.

Runa Fehu jest strażnikiem naszego stanu posiadania – będzie przyciągać ludzi, którzy mogą nam pomóc w rozwoju związanym z naszym majątkiem i z wiedzą oraz sposobami wykorzystania jej. Będzie też strzec nas przed ludźmi, którzy są zainteresowani tylko finansami. Korzystajmy z niej rozważnie, aby nie przeładować się jej ognistą energią. Skłonność do przesady nie jest dobra w żadną stronę, ani rozrzutność, ani skąpstwo nie przyniesie dobrych efektów. Korzystajmy z pomocy runy Fehu, aby nasz stan posiadania był odzwierciedleniem naszych pomysłów na życie. Umacnia nas w naszych dążeniach oraz utwierdza w tym, aby nie rezygnować z walki. Mając runę Fehu obdarzeni zostaniemy wszystkim, co dobre i potrzebne do życia. Energetycznie należy do kręgu Ognia.

FEHU wróży:

 

 • narodziny czegoś nowego
 • urodzaj, inwestowanie, sukces w materii
 • inny lepszy początek
 • rozwój duchowy
 • nowe życie
 • spełnienie
 • dynamizm

Należy określić czego nam trzeba – czy jest to bogactwo, nauka, rozwój i samostanowienie.

Zablokowana energia runy

 

 • zazdrość
 • cierpienie
 • strata, ograniczenia i problemy, które mogą wziąć górę nad naszymi wysiłkami

Nasze strzały wciąż chybiają celu – raz bliżej, raz dalej. Mamy możliwość przekonania się, co jest prawdziwym źródłem naszej siły.

Losując runę Fehu w pozycji prostej, przygotuj się na spełnienie, sukces materialny, nowy i lepszy początek. Twoje zdrowie będzie dobre, powróci witalność i podniesie się Twoja odporność. Runa Fehu poza tym wzmacnia namiętność i płodność. Ale wszystko ma swoje przeciwieństwo. Jest dzień i po nim następuje noc, raz się śmiejemy, a innym razem smucimy. Czasem brakuje nam gotówki, innym znów razem mamy pełny trzos. Również dwubiegunowość znaczenia wylosowanej runy zależy od tego, czy runa ułoży się w pozycji prostej czy odwróconej. Wszyscy chcielibyśmy we wróżbach słyszeć tylko dobre przesłania i dowiedzieć się, że przed nami wspaniała przyszłość.

Jeśli wylosujemy runę odwróconą nie zamartwiajmy się jednak. Trzeba wtedy zastanowić się, przed czym chce nas ochronić wylosowana runa, jaką mamy podjąć decyzję, by nasze poczynania przyniosły nam korzyść, co musimy przepracować, by osiągnąć radość i spełnienie. Odwrócona runa Fehu oznacza kłopoty materialne, brak gotówki lub uszczuplenie zapasów, możliwość zaciskania pasa lub możliwość straty (także przez skąpstwo) lub złej inwestycji. Może oznaczać również lenistwo i brak wiary w siebie. Nie wchodź w ryzykowne przedsięwzięcia. Zapowiada biedę, stratę, niepewność, zubożenie, zazdrość, nadużycie władzy w sytuacji gdy inni są od nas uzależnieni finansowo czy też finansowo wykluczeni.
W uczuciach też nie najlepiej.
Odwrócona runa Fehu w zdrowiu zapowiada krótkie zachwianie równowagi energetycznej oraz chorobę, która jednak minie bardzo szybko.
Jeśli ktoś będzie pytał o pracę i wylosuje odwróconą runę, znaczyć to będzie, że jego umowa o pracę będzie krótka, będzie to byle jaka i mało satysfakcjonująca praca, którą na dodatek można stracić przez zaniedbanie.
Jeśli chodzi o naukę, odwrócona runa zapowiada trudności w przyswajaniu wiedzy oraz możliwość powtarzania klasy, kursu. Dziecku może być potrzebna pomoc psychologa.

Kolory jasnoczerwony, złoty, żółty
Drzewo bez czarny (Sambucus nigra)
Charakter runa magnetyczna
Właściwości runa odwracalna
Właściwości i zastosowanie pomnożenie bogactwa, ciągłe stawanie się, realizacja, spełnienie, pierwotny ogień, pomaga w pomnażaniu oraz obrocie pieniędzy. Sprzyja przepływowi gotówki, pomyślności i dobrobytowi. Chroni majątek oraz dobra osobiste. Nie sprzyja ludziom chciwym. Pomaga w znalezieniu pracy. Pomocna w rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć. Przyciąga mądrego i bogatego partnera.
Amulet dla inwestorów, maklerów giełdowych, a także firm rodzinnych. Zapobiega zastojom i stagnacji w interesach.
Remedium feng-shui runę tę umieszczamy w rejonie południowo-wschodnim, jeśli chcemy zapewnić sobie pomyślność i dobrobyt lub w rejonie południowo-zachodnim by zapewnić sobie szczęście w związkach partnerskich i miłości
Archetypy astrologiczne Byk (Wenus+Księżyc)
Archetypy arturiańskie zasada jang (kochajcie siebie nawzajem)
Zodiak druga połowa znaku Strzelca (8-21 grudnia)

Runa może nam ułatwić zabezpieczenie i pomnożenie naszego stanu posiadania. Pomoże nam przy zakupach, abyśmy kupili towar dobrej jakości i bez ukrytych wad. Tę runę powinny nosić osoby, które lękają się wszelkiego rodzaju braków w swoim życiu. Podarować ją możemy osobom skąpym, aby nie miały lęku przed dawaniem – runa Fehu wyzwoli w nich hojność i bezinteresowność. W pracy przybliży nas bardziej ku sukcesowi, pozwoli nam pomyślnie rozpocząć dane przedsięwzięcie, osiągnąć uczucie zadowolenia z prowadzonych spraw. Pomoże w spełnieniu w miłości duchowej i fizycznej, pozwoli przywrócić namiętność i pociąg fizyczny w długotrwałym związku. W skrypcie na przyciągnięcie partnera da nam mądrego, wykształconego i bogatego towarzysza. Runa ta da początek spełnionej miłości.

Zdrowie dobrze wpływa na serce, układ immunologiczny, podnosi ciepłotę ciała, usuwa zawroty głowy, wzmacnia odporność, podnosi ciśnienie krwi, wzmaga płodność oraz potencję, wzmaga namiętność, rozgrzewa organizm. Nie stosować przy gorączkach i stanach zapalnych, infekcjach. Wzmacnia płodność – czakram podstawy.

Jeśli chodzi o nasz stan psychiczny, poczujemy siłę swojej wartości, będziemy świadomi swego bogactwa. Możemy stosować afirmację: „mam wszystko, co potrzebne w życiu dzięki zewnętrznemu i wewnętrznemu bogactwu, jestem otwarta na wszelkie bogactwo, dzieląc się z innymi, staję się bogatsza”. Słowa niosą potężną energię, tę sprzyjającą Twoim poczynaniom i tę osłabiającą motywację. Fehu uczy, że wszelki nadmiar posiadania zaburza równowagę. Fehu przestrzega przed zbytkiem i przesytem, ale również przed nadopiekuńczością, która jest przekraczaniem granic dawania. Zwraca też uwagę na to, że nie należy zadawalać się byle czym, a wyobraźnia jest siłą. Myśl o sobie, jako o nadzwyczajnym generatorze energii, którą potrafisz wspaniale zarządzać, a wszelkie bogactwa z łatwością pojawią się w Twoim życiu. Energia ta to Twoje doskonałe ciało i umysł, w którym rodzą się fantastyczne pomysły oraz wzmacniające Cię emocje – to wszystko masz przy sobie. Obraz samego siebie ma tak potężną siłę, że staje się Twoim przeznaczeniem. Możesz jednak w każdej chwili zmienić swój los. Podjąć inne niż dotychczas decyzje, wyznaczyć sobie zdecydowanie wyższe standardy finansowe. Pamiętaj, że to, co wysyłasz, wraca do Ciebie wielokrotnie pomnożone. Twój entuzjazm i sposób myślenia dają Ci wewnętrzną moc i dostęp do Twoich możliwości. Na pewno znacie takie osoby, które stały się niewolnikami swojej własności, majątku, pracy. Żyją w lęku przed utratą dorobku swojego życia, stają się więźniami swojego bogactwa, pracy, firmy. Pieniądze stały się ich panem, a oni ich sługami. Tracą zdrowie i tak naprawdę stają się ubodzy w otoczeniu ogromnego majątku. Rozumując w zgodnie z energią Fehu, jeden milioner inwestuje, aby inni mogli z jego bogactwa korzystać, zaś inny bogacz, żyjący o chlebie i wodzie, ciułacz i sknera o pokaźnym koncie bankowym jej przeczy.

 

 

Źródło: futhark.pl

 • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
 • Utwórz nowe...