Skocz do zawartości

Runa Ansuz - Znaczenie


Ismena

Polecane posty

ANSUZ

ansuz-invertida.jpg

 

Nazwa runy: ansuz, asuz, os, ansur, ansur, unsur,oss, ôs, ass, aza, as

Słowa kluczowe: wiadomość, usta, Odyn, wyższe bóstwo, znak, inspiracja, nowina, spotkanie, słowo, medycyna, ostrożność, kosmos.

Charakter: Runa energetyczna

Żywioł: Powietrze

 

ANSUZ – jest to runa intelektu, elokwencji, sprytu i dyplomacji. Oznacza otwarty umysł, duży talent oraz olbrzymią potrzebę ekspresji siebie Zalecana jest osobom, które prowadzą działalność, dodatkowo chroni przed wszelkimi oszustwami oraz ułatwia pokonanie nieśmiałości. Właściwości lecznicze tej runy są szerokie, leczy ona jąkanie się, choroby jamy ustnej, migreny, pomaga w problemach z wymową oraz pamięcią.

 

WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Oto zasada świadomej, boskiej mocy, która wcielona jest w boga Odyna. Odyn stanowi wzór „transformacji ja"; nie jest natomiast bogiem, z którym wyznawca szuka jedności, zespolenia. ANSUZ przedstawia misterium metajęzyka, który wcielony jest we wszystkie systemy lingwistyczne i symboliczne. Stanowi runę świadomości syntetycznej.

 

STRONA JASNA

Ujawnione są tu wszelkie zdolności językowe wraz ze słowem mówionym, zawierającym ogromną siłę perswazji. Przewidziane jest dotarcie wprost do źródeł świadomości, a być może doświadczenie duchowej transformacji. Pójdź drogą Odyna. Na plan pierwszy wysuń drogi postępowania odziedziczone po przodkach. Dla pełnego zrozumienia potrzebna jest synteza rozproszonych elementów. ANSUZ zapewnia inspirację i wytrwałość intelektualną. Oczekiwać należy najmniej spodziewanego. Jeśli otrzymasz jakieś wiadomości, mogą one zapowiadać nowy okres w twoim życiu. Rozpoczyna się on często dzięki nieoczekiwanym związkom, które prowadzą na nieznane dotąd ścieżki. Wizyty, spotkanie mogą okazać się opatrznościowe. W sferze psychologii ANSUZ symbolizuje integrację nieświadomych motywów działania, ze świadomym ich rozpoznaniem, czyli rozeznanie we własnym wnętrzu.

Odpowiedzi na twoje pytania są już tutaj - tylko ich nie usłyszałeś. Szukaj znaków i potwierdzeń obecnych wokół ciebie. Wszystko ma znaczenie. Jeśli pojmiesz tę prawdę, będziesz rozumiał wiadomości, które zewsząd docierają. Upewnij się, czy nie ignorujesz pewnych informacji dlatego, że ci nie odpowiadają. Ufaj, że wszystko, co do ciebie trafia, ma cię czegoś nauczyć, a akceptując prawdę, będziesz wzrastał w wiedzy i mądrości.

 

-Inspiracja, synteza, transformacja, słowo.

-Wykształcenie, nauka, wiedza, nauczanie, egzamin, rozmowy, pertraktacje, oficjalne wystąpienia, działania społeczne. Wzrost, mądrość. Przyjazd starszych krewnych lub wiadomości od nich. Prezent.

 

STRONA CIEMNA

ANSUZ rozumiane niewłaściwie może nas rozczarować. Trudne sytuacje, jakie pojawiają się w naszym życiu, będą testem lub też katalizą, pozwalającą nam ostatecznie na nowo zrozumieć siebie. Powinieneś rozpoznać to, co zakłóca twoją komunikację z innymi. Może jakiś nieuświadomiony zakaz nie pozwala ci zaakceptować tego, co otrzymujesz od bliskich osób. Uważaj - inni mogą manipulować tobą. Niebezpieczeństwo może się uobecnić na skutek niewłaściwego posługiwania się wiedzą. Niebezpieczne jest także wewnętrzne rozproszenie. Zablokowanie energii ANSUZ prowadzi do melancholii, ewentualnie do śmierci intelektualnej.

Nie znalazłeś odpowiedzi, gdyż stawiasz błędne pytania. Szukaj w inny sposób. Patrz w siebie, a wszystko stanie się jasne.

 

-Nieporozumienie, rozczarowanie, manipulacja innymi, melancholia.

-Fałsz naukowy, oszustwo, dwulicowość, brak wykształcenia.

 

ZNACZENIE WYROCZNI

 

Ogólne i jednostkowe:

Zapowiada się na wymianę duchową. Łagodzące i wyjaśniające rozmowy mogą pomóc tak samo jak pomysłowe fortele. Pomoc ze strony bogów jest zapewniona.

 

Dokładne, w kole runicznym:

Runa Wodana jest runą dużych przeobrażeń; jest również runą porozumienia i kontaktów. W wodzie: harmonijna współpraca zależna jest od szybkiej decyzji.

W ziemi: decyzje mają dalekosiężne skutki - zanim podejmiesz decyzję, zastanów się.

W ogniu: posłuchaj dobrych rad, współpracuj z innymi.

W powietrzu: dobre i wydajne kontakty z ludźmi w różnym wieku.

 

Ansuz połączona jest ściśle z Azami, a tym samym z Odynem. Edred, Thorsson widzi w runie Ansuz powiewającą pelerynę boga Odyna. Azowie dają nam oddech, powietrze do życia i powietrze życia. Oddech życia daje tę runę.

 

Co durisaz więzi, Ansuz może uwolnić. Runa ta daje nam możliwość uwolnienia się od uwięzionych w nas lęków, by zbliżyć nas do samopoznania. Runy Ansuz i durisaz utrzymują kosmiczną równowagę: Ansuz jako prawidłowość Porządku, a durisaz jako zasada Chaosu. Toteż nic dziwnego, że Odyn, potomek olbrzymów, często występuje jako bóg chaosu, w związku z czym może poruszać się na krawędzi tzw. praworządności. Odyna porównać można pod wieloma względami do Merkurego, boga kupców, dlatego Odyn symbolizuje wymianę poprzez mowę i uduchowienie świata przez słowo. Kiedy rzeczy nazywa się po imieniu, tracą moc i działanie - zarówno w odniesieniu do istot pozaziemskich, jak i do chorobliwych wizji psychosomatycznych...

 

Ansuz spełnia ponadto ważną funkcję nie tylko w uwalnianiu się od różnych więzów, lecz umożliwia także nawiązanie kontaktów z innymi bogami. Kiedy nękają nas problemy, modlimy się. Modlitwa pozwala nam nawiązać pewien rodzaj kontaktu i z reguły otrzymujemy pomoc poprzez moc Ansuz. W tym samym momencie wchodzi w nas boskie natchnienie i pomaga nam wyjść z impasu. Dzięki runie Ansuz możemy nawiązać kontakt z bogami i historią naszego narodu - czy to nastąpi w formie modlitwy czy medytacji, nie ma tu znaczenia.

Jednym z żywiołów Odyna jest wiatr, w związku z czym Ansuz może być stosowana do uspokojenia wiatru lub do "przywołania" go. Ma to znaczenie zarówno dosłowne, jak i przenośne: zawsze, gdy nadchodzi czas na "świeże przewietrzenie", zjawia się Ansuz.

 

W każdej tradycji magii żywioł powietrza reprezentuje mowę, wymianę i handel. Powietrze jest wszędzie i służy jako nośnik fal dźwiękowych: mowa i muzyka są ściśle z nim związane. Ludzie, którym nagle wyczerpał się koncept, mogą skorzystać z pomocy runy poetów i muzyków - Ansuz.

 

Energia runy Ansuz

Jest to runa opiekuńcza osób urodzonych między 5 a 19 sierpnia.

Znaczenia runy:

- dosłowne: usta, znak

- magiczne: inspiracja, porozumienie, mądrość

- symbolizuje boga Odyna, który stracił oko w zamian za możliwość napicia się ze żródła mądrości; uniwersalny język, który jest esencją wszystkich języków i symboli

- jej drzewem jest jesion

- jako talizman przyciąga wiedzę i mądrość; chroni przed fałszem i manipulacją

 

Znaczenie wróżebne

1. Pozycja naturalna

Ansuz zapowiada ważne spotkania, interesujące kontakty, dobre wiadomości; obiecuje wyjaśnienie wątpliwości i porozumienie; wróży dobrą passę twórczą oraz zdane egzaminy.

2. Pozycja odwrotna

Ansuz w pozycji odwróconej oznacza nieporozumienie, kłamstwo i niemożność wypowiedzenia swoich myśli; przestrzega przed złą radą, fałszem i manipulacją, zapowiada rozczarowanie i odmowę.

 

Medytacja z runą

Wgląd wizyjny w runę pozwoli Ci lepiej i głębiej poznać runę, a jednocześnie sprawi, że energia Ansuz wesprze Twoja mądrość i rozsądek, doda myślom świeżości i polotu oraz ułatwi zdawanie egzaminów.

Usiądź prosto lub połóż się, przyglądaj się mandali Ansuz, następnie zamknij oczy i spokojnie oddychaj. Skup uwagę na swoim gardle. Wyobraź sobie, że rozkwita tu Twój ulubiony kwiat. Wybierz się do jego wnętrza. Odchylaj delikatnie płatek za płatkiem... Jesteś już na dnie kielicha kwiatowego- tu znajduje się źródło mądrości. Usiądź spokojnie i uważnie nasłuchuj. Może otrzymasz jakąś wiadomość, może usłyszysz ważne słowo, które pomoże Ci rozwiązać trudny problem. W dowolnej chwili opuść wnętrze kwiatu. Niech jego płatki powoli się zamkną... Skoncentruj się na oddechu. Otwórz powoli oczy. Zapisz to, co być może dotarło do Ciebie w kwiatowym wnętrzu.

 

źródło: taraka.pl

 • Lubię! 1
 • Dziękuję! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 years later...
 • Ismena pinned i unpinned this temat
 • 2 months later...

ANSUZ RUNE/ Scandinavian-Us-Al ""the message"One of the most sacred runes/Upright position. Keyword-"receipt".unexpected stroke of luck, The inverted position. The keyword is "futility." incomprehensible, your actions-in vain. Note that many of the actions made by you is far from wise,your analysis of the situation can be wrong. First of all it is necessary to overcome possible gloom, then soberly examine the situation.

 

 

Ansuz – Bóg, Oss – usta lub Ass – wyższe bóstwo
Najpierw było słowo

Potencjał runy: twórcze i mentalne przejawienie się Ducha
Przesłanie runy: ucz się obcować z przyrodą, żeby rozszerzyć swoje horyzonty

Boska opieka, porozumienie, mowa, mądrość, siła słowa. Runa inspiracji – myśl twórcza, siły intelektu, sprytu i dyplomacji, natchnienie. Otwarty umysł, mądrość, talent. Sztuka pięknego wypowiadania się. Przesłaniem tej runy jest rozwiązywanie problemów przy pomocy słowa i dyplomacji. Pogłębiasz przyjaźnie, nawiążesz znajomości. Nadchodzi zmiana poprzez mowę, Ansuz wskazuje, że wypadnie ona korzystnie.

Znaczeniowo związana z inspiracją, natchnieniem, kontaktem z Siłą Wyższą (w kulturze skandynawskiej był to Odyn). To on ofiarował ludziom runy, które zebrane w alfabet (starszy Futhark) pozwalały zapisywać myśli. To runa wspierająca poetów, pisarzy, artystów w ich twórczości. Pomaga jasno i precyzyjnie wyrażać myśli, odpowiada za swobodne kontakty między ludźmi. Zapowiada wymianę duchową. Wzmocni fantazję, lekkość, pomoże w poczynaniach handlowych – nie tylko rzeczy materialnych, ale także pomysłów, możliwości. Daje nam szansę uwolnienia się od lęków, które chowamy głęboko poprzez łagodne, wyjaśniające rozmowy. Ansuz przyciągnie ludzi, którzy mają otwarte, czułe serca i będą zainteresowani wspieraniem rozwoju naszych możliwości; ochroni przed tymi, którzy chcieliby je wykorzystać dla swoich celów. Należy pamiętać, że runa ta nie znosi kłamstwa i obłudy. Może sprowadzić kłopotliwe wydarzenia, które będą służyć ukazaniu prawdy. Kiedy powstaje sytuacja, że należałoby „przewietrzyć atmosferę”, można posłużyć się mocą runy Ansuz. Energetycznie należy do kręgu Powietrza.

Losując runę Ansuz w pozycji prostej, możesz liczyć na swój rozsądek, dobre decyzje i szybkość pojmowania oraz na wenę twórczą i zdolność łatwego wypowiadania myśli. Przed Tobą poprawa sytuacji materialnej lub pieniądze za prawa autorskie. Doskonała siła i kondycja umysłu pozwoli na osiągnięcie sukcesu. Zdobywanie informacji, pomyślnie zdany egzamin, zawieranie umów i kontraktów.
W partnerstwie runa Ansuz zapowiada spokój, zrozumienie, zgodny i szczęśliwy związek.
W zdrowiu zaś wyleczenie chorób w obrębie gardła oraz pomoc w terapiach logopedycznych.
W pracy wróży powodzenie w pracy, którą wykonuje się z pasją, awans, podniesienie kwalifikacji.
W nauce szczęśliwie zdane egzaminy i poszerzanie swojej wiedzy.

Jeśli zaś runa Ansuz pokaże się w pozycji odwróconej, zachowaj ostrożność w interesach, bo myślowy zamęt i brak natchnienia nie wróżą niczego dobrego. Oszustwo, oszczerstwa, plotki, niekorzystne umowy lub kontrakty.
W partnerstwie możliwa manipulacja, podstęp i kłamstwa. Zdrada.
W zdrowiu mogą wystąpić choroby w obrębie gardła, możliwe jest jąkanie lub trudności z wysławianiem się.
W pracy czekają cię konflikty, plotki, pomówienia i małe zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków.
W nauce zaś możliwy zbyt duży egzaminacyjny stres, słabsze oceny lub trudności w pojmowaniu i rozumieniu materiału. Możesz też zrezygnować z dalszej nauki lub po prostu iść na wagary.
W negacji runa Ansuz oznacza również: nie „rzucaj słów na wiatr”, pomilcz trochę, bo kłótnia wisi w powietrzu. Poufne wiadomości zachowaj dla siebie. Trudności z porozumiewaniem się – nie kłóć się. Może przestrzegać przed ludźmi, którzy lubią manipulować. Brak inspiracji, weny. Ansuz reprezentuje celność w mowie i w myśli. Staraj się właściwie interpretować znaki i sygnały płynące z zewnątrz. Nie ignoruj informacji, które ci nie pasują. Roztrząsaj je w kontekście osoby, która je wypowiada. Wszystkie informacje, które do Ciebie docierają mają Cię czegoś nauczyć.

ANSUZ wróży:

 

 • inspiracja
 • mądrość
 • tworzenie
 • nowina
 • słowo
 • uczenie się i nauka
Zablokowana energia runy:

 

 • brak własnego zdania
 • manipulacja innych – złe rady, których nie powinniśmy słuchać
 • pustka
 • kłamstwo, nie powinniśmy się angażować w sprawy, co do których nie potrafimy podjąć konkretnych decyzji
 • blokada wynika z niemożności porozumiewania się

Kolory ciemnoniebieski, niebieski, żółty-kolor intelektu
Drzewo/roślina jesion, miłorząb, niezapominajka
Charakter runa energetyczna
Właściwości runa odwracalna
Talizman rozwija intuicję, wzmacnia inspirację, wspomaga wystąpienia publiczne
Amulet uwalnia od lęków, chroni gardło
Zdrowie czakram główny piąty: gardła oraz czakramy wspomagające: trzeci i szósty. Pomaga przestać się jąkać, poprawia stan narządów zmysłów, bywa pomocna przy usuwaniu migreny leczy dolegliwości jamy ustnej, wykorzystywana przy chorobach gardła, pomaga w problemach z pamięcią, pomocna przy wadach wymowy, wskazana przy dysleksji.
Kluczowe właściwości inspiracja, natchnienie, mądrość, tworzenie, nauka, nowina, spotkanie, słowo, wiedza, egzamin, transformacja, kosmos, informacja. Księżyc przybierający – pomaga w budowaniu drogi do kariery na płaszczyźnie publicznej (pisarz, polityk, piosenkarz, wróże-ten znak jest opiekunem wróżek, wiedźm, magów). Księżyc odbierający – pomaga przezwyciężyć lęki, nienawiść. Chroni przed intrygami i oszczerstwami. Pomaga zdać egzamin. Pomocna przy rozmowach w sprawie pracy, ułatwia pokonywanie nieśmiałości. Pomocna w nauce. Wskazana dla ludzi prowadzących działalność. Pomaga w realizacji projektów zespołowych.
Remedium feng-shui umieszczona w rejonie północno - wschodnim pomoże nam zdobywać wiedzę
Archetypy astrologiczne pasywny Merkury
Archetypy arturiańskie Merlin
Zodiak pierwsza połowa znaku Wodnika (20 stycznia-4 lutego)

 

Źródło: futhark.pl

 • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
 • Utwórz nowe...