Skocz do zawartości

Runa Raidho - Znaczenie


Ismena

Polecane posty

RAIDHO

significado-runa-raido.jpg

 

Nazwa runy: raido, raidho, rad, ried, raidu, rit, raidha, radh, reid, reidh

Słowa kluczowe: konna przejażdżka, powóz, koło życia, koło wozu, podróż, ruch, rytm, droga, działanie, komunikacja, zmiana przez naukę, podróż duchowa.

Charakter: Runa energetyczna

Żywioł: Powietrze

 

RAIDHO – tą runę można powiązać z podróżami oraz z ludźmi, którzy podróżują. Symbolizuje podróż, ruch, rytm, taniec, komunikację, cykliczność zdarzeń. Jest runą przywódców i podróżników, którzy są przez nią chronieni. Raidho jest runą, która zachęca do działania, jest wrogiem zastoju. Kto się nie rozwija, ten się zwija. Ta runa pobudza do samorozwoju, do osiągania własnych marzeń i celów. Usuwa ona wewnętrzne blokady. Świetnie działa przeciwko bezsenności. Raidho, jako runa podróżników, jest bardzo pomocna przy schorzeniach układu ruchu. Posiada właściwości, które łagodzą bóle stóp.

 

WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Oto zasada rytmu i proporcji w dynamice, lub też zasada oddziaływań energetycznych. Jest to cykliczność w formie spiralnej. Która rządzi się proporcją i doskonałymi interwałami. Z tego też powodu RAIDHO jest runą dalekiej podróży, długiej i trudnej podróży dojrzewania, stawania się w świecie, podróży duchowej. Wędrówka ta wymaga dobrej rady i racjonalnego postępowania. RAIDHO stanowi praktyczny wymiar tego, co zainspirowała runa ANSUZ.

 

STRONA JASNA

Wskazana byłaby zmiana, którą należałoby przeprowadzić w sposób uporządkowany, nie chaotyczny. Niezbędna jest też uporządkowana aktywność w sferze etyki. Podkreśla się tutaj odpowiednie przygotowanie, planowanie, właściwy osąd. Konieczne jest działanie. Należy zdobywać doświadczenie w „świecie zewnętrznym". Można spodziewać się podróży lub zmian w domu. Kieruj się rozumem, słuchaj dobrych rad. Jeśli nie będziesz wiedział, jaki ruch wykonać, poprzestań na czekaniu, ale nie obciążaj się brakiem aktywności. Musisz zneutralizować przede wszystkim wszelką niechęć do samego siebie. Runie wówczas tama wewnętrznych przeszkód i właściwe dzianie się będzie płynąć przez ciebie. RAIDHO może reprezentować osobę ze sfery prawniczej lub transportu.

Zauważ, że wszystko toczy się cyklicznie. Żyjąc w rytm tych cykli, będziesz w stanie rozwijać się szybko i skutecznie. Dostrój się do pór roku, jedząc związane z nimi produkty i szanując początek nowego roku. Przyjmuj ciężkie okresy w przekonaniu, iż im trudniej jest dzisiaj, tym piękniej będzie w przyszłości. Wszystko ma swoje przeciwieństwo. Wyzwania zapowiadają równie wielkie nagrody.

 

-Racjonalność, działanie, sprawiedliwość, rozwój uporządkowany, podróż.

-Wyjazd, podróż w jakimś określonym celu. Sukces podróży jest zależny od ciebie. Może również oznaczać środki komunikacji masowej oraz Internet.

 

STRONA CIEMNA

Trudny czas nastaje. Nadciąga kryzys duchowy płynący z niedostatecznych przygotowań. Trzymanie się zbyt sztywnych reguł może przysporzyć zmartwień. Uważaj na złe wiadomości. Zablokowanie energii RAIDHO prowadzi do niesprawiedliwości, gwałtu, śmieszności, irracjonalizmu.

Przestań opierać się temu, co nieuniknione. Twoja ścieżka jest wyznaczona przed tobą. Idź po niej bez lęku. Stąpaj po jednym kroku, a szybko przekonasz się, że znowu „płyniesz z prądem".

 

-Kryzys, stagnacja, niesprawiedliwość, irracjonalność, sztywność, bezkompromisowość.

-Ruchliwość, zbędna krzątanina, niestałość. Podróż zostaje odwołana lub prowadzi „nie tam, gdzie trzeba"

 

ZNACZENIE WYROCZNI

 

Ogólne i jednostkowe:

W zależności od układu i miejsca struktura i rytm są już obecne, albo należy je wprowadzić, by osiągnąć pozytywne wyniki. Droga jest właściwa, należy tylko sprawdzić takt. Czasem Raidho oznacza zmianę warunków życia, zmianę mieszkania czy dłuższą podróż.

 

Dokładne, w kole runicznym:

Runa koła, podróży lub transportu. Również symbol pór roku, orbity planet i osobistej kariery.

W wodzie: odłóż na razie, realizację swoich zamierzeń, zaleca się ostrożność.

W ziemi: niech nieoczekiwane wydarzenia nie kuszą cię do podjęcia ryzyka. ,

W ogniu: ćwicz cierpliwość, nie podejmuj żadnych pochopnych decyzji.

W powietrzu: niezupełnie czyste przedsięwzięcie zakończy się pomyślnie.

 

Kolejność run przedstawia logiczną drogę. Na samym początku była energia, potem kształt, po nim zniszczenie zatrzymane przez ducha, a teraz mamy przed sobą ruch i strukturę runy Raidho.

 

Do kształtowania siebie i życia w kosmicznym rytmie, wymagane są niektóre ćwiczenia. Często wypadamy z rytmu, bo takie są różne uwarunkowania życiowe, ale właśnie w tym czasie energia runy może nam pomóc. Runę Raidho można stosować jako talizman, gdy chce się doprowadzić coś do równowagi. Chodzi tu jednak zawsze tylko o rytm, nie o prędkość, nie o los. Do tego służy runa jera.

Znam piątą pieśń, gdy wrogi oszczep Rzucony leci w walczących tłum. Nie pędzi on tak hardo, bym go nie powstrzymał. Gdy wzrok mój go dosięgnie

... mówi pieśń Odyna. Odynowi chodzi tu, w pieśni, o zmianę rytmu poprzez zastosowanie odwróconej runy Raidho, która oznacza wzrok: "Gdy wzrok mój go dosięgnie". W ten sposób strzała, która potrzebuje pewnego czasu na odbycie drogi, traci siłę rozpędu i - nie osiągając celu - spada wreszcie na ziemię. Taki obraz ukazuje nam - w odniesieniu do magii - strzałę jako czary. Raidho może nam posłużyć do zmiany czasu i przenieść nas "w inne miejsce w czasie" (rRaidho = jeździectwo). W tym nowym miejscu magiczna strzała dotrze wprawdzie do celu, ale nic złego nie może uczynić.

 

Energia runy Raidho

Jest to runa opiekuńcza osób urodzonych między 6 a 20 kwietnia.

Znaczenia runy:

- dosłowne: podróż, koło

- magiczne: ruch, zmiana, wybór

- symbolizuje podróż, wędrówkę gwiazd, rytm serca i wszelkie inne rytmy, muzykę oraz wolność

- jej drzewem jest dąb

- jako talizman przyciąga zmianę na lepsze oraz zmianę miejsca pobytu; chroni przed zastojem, recesją oraz wypadkami w podróży. Jest amuletem szamanów podczas wędrówki w inne światy.

 

Znaczenie wróżebne

1. Pozycja naturalna

Raidho wróży uwolnienie od ograniczeń, poszerzenie życiowej przestrzeni, korzystną zmianę pracy lub miejsca zamieszkania; zapowiada czas przekraczania horyzontów- owocnej nauki oraz kształcącej podróży; obiecuje życie pełne entuzjazmu, spontaniczności i odważnych decyzji.

2. Pozycja odwrócona

Raidho w pozycji odwróconej wróży dezorganizację- zamęt w pracy, chaos w domu, życie pozbawione kierunku, kłopoty z wytyczaniem celów, uleganie zewnętrznej presji. Przestrzega przed kryzysem i niesprawiedliwością. Zapowiada problemy ze zdrowiem związane z nieregularnym trybem życia.

 

Medytacja z runą

Wgląd wizyjny w runę pozwoli Ci ją lepiej i głębiej poznać, a jednocześnie sprawi, że energia Raidho będzie działać dla Twojego dobra, niosąc upragnione zmiany.

Połóż się lub usiądź wygodnie z prostym kręgosłupem, przyglądaj się chwilę mandali Raidho i zamknij oczy. Oddychaj spokojnie i powoli. Poczuj, jak powietrze rytmicznie wnika w Twoje płuca. Wsłuchaj się w rytm bicia serca. Pomyśl o krwi krążącej regularnie w krwiobiegu. Wyobraź sobie, że jedziesz konno: koń stąpa miarowo, tak jak bije Twoje serce. Każdy krok przybliża Cię do celu podróży. Może to być cel realny lub fantastyczny: żyjąca osoba lub zmarła, bohater literacki, jakieś miejsce na Ziemi. Następnie przenieś się myślą na Słońce i obserwuj planety krążące wokół Ciebie: każda ma swój cykl obiegu, wszędzie panuje ład, wszystkim rządzą prawidła. Wróć do obserwacji swego oddechu, a po chwili otwórz oczy.

 

źródło: taraka.pl

 • Dziękuję! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 years later...

Rune necklace Maple leaf pendant viking rune Fehu pendant | Etsy

 

 

Raidho – wóz; radh – jazda, droga; reidh – jazda, rydwan wojenny.
Komu w drogę, temu czas.

Potencjał runy: ukierunkowany, celowy ruch.
Przesłanie runy: przejmij władzę nad własnym życiem, żeby kierować jego rozwojem i Ty nadawaj mu rytm.

Koło/rada, podróż, rytm, ruch, podróż, droga do celu, rozwój, cykliczność zdarzeń. Nic nie stoi w miejscu. Runa Raidho jest runą, która zachęca do działania. Runa Raidho przypomina, że życie to ciągle powtarzające się cykle. Jeśli masz na początku mały problem i próbujesz go rozwiązać, życiową lekcję przepracowałeś. Jeśli zaś – poprzez strach, tchórzostwo lub brak siły – chciałeś od problemu uciec lub go zlekceważyłeś, to przygotuj się na powtórkę z lekcji, ale tym razem już znacznie trudniejszej. Problem coraz bardziej poważniejszy będzie pojawiał się w Twoim życiu dotąd, dopóki nie zmierzysz się z nim i go nie przepracujesz. Karta mówi: ‘Jeśli zaczniesz działać – z jednej strony czeka Cię sukces, na który musisz zapracować, z drugiej zaś porażka, po źle ukierunkowanym działaniu’. I tylko od nas samych zależy, w którym kierunku potoczą się koła naszego pojazdu życia.
Kiedy pojawia się runa Raidho sprawy pójdą na przód, nastąpi jakaś zmiana. To symbol Koła Losu. Jest to rytm, cykl naszego życia. Gdy nie jesteśmy pewni, kiedy zainwestować, a w odpowiedzi pojawia się Raidho, to bez wahania, inwestujmy. Runa związana z podróżami. Rysunek przypisany tej runie, to bojowy rydwan. Jesteśmy woźnicami naszego rydwanu w podróży przez życie. Uważajmy, aby zaprzęg nie poniósł. Oznacza również rytm życia: powtarzalność zdarzeń, okresy stabilizacji przeplatane nieuchronnymi zmianami. Raidho to runa dość trudna: zmusza nas do zastanowienia nad celowością działania. Pomaga w wyborze właściwej drogi życiowej lub zwiastuje duże zmiany związane z przeprowadzką, zmianą pracy lub miejsca zamieszkania. Wprowadzi nas z powrotem na właściwe dla nas tory życia, jeśli zdarzy nam się z nich wypaść. Jest wrogiem wszelkiego zastoju. Brak zmian, to regres. Pobudzi nas do wyjścia ze skorupy, z mieszkania, z żalu i smutku – do świata, ludzi, nowych wrażeń, nowych doświadczeń. To wydarzenie będzie jak oddech świeżym powietrzem, jak wyczekiwana zmiana pory roku: nieuchronne i odświeżające. Energetycznie należy do kręgu Powietrza.
Runa Raidho zwraca naszą uwagę jeszcze na zagadnienie zachowania zasad życia wg prawa i porządku. Tylko od Ciebie zależy, czy wybierzesz drogę prawego człowieka, czy chcesz kluczyć i wybierać ciągle nową drogę z niebezpiecznymi zakrętami. Weź więc śmiało los w swoje ręce i świadomie kieruj swoim życiem, byś na końcu drogi mógł powiedzieć: „Jestem szczęśliwym, spełnionym człowiekiem”. Wszelki ruch, podróż, mają swój początek i koniec, przebiegają cyklicznie. Respektując rytm tych cykli rozwijamy się. Napotkane wyzwania, dają nam okazje do nauki. Przyjmuj tę lekcję z pogodą ducha, gdyż trudne okresy są zapowiedzią wielkiej nagrody. Raidho jest również runą porządku, wartości i etyki. Wartości te umożliwiają wszelki rozwój zgodny z duchem poprzednich run. Znaczenie run nie jest nigdy proste i jednowymiarowe, dotyczy to również runy Raidho. Podróż może być rzeczywista lub w głąb siebie, często bardzo pomocna i przynosząca oświecenie.

Kiedy w rozkładzie pojawi się runa Raidho w pozycji prostej, oznacza to poprawę finansów, wygrany proces czy dobrą lokatę. Dobry moment na rozpoczynanie podróży.
W partnerstwie rozwój uczuć, a nawet pierścionek zaręczynowy.
W zdrowiu dobra kondycja lub szybki powrót do zdrowia. A może więcej ruchu lub ćwiczeń, pływanie, biegi lub wyjazd do sanatorium?
W sprawach zawodowych runa Raidho zapowiada pomyślne zmiany w karierze, wyjazdy służbowe, nowe transakcje i dobre perspektywy. W Twoim zawodowym życiu otworzą się drzwi, które pozwolą na realizację projektów lub planów. Rozmowy przyniosą nowe znajomości, bądź gotowy i otwarty na nowy kierunek, podróż czy przemianę.
W nauce niesie radość zdobywania wiedzy, zagraniczne studia i zdane egzaminy.

Jeśli zaś runa Raidho pokaże się w pozycji odwróconej, przed Tobą zastój w interesach, nieporozumienia w związku a nawet zakończenie przyjaźni lub zerwanie zaręczyn, niestałość w uczuciach. Zapowiada złe wiadomości. Niekorzystne zmiany, nieudana podróż lub kłopoty w podróży. Zamieszanie, zbytnia pedanteria, nieodpowiedni moment. Szukając drogi życiowej kieruj się intuicją. Brak wyczucia czasu, brak postępów.
W zdrowiu należy spodziewać się pogorszenia i konieczność wizyty u lekarza. Uważaj też na swoje kończyny, a szczególnie na urazy nóg i stawów, istnieje też możliwość złamania kończyny. A może potrzebny Ci dłuższy sen, więcej wypoczynku lub zmiana diety?
W zawodowych sprawach odwrócona runa Raidho może zapowiadać możliwość utraty pracy lub przegrany proces dotyczący pracy oraz związane z tym przykrości.
W nauce zaś zapowiada niezdany egzamin, urlop dziekański lub całkowite zaniechanie nauki.
Odwrócona runa Raidho ma jednak dla nas przesłanie: „Zawsze idź śmiało prze życie, zmieniaj siebie i swoje myślenie oraz korzystaj z mądrości swoich doświadczeń, a bezpiecznie dotrzesz do celu!„.

RAIDHO wróży:

 

 • wyjazd, spodziewane podróż,
 • ruch,
 • zmiany w domu, przeprowadzka,
 • właściwy czas, stosowny moment,
 • dobre wieści lub zmiany
Zablokowana energia runy:

 

 • trudny czas,
 • złe wiadomości,
 • niewłaściwy moment,
 • droga pod wiatr
 • przeszkody i opóźnienia dot. wszystkich spraw bieżących

Kolory purpura, biały, zielony
Charakter runa energetyczna
Właściwości runa odwracalna
Drzewo dąb
Zdrowie pomocna w chorobie reumatycznej kręgosłupa, wzmacnia także przewód pokarmowy, oczyszczanie organizmu. Pomaga schudnąć (księżyc odbierający), reguluje przemianę materii, łagodzi schorzenia narządów ruchu, łagodzi bóle stóp, reguluje pracę jelit (zaburzenia żołądkowo-jelitowe), reguluje ciśnienie, przy problemach z krążeniem.
Kluczowe właściwości ruch, działanie, droga, komunikacja, aktywność, koło, taniec, porządek, podróż, transport, rozwój, rytm. Przynosi szczęście i ochronę w podróży (księżyc przybierający). Usuwa wewnętrzne blokady, uroki, pech (księżyc odbierający). Pomaga przy bezsenności. Na uporządkowanie spraw. Pomaga wyrobić punktualność. Wskazana dla bałaganiarzy.
Remedium feng-shui runa Raido umieszczona w rejonie północnym pomoże nam w karierze zawodowej
Talizman podczas rozpraw sądowych przyśpiesza i doprowadza do pozytywnego zakończenia, zmiana przez ruch, wychodzenie ze stagnacji, pomocny we wszystkich podróżach.
Amulet chroni przed niesprawiedliwością, zabezpiecza w podróżach, doprowadza wszelkie sprawy do równowagi, wprowadza pozytywne zmiany. Nadaje ruch cykliczny, zapewnia ciągłość.
Archetypy astrologiczne Bliźnięta (Merkury+węzeł północny)
Archetypy arturiańskie rycerz Lancelot
Zodiak druga połowa znaku Wodnika (5-18 lutego)

 

 

Źródło: futhark.pl

 

 • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
 • Utwórz nowe...