Skocz do zawartości

Runa Gebo - Znaczenie


Ismena

Polecane posty

GEBO

e4842f0e40f6bb1d0977a63a7068

 

Nazwa runy: gebo, gyfu, geofu, giba, gyfu, gip, gebu

Słowa kluczowe: dar, dar duchowy, bezwarunkowa hojność, towarzystwo, zebranie, seks, zjednoczenie, magiczna wymiana.

Charakter: Runa magnetyczna

Żywioł: Powietrze

 

GEBO - runa ta symbolizuje radość, przyjaźń, miłość, harmonie. Symbolizuje również równowagę pomiędzy otrzymywaniem, a dawaniem. Ta runa ma zdolność godzenia skłóconych związków. Wspiera miłość, przyjaźń, partnerstwo. Możliwości chronienia przed samotnością znane są już od bardzo dawna. Gebo przywołuje miłość oraz wierność, chroni przed urazami. Pomaga zwalczać nałogi oraz złe przyzwyczajenia. Wzmacnia system nerwowy oraz pomaga w schorzeniach uszu. Proces leczenia wszelkich schorzeń nerek oraz narządów płciowych jest wspomagane również przez tą runę.

 

WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Oto zasada potrójnego daru Odyna: świadomości, boskiego tchnienia i formy. Jest to również zasada dawania i brania, esencją wymiany między dwoma bytami lub dwiema sferami. Jest to ofiara lub dar od ludzi dla bogów - dziękczynienie czy też prośba. W społeczeństwie odnajdujemy tę zasadę jako prostą gościnność.

 

STRONA JASNA

Jedność, zjednoczenie lub uczestnictwo znajdują się w zasięgu twej ręki. Uważaj jednak, byś nie zatracił się w owej jedności. Prawdziwe uczestnictwo osiąga się tylko poprzez działalność. Należy więc zachować swą odrębność w najdoskonalszym zjednoczeniu. Pozwólcie wiatrom niebios tańczyć „pomiędzy". Ta rada odnosi się do najróżniejszych form połączenia, takich jak miłość, praca zespołowa, wszelkiego rodzaju partnerstwo. Obejmuje także sytuację, gdy poszukujący pragnie połączyć się z wymiarem boskim. Bóg uosabia się na zasadzie równości, jako współuczestniczący. Ofiaruj swym gościom gościnę, bądź hojny, zaakceptuj wszystkich. Możesz otrzymać dar materialny lub duchowy - szacunek, zaufanie, godność. Jeśli zajmujesz odpowiednią pozycję społeczną będziesz powołany do nadania godności komuś drugiemu. Relacje z płcią przeciwną mogą nabrać waloru magicznego. GEBO zapowiada potęgę i synchronizację doświadczeń. Runa ta reprezentuje pracownika organizacji charytatywnej, hotelu, restauracji.

Zbliża się do ciebie dar, co stawia cię wobec wyboru. Możesz go albo przyjąć, albo odrzucić. Jeśli zdecydujesz się go przyjąć, musisz być gotów dać coś w zamian. Wszystko ma swoją cenę, lecz w przypadku darów duchowych transakcja zawsze okazuje się w ostatecznym rozrachunku opłacalna. Do ciebie należy znalezienie równowagi między dawaniem i otrzymywaniem oraz nauczenie się zasad odpowiedzialnego obdarowywania. Musisz zrozumieć, kiedy i komu coś dawać. Nie należy obdarowywać wszystkich bez różnicy, gdyż istnieją ludzie, którzy nie życzą sobie nic otrzymywać, toteż obdarowywać ich jest trwonieniem energii i brakiem odpowiedzialności w stosunku do otrzymanych przez siebie darów.

 

-Podarunek, hojność, wymiana magiczna, szacunek, uświęcenie.

-Związek, partnerstwo, konieczność oddawania; równe prawa, wolność, miłość lub przyjaźń.

 

STRONA CIEMNA

Zatroszcz się, by nie stracić tego, co posiadasz. Rozsądnie wydawaj pieniądze. Nie uzależniaj się od cudzych prezentów, gdyż „ten, kto daje, zawsze oczekuje rewanżu". Możliwa prośba przekupstwa, zważaj na zniewolenie finansowe. Sprawy mogą pogorszyć się nim nadejdzie polepszenie. Blokada GEBO powoduje zazdrość i słabość, nędzę oraz samotność.

 

-Samotność, uzależnienie, zazdrość, przekupstwo.

-Zależność, niesamodzielność, zniewolenie. 

 

ZNACZENIE WYROCZNI

 

Ogólne i jednostkowe:

Zatroszcz się o umiejętność dawania na każdym poziomie. Jeśli jej jeszcze nie opanowałeś, a może ci dopomóc, naucz się dawać teraz; nadszedł na to odpowiedni czas. Zadbaj również o stworzenie równowagi między dawaniem a braniem (ważne!). Ureguluj wszystkie długi albo też przyjmij ochoczo pomoc innego człowieka. Nie jesteś sam.

 

Dokładne, w kole runicznym:

Runa Gebo do dziś jest symbolem pocałunku i symbolizuje pokutę, zgodę, szczęście oraz prezenty.

W wodzie: naucz się przyjmować pomoc innych; pytaj ich o radę,

W ziemi: wkładaj więcej wysiłku w znalezienie szczęścia.

W ogniu: czeka cię szczęście i harmonia.

W powietrzu: poproś kogoś bliskiego o pomoc. Nie pora, byś był sam.

 

Gebo reprezentuje wyrównanie mocy. Chodzi tu o dawanie i branie, przy czym dawanie jest oceniane zawsze trochę wyżej niż przyjmowanie. Tak można by wyjaśnić i rozumieć baśń o szczęściu Jasia (Szczęśliwy Jaś, baśń braci Grimm przyp. tłum.).

Dar wymaga rewanżu - jest to zasada obowiązująca na wszystkich poziomach a nie tylko (ale przede wszystkim) w odniesieniu do "pięknych" darów życia. Jedna z zasad o dawaniu mówi, ze wszystko, co się czyni, wraca trzykrotnie - warto zatem pamiętać o odpowiedzialności wynikającej z tej reguły.

 

Gebo symbolizuje wymianę i dary. Po skutecznym poznaniu siebie dzięki runie kaunaz masz możliwość wymiany z innymi ludźmi tego, co poznałeś i otrzymałeś również, poprzez wykorzystanie tego, co sam poznałeś, dar niesienia pomocy innym. Czy chodzi o wymianę między bóstwem a człowiekiem, czy między człowiekiem a człowiekiem - nie ma znaczenia. Gebo jest runą szczęścia. Często wiesza się ją małym dzieciom na szyje lub kładzie do kołyski. Dorosłym - oczywiście - także przynosi szczęście. Runa ta symbolizuje również ofiarę. Jeśli coś bierzemy, powinniśmy w zamian coś dać. Ofiarą może być prośba albo podziękowanie.

Niszczycielskie wyzyskiwanie przyrody i jego skutki znane są wszystkim - my, ludzie świadomi, wiemy, że biorąc od natury, musimy coś w zamian dać.

 

Energia runy Gebo

Jest to runa opiekuńcza osób urodzonych między 4 a 23 września.

Znaczenia runy:

- dosłowne: dar

- magiczne: dzielenie się, jedność, dar duchowy

- symbolizuje podarunek, wzajemne wsparcie i kroczenie wspólną ścieżką, zapowiedż pokoju i rezygnację z egoistycznych pragnień

- jej drzewem jest wiąz

 

Znaczenie wróżebne

1. Pozycja naturalna

Wróży miłość wzajemną, małżeństwo, wierność i szacunek. Zapowiada sukces w każdej dziedzinie życia; harmonijne, pełne zrozumienia relacje międzyludzkie, spotkanie prawdziwego przyjaciela. Obiecuje pomoc materialną, darowiznę, kredyt, datek, gościnność i wszelką szczodrość.

2. Pozycja odwrócona

Wróży oddzielenie od świata, samotność, rozstanie i separację. Zapowiada zazdrość, frustrację, blokadę seksualną oraz brak równowagi psychicznej. Przestrzega przed przekupstwem, nieuczciwością, niebezpieczną konkurencją, uzależnieniem i niewypełnionym zobowiązaniem.

 

Medytacja z runą

Wgląd wizyjny w runę Gebo pozwoli Ci lepiej i głębiej poznać runę, a jednocześnie sprawi, że energia Gebo będzie działać dla Twojego dobra, niosąc upragnione zmiany.

Usiądź prosto lub połóż się w spokojnym miejscu. Przyglądaj się chwilę mandali Gebo i zamknij oczy. Wyobraź sobie, że jesteś na łące. Przyglądaj się kwiatom, wąchaj zioła, słuchaj śpiewu ptaków. Nieopodal znajduje się źródło, które nigdy nie wysycha. Podejdź do niego. Przyglądaj się jego pulsującej powierzchni. Z tego źródła możesz zawsze czerpać, ilekroć czegoś potrzebujesz. Wszystko, co otrzymałeś i co otrzymasz, pochodzi właśnie stąd: dar życia, miłość, przyjaźń, dobra rada, wsparcie materialne. Pochyl się nad źródłem i napij się z niego wody. Zaproś do źródła kogoś, komu brakuje miłości, przyjaźni, dobrej rady, materialnego wsparcia. Niech też się napije wody. Gdy wszyscy będą nasyceni i obdarowani, wróć na łąkę. Otwórz oczy.

 

źródło: taraka.pl

  • Dziękuję! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

Czy mogę tą runę narysować i nosić blisko siebie ? I powtarzać sobie:

 

Mając obdarzaj

 

Obdarzając otrzymasz

 

Byś zawsze był kochany

 

Byś zawsze kochał

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz narysować i nosić przy sobie :) ale jeśli chodzi o powtarzanie, to hm... może lepiej jeśli byłaby to afirmacja, która konkretnie będzie wskazywać Twój cel, niż tego typu słowa

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • Ismena pinned i unpinned this temat
  • 2 months later...

Gebo rune talisman, Rune pendant, Viking necklace, nordic necklace, for him, Viking Gebo Rune - Gift

 

 

Gebo, gyfu, geofu – prezent, dar, wesele.
Nie przeżył w pełni życia ten, kto nie poznał magii miłości.

Potencjał runy: branie i dawanie.
Przesłanie runy: za wszystko, co otrzymujesz powinieneś zaproponować rewanż, żeby zachować równowagę.

Harmonia, miłość, zjednoczenie, wymiana. Runa ta przypomina, że pomiędzy dawaniem a braniem powinna być zachowana równowaga, aby brać trzeba nauczyć się też dawać. Tylko w ten sposób może zostać zachowana równowaga. Znaczenie wróżebne w rozkładach dotyczących uczuć, oznacza zaręczyny, udany związek, miłosne zespolenie. Podarunek, prezent, harmonijna współpraca. Przestrzega przed skąpstwem i zawiścią. Im więcej dasz, tym więcej otrzymasz. Ważna jest dla Ciebie zwłaszcza sfera uczuciowa. Runa Gebo wzmacnia relacje partnerskie, a jeśli w związku wypaliły się uczucia – nadchodzi czas rozstania. Jest to runa darów i równowagi pomiędzy dawaniem i braniem. Przyjmując dary musimy być gotowi dać coś w zamian. Trzeba się również nauczyć odpowiedzialnego obdarowywania, bowiem nie wszyscy chcą dary otrzymywać. Runa związana z równowagą. Motto pasujące do tej runy: „Mając obdarzaj. Obdarzając otrzymasz. Byś zawsze był kochany. Byś zawsze kochał”. Równowaga, o której mówi runa Gebo, to równowaga w dawaniu i braniu we wszystkich przejawach życia. Bądźmy sami w równowadze, wtedy nasze związki z innymi też będą harmonijne. Dobrze rozumiejąc siebie można przekazać dar Gebo ludziom spotykanym na swojej drodze. Z jej pomocą przestaniemy się wstydzić prośby o pomoc w razie konieczności, a także będziemy mieli odwagę jej udzielać. Pamiętajmy, że wszystko co czynimy, wraca do nas trzykrotnie pomnożone! Tak więc czyniąc dobro, otrzymamy je kiedyś od kogoś. Wystrzegajmy się czynienia zła, pamiętając o tej zasadzie. Przy uważnym spojrzeniu na rysunek runy Gebo można zauważyć, ze składa się ona z czterech run Kenaz. Opiera ona swą energetykę na czterech podstawowych żywiołach, aby działać na wszystkich poziomach życia. Z jej pomocą osiągniemy jedność – ze sobą i innymi ludźmi; wyrównamy stany emocjonalne zachwiane przez wszechobecny stres. Runa Gebo jest opiekunką osób wykorzystywanych przez innych. Pomoże ustrzec się przed osobami zainteresowanymi wyłącznie braniem, ale także wskaże w jakich sytuacjach życiowych ta cecha przejawia się i w nas. To stanie się wskazówką jak postępować. Jest runą pomocną w skłóconych związkach, wspierając miłość, przyjaźń, partnerstwo. Można nią wspierać pierwsze, nieśmiałe uczucia, aby były najpiękniejszym wspomnieniem przez całe życie. Zawieszenie jej przy łóżeczku dziecka przyniesie mu dar kochania i bycia kochanym w życiu. Energetycznie należy do kręgu Ogień/Powietrze

Kolory różowy, głęboki niebieski
Charakter runa magnetyczna
Właściwości runa nieodwracalna. Asgard.
Drzewo
 wiąz/jesion
Zdrowie skuteczna w leczeniu chorób narządów płciowych, wyrównuje zaburzoną równowagę pierwiastka męskiego i żeńskiego w organizmie, czakram drugi, czakram trzeci – splot słoneczny usuwa z niego blokady. Harmonizuje żołądek i pęcherzyk żółciowy. Kluczowe właściwości podarunek, dar, wymiana, hojność, zjednoczenie, wymiana energii, harmonia, związek, miłość. Chroni przed samotnością. Zabezpiecza przed kradzieżą, zarówno fizyczną jak i energetyczną. Pomaga zwalczać nałogi i złe przyzwyczajenia. Przynosi wierność. Przywołuje miłość. Chroni przed urazami. W połączeniu z Ansuz, pomaga leczyć kryzysy małżeńskie. Patronuje spółkom w biznesie. Pomaga usunąć blokady energetyczne.
Remedium feng-shui umieszczona w rejonie południowo-zachodnim mieszkania zapewni nam szczęście w miłości, związkach partnerskich i uczuciowych.
Talizman pomaga zdobywać wewnętrzne i zewnętrzne bogactwa, otwiera na otrzymywanie wszelkich darów, miłość i jedność w partnerstwie.
Amulet chroni przed chciwością, niewdzięcznością, przyciąga dary losu i hojność losu.
Archetypy astrologiczne silna Wenus
Archetypy arturiańskie królowa Ginewra
Zodiak druga połowa znaku Ryb (6-20 marca)

Karta Gebo przypomina sentencję wszystkim znaną: „Dawaj ze szczerego serca i z miłością, a otrzymasz od losu jeszcze bogatsze dary, akurat takie, jakich w danej chwili najbardziej będziesz potrzebować„.

Losując runę Gebo w pozycji prostej, miłość, dobry związek, udane partnerstwo, nastaw się na sukces, powodzenie planów, na obfitość i dary od losu. Towarzyszyć Ci będzie dobry nastrój psychiczny, a energia będzie Cię rozpierać. Harmonijna współpraca. Rada: nie zatracaj swej indywidualności w związkach miłosnych, w kontaktach służbowych i prywatnych.
W partnerstwie odwzajemniona miłość, duża energia seksu, zaręczyny, ślub i harmonijny związek, zrozumienie oraz wspaniałe partnerstwo. Partner będzie dzielił się nie tylko swoim czasem ale także mądrością, doświadczeniem, będzie dawał poczucie bezpieczeństwa.
Runa Gebo zapowiada też okres dobrego zdrowia lub dobrej opieki i wsparcia w chorobie.
W pracy wylosowanie runy Gebo wróży same dobre rozwiązania, uznanie w pracy, praca zespołowa. Jeśli szukamy pracy najlepszym miejscem będzie zakład, w którym będzie dużo osób.
W nauce nowe kursy, szkolenia, doskonalenie zawodowe lub wejście na wyższy szczebel kariery naukowej.

Jeśli zaś zadając runom pytanie, wylosujesz runę Gebo w pozycji odwróconej, zastanów się, co Cię blokuje, w jakiej dziedzinie życia nie ma równowagi (w sferze emocjonalnej, seksualnej, uczuciowej, w zdrowiu)? Skąpstwo, nieżyczliwość, zawiść.
W partnerstwie możliwy jest rozwód lub dysharmonia w związku, blokady w seksie, kłótnie, ciche dni, zakończenie przyjaźni, wykorzystywanie przez partnera, znajomych, rozwód
W pracy złe inwestycje finansowe, problemy, wykorzystywanie przez szefów. Plotki i pomówienia w pracy, zła atmosfera, niewłaściwy współpracownik, wspólnik.
nauce gorsze wyniki lub konflikty w grupie, brak zainteresowania wiedzą, gorsze wyniki w nauce.

 

 

Źródło: futhark.pl

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...