Skocz do zawartości

Runa Wunjo - Znaczenie


Ismena

Polecane posty

WUNJO

wunjo-162x200.jpg

 

Nazwa runy: wunjo, wunio, wunju, wyn, wynn, wenne, winja, winia, wend

Słowa kluczowe: radość, szczęście, równowaga, wygrana, zwycięstwo, zbawienie, uznanie, powodzenie, dobroczyńcy, pozytywny nastrój, informacje z daleka.

Charakter: Runa energetyczna

Żywioł: Woda

 

WUNJO – tą runę można powiązać z przyjaźnią, miłością oraz ogólnym pozytywnym nastawieniem. Symbolizuje przyjaźń, miłość, pozytywną energię, siłę, moc, entuzjazm, radość, wspólnotę, źródło. Wunjo przywołuje radość oraz chęć do życia i działania. Pomaga znaleźć prawdziwych przyjaciół, takich, którym się bezgranicznie ufa, na których można polegać w każdej sytuacji. Ta runa zabezpiecza od smutku, a gdy on nastąpi to w nim pociesza. W medycynie znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Używany być może jako lek antydepresyjny. Dodatkowo łagodzi każde schorzenie układu oddechowego oraz je wzmacnia. Wunjo wspomaga również proces zwiększania odporności organizmu.

 

WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Oto zasada idealnej harmonii między pierwiastkami - zwłaszcza tymi, które oderwały się od swego źródła. Harmonia, radość i pozytywny nastrój pojawiają się tu w sposób naturalny.

 

STRONA JASNA

Jest to nijako moment alchemiczny, w którym rozumienie zostało przetransformowane w pogłębioną wiedzę. Samo rozumienie było bowiem potrzebnym, aczkolwiek niewystarczającym stanem. Teraz możesz cieszyć się ponownie i w pełni, niesiony przez wolę niebios ponad przepaściami. Możesz oczekiwać harmonii na planie społecznym i w domu. Korzystne byłoby oddzielenie się od źródła bólu, a nawet od predyspozycji do odczuwania bólu, którą rozwinęliśmy w sobie. Należy wszystko naprawić, uładzić, uporządkować. Trzeba strzec tego, co idealne w duszy, trzeba walczyć o to. Dobre zdrowie, dobra kondycja fizyczna jest wskazana, warto poświęcić jej uwagę. Zawalcz, by zebrać rozproszone elementy twego życia. Organizuj rzeczy, sprawy. Harmonizuj życie wewnętrzne i zewnętrzne. Możesz nawiązać nowe kontakty społeczne, niekoniecznie seksualne. Powodzenie materialne będzie rezultatem pracy oraz wspomnianej więzi. WUNJO może reprezentować osobę reprezentującą służby społeczne.

Twoim udziałem będzie szczęście, jeśli skłonny będziesz na nie zapracować. Powinieneś dążyć do równowagi i harmonii w życiu, raczej poszukiwać rozwiązań, niż pogrążać się w problemach. Aby szczęście było trwałe, musi opierać się na fundamencie prawdy i uczciwości. Unikaj prawdy, a nigdy nie zaznasz prawdziwego szczęścia. Dąż jedynie do tego, co dobre i prawe, a dobry los z pewnością cię nie ominie.

 

-Harmonia, radość, przyjaźń, powodzenie.

-Radość, powodzenie w miłości i/lub karierze. Realizacja życzeń. Wygrana, sukces. Przyjemna niespodzianka. Komfort emocjonalny.

 

STRONA CIEMNA

Sugerowana jest tutaj eliminacja indywidualności przez „ducha grupy". Przekreślenie indywidualnych wysiłków i zminimalizowanie własnego "ja" może prowadzić do utraty tożsamości. Gdy wyhamujemy energię WUNJO pojawią się niekorzystne relacje z drugimi, kłótnie, poczucie wyobcowania, doznamy wewnętrznej obcości w stosunku do samego siebie i do transcendencji. Przezorny bądź i rozważny, ponieważ światło i cień pozostaje nadal zmieszane, a radość może przeplatać się ze zwątpieniem.

Szczęście, do którego zmierzasz, jest już przy tobie, ale twoje przywiązanie do przeszłości nie pozwala ci tego dostrzec. Nadszedł czas, aby rozstać się z tym, co minęło, a przyjąć nowe.

 

-Eliminacja, smutek, kłótnie, wyobcowanie.

-Euforia, iluzje, „zawrót głowy" od nadmiaru powodzenia.

 

ZNACZENIE WYROCZNI

 

Ogólne i jednostkowe:

Możesz polegać na przyjaciołach. Jeśli nie masz przyjaciół, postaraj się znaleźć ludzi godnych zaufania, by stworzyć z wyboru wspólną rodzinę. Masz dość mocy i odpowiednie oparcie towarzyskie, by działać, a szczęście ci sprzyja.

 

Dokładne, w kole runicznym:

Runa Wunjo odpowiada za radość, szczęście oraz odnalezienie właściwych proporcji i równowagi w życiu.

W wodzie: pomoc niesiona innym sprawi ci wiele radości. I

W ziemi: jeśli zadowoli' cię to, co znajduje się w zasięgu ręki.; zachowasz równowagę. '

W ogniu: korzystne będzie dla ciebie omówienie problemów ze swoimi partnerami albo przyjaciółmi.

W powietrzu: wkrótce uśmiechnie się do ciebie szczęście.

 

Wunjo jest symbolem powiewającej flagi rodowej. Odwrócona symbolizuje albo pług albo młotek. Sztandar jest rdzeniem, symbolizuje więc doskonałość, pokój i radość naszych przodków. Symbol wunjo oznacza rozkosz (w jęz. niem. Wonne = rozkosz), a więc wszystko, co jest radością.

Wunjo kojarzy się z życzeniami, a Odyn jest tym, który je spełnia. Po nawróceniu naszych przodków na wiarę chrześcijańską symbolem tego zwyczaju stał się św. Mikołaj.

 

Wunjo kończy pierwszy cykl aettu. Przypomnijmy sobie: zaczęło się od ognistej mocy fehu, odpowiadającej za żyzność (Fehu). Droga rolnika związana była z turem (Uruz); chaotyczne moce boga wiatrów (Thurisaz) sprawiały mu trudności, lecz miał zapewnioną pomoc innych bogów (Ansuz) i uznawał rytm (Raido) pór roku. W chwilach wypoczynku rozmyślał nad zdobytymi doświadczeniami, gromadził wiedzę (Kenaz), którą dzielił się z przyjaciółmi (X), by w końcu zająć w swym rodzie, rodzinie (Wunjo) przynależne mu miejsce.

Moc wunjo harmonizuje i tworzy pokój. Do tego odwołuje się pieśń Odyna:

Ósmą znam pieśń, co wszystkim jest Pożyteczna: Gdy zawiść powstanie wśród władcy synów, Umiem ją wraz uśmierzyć. Rozgorzały w kłótni bohater wstaje uspokojony, uczucie złości i nienawiści jest uśmierzone, przywrócony zostaje pokój wspólnoty - co stanowi cel nadrzędny.

 

Kiedy odnajdziemy drogę duchową, spotkamy ludzi, którzy interesują Mię tym, co my, którzy wyznają podobną filozofię życiową, z którymi szybko znajdziemy wspólny język. Można zauważyć pozorne różnice, nic w istocie tacy ludzie są bardzo do siebie podobni. Gdybyśmy chcieli wyłonić ze wspólnoty grupę, która utworzy nowy ród czy klan, możemy zastosować łączącą runę Wunjo, która wyrównuje zróżnicowane moce. Jest to szczególnie ważne w przypadku rodu czy klanu, który chce wyznawać zasady: "wodzu, rozkaż- my wykonamy". Wspólnota, chcąca skupić ludzi o różnych wyznaniach, powinna przyjąć symbol runy Wunjo, by, nie dochodziło do kłótni i agresji ze względu' na różnice poglądów.

 

Energia runy Wunjo

Jest to runa opiekuńcza dla osób urodzonych między 24 września a 4 pażdziernika.

Znaczenia runy:

- dosłowne: radość

- magiczne: błogostan, entuzjazm, zachwyt

- symbolizuje ekstazę, wzlot ducha, absolutne spełnienie

- jej drzewem jest jodła

 

Znaczenie wróżebne

1. Pozycja naturalna

Wróży harmonię wewnętrzną, radość życia i umiejętność cieszenia się każdym drobiazgiem. Obiecuje dobre relacje z ludźmi, korzystne kontrakty, wierną przyjaźń, powodzenie i pogodę ducha. Zapowiada miło spędzony czas, odprężenie, relaks, równowagę psychiczną oraz poczucie bezpieczeństwa.

2. Pozycja odwrócona

Wróży poczucie osamotnienia, wyobcowanie ze środowiska, rozchwianie więzi rodzinnych i utratę przyjaciół. Zapowiada brak radości, poczucie niespełnienia i nieszczęścia, stres, depresję i uraz fizyczny lub psychiczny. Przestrzega przed przykrym spotkaniem, kłótnią lub bolesną rozmową.

 

Medytacja z runą

Medytacja z runą Wunjo pozwoli Ci lepiej i głębiej poznać runę, a jednocześnie sprawi, że jej energia będzie działać dla Twojego dobra, niosąc upragnione zmiany.

Połóż się prosto na plecach, oddychaj spokojnie i głęboko. Skoncentruj się na wydechu: niech będzie dłuższy niż wdech. Wyobraź sobie, że otacza Cię krąg złych ludzi, niefortunnych spraw lub przykrych słów- tego, co kiedykolwiek Cię zraniło. To wszystko stało do tej pory na Twojej drodze do szczęścia. Wydychając powietrze, wyobrażaj sobie, że się z tym wszystkim żegnasz. Jeden wydech- jedno pożegnanie. Nieżyczliwych ludzi, trudne sprawy, raniące słowa, dręczące myśli odsyłasz do słońca lub w głąb ziemi, aby to, co negatywne, uległo transformacji w to, co pozytywne. Otocz się peleryną ze złotego światła,w której będziesz czuł się bezpiecznie. Przyjmij pozycję embrionalną i chwilę w niej poleż. Powoli otwórz oczy.

 

źródło: taraka.pl

  • Dziękuję! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...

401c95637efd94ee4fd77befd5996713.jpg

 

 

Wunjo, Wynn  wesołość, wygrana, radość. Ciesz się szczęściem, póki trwa.

Potencjał runy: realizacja zadań, uwolnienie energii, tryumf.
Przesłanie runy: wszystko w życiu jest lekcją na drodze do doskonałości.

Radość, przyjemność, przytulność, przyjaciele. Warto mieć prawdziwych przyjaciół, gdyż można na nich zawsze polegać. Otaczaj się ludźmi godnymi zaufania, życzliwymi. Dbaj o dobre relacje z innymi ludźmi i czerp z tego radość i zadowolenie. Radość jest silniejsza, gdy masz, z kim ją dzielić. Szczęście Ci sprzyja, gdy masz oparcie wśród przyjaciół. Szczęście jest w zasięgu ręki. Szczęście przychodzi do ludzi zrównoważonych i uczciwych, poszukujących prawdy o sobie samym i otoczeniu. Dbaj o harmonię relacji z innymi, szukaj rozkoszy przyjaźni z ludźmi podążającymi podobną drogą. Idea harmonii łącząca grupę daje przyjemność, radość, szczęście. Runa ta mówi, że niebawem osiągniesz stan idealnej harmonii. Jesteś już bardzo blisko celu i możesz wreszcie, po ciężkich chwilach pracy i wielu wyrzeczeniach zacząć myśleć o odpoczynku. Nie bój się swojej spontaniczności i wrażliwości. Ciesz się z życia, bowiem zasłużyłaś na wielkie nagrody, które wkrótce złoży u Twych stóp los. Jednak Twoje zadowolenie nie będzie chwilowym stanem euforii, w jaką często popadają dzieci czy osoby niedoświadczone, lecz będzie to radość świadoma, satysfakcja z zakończenia jakiegoś wielkiego przedsięwzięcia, które wykonałaś własnymi rękoma. Dzięki kłopotom, jakie nękały Cię w przeszłości, licznym niepowodzeniom, czasem błędnym decyzjom, zyskałaś spore doświadczenie. Nikt Ci tego nie odbierze. Każdą pustynię zamienisz w oazę, każdą klęskę obrócisz w zwycięstwo. Wystarczy tylko, aby zawsze w trakcie działań towarzyszyło Ci to wszechogarniające uczucie radości. Śmiało idź do przodu, gdyż dzięki energii runy Wunjo, jaka Ci towarzyszy, możesz dostosować się do każdej sytuacji jaka zaistnieje. Zachowaj tę energię na długo, a odniesiesz mnóstwo zwycięstw. Oczekuj harmonii w swoich sprawach osobistych. Niech żale i złe myśli pójdą w niepamięć. Przegoń je na zawsze i zastąp wyłącznie pozytywnymi emocjami! Zadbaj o harmonię swojego życia wewnętrznego, teraz będzie to dla Ciebie bardzo łatwe. Czas działania Wunjo w życiu Odyna to czas szczęścia, bo urodził mu się ukochany syn Baldur, który został królem całego świata, a którego kochali wszyscy. Matka Baldura, piękna bogini Frigg, uprosiła cały świat zwierząt i roślin o ochronę dla syna. Co się dalej wydarzyło, opowie nam następna runa. Teraz jednak Odyn, jego ukochana bogini Frigg i całe otoczenie przepełnia radość, śmiech i beztroska. Takie przesłanie i dla nas niesie ta pogodna energia runy Wunjo.

Graficzny znak runy Wunjo emanuje energią radości, dobrze wpływa na układ odpornościowy, leczy problemy skórne, dobrze działa przeciw depresji i smutkowi, pomaga zrealizować marzenia, uzupełnia energię w czakrze gardła.

Medytując z runą Wunjo, nastawiamy się na odbiór wibracji śmiechu i radości, a w nasze życie wkracza optymizm i uzdrowienie. Runa związana z czasem radości, przyjemności, a także przyjaźnią. Dziś słowo przyjaciel zostało nieco wyświechtane, straciło na wartości. Prawdziwy przyjaciel to ktoś, komu możemy bezgranicznie zaufać, kto ma najbliższy dostęp do nas samych. Runa Wunjo dotyczy spędzania czasu wolnego w towarzystwie przyjaciół. Niech będzie to czas wspólnej radości, otwartości i zaufania – to są emocje bardzo pozytywne, wzmacniające siły psychiczne na długo. To święto, a więc trzeba uważać, aby nie zostało zatrute przez ludzi, którzy nie szukają przyjaźni, lecz wyłącznie uciechy i ucieczki w alkohol przed własnym strachem. Niech wolny czas spędzany z przyjaciółmi będzie dla nas przede wszystkim radością bycia z ludźmi, którzy podzielają nasze zainteresowania, myślą podobnie o życiu, wyznają podobne wartości. Wunjo przyciągnie ludzi przyjaznych, którzy w potrzebie nie zawiodą. Ochroni przed tymi, którzy udając przyjaźń, będą próbowali żerować na nas energetycznie lub korzystać z naszego dobrobytu, nie mając zamiaru dać nic w zamian. Runa ta ostrzeże przed spędzaniem życia wyłącznie na przyjemnościach, a także przed uzależnieniami od alkoholu, narkotyków czy rozkoszy zmysłowych odartych z wszelkich uczuć. Z runą Wunjo odnajdziemy radość życia, możliwość zachowania pogody ducha w codzienności, cieszenia się z drobiazgów, z których przecież życie się składa. Energetycznie należy do kręgu Powietrze.

Kolory amarantowy, żółty, złoty
Charakter runa magnetyczna
Właściwości runa odwracalna
Drzewo jodła (Albies grandis)
Zodiak pierwsza połowa znaku Barana (21 marca-5 kwietnia)
Zdrowie zapobiega depresji i smutkowi, wzmacnia układ odpornościowy, działa antydepresyjnie, leczy nerwicę, śmiechoterapia.
Kluczowe właściwości powodzenie, zwycięstwo, szczęście, uznanie, zadowolenie, rodzina, sława, realizacja marzeń. Przywołuje radość i zadowolenie. Pomaga budować relacje z bliskimi. Przyciąga przyjaciół. Pociesza w smutku. Zabezpiecza przed oszczerstwami. Działa relaksująco.
Archetypy astrologiczne Waga (Wenus+Saturn)
Archetypy arturiańskie Święty Graal
Remedium feng-shui umieszczona w sektorze wschodnim mieszkania pozwoli nam cieszyć się dobrymi relacjami rodzinnymi i zdrowiem, w rejonie północno-zachodnim – dobrymi przyjaciółmi i doradcami
Talizman daje szczęście, utrzymuje pogodę ducha
Amulet przeciw zwątpieniu i depresji

Kiedy runa Wunjo pojawi się w rozkładzie w pozycji prostej, oznacza dla nas radość, zadowolenie, dobre interesy, możliwość wygranej, zadowolenie finansowe, koleżeństwo,niezawodni przyjaciele. Dobra sytuacja materialna, umiejętność cieszenia się nawet drobiazgami, wyleczona depresja to przecież powody do radości.
Jeśli pytamy o partnerstwo, pojawienie się tej runy zapowiada udany związek, szczęście i harmonię, a dla samotnych oznacza odnalezienie tego jedynego/tej jedynej.
W pytaniach o zdrowie: całkowity powrót do zdrowia. Zdrowy tryb życia. Zapowiada czas radości.
Zawodowo runa Wunjo zapewnia nam karierę, nawet sławę i fantastyczne perspektywy w pracy, która daje nam radość, którą wykonuje się z pasją.
W nauce bez problemów, zdane egzaminy, zrealizowane zamierzenia, sukces naukowy.

Jeśli jednak runa Wunjo na postawione pytanie ułoży się w pozycji odwróconej, czekają nas kłopoty. Oznacza smutek, pech, przygnębienie, depresję, samotność, wyobcowanie. Nie wszystko będzie po Twojej myśli. Przed nami możliwość strat finansowych, należy uważać, bo możemy podjąć złe decyzje finansowe. Ogarnie nas smutek, kiepski nastrój, skłonność do zbędnego zamartwiania się. Odwrócona runa ostrzega, że wyzwania mogą być nie do pokonania tym razem. Przyczyną może być brak pomocy ze strony innych lub własne lenistwo i brak przekonania. Utrata więzi z grupą.
W partnerstwie możliwość zerwania związku, rozpad małżeństwa i brak porozumienia, rozwód, napięcia i kłótnie, dotyczy to również członków rodziny, przyjaciół. Oznacza kryzys, odejście partnera, rozwód. Mówi o niewierności w związku, także o fałszywych przyjaciołach. Należy zwrócić uwagę na potrzeby bliskich i starać się poprawić wzajemne relacje.
W zdrowiu mogą wystąpić krótkie niedyspozycje, bóle gardła, dopadnie nas przeziębienie lub grypa położy nas do łóżka. Całe szczęście, na krótko.
Losując odwróconą runę Wunjo, uważajmy w pracy, bo możemy dostać wymówienie lub przeniesiemy się na niższe stanowisko albo nikt nas nie doceni.
W nauce też problemy, słabsze oceny na egzaminach, wagary, przejściowe niepowodzenia. Losując odwróconą runę Wunjo, nie załamujmy jednak rąk. Decyzje, które będziemy podejmować, muszą być przemyślane, dopracowane. Warto nawet trochę przesunąć je w czasie. Miejmy zaufanie do swoich umiejętności. W partnerstwie spróbujmy przeprosić, naprawić błąd, wyrzućmy z serca żal do partnera, członka rodziny czy przyjaciela, który nas zranił czy zdradził. Bo życie toczy się dalej, przed nami kolejne wyzwania, po trudnych chwilach znów zagości w naszym życiu radość, a płakać będziemy, ale ze śmiechu.

 

 

Źródło: futhark.pl

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...