Skocz do zawartości

Liczba Karmiczna 14 - charakterystyka


Polecane posty

14 KARMA WOLNOŚCI

 

14/5 Liczba Karmiczna. 14/5 wyraża pojęcie wolności i gotowość spotkania ze sferą nadzmysłową. Oznacza ona, że w poprzednich wcieleniach nadużywaliśmy wolności, sprawiając cierpienie innym. Ufaliśmy wyłącznie zmysłom fizycznym, zaspokajając je bez umiaru poprzez seks, narkotyki, alkohol i inne używki. W obecnym życiu trzeba będzie akceptować te aspekty rzeczywistości, które nie poddają się poznaniu zmysłowemu, oraz uczyć się korzystać z wolności tak, aby nie naruszać terytorium innych.

 

Jeśli jest podliczbą:

Liczby Duszy - zapowiada spotkania miłosne, które źle się skończą. Niecierpliwość i agresywność staną się przyczyną wypadków i chorób.

 

Liczby Ekspresji - marzycielska i chaotyczna natura spowoduje trudności w zrealizowaniu się w sferze zawodowej i w rozwijaniu własnych talentów. Zapowiada to również trudności materialne.

 

Liczby Realizacji Intymnej, Drogi Życia, Liczby Wcielenia, Dnia Urodzenia - może oznaczać bolesne straty (osób w rodzinie, domu, miłości, statusu społecznego). Nie umiesz zaakceptować zobowiązań, rutyny, rytmu życia wokół ciebie. Przywołasz więc takie doświadczenia, które zmuszą cię do zwolnienia tempa i zastanowienia się nad istnieniem innego wymiaru rzeczywistości.

 

źródło: N. Cz. "Liczby Losu".

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

14: Spłacisz karmę, gdy pojmiesz, czym jest wolność

W poprzednich wcieleniach często nadużywałeś wolności, sprawiając innym wiele cierpienia. Zajmowałeś się głównie zaspokajaniem swoich zmysłów i popędów, bez umiaru nurzałeś się w rozpuście, nadużywałeś narkotyków, alkoholu, hazardu.

 

14: musisz pojąć, czym jest wolność. Licz się z tym, że w życiu dosięgnąć cię mogą nieszczęśliwe miłości, uczuciowe i materialne straty, przeszkody w rozwijaniu talentów. Ale można temu zapobiec, jeśli weźmiesz się do pracy nad sobą. Twoim zadaniem jest bowiem nauczyć się panowania nad zmysłowością, wygodnictwem, próżnym marzycielstwem, impulsem do spełniania wszystkich swoich zachcianek. Musisz skupić się na rozwoju wewnętrznym, duchowości. Powinieneś uczyć się szacunku do wolności i niezależności każdej jednostki, przyznawać zarówno sobie, jak i innym prawo do wolnej woli.

 

Osoby urodzone 14. dnia miesiąca lub mające tę liczbę w innym kluczowym miejscu portretu numerologicznego nie znoszą rutyny, rytmu codzienności. Twoimi głównymi wrogami są: impulsywność, chaotyczność, agresja. Naucz się podejmować decyzje rozważnie, uwzględniając interesy innych ludzi. A zanim to zrobisz, zastanów się, czy naprawdę tego chcesz, bo jest w tobie dziwny pierwiastek destrukcji, który nie znosi żadnych ram i ograniczeń, nawet tych, które sam sobie wyznaczasz.

 

Uwolnisz się całkowicie z karmicznego obciążenia, gdy zrozumiesz, że człowiek, społeczeństwo, kultura czy cywilizacja rządzą się pewnymi prawami, których nie wolno ci lekceważyć i naginać do własnych potrzeb. Normy są niezbędne, ponieważ chronią ludzi (także ciebie) przed bezprawiem, a każda wolność ma swoją cenę i jest nią odpowiedzialność.

 

źródło: astromagia.pl/numerologia

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 6 months later...

" Motto : Wolność

Znaczenie ogólne :

14 to liczba samodyscypliny, która pozwala nam znaleźć właściwy wymiar, aby osiągnąć uzdrowienie.

Znaczenie karmy :

14/5 na ogół mają mało zrozumienia dla samych siebie i dla bliźnich. Na nowo przeżywają pewne wzorce, aby w końcu móc się od nich uwolnić. Poprzez zmiany w sposobie myślenia i zachowania mogłyby się wyrwać z tego z tego skostnienia w tych wzorcach i pomóc innym ludziom w przezwyciężeniu ich obaw przed tym, co nowe. Potrafią one zrobić to, co najlepsze, z tego, co je spotyka, wnieść w życie porządek, działać energicznie, realizować i spełniać swoje obowiązki i znaleźć złoty środek. Osiągną sukces, jeśli wsłuchają się w swój wewnętrzny głos, zrealizują z optymizmem swoje marzenia, powściągną impulsywność i odnajdą równowagę.

Afirmacja :

Biorę moje życie takie, jakie jest. Żyję własną wolnością na wszelkich płaszczyznach życia."

 

Źródło : Vademecum Numerologii. Znaczenie liczb w Twoim życiu. Autorstwa : Editha Wüst, Sabine Schieferle.

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 9 months later...

14. KARMA WOLNOŚCI. Wynika z któregoś z poprzednich wcieleń, kiedy to wolność była nadużywana poprzez np. sięganie po używki (alkohol, narkotyki, hazard), prowadzenie destrukcyjnego trybu życia, zamiłowania do szybkich, przelotnych romansów, zaspokajania przyjemności cielesnych. Co przełożyło się na m.in., na zmarnowanie swoich talentów lub ich niewykorzystanie, rozbicie rodziny, wyrządzenie krzywd nie tylko sobie, ale i swoim bliskim, wywołanie u nich cierpienia, doprowadzenie do rozpaczy. Osoba z tą liczbą, może mieć skłonność, do szybkiego życia, pragnienia dreszczyku emocji, ryzyka i adrenaliny. Może ponownie stać się niewolnikiem używek, nałogów, prowadzić wyniszczający swój organizm tryb życia, a także może być niewolnikiem błędnie rozumianej wolności. Swoim zachowaniem i podejmowanymi działaniami świadomie lub nieświadomie raniąc innych, narzucając im swoje racje albo separować się od wszelkich zobowiązań, czy też składać przysięgi lub obietnic i ich nie dotrzymywać. Tu mogą być problemy ze zdecydowaniem się na życie w związku, a co za tym idzie na dostosowanie się do pewnych ograniczeń. W celu przepracowania karmy, głównie będzie chodzić o asertywność, umiejętność dostosowania się do nieoczekiwanych zwrotów akcji, skupienie uwagi na marzeniach i celach, rozwijanie swoich uzdolnień i zainteresowań co będzie mieć na celu lepsze poznanie siebie. Osoby z tą wibracją nie powinny skupiać się na materialnej, ale na duchowej stronie życie oraz na kontrolowaniu swojej zmysłowości. Wchodząc w relację uczuciowe zawsze trzeba zastanowić się czy tego na pewno się chce? czy będziemy w takiej relacji szczęśliwi? żeby nie ranić partnera i nie bawić się jego uczuciami.

 

źródło: opracowanie własne.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...