Skocz do zawartości

Liczba Karmiczna 16 - charakterystyka


Marika

Polecane posty

16 KARMA MIŁOŚCI

 

16/7 Liczba Karmiczna. 16/7 Jest to człowiek (1) wobec odpowiedzialności i miłości (6). W którymś z poprzednich wcieleń dana osoba zlekceważyła czyjeś uczucie, nie wywiązała się ze zobowiązań rodzicielskich, być może opuściła rodzinę. Dlatego dług ten przyniesie trudności w życiu uczuciowym i rodzinnym. Osoba taka będzie zmuszona zbudować relacje z drugim człowiekiem na planie bardziej subtelnym, wykluczającym egoizm, zazdrość, ambicję i współzawodnictwo.

 

Jeśli jest podliczbą:

Liczby Duszy - będziesz miał trudności z wyborem przyjaciół i partnera (partnerki). Często wyrazi się to w postaci fałszywych przyjaciół, nieudanych związków uczuciowych i błędnych decyzji związanych z tą sferą życia, które zmuszą cię do weryfikacji wyobrażeń nie przystających do rzeczywistości. Jest to nauka dokonywania wyboru w oparciu o głęboką refleksję i rozwagę.

 

Liczby Ekspresji - może wskazywać na straty materialne i gwałtowne zmiany w pozycji społecznej.

 

Liczby Realizacji Intymnej, Drogi Życia, Liczby Wcielenia, Dnia Urodzenia - duma, zarozumiałość i nie kontrolowane emocje mogą spowodować izolację, ucieczkę od świata. Konieczne jest rozpoznanie własnych potrzeb emocjonalnych i wyciągnięcie wniosków ze swoich reakcji na wydarzenia zewnętrzne. Odbudowanie zaufania do samego siebie pozwoli ci odzyskać radość życia i pełnię bliskości z drugim człowiekiem.

 

źródło: N. Cz. "Liczby Losu".

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

16: Musisz zrozumieć wartość rodziny i związków

W poprzednich żywotach zaciągnąłeś dług wobec rodziny i miłości, bo lekceważyłeś czyjeś uczucia, nie wywiązywałeś się ze zobowiązań wobec partnera, dzieci. Być może opuściłeś bliskich. Dlatego w tym życiu możesz spodziewać się trudności w życiu uczuciowym i rodzinnym, niełatwego losu w nieudanym związku, izolacji, samotności, fałszywych lub żerujących na tobie przyjaciół. Ale tak właśnie musi być, byś rozwinął się duchowo!

 

Rodząc się 16. dnia miesiąca, twoja dusza podjęła się zrozumieć istotę związku dwojga ludzi, istotę miłości. Zgodziła się na to, aby twoje związki były skomplikowane, naznaczone cierpieniem, rozłąką, różnymi dylematami.

 

Gdy masz w swoim portrecie numerologicznym liczbę 16, od najmłodszych lat zwracaj uwagę na to, by związki tworzyć w oparciu o głębokie, trwałe uczucia, by nadać miłości szczególną rangę w swoim życiu. Pomimo chaosu, zaniku wartości w świecie zewnętrznym, czasem także mimo trudnego partnera. Twój związek będzie narażony na zakręty i destrukcję, lecz nie podejmuj decyzji o rozstaniu zbyt pochopnie, ujarzmij swoje ego.

 

Tę karmiczną lekcję przerobisz wówczas, gdy nauczysz się tworzenia stabilnych, wartościowych związków opartych na porozumieniu duchowym. I to wbrew wszelkim przeciwnościom losu. Kiedy rzeczywiście nauczysz się przedkładać dobro najbliższych nad osobiste cele, ambicje i wygodę...

 

źródło: astromagia.pl/numerologia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

"Motto : Tolerancja.

Znaczenie ogólne :

16 jest liczbą emocjonalnej gotowości do nauki. Wypływa ona ze starych struktur i wyznaczonych wzorów.

Znaczenie karmy :

16/7 odpowiada za mądrość miłości i prowadzi do zrozumienia miłości bezwarunkowej. Ta liczba pozwala nam osiągnąć wiedzę o tym, że wszyscy ludzie są godni miłości i zrozumieć, że każdy człowiek musi iść własną drogą i nauczyć się odrobić własne lekcje. Każdy musi przejąć odpowiedzialność za swoje działanie i błędy. Jeśli powtarzamy wzorce z naszej przeszłości, będziemy pełni gniewu, niecierpliwi, egoistyczni i nerwowi.

16/7 pomaga nam w doświadczaniu własnych emocjonalnych lekcji, aby przerwać stare struktury, a sposób życia, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, zostawić za sobą, i otrząsnąć się ze stale powtarzanych mądrości i powiedzonek oraz dogmatów. Zrobimy wtedy w naszym rozwoju ogromny krok naprzód, a to pozwoli rozszerzyć horyzonty. Uznanie odnajdziemy nie na zewnątrz, a wewnątrz. W trudnych sytuacjach przypomnijmy sobie o własnej mocy i sile.

Aby stać się gotowym do przemiany, musimy otworzyć serce i słuchać jego głosu, który pomoże nam odnaleźć bezwarunkową miłość. 16/7 wspiera nas w tym, abyśmy sprawdzili swoje związki, zintensyfikowali je lub zakończyli, niezależnie od tego, czy to związki partnerskie, rodzinne, przyjacielskie czy grono znajomych lub życie zawodowe. 16/7 to liczba ponownych narodzin, postępu, ogromnego wzrostu. Wszystko, co następuje w naszym życiu, chce nauczać, poszerzać i uwolnić naszego ducha. W naszej drugiej czakrze powstaje energia seksualna (leży ona dokładnie pod naszym pępkiem) i jest to energia o ogromnej mocy. Nazywa się ją energią tworzenia. Seksualność powinna zostać przetransformowana, aby ta energia mogła sobie wolno płynąć, na przykład dla celów w naszym związku partnerskim albo działań kreatywnych, rozwoju duchowego lub umysłowego. Możemy poprowadzić nasz umysł do mądrości, a serce do miłości.

Afirmacja :

Otwieram się na bezwarunkową miłość."

 

Źródło : Vademecum Numerologii. Znaczenie liczb w Twoim życiu. Autorstwa : Editha Wüst, Sabine Schieferle.

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

16. KARMA MIŁOŚCI. Powstała na skutek odrzucenia, zniszczenia miłości. Manipulacja, zdrady lub oszustwa w stosunku do osób, dla których byliśmy ważni, którzy oddali nam swoje serce. W którymś z poprzednich wcieleń zostały zlekceważone obowiązki wynikające z założenia rodziny, posiadania dzieci. Uczucia nie miały jakiekolwiek wartości. W obecnym życiu osoba posiadająca tę liczbę może borykać się z samotnością (także jeżeli chodzi o brak prawdziwych przyjaciół), odrzuceniem ze strony innych ludzi, w tym bliskich, a także ze zdradą w życiu uczuciowym. Mogą również pojawić się skłonności do wchodzenia w związki toksyczne, wiązanie się z nieodpowiednimi partnerami oraz nieumiejętność wyrażania swoich uczuć, w ogóle mówienia otwarcie o uczuciach. Związki, które tworzy mogą być krótkotrwałe, a więzi w rodzinie bardzo słabe lub w ogóle ich brak. Ogólnie u posiadacza tej wibracji może być przeświadczenie o tym, że nie nadaje się, aby być w związku, że nie potrafi kochać i że idzie przez życie z tzw. pechem do miłości. W celu przepracowania należy zwrócić uwagę na swoje relacje z innymi, na to w jaki sposób podchodzimy do związków, co do nich wnosimy i dajemy w zamian. Znajomości nie powinny opierać się tylko na braniu, a samo bycie w związku, na zaspokajaniu swoich egoistycznych pobudek. Zazdrość, ciągła kontrola, manipulacja, zbytnia dominacja lub rywalizacja - o tym nie powinno być mowy. Znajomości powinny być tworzone na fundamentach prawdziwej miłości, z odpowiedzialność, szczerością i powinny opierać się na partnerstwie. Ważna jest szczerość, głośne mówienia o tym co nas "boli", co nie pasuje i co trzeba zmienić. Decydując się na stworzenie w związku trzeba mieć świadomość o jego kolejnych etapach i co się z tym wiąże, z przyjęciem i pełnieniem nowych ról społecznych - mąż/żona, ojciec/matka.

 

źródło: opracowanie własne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...