Skocz do zawartości

Runa Ingwaz - Znaczenie


Ismena

Polecane posty

INGWAZ

79c5ec0f732a2dd1e3292e622cd750ea--tarot-hay.jpg

 

Nazwa runy: ingwaz, ing, inguz, ingus, enguz, engus, iggws, ing, Yngvi

Słowa kluczowe: bóg płodności - Ing, wewnętrzny ogień, nowa droga, udoskonalenie projektu, spokój, urodzaj, planowanie długoterminowe, samotność, pokusy ciemności.

Charakter: Runa magnetyczna

Żywioł: Ziemia

 

INGWAZ – ta runa związana jest z ciszą, spokojem, odrodzeniem. Symbolizowana jest przez regenerację, siłę, pozytywną energię, dzięki której możemy osiągać wszystko. Ingwaz zwiększa potencje oraz seksualność. Sprzyja samorozwojowi, jest opiekunem sukcesu. Usuwa bariery, które przeszkadzają w osiągnięciu celu. Usuwa zmęczenie oraz znacznie poprawia pamięć. To sprawia, że polepsza się kreatywność. Ingwaz używany być może jako środek do wyregulowania i zrównoważenia gospodarki wodnej w organizmie oraz przyspiesza przemianę materii. Pozwoli przezwyciężyć problem bezsenności.

 

WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Oto zasada izolacji, rozdziału, która jest niezbędna dola procesu transformacji. INGWAZ określa stagnację istnienia jako ważny etap w procesie wiecznego stawania się. Znalezienie się w owym stanie jest czymś przeciwnym ruchowi słońca. Zwrócone jest na wschód, do wnętrza królestwa ciemności, zamieszkałego przez „olbrzymy" (Etins). W królestwie ciemności i samotności zapoczątkowany zostaje na nowo rozwój.

 

STRONA JASNA

INGWAZ wiąże się ze spoczynkiem na zewnątrz i z aktywnością wewnętrzną. Jest procesem dojrzewania nowej mocy w głębi. Odpocznij, pozostaw rzeczy brzemiennym, niech tak trwają do momentu swej dojrzałości. Zachowaj spokój, Wsłuchuj się w siebie. Jest to czas zastoju, który nadszedł po okresie dynamicznym i płodnym. Wszystko niech pozostanie w swej potencjalności, czekając na uaktywnienie. INGWAZ mówi o tęsknocie za harmonią, za bezkonfliktowym ułożeniem stosunków z ludźmi, symbolizuje pragnienie akceptacji, odnajdywania podobieństw, czasem popularności. INGWAZ może oznaczać zapoczątkowanie po raz wtóry, doskonalszy, może oznaczać czas wybawienia, uwolnienia się od trudności, radosnego odnalezienia się na nowej ścieżce życia. To runa wielkiej siły. Jeśli wylosowałeś ją dysponujesz mocą niezbędną by zdecydować się na coś, ośmielić. Musisz także użyźnić grunt, na jakim działasz. INGWAZ zapowiada uwolnienie się z zamkniętej formy, z poczucia osaczenia ciągłymi przeciwnościami losu. Runa ta może reprezentować rolnika lub duchownego.

Jesteś na ścieżce duchowej, choć niekiedy odczuwasz osamotnienie, możesz być pewien, że płonie w tobie żar inspiracji, który pcha cię wciąż naprzód i wzwyż. Dbaj o ten ogień, zawsze starając się więcej nauczyć, i nigdy nie popadaj w spoczynek w iluzji samozadowolenia. Poszukuj odpowiedzi i nigdy nie daj się zbić z tropu zbyt wieloma pytaniami. Żyj zawsze jednym dniem, wiedząc, że przeszłość jest tylko pamięcią, przyszłość marzeniem, a tym co się liczy, jest tu i teraz.

 

-Stan spoczynku, rozwój wewnętrzny, brzemienność.

-Pojawienie się czegoś nowego w życiu. Płodność, obfitość, przedsiębiorczość, uświadomienie sobie swojej własnej siły. Konieczność wykazania się inicjatywą i zakończenia starych spraw. Rozliczenie się z dawnymi problemami. Sprzyja poczęciu się dziecka i w ogóle rodzeniu się czegoś nowego, a także podwyższa produktywność.

 

STRONA CIEMNA

Nieodpowiednie korzystanie z energii ING prowadzi do samo pochłonięcia i do rozstroju. Świat subiektywny może cię sparaliżować i staniesz się niezdolny do działania w świecie obiektywnym. Istnieje ewentualność zadziałania siły zwodniczej, która cię spęta i sprowokuje do myślenia, że aktualny stan to raczej „koniec" niż pewien etap. W podobny sposób wielu mistyków odczuwa swą „próbę". Zablokowanie energii ING wiedzie do roztrwonienia tego, co istotne, do nieprawidłowych posunięć z pominięciem etapów, na których esencja może być zebrana i skonsolidowana. Byłby to ruch, lecz bez rzeczywistej zmiany, nieukierunkowana aktywność.

 

-Niemoc, rozproszenie, ruch nie prowadzący do zmiany.

-Władza starego nad nowym. Strach przed zmianami. Wątpliwości, wahania. „Człowiek w futerale".

 

ZNACZENIE WYROCZNI

 

Ogólne i jednostkowe:

Tkwią w tobie idee i marzenia. Masz teraz możliwość, by je urzeczywistnić, ale musisz jeszcze do tego dojrzeć. Ustal, czego chcesz, a projekt zamierzeń odłóż natychmiast na dłuższy czas w bezpieczne i spokojne miejsce. Tam też - dosłownie - wylęgnie się twój plan i twoje zamierzenia.

 

Dokładne, w kole runicznym:

Runa symbolizuje boga urodzaju, o którym się mówi, że troszczy się o potomstwo. Ing zbiera moce życia, by je później, gdy przyjdzie czas, zamienić w nowe życie. Ingwaz reprezentuje energię, która jest potrzebna nowemu życiu i zmianom.

W wodzie: zmiany w twoim życiu uzależnione są od innych.

W ziemi: zmień postawę, a dzięki temu uwolnisz sporo energii.

W ogniu: dzięki twojej pomocy inni ludzie mogą nabyć dużo energii.

W powietrzu: nie trzymaj się dłużej tradycji i nabytego sposobu bycia.

 

Ingwaz jest runą Freyra, wcześniej zwaną Ingvi lub Ing. Fehu również jest runą Freyra, odpowiada jednak części bezwładnej. Ing jest zachowującym i opiekuńczym aspektem urodzajnej ziemi. Łatwiej zrozumieć ingwaz, gdy wyobrazimy sobie rozwój, jaki zachodzi wewnątrz jaja: zachodzi proces dojrzewania, i to w najlepszych najbezpieczniejszych warunkach. Dla potrzeb wymagających "dojrzewania" możesz korzystać z tej runy.

 

Runą ingwaz warto wesprzeć wszystko, co wymaga spokojnej chroniącej mocy. W odróżnieniu od stosowanej techniki ochrony runy thurisaz, ochrona runy ingwaz jest bierna. To tak, jakbyś zszedł pod Matkę Ziemię, by wreszcie na głębokościach jaskini czy kopalnianego szybu znaleźć pokój, spokój i ciszę. Gdy wytrwale pracujesz nad runą, spotka cię to, co spotyka nasiona, które wysiewa się do gleby. Któregoś ,dnia wysiane idee dojrzeją i pojawią się nad ziemniak i zarodek. Jesteś swoim własnym ogrodnikiem i swój świat kształtujesz każdego dnia na nowo.

 

ĆWICZENIA: POKÓJ I OCHRONA Usiądź wygodnie, zamknij oczy i wyobraź sobie runę ingwaz w świetlistym czerwonym kolorze. Przenieś się mentalnie do tej wizji i wyobraź sobie, że runa otacza twoje ciało jak jajo, poczuj to - jest to twoja otoczka ochronna, której kolor sam wybierasz. Stosuj to ćwiczenie codziennie w okresie szczególnej wrażliwości, niepewności - wtedy, gdy sam nie bardzo wiesz, co czynić. Wspaniale pomaga również zasnąć!

 

Energia runy Ingwaz

Jest to runa opiekuńcza dla osób urodzonych między 6 a 21 marca.

Znaczenia runy:

- dosłowne: bóg Ing

- magiczne: spoczynek, brzemienność, zalążek

- symbolizuje przemianę zmagazynowanej energii, iskrę tworzenia, zakodowaną informację na temat przyszłego rozwoju i zapoczątkowanie tego procesu

- jej drzewem jest jabłoń

- jako talizman pomaga rozwijać talenty, przyciąga pomoc, daje poczucie bezpieczeństwa; ułatwia zajście w ciążę

 

Znaczenie wróżebne

1. Pozycja naturalna:

Ingwaz zwiastuje brzemienność, której owocem są narodziny dziecka; zapowiada okres spokoju i odpoczynku od działań skierowanych na zewnątrz, lecz bogaty w aktywność wewnętrzną; wróży uwolnienie się od trudności i radosne odnalezienie się na nowej ścieżce życia

2. Pozycja odwrócona:

Ingwaz w pozycji odwróconej wróży niemoc, rozproszenie i wykorzenienie; oznacza zasklepienie się we własnym świecie i rozstrój wewnętrzny; przestrzega przed zaślepieniem, ruchem prowadzącym donikąd, marnowaniem zasobów, złym korzystaniem z życiowych możliwości

 

Medytacja z runą

Medytacja z runą sprawi, że energia Ingwaz pomoże Ci odnaleźć swoje ukryte talenty lub rozwinąć te, które już znasz. Pozytywnie wpływa na przyszłą matkę i dziecko w łonie.

Usiądź lub połóż się wygodnie z prostym kręgosłupem. Oddychaj swobodnie. Skup się na sercu i wyobraź sobie, że leży tam nasionko Twojej ulubionej rośliny: może to być kwiat, krzew lub drzewo. Podczas każdego wdechu niech powietrze wpływa do Twojego serca i pobudza nasionko do kiełkowania. Każdy Twój oddech to kolejny etap rozwoju rośliny. Nie spiesz się: hoduj swą roślinę, obserwując proces jej wzrostu. W końcu niech zakwitnie ( ciesz się widokiem i zapachem kwiatów ) i wyda owoce ( spróbuj ich smaku, jeżeli są jadalne ). Zakończ proces, gdy nasiona Twojej rośliny będą gotowe do kiełkowania. Bez pośpiechu wróć do swobodnego oddechu i otwórz oczy.

 

źródło: taraka.pl

 • Dziękuję! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 months later...

Ingwaz, the rune of the Norse God Freyr brings strength in adversity and protection to home and hearth. Pinned by and available at TheWitchChandlery on Etsy #homeprotection

Ingwaz, Ing, inguz – Bóg Ing (bóg płodności).
Spełnij się w tym, do czego masz powołanie.

Potencjał runy: odpoczynek, ciągłość procesów życiowych.

Przesłanie runy: mądrze zarządzaj swoją osobistą siłą. Czyń to, do czego masz powołanie.

Zalążek, poczęcie, odnowa, odpoczynek, regeneracja, wewnętrzny wzrost, siła kreatywności, stan relaksu. Runa Ingwaz symbolizuje wewnętrzny ogień, który daje siłę tworzenia. Ten ogień, znajduje się w każdym z nas. Może tlić się przez całe lata, lecz kiedy zostanie przez nas odkryty, jest już prawie niemożliwy do ugaszenia. Ingwaz uczy nas, że przeszłość jest niezmienna i nie mamy na nią żadnego wpływu. Pozwólmy przeszłości odejść, zachowajmy to, co dobre w sercu.  Przeszłość jest wspomnieniem, przyszłość jest tylko marzeniem. Nie tracąc z oczu marzeń, postarajmy się żyć tu i teraz, gdyż teraźniejszość jest tym, co nas najbardziej dotyczy. Tkwią w Tobie idee i marzenia. Masz teraz możliwość, by je urzeczywistnić, ale musisz jeszcze do tego dojrzeć. Ustal, czego chcesz, a projekt zamierzeń odłóż na dłuższy czas w bezpieczne i spokojne miejsce. Tam też – dosłownie – wylęgnie się Twój plan i Twoje zamierzenia.
W rozkładach wróżebnych może oznaczać: ciążę, szczęście, nowe życie, spokój, czas radości. Dobry czas na uwolnienie się od złych nałogów, przyzwyczajeń także z niesatysfakcjonujących relacji lub złych przekonań. Runa może symbolizować strażnika domu i ochraniać rodzinę. Nie bój się nowych wyzwań. Runa symbolizuje boga urodzaju, energię potrzebną życiu. Łatwiej zrozumieć znaczenie runy, gdy wyobrazimy sobie bezpieczny proces dojrzewania, jaki zachodzi w jaju, jest to dojrzewanie w najlepszych i najbezpieczniejszych warunkach.

Ta runa ma wiele znaczeń. Jednym z nich jest uzmysłowienie nam siły i energii marzeń. Mogą one być jak sprężyna w zegarku, dają impet i rozmach działania, gdy pamiętamy o nakręcaniu; zapomniane powodują, że życie traci sens. Ingwaz ma siłę sprawczą realizacji marzeń, przyciągnie odpowiednie osoby, które nam w tym pomogą. Przypomni, aby proces ten odbywał się powoli i bezpiecznie. Kolejne znaczenie: to, co dojrzewa, pojawienie się czegoś nowego w życiu, niespodziewana pomoc. Ingwaz to runa ochronna, ale inna niż Thurisaz, tu ochrona jest bierna skierowana do wewnątrz.  Tam, w ciszy i spokoju ukształtują się nowe idee i pomysły, a gdy przyjdzie odpowiedni czas, ujrzą światło dnia i będą wzrastać. Bądźmy dla siebie dobrymi ogrodnikami. Opiekunem duchowym tej runy jest celtycki bóg Cernunos, Pan Lasu, przedstawiany jako mężczyzna z koroną jelenich rogów.
Pielęgnuj płomień inspiracji uśpiony głęboko w Twojej duszy. Przyjdzie dzień, gdy wydostanie się na zewnątrz, ujawniając swoją siłę. To on karze Ci szukać duchowego spełnienia. Nie tracąc z oczu marzeń, bądź twórczy tu i teraz.
Ingwaz wskazuje, że pytający ma jakieś kłopoty, jednak zła passa się kończy. Zmiany na horyzoncie powinny zwiastować szczęście i spełnienie. Nadeszła pora na zebranie sił przed ukończeniem dzieła i nowym początkiem. Trudności wyjaśnią się i rozwiążą.

INGWAZ wróży:

 

 • odpoczynek
 • dojrzewanie
 • zachowanie spokoju
 • cierpliwość
 • wyjście z kryzysu, wyjście z ukrycia
 • wzrost wewnętrzny
 • ciąża
Zablokowana energia runy:

 

 • niemoc
 • rozproszenie
 • przedwczesne działanie doprowadza  do rozproszenia energii
 • nieprawidłowe wybory

Kolory żółty
Drzewo jabłoń (Malus pumila)
Zodiak pierwsza połowa znaku Skorpiona (23 października-7 listopada)
Charakter runa magnetyczna 
Właściwości runa nieodwracalna. Wanaheim.
Archetypy astrologiczne
 Uran (pasywna Wenus)
Archetypy arturiańskie uzdrowienie Króla-Rybaka.
Zdrowie pomaga w przypadku bezpłodności, zalecana kobietom w ciąży, gdyż sprzyja prawidłowemu rozwojowi płodu, przyspiesza proces przemiany materii.
Kluczowe właściwości płodność, obfitość, rozwój wewnętrzny, uświadomienie sobie swojej własnej siły, dojrzewanie w samotności, rozwój, cisza, spokój, samotność, planowanie strategii, liczba cztery (cztery pory roku, cztery strony świata), cierpliwość, skupienie, brzemienność. Odpręża, usuwa zmęczenie, napięcie, pomaga osiągnąć wewnętrzny spokój.
Poprawia pamięć. Pomaga schudnąć. Chroni przed urokami. Może być używana do eliminacji złudzeń, iluzji. Pomaga przezwyciężać choroby o podłożu mentalnym. Zwiększa męską potencję, a kobietom ułatwia zajść w ciążę. Przywołuje kreatywność. Wzbudza namiętność, płodność.
Remedium feng-shui runa ingwaz umieszczona w sektorze zachodnim odpowiada za pomyślność następnych pokoleń

Interpretacja runy w pozycji prostej:
Jesteś na ścieżce duchowej, dbaj o nią. Zawsze staraj się czegoś nauczyć. Ingwaz uczy, że nie można odmienić przeszłości, jedynie na teraźniejszość mamy wpływ. Runa ta pomaga rozstać się z przeszłością. Ingwaz oznacza również zasłużony odpoczynek, urlop, płodność, poczęcie dziecka, pomyślne zakończenie starych spraw.
W finansach dobra pozycja materialna, zabezpieczenie bankowe. Jeżeli brak gotówki to okres, w którym pojawią się zalążki dobrobytu.
Strefa zawodowa – bardzo dobre perspektywy dla osób, które poszukują pracy. Początek nowej pracy, podpisanie umowy o pracę, dobry kontrakt. Przedsiębiorczość. W pracy już podjętej – nowe perspektywy.
W partnerstwie pełnia szczęścia we wszystkich relacjach. Okres dojrzewania do przyjęcia odpowiedzialności za drugiego człowieka. Przygotowania do ślubu. Partner opiekuńczy, spokojny, wyważony. Małżeństwo zawarte w energii tej runy będzie zgodne lecz małżonkowie mogą być młodzi, którzy wspólnie dojrzewają do pełnienia ról w społeczeństwie.
W zdrowiu dobre samopoczucie, dobry stan zdrowia. Umiejętność dbania o dietę, higienę i siły witalne. Koniec choroby, regeneracja, wyzdrowienie.

Jeżeli w rozkładach pojawia się runa Ingwaz odwrócona: myślenie oderwane od rzeczywistości. Runa ta mówi, że nie możemy rozstać się z przeszłością – władza starego nad nowym, brak możliwości rozliczenia się z przeszłością. Daje wskazówki, aby wybrać się na odpoczynek i zastanowić się najlepiej w samotności nad danym problemem. Ingwaz mówi też o strachu przed zmianami. Izolowanie się, unikanie odpowiedzialności, ciągłe wątpliwości i wahania.
W finansach prorokuje groźbę kryzysu finansowego. Czas oszczędzania i ograniczenia finansowego.
Strefa zawodowa czas przejścia między jednym okresem zawodowym a następnym, przejście na rentę lub emeryturę, również wcześniejsza, wymuszona emerytura. Możliwość zwolnienia z pracy, co staje się koniecznością zmiany środowiska a nawet miejsca zamieszkania.
W partnerstwie zapowiada oddalenie lub rozłąkę. Zerwanie partnera, samotność w związku. Czasami okres wdowieństwa.
W zdrowiu choroba psychosomatyczna. Odnowienie choroby, jeżeli nie uświadomiłaś sobie jej przesłania. Słabość i wymuszenie przez ciało odpoczynku. Pobyt w szpitalu lub sanatorium, konieczność zastanowienia się nad stylem życia.

 

Źródło: futhark.com

 • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
 • Utwórz nowe...