Skocz do zawartości

Runa Hagall - Znaczenie


Ismena

Polecane posty

HAGALL

36961.jpg

 

Nazwa runy: hagla, hagalaz, haglaz, hagl, hoegl, hagall, haal, haegl, hell, hagalla, hag

Słowa kluczowe: grad, gród, wyzwanie, kryzys harmonii, wpływ mocy, transformacja, wiedza mistyczna, gwałtowność, perfekcja, hazard.

Charakter: Runa energetyczna

Żywioł: Woda

 

HAGALL – jej nazwa oznacza grad. Ma przypominać o tym, aby wciąż dążyć do osiągania kolejnych sukcesów. Jest symbolem odrodzenia, przemijania, ciemnością, pokonywaniem lęków oraz przełomu. Hagall jest bardzo pomocny w zwalczaniu depresji oraz pokonywaniu złych nastrojów, jest to jednak bardzo silna runa. Pracując z tą runą powinno się ją łączyć z innymi. Hagall rozwija intuicję, chroni przed nieszczęściem oraz wspomaga pamięć. Używana jest w sytuacji chorób nieuleczalnych, przy wszelkiego rodzaju złamaniach kości. Odpowiedzialna jest za utrzymanie prawidłowej gospodarki wodnej w naszym organizmie oraz za wszelkie zmiany w naszym życiu.

 

WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Natura HAGALL jest złożoną. Implikuje rzutowanie (wychodząc od „ponad" lub „poza") substancji trudnej i niebezpiecznej, która zarazem jest „ziarnem przyszłości", stwarzania i transformacji. Czasem proces ten poprzedzony jest kryzysem. Tak można by rozumieć sens runicznego wiersza, który czyni aluzję do gradu jako formy ziarna. Byłaby to transformacja skierowana ku wnętrzu kosmosu - ponowne zjednoczenie biegunowych opozycji. Cyfra „9" reprezentuje tu zakończenie jakiegoś procesu.

 

STRONA JASNA

Nadchodzi zmiana w twoim życiu. Być może także kryzys lub uraz, czy też szok. Zmiany te dokonują się niezależnie od ciebie. HAGALL reprezentuje siły działające poza twoją kontrolą. Powodują one rozłam, burzą i niszczą - lecz tylko to, co zbędne dla wewnętrznego rozwoju. Przypominają zbawienny kryzys, upadek z wysoka, lecz na miękką podściółkę. Destrukcja jest bowiem czasami niezbędna, by postawić rusztowanie dla nowej budowli. Runa w związku z tym podkreśla wagę harmonii wewnętrznej i ładu opartego o modele mityczne. Staraj się rozwinąć swe ideały, oprzeć się na czystych zasadach. Jeśli w chwili kryzysu rozpocznie się jakaś zmiana w twym życiu, oczekuj szczęśliwego rozwiązania. Wskazana jest nowa forma dla aktualnej sytuacji, wzorowana na modelach archetypowych. HAGALL może reprezentować mistyka, maga, lub duchownego.

W twoim życiu pojawiają się wyzwania. Nie należy się ich obawiać, lecz je przyjąć. Gradobicie może wydawać się przerażające, ale jeśli weźmiesz grudkę gradu do ręki, szybko przekonasz się, że to tylko woda. Podobnie z wyzwaniami. Zaciśnij zęby, zepnij się w sobie i spójrz im prosto w oczy w przekonaniu, że są one kolejnymi stopniami prowadzącymi do urzeczywistnienia twoich marzeń. Każde wyzwanie ma nas czegoś nauczyć. Pamiętaj więc: im większe, tym potencjalnie większą mądrość możesz osiągnąć, kiedy pokonasz już przeszkody na swej drodze.

 

-Zmiana zgodna z ideałami, kryzys kontrolowany, harmonia wewnętrzna, dopełnienie.

-Okoliczności oddziaływające z niezwykłą siłą. Konieczność podporządkowania się okolicznościom zewnętrznym, nie wolno próbować wpłynąć na sytuację. Rozerwanie zaklętego kręgu.

 

STRONA CIEMNA

Grozi ci kryzys prowadzący do destrukcji mocy życiowych, dotykający źródeł twego pochodzenia. Będzie to zmiana na gorsze, na którą nie jesteś przygotowany. Wstępem do owej katastrofy może być stagnacja na planie osobistym. Zablokowanie energii HAGALL objawia się poprzez totalny zastój i brak zmian w życiu. Licząc się z taką ewentualnością zaakceptuj ją zawczasu. Wszelki kryzys winien być kontrolowany i nie należy go na siłę unikać. Im poważniejszy rozłam, tym istotniejszy dla przemiany twego życia i ducha.

 

-Katastrofa, kryzys, stagnacja, utrata mocy.

-„Ciosy losu" - nieprzyjemności, nieoczekiwane wydarzenia, które przeszkadzają w realizacji celów. Klęski żywiołowe, zniszczenie. Zależność od okoliczności zewnętrznych i od innych ludzi. Może oznaczać też po prostu „wiedźmę" w negatywnym tego słowa znaczeniu - czarownicę. 

 

ZNACZENIE WYROCZNI

 

Ogólne i jednostkowe:

Jeśli znasz siebie dogłębnie i wiesz, że problem, który chcesz rozwiązać, nie ma nic wspólnego z ukrytym wewnętrznie śladem powstałym w trakcie rozwoju duchowego zastosuj hagall, która, ci pomoże w szczęśliwym rozwiązaniu twego problemu; w przeciwnym wypadku może dojść do wielkich i głębokich zmian, które niszcząc dotychczasowe struktury i oceny, wprowadzają nowe.

 

Dokładne, w kole runicznym:

Symbolizuje zimę z gradem i deszczem, które nagle spadają z nieba.. Nasi przodkowie zmuszani byli w takich wypadkach do szukania schronienia .

Hel = Pani Zima

W wodzie, ziemi, ogniu i powietrzu:

Życie osoby pytającej będzie narażone na nieoczekiwane wydarzenia.

 

Hagall jest runą Hagazussy, a więc i jego jeźdźców i czarownic. Runa ta wspomaga podczas podróży do własnego świata podziemnego. Z jednej strony są nim zapchane zakamarki podświadomości, a z drugiej podziemie splecione z mitologią. Hagall umożliwia nam pokonywanie barier i wgląd w inny świat. Dobrze byłoby przy tym zaprząc do pomocy runę ansuz, by wrócić bez szwanku i zapewnić sobie w drodze pozytywne przewodnictwo. Udając się do władcy ciemności, należy korzystać z runy hagall, która umożliwia bezpieczny powrót do jasności. Najlepiej nadaje się do aktywnej pracy nad żalem i smutkiem. Jeśli nie masz innej ,możliwości, pracuj sam, ale wskazana byłaby pomoc przyjaciela czy terapeuty! Poprzez techniki wywołujące ekstazę możemy dojść do granic własnych możliwości, a nawet je przekroczyć. Kto potrafi przezwyciężyć własne ograniczenia, może dojść do innego świata. Najprostszym i najbardziej dostępnym sposobem na przeżycie ekstazy jest seks pod warunkiem, że zaufa się własnemu instynktowi. Hagall idealnie nadaje się do rozniecania ekstatycznego ognia między dwojgiem ludzi: z tego sposobu korzystać winni jednak ludzie zrównoważeni, u niezrównoważonych może to wywołać lęk.

 

Energia runy Hagall

Jest to runa opiekuńcza osób urodzonych między 21 kwietnia a 5 maja.

Znaczenia runy:

- dosłowne: grad

- magiczne: gwałtowna zmiana, przewartościowanie, odrodzenie

- symbolizuje moc, która uwalnia od starych form i ograniczeń; nasienie zawierające kod wszelkich żyjących i ewoluujących rzeczy

- jej drzewem jest jarzębina

- jako talizman przyspiesza korzystne dla zdrowia psychicznego i fizycznego zmiany, chroni przed stagnacją, kryzysem oraz ( w sferze materialnej ) przed szkodliwym promieniowaniem

 

Znaczenie wróżebne

1. Pozycja naturalna

Hagall zapowiada pozytywny przełom, szczęśliwy zwrot i wszelką zmianę na lepsze; wróży przesilenie w chorobie i zniszczenie tego, co zbędne dla naszego wewnętrznego rozwoju; obiecuje nowe możliwości i sposoby działania.

2. Pozycja odwrócona

Hagall w odwróconej pozycji zapowiada zmianę na gorsze, katastrofę, rozłam, kryzys, na który nie jesteśmy przygotowani, utratę mocy życiowych oraz chorobę; wróży także totalny zastój i przestrzega przed stagnacją.

 

Medytacja z runą

Wgląd wizyjny w runę pozwoli Ci lepiej i głębiej ją poznać, a jednocześnie sprawi, że energia Hagall pomoże Ci przetrzymać kryzysy, stawić czoła wyzwaniom, które niesie życie, zwalczyć chorobę oraz zerwać z osobami, które działają na Ciebie niszcząco oraz ożywić te dziedziny w których panuje zastój i marazm.

Usiądź prosto lub się połóż. Przez chwilę przyglądaj się mandali Hagall, po czym zamknij oczy i zacznij spokojnie i głęboko oddychać. Wyobraź sobie, że znajdujesz się u kresu jakiejś drogi, a przed Tobą widnieje gęsta mgła. Stoisz na krawędzi dwóch światów: w dawnym świecie nie chcesz już dłużej przebywać, a nowy- to wielka tajemnica, może wielkie niebezpieczeństwo, a może nawet zagrożenie śmiercią. Musisz iść naprzód, choć najprawdopodobniej spadniesz w przepaść. Długo się wahasz... Wreszcie podejmujesz decyzję, robisz krok do przodu i ... suniesz łagodnie w dół- a Twoją " zjeżdżalnią " jest tunel z tęczy. Siedzisz teraz u źródeł tęczy, w feerii barw i wiesz, że wszystko od nowa jest w Twoim życiu możliwe... Pozwól temu odczuciu chwilę trwać. Oddychaj spokojnie i powoli otwórz oczy.

 

źródło: taraka.pl

 • Dziękuję! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • Ismena pinned i unpinned this temat
 • 2 months later...

Hagalaz - transformation

 

 

Hagalaz, hagal, haegl – lód, grad, bogini Hagal.
Słuchaj własnej intuicji.

Hag, Hagalla – od staroangielskiego ‘haegtesse’ – wiedźma.

Potencjał runy: ogniskowanie i przekształcanie pierwotnych energii w uporządkowaną strukturę.

Przesłanie runy: nie obawiaj się sytuacji, które wydają Ci się niekorzystne. Zaufaj swemu wewnętrznemu „ja”, ono pomoże Ci zorientować się w trudnej sytuacji i uczynić ją korzystną dla Ciebie.

Grad, przeczucie, pokonywanie lęków, przełom, zakłócenie, uwolnienie, olśnienie. Kryzys i odrodzenie. Niszczenie i tworzenie. Matka wszystkich run. Wywołuje przesilenie i zwiastuje nadejście dużych zmian, które są niezależne od nas. Jest bramą do podświadomości. Oznacza transformację i symbolizuje most pomiędzy światami. Jest uważana za runę czarownic, najlepiej ją łączyć z innymi runami. Grad spadający z nieba może skaleczyć, jest wyzwaniem zmuszającym do szukania schronienia. Ta sama kulka gradowa w ręku staje się wodą. Wszystkie nowe wyzwania, choć bywają przerażające, mają jasną stronę są etapami realizacji marzeń. Określ własne marzenia, bądź na nich skoncentrowana, w ten sposób przyciągasz do siebie zdarzenia, które nauczą Cię rzeczy potrzebnych do ich realizacji. Zarówno pielęgnowanie marzeń jak i dzielne stawianie czoła nowym wyzwaniom, są procesami duchowymi, przebiegającymi w naszym wnętrzu. W ten sposób budujesz duchową mądrość i siłę.

Runa związana z przemianą, odrodzeniem. Przypomina, aby nie trzymać się kurczowo tego, co udało się już osiągnąć. Gradobicie rozumiane jako wyzwanie, którego nie należy unikać lecz stawiać czoła. Hagal to – katalizator zmian. Powitajmy je spokojnie i podążajmy tam, gdzie nas zaniosą. Znaczy to, że już zbyt długo tkwiliśmy w miejscu, a zastój to regres. Hagal pokaże to, co złe w naszym życiu i pomoże to usunąć. Nie sprzeciwiajmy się tym zmianom, bo wówczas wywróci nasz świat do góry nogami, aby ukazać zgniłe korzenie. Czy praca, której trzymamy się kurczowo jest na pewno tym, co zawsze chcieliśmy w życiu czynić? Czy chłopak (lub dziewczyna), który odszedł nie prowadził nas w świat, w którym wcale nie chcieliśmy się znaleźć? Za chwilę może się okazać, że właśnie czeka nas inne ciekawe zajęcie lub spotkamy kogoś, kto okaże się nam przeznaczony. Przyjmijmy to wyzwanie! Hagal doskonale nawilża ziemię, gdy jako oczyszczający grad spadnie na nią i potem stopnieje. Przyniesie ze sobą nowe pomysły, myśli, idee, a także sytuacje i ludzi, którzy pomogą je zrozumieć. Jest opiekunką osób ciekawych świata i innych ludzi. Dopilnuje, aby ten stan zaciekawienia i zachwytu życiem nie został przytłumiony codziennością. Pokazuje istnienie z wyższej perspektywy. Wspomaga podczas podróży do naszego świata podziemnego – zakamarków podświadomości; z runą Hagal powrócimy bezpiecznie. Jest niezwykle pomocna w przypadkach depresji, pozwala efektywnie przepracować żal i smutek. Konieczność zmian w Twoim otoczeniu. Usuń to, co Ci przeszkadza, usuń żale i zadawnione urazy, wyciągnij rękę do zgody. Energetycznie należy do kręgu Woda/Powietrze.

Z runą Hagalaz należy pracować niezwykle ostrożnie, jest to bardzo silna energetycznie runa i nie wolno stosować jej zbyt długo. Po zastosowaniu należy koniecznie spalić. Znak runy jest odpromiennikiem.

HAGAL wróży:

 

 • nadejście zmiany w życiu
 • kiełkowanie
 • zmiany dokonują się niezależnie od Ciebie
 • zniszczenie tego, co zbędne dla wewnętrznego rozwoju
 • w chwili kryzysu każda zmiana da szczęśliwe rozwiązanie
 • wskazana nowa forma aktualnej sytuacji
 • wzrost, powodzenie, doskonałość
ZABLOKOWANA ENERGIA RUNY

 

 • kryzys
 • zmiana na gorsze
 • brak zmian w życiu
 • depresja
 • nieurodzaj
 • szok
 • chłód

Kolor czarny
Charakter runa energetyczna
Właściwości runa nieodwracalna. Niflhel.
Drzewo
 cis/jesion. Jarzębina pospolita (Sorbus aucuparia)
Zdrowie odpowiedzialna za utrzymanie właściwego poziom wody i płynów ustrojowych w organizmie, leczy choroby i urazy kości oraz zębów i dziąseł, zapobiega urazom mięśni, przyspiesza rekonwalescencję po złamaniach i zwichnięciach przy nieuleczalnych chorobach, powoduje przesilenie w ciężkich chorobach, przy bardzo silnych apatiach.Oznacza skłonność do chorób, możliwość choroby nowotworowej, operację. zagrożenie życia, przesilenie. Możesz pozbyć się wszelkich zakłóceń i chorób dążąc do wewnętrznej równowagi i harmonii. Uczyń z wrogów przyjaciół. Zaufaj wewnętrznej intuicji.
Archetypy astrologiczne Uran (pasywny Saturn)
Archetypy arturiańskie wróżka Morgana
Kluczowe właściwości zmiana na lepsze, kryzys kontrolowany, intuicja, wiedza mistyczna, odrodzenie, chroni przed nieszczęściem. Wskazana przy silnej stagnacji. Zabezpiecza przed złym promieniowaniem. Wzmacnia pamięć i pomaga w nauce. Wzbudza namiętność. Rozwija intuicję.
Remedium feng-shui runę Hagala możemy stosować we wszystkich pomieszczeniach, jako odpromiennik promieniowania geopatycznego, na cieku wodnym, który neutralizuje.
Talizman dla terapeutów. Chroni przed nieszczęściem, pomaga łagodniej przejść trudne zmiany w życiu.
Amulet chroni przed atakami, czarną magią.

W numerologii cyfra dziewięć symbolicznie kończy pewien okres życia, pomaga usunąć to, co trudne, niepotrzebne w dalszej wędrówce przez życie. Symbolicznie kończy też czas zabawy, radości i sukcesów.
Runa Hagalaz to równocześnie ogień, lód lub grad. To niszczycielska siła nieokiełznanej natury. Poznajemy, kto jest naszym wrogiem a kto przyjacielem. Robimy porządki w naszym życiu i, co tu dużo mówić, po przeżyciu energii runy Hagalaz jesteśmy mocniejsi, po to, by przetrwać. Zawaliło się to, co było budowane na słabym gruncie (dom, małżeństwo, związek). Przeżyłaś psychiczny szok lub coś w Twoim życiu skończyło się. Nie czujesz się dobrze w tej sytuacji, ale trzeba zacząć od nowa budować swoją egzystencję. Pora roku przypisana runie Haglaz to czas pierwszych zbiorów, które pozwalają przeżyć zbliżający się czas zimy. Ale pamiętajmy, że nasze zbiory może zniszczyć gradobicie, a wtedy będziemy cierpieć głód.

Jakie znaczenie ma runa Hagalaz, kiedy w rozkładzie pokaże się w pozycji prostej? Coś odeszło, coś się skończyło, już nigdy nie będzie tak, jak było. Przed Tobą nowe możliwości.
W finansach nie jest to dobry czas na inwestycje. Należy zachować ostrożność w zarządzaniu pieniędzmi, możliwe podstępy i oszustwa, które będzie trudno naprawić.
W partnerstwie możliwe rozstanie lub śmierć partnera.
W zdrowiu pogorszenie, możliwy wypadek, operacja.
W pracy też kłopoty, możliwa jej utrata lub oferta złej pracy.
W nauce słabe oceny, brak akceptacji w grupie, możliwy wypadek.

Kiedy jednak runa Hagalaz pokaże się jako odpowiedź na nasze pytanie w pozycji odwróconej, przygotujmy się na trudny okres w życiu. Będzie nam ciężko i „pod górkę”.
W finansach zastój i bardzo trudna sytuacja materialna, pogłębiać będzie jeszcze i tak już złe nastroje i przygnębienie.
W partnerstwie zdrada, rozwód lub śmierć współmałżonka. Uzależnienie od innych ludzi i klęski żywiołowe.
W zdrowiu złe rokowania i poważna choroba. Czarnowidztwo.
Kiedy pytamy o zawodowe sprawy i wylosujemy w odpowiedzi runę Hagalaz, bądźmy bardzo ostrożni, bo praca jest niebezpieczna, grozi utratą zdrowia, a nawet życia.
W nauce też poważne problemy, niezdany egzamin lub niesprawiedliwe wydalenie ze szkoły.
Kiedy w układzie pokaże się odwrócona runa Hagalaz, nie traćmy gruntu pod nogami, bo przesłaniem tej trudnej energetycznie Runy jest myśl: „Powstań jak feniks z popiołów, bo przed Tobą czas dobrych zmian. To czas radykalnych przemian. Zaufaj swojej intuicji, ona pomoże ci z korzyścią wyjść z trudnej sytuacji”.

 

 

Źródło: futhark.pl

 • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.04.2019 o 20:24, Syrena napisał:

Runa Hagalaz to równocześnie ogień,

 

Hagall nigdy nie była i nie będzie ogniem, tzn. chodzi o skojarzenie z żywiołem jako takim - bo to tutaj może być mylne, natomiast działanie "niszczycielskie" tej runy można przyrównać do skutków pożaru. 

Widzę, że forum futhark przepisało żywcem z książek różnego rodzaju wszystko co udało mu się znaleźć <sarkazm>

Generalnie jest o.k ale część ezoteryczna jest niedopracowana, szczególnie informacje z książki Kolesowa. Poza tym istotne jest przy Hagall to, że przeciętne wskazanie tej runy we wróżbie nie oznacza od razu zniszczenia (czegokolwiek) i "przełomowych zdarzeń", a na ogół są to zakłócenia (w pozytywnym układzie), one mogą być spore, ale niekoniecznie "transformujące". Po prostu będzie pod górę, przy czym kwerent nie ma wpływu na zdarzenia. Gorzej jest w układzie negatywnym - może być burza z gradobiciem, powodująca spore zniszczenia a nawet dezintegrację osobowości. I nie zawsze można się z tego podnieść; te legendy o "transformacji" dzięki zniszczeniu są bardzo na wyrost, przeciętny człowiek dotknięty nieszczęściem nie potrafi wyciągać z niego konstruktywnych wniosków, i na ogół wyklina swój los w żywe kamienie.

 

 • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Ercil napisał:

 

A ja bardzo chętnie bym poczytała o Twoich spostrzeżeniach i wiedzy na temat run:)

Niestety moja wiedza może jedynie sprowadzić się tylko do takich informacji, a cenniejsze są kogoś kto ma pojęcie, a nie ściągnięte :)

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Syrena napisał:

A ja bardzo chętnie bym poczytała o Twoich spostrzeżeniach i wiedzy na temat run:)

Niestety moja wiedza może jedynie sprowadzić się tylko do takich informacji, a cenniejsze są kogoś kto ma pojęcie, a nie ściągnięte :)

 

Sęk w tym, że jestem zainteresowana runami w ujęciu tradycyjnym, a to nie ma wzięcia. Na topie są ezorunki, które z prawdziwymi znaczeniami run niewiele mają wspólnego a już na pewno nie w części ezoterycznej, bowiem runy nie mają odnośników tarotowych, żywiołowych, atrybutów itd. To jest jedynie współczesna koncepcja ezoteryków, którzy z run czynią jeszcze jeden system wróżebny, na siłę podciągając je do tego, do czego są przyzwyczajeni, nie potrafiąc pojąć, że runy są odrębnym systemem i doskonale potrafią obejść się bez tych atrybutów, mówiąc to co mają do powiedzenia w inny i ciekawszy sposób. Moim zdaniem jest to ograniczona wyobraźnia i ograniczenie procesem szufladkowania, jeśli ktoś musi wciskać runom znaczenia wzięte z innych systemów. 

Tym niemniej na tej stronie którą cytujesz są i te znaczenia bardziej zbliżone do tradycji, tyle że jest to wymieszane z ezoteryką współczesną, która naprawdę nie jest runami. Wybrałaś jednak jedną z dość sensownych stron opisujących runy i za to Ci chwała :) 

 

Część magiczna bywa tragedią, szczególnie jeśli chodzi o runy sporne jak np. Algiz, Iwaz, Hagall, Ken, gdyż dzięki niewiedzy na ich temat można sobie nie pomóc a wyrządzić krzywdę. Nikt też nie mówi o zapłacie za pomoc run, a to w tym wypadku jest szalenie ważne, gdyż łączy się z nordyckim egregorem i jest to część nierozłączna. 

I ja nie chciałabym tego mieszać.

A poza tym wszystkim to szczerze mówiąc wkurza mnie "fatalizm" - nawet w tych ezorunach. Dlatego nie wytrzymałam i napisałam o Hagall, że to nie jest koniec świata. Bo przecież nie każdemu, kto wylosuje tą runę albo ujrzy ją w układzie zawali się świat, nie każdemu gradobicie spustoszy poletko, że już nie wspomnę o owej osławionej "transformacji" i "totalnej zmianie" po której osoba "powstaje jak feniks z popiołów".

Na ogól jest na odwrót, gdyż do tego, by zrozumieć lekcję Hagall - o ile naprawdę przeżyje się ów sławetny wstrząs - i wyciągnąć z tego konstruktywne wnioski, zacząć życie od nowa czy choćby z powrotem stanąć równo na nogi, potrzeba naprawdę dużej samoświadomości, a to nie jest zaletą przeciętną. 

Z drugiej strony wkurzają mnie te słodko pierdzące ezoruny... no cud, miód i orzeszki, same pozytywy, nie ma run "złych", ze wszystkiego da się wyjść, a w ogóle wszystkie są ochronne... - nie, to nie jest mój świat. Dlatego też nie wychylam się ze swoim światem, bo wiem, że nie pasuje on do tego, co chce w runach widzieć światek ezoteryczny. Zresztą nie tylko w runach.

I nie mam ambicji walki o słuszność swoich racji i poglądów, czasami mnie tylko jeszcze coś poniesie, jak przy tej runie  ;) 

 

Dodam jeszcze, że jak ja zaczynałam przygodę z runami, to oparta była ona na wykładach, potem były lektury i dzięki Bogu, że odbyło się w takiej kolejności, ponieważ rynek księgarski jest zawalony niezbyt wartościowymi książczynami, których  3/4 zawartości to bełkot i - nie ma co ukrywać - jedni przepisują od drugich. Tu już mówię o ezoterycznej części dotyczącej run, bo to wyszło od strony niemieckiej i głównie z tych źródeł korzystali polscy pionierzy niosący nam informacje o runach, a pierwszy (lekturowo) był bodajże L.E. Stefański. Jednocześnie rozwijała się ezoteryka runiczna w Rosji i stamtąd właśnie mamy Kolesowa i Zajczenkę na polskim rynku. Kolesowa moim zdaniem warto przeczytać i gros informacji u nas pochodzi właśnie z jego książki. Oczywiście spadkobiercy tradycji nordyckiej, czyli Norwegowie, Szwedzi, Islandczycy czy Anglicy mają większy dostęp do źródeł a zatem ich wiedza nie jest taka płytka jak "kontynentalna", ale mało kto z kontynentu sięga do tych źródeł, opierając się właśnie na Niemcach czy Rosjanach. Nie jest to niczym złym, jeśli zachowa się zdrowy rozsądek i ma choć jakie takie pojęcie o źródłowym znaczeniu run, gdyż wtedy wiemy, kto do czego dorobił swoją, często fantazyjną, teorię a w czym pozostał wierny runicznemu przekazowi :) 

 • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ercil, Dziękuję Ci za to "wychylenie się". Gdybyś jednak chciała i miała ochotę osobiście bardzo chętnie skorzystałabym z Twojej wiedzy na temat run. Jak sama wspominałaś, mnóstwo jest książek, wszystko na jedno kopyto i prawdopodobnie prawda jest szczątkowa. 

Myślę, że nie tylko ja chętnie bym poczytała i nieco więcej się dowiedziała na ten temat. Pozdrawiam :)

 • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Syreno, ja przy tej runie mam takie własne doświadczenie: że zawsze są to trudne chwile, trudne sprawy, trudne wydarzenia. Na ile będą trudne i czy spowodują spustoszenie czy będzie to tylko nieznaczne uszkodzenie - pokażą runy towarzyszące Hagall. Ona po prostu ma taką energetykę; wylosowana jako runa dnia nie oznacza, jak wspomniałam, końca świata, ale może pokazać, że coś nie pójdzie po mojej myśli, że może coś spaść mi na łeb wbrew wszelkim oczekiwaniom, lecz też nie jest to sytuacja trwała ani ostateczna. A jeśli tak się stanie, to należy się zastanowić dlaczego... 

W układach wygląda to inaczej, tu zależy na jakiej Hagall pozycji się znajdzie i w jakim towarzystwie. 

Jeśli chodzi o stronę ezoteryczno - magiczną, to nigdy nie pracowałam z nią, po prostu nie mam zamiaru wywoływać kryzysu, bo akurat przy tej runie nie jest łatwo ją opanować i zresztą nie jestem gotowa na taką introspekcję. 

Tutaj kieruję się bardzo mądrą radą I.Warnecka: "Jeśli znasz siebie dogłębnie i wiesz, że problem, który chcesz rozwiązać, nie ma nic wspólnego z ukrytym wewnętrznie śladem powstałym w trakcie rozwoju duchowego, zastosuj Hagall, która ci pomoże w szczęśliwym rozwiązaniu twego problemu; w przeciwnym wypadku może dojść do wielkich i głębokich zmian, które niszcząc dotychczasowe struktury i oceny, wprowadzają nowe". - dodam, że jeśli człowiek nie jest gotowy na takie zmiany, to powinien dać sobie spokój z przywoływaniem energii Hagal, mimo tego, że jest to runa przeznaczona do pracy z żalem, smutkiem, w ogóle z uwolnieniem się od negatywnych emocji i niepożądanych wpływów i własną podświadomością. 

 • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
 • Utwórz nowe...