Skocz do zawartości

Szkocka Loża Masońska - rozkład na 78 kart

Polecane posty

Rozkład jest czasochłonny, ale za to bardzo precyzyjny. Wykorzystuje się tu wszystkie karty do Tarota. Należy zauważyć, że część całej procedury dotycząca fazy wróżby z domów horoskopowych może być wykorzystywana jako osobna układanka do wróżenia kartami "tarota cygańskiego", czyli taliami 24, 32, 36, 52-kartowymi francuskich kart.

Całą wrożbę rozpoczynamy od rozłożenia kart według schematu:

ddef.png.3138dd975c5026598673c578a104173d.png

Karty od 1 do 11 i karty od 34 do 44 oznaczają przeszłość.

Karty od 23 do 33 i karty od 56 do 66 oznaczają teraźniejszość.

Karty od 12 do 22 i karty od 45 do 55 oznaczają przyszłość.

Procedura wróżenia

1. Odczytać karty od 1 do 11 i karty 34-44 oznaczające przeszłość. Należy je traktować jako sekwencję całości.

2. Odczytać karty: 23-33 i 56-66 oznaczające teraźniejszość.

3. Odczytać karty oznaczające przyszłość, czyli karty 12-22 i 45-55.

4. Karty znajdujące się w kolumnach, w rzędach stanowią pary a karty w poziomych rzędach, w kolumnach stanowią pary, czyli np. 1-34, 2-35, 33-66, 32-65, itd. Należy je odczytać:

a. dla przeszłości

b. dla teraźniejszości

c. dla przyszłości

5. Połączyć w pary karty 1 i 44, 2 i 43 itd. i odczytać dla przeszłości.

6. Połączyć w pary karty 23 i 66, 24 i 65 itd. i odczytać dla teraźniejszości.

7. Podobnie zrobić z kartami dla przyszłości (12 i 55, 13 i 54 itd).

8. Utworzyć 3 serie par kładąc kartę 1 na 66, 2 na 65 itd., po czym je zebrać tak, aby karta na 33 karcie była na wierzchu. Rozłożyć w okrąg tak, aby Głupiec i karty pod nim znalazły się w pozycji godzina 12, a karta 33 po jego prawej stronie, zaś karta 66 z jego lewej strony.

Utworzy się schemat:

2fg.png.dc8566ee253b7838503614b7429a4e68.png

Po rozłożeniu należy dokonać interpretacji oddziaływań kart znajdujących się w drugich kolumnach na karty w pierwszych kolumnach, czyli np. 33 oddziałuje na 66 ... 40 na 7 ... 42 na 9 itd.

Całość 66 kart przetasować i trzykrotnie przełożyć. Wybrać jedną kartę i dołączyć do kart 67-77 wraz z Głupcem. Karty rozłożyć w okrąg, w kolejności odwrotnej do ruchu wskazówek zegara poczynając od godz. 8 przez 7, 6, 5,... do godz. 9. Odczytać jako całość z uwzględnieniem domów horoskopowych, które oznaczają:

Dom I - poz. 1 karty godz. 8 - osobowość, wygląd, ja, życie;

Dom II - poz. 2 karty godz. 7 - stosunki posiadania, pieniądze;

Dom III - poz. 3 karty godz. 6 - edukacja, małe podróże, otoczenie, bracia;

Dom IV - poz. 4 karty godz. 5 - dom rodzinny, tradycje, ognisko domowe;

Dom V - poz. 5 karty godz. 4 - potomstwo, rozrywki, miłość, twórczość;

Dom VI - poz. 6 karty godz. 3 - zdrowie i praca, choroba, słudzy;

Dom VII - poz. 7 karty godz. 2 - partnerstwo, współpraca, małżeństwo;

Dom VIII - poz. 8 karty godz. 1 - dziedziczenie, seks, regeneracja, śmierć, spadki, przeobrażenia;

Dom IX - poz. 9 karty godz. 12 - ewolucja duchowa, duże podróże, filozofie, religia;

Dom X - poz. 10 karty godz. 11 - rodzice, czyny, honory, kariera, status zawodowy i społeczny;

Dom XI - poz. 11 karty godz. 10 - przyjaźnie, pragnienia, aktywność społeczna, przyjaciele, projekty;

Dom XII - poz. 12 karty godz. 9 - zahamowania, lęki, odosobnienie fizyczne i psychiczne, sprawy tajemne.

Źródło: Chomikuj

• Lubię! 1
  • Gratuluję! 1

Mój blog o kartach Lenormand, Kipper, Cygańskich, Tarocie i historii kart: https://miedzykartami.wordpress.com/

• 3 years later...
2 godziny temu, Syrena napisał:

@Briee robiłaś ten rozkład? <karty>

Tak. Bardzo dawno temu. Zajął mi pół podłogi w pokoju i robiłam zdjęcia z góry, stojąc na łóżku, żeby uchwycić na ujęciach jak najwięcej. Analizowałam potem na podstawie zdjęć.

• Lubię! 1

Mój blog o kartach Lenormand, Kipper, Cygańskich, Tarocie i historii kart: https://miedzykartami.wordpress.com/

Dnia 30.04.2019 o 19:38, Syrena napisał:

O w mordę <obłęd>

W tym rozkładzie genialnie by się sprawdzały karty w wersji mini, jeśli ktoś takie ma :D Wtedy spokojnie się zmieści na większym biurku.

• Gratuluję! 1

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...