Skocz do zawartości

Runa Eiwaz - Znaczenie


Ismena

Polecane posty

EIWAZ

12-eihwaz.gif

Nazwa runy: iwaz, eiwaz, eihwaz, eoh, eyz, egeis, yr, eiwhas, éoh, ihwar, yo, yer

Słowa kluczowe: cis, przemiana, wtajemniczenie, inicjacja, magia, ukryte wpływy, uniknięcie trudności, samodyscyplina, przeszkody wewnętrzne.

Charakter: Runa magnetyczna

Żywioł: Ziemia

 

EIWAZ – dosłowne tłumaczenie jego nazwy to cis. Drzewo, które niegdyś otaczane było czcią. Symbolizuje drzewo, siłę, magię, odwagę, sukces, oświecenie, inicjatywa, punkt zwrotny. Eiwaz jest runą, która roztacza bardzo dużą energię opiekuńczą, ochronną. Ma możliwości, które sprawią, że blokady w naszym umyśle zostaną obalone. Dodaje olbrzymiej wiary w siebie i odwagi. Ochrania przed wszelką negatywną energią oraz ochrania przed chorobami przewlekłymi. W medycynie wspomaga proces leczenia chorób psychicznych oraz przewlekłych. Działa także przy chorobach dziedzicznych.

 

WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Oto pierwiastek osi wertykalnej, przenikającej świat „pod" i świat „nad", łączącej takie elementy ludzkiego bytowania, jak obszar rajski i obszar chtoniczny (podziemny); tworzy syntezę jasnego i ciemnego, życia i śmierci. Cis jest siłą giętką a zarazem twardą, jest trwalszy od wszelkich innych rzeczy. Wciąż zielony, nawet zimą - życie w centrum śmierci - używany jest do rozpalania ognia, który staje się „słońcem wewnętrznym".

 

STRONA JASNA

EIWAZ mówi o trudnościach, które powstają u progu nowego życia. Często zapowiada wiosnę, która powoli nasyca się deszczem, owoc, który powoli dojrzewa na gałęzi. Niech twe plany ulegną zamieraniu. Ani czas, ani sytuacja nie są teraz dogodne, by wywierać na cokolwiek wpływ. Nie bądź więc nadgorliwy, żadnych namiętności, żadnego nastawiania się na upragniony wynik. „Cis" sprzyja oświeceniu duchowemu wzdłuż wertykalnej osi świadomości. Niezbędna jest giętkość umysłu, jego intensywna praca. Wewnętrzny ogień powinien płonąć dzięki dyscyplinie. Wzorem jest tutaj niezależny, naturalny porządek kosmosu. Możesz doświadczyć kontrolowanej zmiany świadomości (inicjacji). Urzeczywistnienie siły wewnętrznej uchroni cię przed niebezpieczeństwami zewnętrznymi. Połącz na nowo jasne i ciemne pierwiastki swego życia. EIWAZ może reprezentować mistyka lub maga.

To czas przemiany, rozstania z tym, co stare, i powitania nowego. To czas śmierci, umierania przeszłości, a jednocześnie ponownych narodzin, nowego życia, nowych marzeń. Jedyną stałą jest zmiana. Jeśli więc chcesz szybko i sprawnie podążać swą ścieżką, musisz nauczyć się akceptować zmiany, a nie opierać się im. Bronić się przed zmianami oznacza ryzykować stagnację, utknięcie w punkcie duchowej śmierci zamiast podążania naprzód, ku nowym narodzinom. Nie bój się. Zmiany mogą napawać lękiem, ale jeśli pozostaniesz wierny sobie i będziesz trzymać się swojej ścieżki, już niebawem wygrzejesz się w promieniach słońca nowego oświecenia.

 

-Oświecenie. Trwanie, inicjacja, ochrona.

-Pokonanie przeszkód jako nieunikniony etap życia. Próby, pokusy, siła woli. Trudności, które zakończą się szczęśliwie. Burza przejdzie bokiem.

 

STRONA CIEMNA

Jeśli EIWAZ zbyt wcześnie wkroczy w czyjeś życie, może spowodować zamęt i głęboką konsternację. Zbyt gorący ogień, nieświadomie rozpalony, może spowodować nieodwracalne wypalenie, prowadzące do śmierci lub zwyrodnienia. Zablokowanie energii EIWAZ niesie poczucie niezadowolenia, bezsensu. Może osłabić wolę i samodyscyplinę.

 

-Zamęt, zniszczenie, niezdecydowanie, słabość.

-Zmęczenie walką, kapitulacja.

 

ZNACZENIE WYROCZNI

 

Ogólne i jednostkowe:

Znajdujesz się w sytuacji, w której konieczne jest podjęcie jasnych jednoznacznych decyzji, lecz nie możesz zebrać myśli. Wycisz się uspokój, zaczerpnij mocy i szukaj drogi, która ,będzie zgodna z twoją wolą.

 

Dokładne, w kole runicznym:

Eiwaz to cis, drzewo wiecznie zielone i długo żyjące. Runa symbolizuje wieczne życie. Czas - to następstwo umierania chwili. Eiwaz kojarzony jest z oddaniem i poświęceniem wobec wszystkiego, co przynosi życie, bez oglądania się za siebie i niewolniczego spoglądania w przyszłość.

W wodzie: spróbuj uniezależnić się od negatywnych, zniechęcających cię uczuć.

W ziemi: bądź zawsze spokojny i opanowany.

W ogniu: nie zamykaj ,się na aktualne problemy.

W powietrzu: pozwól mieć ludziom własne zdanie, nie kłóć się z nimi na ten temat.

 

Eiwaz jest bramą między światami. Najczęściej żyjemy w świecie codzienności i im chętniej się otwieramy na to, co jest sprzeczne z rzeczywistością, czy wymyśloną i zaakceptowaną przez nas jej wizją, tym bardziej cierpi nasza dusza. ,Często zapadamy po prostu w pozornie nieświadomy sen i nie spostrzegamy już naszych marzeń sennych. Eiwaz daje moc, by śnić, i otwiera tym samym bramy do innych światów - do światów marzeń.

 

Cis jest drzewem długowiecznym. Jego drewno jest twarde i zarazem plastyczne. Wyrabia się z niego łuki myśliwskie. Leżąc latem pod cisem, pamiętaj, że trucizna wydobywająca się spod niego przyczynia się do uchylenia rąbka tajemnicy, za którym ukryte są nasze sprawy powszednie. Igdrasil, germańskie drzewo życia, jest kręgosłupem struktury światów - Eiwaz zaś kręgosłupem człowieka. Kręgosłup łączy górę i dół, tak runy łączą świat bogów ze światem człowieka. Moc runy Eiwaz chroni nas przed apatią i bezsilnością, dzięki czemu możemy rozwijać się dalej zgodnie z zamierzeniami.

 

Eiwaz jest runą wtajemniczenia. Za jej pomocą możemy dotrzeć cieni zalegających w podświadomości i wydobyć je na światło dzienne (transformacja). W zaawansowanym stadium rozwoju umożliwia człowiekowi podróż przez różnorodne światy bogów nordyckich. Eiwaz jest potężnym opiekunem, ponieważ symbolizuje "podporę kosmosu", i tym samym zawiera w sobie wszelką moc"

 

W połączeniu z symbolem łuku z cisa możemy zastosować eiwaz do poszukiwań - obojętnie, czy będziemy szukać ukrytego sensu życia czy mieszkania.

 

Jeśli znajdziesz to, czego szukałeś, pamiętaj o tym, że zawsze pociąga to za sobą zmianę. EIwaz można również zastosować do zmiany starych wzorców, np. w związkach, które utknęły w martwym punkcie, lub własnego sposobu bycia. Eiwaz jest kolejnym szczeblem w drabinie świadomości, na którą musimy się niejednokrotnie w ciągu życia wspinać. Samo poświęcanie się i związana z nim transformacja osobowości pozwoli na zdobycie mądrości, którą między innymi reprezentuje kolejna runa - pethro.

 

Energia runy Eiwaz

Jest to runa opiekuńcza osób urodzonych między 5 a 19 października.

Znaczenia runy:

- dosłowne: cis

- magiczne; wstawiennictwo, wiara, przemiana

- jej drzewem jest cis

- jako talizman przyciąga pomoc, daje męstwo oraz chroni przed chaosem

 

Znaczenie wróżebne

1. Pozycja naturalna

Eiwaz zapowiada wstawiennictwo i pomoc ze strony ludzi, losu i czynników nadprzyrodzonych; obiecuje siłę ducha, chroniącą przed wszelkim niebezpieczeństwem; wróży głębokie, duchowe poznanie i niezachwianą wiarę.

2. Pozycja odwrócona

Eiwaz w pozycji odwróconej wróży chaos, utratę kierunku, zamęt, błądzenie, poczucie niezadowolenia; oznacza osamotnienie, odmowę i brak pomocy; przestrzega przed niebezpieczeństwem, zbędnym ryzykiem, śmiercią.

 

Medytacja z runą

Medytacja z runą sprawi, że energia Eiwaz doda Ci duchowej mocy.

Stań prosto ( możesz oprzeć się o drzewo ), oddychaj spokojnie. Przyglądaj się chwilę mandali Eiwaz, potem zamknij oczy i wyobraź sobie, że jesteś drzewem. Gałęzie Twoje pną się wysoko, korzenie głęboko wnikają w ziemię. Twój pień jest prosty i mocny. Żywią Cię cztery żywioły. Słońce ( ogień ) ogrzewa Cię, powietrze Tobą porusza, ziemia Cię żywi i podtrzymuje, korzenie wysysają wodę z podziemnych strumieni. Robiąc wdech, zaczerpnij gałęziami powietrza i słonecznego ognia; skieruj oddech w dół, poprzez pień i zrób wydech korzeniami do ziemi i strumieni ożywiającej wody. Weź teraz wdech korzeniami z ziemi i wody, skieruj oddech w górę pniem do gałęzi i zrób wydech w kierunku powietrza i słońca. Oddychaj w ten sposób kilka do kilkunastu minut. Przyglądaj się obszarowi podziemia oraz podniebnemu światu i zwróć uwagę na to, co Ci się tam ukazało.

 

źródło: taraka.pl

  • Dziękuję! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 9 months later...

Eihwaz (lub Eihwas, Eow lub Eoh), 13 runa z tzw. starszego futharku odpowiada literze ei lub i we współczesnym alfabecie. Jest symbolem cisu, jednego z najświętszych drzew w religiach Północy. Eihwaz zajmuje bardzo ważne miejsce w magii run. Poświęcona jest bogowi Ullowi, który zbudował swój dom w górskiej dolinie porośniętej cisami, a z drewna cisowego zrobił swój łuk. Według niektórych przekazów drzewo Yggdrassil jest cisem, a wielu współczesnych badaczy utożsamia runę Eihwaz z naturą drzewa życia. Uważana jest za runę ochronną, a także oświecenia i świętej przestrzeni.

Północne ludy utożsamiały cis z magią i śmiercią. Cisy sadzono w miejscach pochówku zmarłych. Tylko dzięki mocy cisu Odyn mógł poznać sekrety run. Cis pozostaje zielony nawet podczas najcięższych zim, a jednocześnie jego trujące soki odstraszają ludzi. Moc cisu oraz runy Eihwaz pochodzi od połączenia życia i śmierci, zawiera w sobie tajemnice obydwu. Tak jak Odyn, który poznał te sekrety poprzez złożenie siebie w ofierze, runa ta reprezentuje nieśmiertelność, którą możemy znaleźć, akceptując możliwość własnej śmierci. Jedynie podróżując pomiędzy śmiercią i życiem, poznamy prawdziwe znaczenie istnienia. Podróż ta może być straszna i przerażająca, ale w końcu musimy stawiać czoła naszym lękom, zanim nas zniszczą.

Wikingowie używali drewna cisowego do wyrobu łuków, a także do wzniecania pożarów. Tak jak cisowy łuk zgina się, nie pękając, tak runa Eihwaz reprezentuje zdolność do przejścia obronną ręką przez każde niebezpieczeństwo z podniesioną głową. Dlatego jest znakomitym symbolem ochronnym. Należy jednak pamiętać, że symbolizuje także śmierć, co skłania do wyznaczania sobie granic i realistycznych celów w życiu.

Runa Eihwaz jest 13 z kolei w futharku, reprezentuje punkt zwrotny w runicznej podróży. Jest okresem między śmiercią i odrodzeniem, w którym można odnaleźć prawdziwą moc. Eihwaz ma kilka magicznych zastosowań, najważniejszym z nich jest zdobywanie wiedzy. Pomaga użytkownikowi dotrzeć do tajemnic świata, ułatwia komunikację z wyższymi planami i łączy z ochronnymi mocami bogów. Może przechowywać i przesyłać magiczną energię. Wytrawny znawca run użyje jej jako przewodnika i zaczerpnie mocy zarówno ze Światła, jak i Ciemności - tak, jak to zrobił Odyn.

Podczas rzucania zaklęć można użyć Eihwaz właśnie do ochrony. Może także pokazać czas wielkiej zmiany, punktu zwrotnego w życiu lub konkretnej sytuacji. Zmiana może nie być przyjemna, może być wyzwaniem, ale jest pełna znaczenia, gdyż tylko poprzez zmianę można dojrzeć. Przeciwności losu są sprawdzianem naszych umiejętności, doskonalimy je i uczymy się cierpliwości. Eihwaz jest bardzo aktywną runą, zachęca do wyznaczania sobie realistycznych celów i konfrontacji z własnymi lękami. Oznacza, że decyzja należy do ciebie. Albo działasz, albo nie.

Eihwaz nazywana jest także wilczym kątem lub wilczym hakiem. Wilczy hak to pradawna żelazna broń, używana podczas polowań na wilki. Za jej pomocą chwytano je i zabijano. Najczęściej malowano je na czerwono, aby utożsamić je z krwią i kojarzonymi z nią cechami: mocą, siłą i witalnością . Czerwień to również ogień. W okultystycznej medycynie czerwień miała stymulować krążenie krwi i nerwy.

Eihwaz jest 13 runą w futharku, odpowiednikiem 13 karty tarota - Śmierci. W popularnych przesądach 13 kojarzona jest z pechem, śmiercią.

Symbol ten jest jednak o wiele starszy. Znany był już w przeróżnych hermetycznych gnostyckich kultach, datowanych na 500 lat przed naszą erą, związanych z egipskim bogiem, Thothem. ABRAXAS, jednym z gnostyckich bóstw, reprezentującym równowagę. Jest czynnikiem równoważącym pomiędzy życiem a śmiercią. Abraxas jest zarówno dobry, jak i zły. Jest jednocześnie światłem i ciemnością.

Eihwaz reprezentuje balans pomiędzy skrajnie ekstremalnymi zjawiskami. W naturze może to wiązać się ze skrajnymi rozwiązaniami. Natura nie zna litości. Należy zdać sobie sprawę z tego, że niszczycielski aspekt jest tak samo istotny, jak akt kreacji. Nie jest Złem ani degeneracją, ale również pozytywnym zjawiskiem w tym sensie, że pozwala zachować balans pomiędzy destrukcją a tworzeniem.

Wilczy hak, podobnie jak wiele innych pogańskich symboli, został przyswojony przez nazistów. Stąd też wynikają współczesne nieporozumienia, a każdy operujący podobnymi symbolami, uznawany jest przez społeczeństwo za sympatyka totalitaryzmu.

Według prastarych podań, mężczyźni czasem przeistaczają się w krwiożercze istoty, pół-wilki, pół-ludzi. Takich ludzi nazywano wilkołakami, po angielsku werewolves. Po niemiecku nazywano ich Wehrwölfe - tak Hitler zamierzał nazwać partyzantów walczących z Aliantami, kiedy Wehrmacht zostanie pokonany, a terytorium Niemiec będzie okupowane (Albert Speer w swojej biografii uznał to tylko za chwyt propagandowy).

Wilczego haka użyto także jako symbolu Pancernej Dywizji SS Das Reich oraz wybijano go na medalach przyznawanych oficerom SS, którzy zapewnili projektowi Lebensborn zdrowe potomstwo. Wilczy Hak był symbolem używanym powszechnie przez narodowych socjalistów holenderskich oraz flamandzkich. Np. 11 Panzer Grenadier Division Nederland miał Voulfhoek (czyli Wilczy Hak) w godle.

Wilczy hak jest także symbolem używanym przez Boyda Rice'a, jednej z najbardziej kontrowersyjnej postaci wśród współczesnych artystów i muzyków. Rice jest liderem industrialno-noisowej grupy NON, a także był aktywnym członkiem Kościoła Szatana i bliskim przyjacielem Antona Szandora La Veya. Jest również utożsamiany ze skrajnie prawicowym ekstremizmem, a jego muzyczne i artystyczne prowokacje oraz kontrowersyjne poglądy, wzbudzają liczne protesty w środowiskach opętanych polityczną poprawnością na całym świecie. Jednak nawet najbliżsi współpracownicy Boyda wskazują na to, że Rice nazistowską symbolikę traktuje jako kolejną artystyczną prowokację i źródło inspiracji, bawiąc się w kotka i myszkę z ogarami political correctness.

Jak twierdzi sam Rice, zaczął używać tego symbolu, zanim jeszcze dowiedział się o jego istnieniu, coś na zasadzie jungowskiego archetypu. Od początku też utożsamiał go właśnie z równowagą między skrajnościami: Dobrem/Złem, Światłem/Ciemnością, etc. Taki jest też artystyczny przekaz Boyda Rice'a i NON - ekstremalny, skrajny, bezkompromisowy. Stąd nieporozumienia, wynikające z krótkowzroczności jego przeciwników, traktujących go z góry jako nazistę i potwora, zapominając o prawie artysty do czerpanie inspiracji z każdego źródła, wzbudzającego w odbiorcach skrajne emocje właśnie dzięki prowokacji. Boyd Rice sprytnie potrafi to wykorzystać i z lubością obserwuje histeryczne reakcje na swoją osobę.

 

Źródło : magia.gildia.pl/artykuly/symbole/eihwaz_runa

  • Dziękuję! 1

„I stałem się śmiercią, niszczycielem światów”

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • Ismena pinned i unpinned this temat
  • 2 months later...

� Eihwaz: Endurance, steadfastness, transformation, initiation. Yew and olivine/peridot.

Eihwaz, Iwaz, eoh, yr – cis;ihwar – cis/jarzębina.
Spiesz się powoli.

Potencjał runy: procesy transformacji i rozwoju, poszukiwania.

Przesłanie runy: jeśli chcesz coś osiągnąć, to nie marudź, a realizuj to, co zaplanowałaś. Ta runa pomoże Ci sięgnąć gwiazd. 

Cis – święte drzewo Odyna, symbol długowieczności i odrodzenia, łuk i strzała, ofiara, siła, solidność, wyjaśnienie. Eihwaz jest symbolem magii run. Mądrość, wytrwałość, samodyscyplina, długowieczność. Powiązanie pomiędzy niebem a ziemią. Granica pomiędzy życiem a śmiercią. Symbolizuje cis Yggdrasil – drzewo świata, most pomiędzy światami, podróże duchowe. Przypomina o konieczności dotrzymywania obietnic. Cis jest niesłusznie łączony ze śmiercią z powodu antycznego zwyczaju sadzenia gałązek cisowych w miejscach pochówku zmarłych. Prawdziwą przyczyną sadzenia cisów, było odstraszanie żywiących się padliną zwierząt. Cis jest rośliną trującą, wiecznie zieloną i długowieczną, kojarzoną z cyklem życia i śmierci, ponieważ okresowo odradza się wypuszczając nowe pędy. Nie powinniśmy się obawiać Eihwaz, gdyż oznacza kontynuację i wytrzymałość. Najlepsze łuki wykonywane były zawsze z drzew cisowych. Symbolizują bycie silnym, długotrwałym i elastycznym, posiadanie w sobie ochronnej mocy. Oznacza także zabezpieczenie przed atakiem i broń w razie napaści. Twoje zdolności obronne są uśpione i muszą się uaktywnić. Niebezpieczeństwo łatwiej pokonać dzięki skoncentrowanym wysiłkom i cierpliwości. Jest to czas transformacji, czas by pozwolić odejść temu, co stare i przyjąć to, co nowe. Oznacza zaczynanie od początku, nowe życie, nowe marzenia. Zmiana może przerażać ale jeśli pozostaniesz zgodna ze sobą i będziesz trzymała się wyznaczonej drogi, osiągniesz swój cel. Skieruj swoją uwagę na rozsądne cele a wtedy łatwiej je osiągniesz. Jeśli chcesz się rozwijać musisz zaakceptować zmiany. Broniąc się przed zmianami tkwisz w martwym punkcie, ryzykujesz śmierć duchową. Eihwaz jest runą wtajemniczenia i poszukiwań, umożliwiającą wydobywanie i oświetlanie kolejnych cieni naszej podświadomości. Tak wchodzimy w kolejny etap postrzegania życia.
Runa Eihwaz związana jest z równowagą emocjonalną, będzie przypominać, aby nie wpadać w życiu w skrajności. Najlepszy jest „złoty środek”. Równowaga emocjonalna jest tym złotym środkiem. Jeśli musimy podjąć ważną decyzję, a nie możemy się skoncentrować, uspokoimy się przy pomocy runy Eihwaz. Runa ta jest opiekunką ludzi nadpobudliwych, przydatna jest dla lekarzy psychiatrów i psychologów, a także dla duchownych. Pełni też rolę bramy do świata marzeń. Nie zamykajmy się tylko w codzienności, otwórzmy drzwi marzeniom.

Yggdrasill, germańskie drzewo życia, jest kręgosłupem świata, Eihwaz pełni rolę kręgosłupa człowieka. Łączy świat bogów i ludzi, można ją przyrównać do kolumny, podstawą mocno zakopanej w ziemi, a górą sięgającej nieba. Jest runą wtajemniczenia, pomaga w psychoanalizie. Poprowadzi przez zakamarki podświadomości i przez wyciągnięcie dawnych lęków na światło dzienne pomoże je uleczyć – co znów ukazuje jej dwoistość: połączenie światła i cienia. Eihwaz jest też pomocna przy wszelkiego rodzaju poszukiwaniach, czy to zagubionego klucza lub drogi do domu, czy sensu życia lub drogi rozwoju. Namawia do rozważnego i mądrego postępowania. Sięgaj do literatury fachowej, dokształcaj się. Szansa na sukces jest pewna. Runa Eihwaz przestrzega przed nadmiernym pośpiechem. Runa wewnętrznych przemyśleń, transformacji. Pokonywanie przeszkód, jako nieuniknionego etapu życia. Energetycznie należy do kręgu Ziemi.

W układzie ma zazwyczaj pozytywne znaczenie. Wskazuje na bliskość celu, którego osiągnięcie zależy od odrobiny konsekwencji i cierpliwości. W interpretacji trzeba zwrócić baczną uwagę na otaczające runy, aby zauważyć ewentualne niebezpieczeństwa czy opóźnienia i wskazówki, jak można uniknąć kłopotów. Ewentualne przeszkody mogą okazać się pomocne w czynieniu postępów, teraz możemy czuć się bezsilni ale warto postawić na cierpliwość. Należy spokojnie poczekać na to, co przyniesie los.

Kolory niebieski, ciemnoniebieski
Charakter runa magnetyczna
Właściwości runa nieodwracalna. Swartalfaheim. Królestwo Elfów ciemności położone pod światem ludzi Midgardem.
Archetypy astrologiczne Strzelec (Jowisz+węzeł południowy)
Archetypy arturiańskie poszukiwanie świętego Graala
Zodiak druga połowa znaku Bliźniąt (7-20 czerwca)
Drzewo cis (Taxus baccata)
Zdrowie wspomaga przemianę materii, wzmacnia i leczy wątrobę, usuwa dolegliwości związane z pęcherzykiem żółciowym i procesami wydzielania żółci, runa związana z głową i problemami natury psychicznej Wspomaga przy chorobach psychicznych. Pomocna przy chorobach dziedzicznych. Wskazuje na powrót do zdrowia po długiej chorobie.
Kluczowe właściwości życie i śmierć, życie duchowe, magia, oświecenie, podróż duchowa, wytrwałość, czas zmian. Bardzo silna runa ochronna i opiekuńcza. Chroni przed chorobami, których przyczyną jest stres. Wprowadza gruntowne zmiany. Niszczy stare wzorce i blokady. Chroni przed bezsilnością i apatią. Dodaje wiary w siebie. Chroni przed chorobami genetycznymi. Ochrania przed szkodliwymi energiami, urokami, klątwami. Dodaje urody. Odsuwa lęki.
Talizman dla ezoteryków, osób uduchowionych, mistyków,dla lekarzy, psychiatrów, psychologów, osób, które działają na granicach emocjonalnych. Chroni przed magicznymi wpływami.
Amulet chroni przed lękiem, manipulacją, rozczarowaniem, wywieraniem negatywnego wpływu.
Remedium feng-shui rune tę umieszczamy w sektorze wschodnim, odpowiedzialnym za relacje rodzinne oraz w sektorze północno-wschodnim, związanym ze zdobywaniem wiedzy.

Runa wtajemniczenia, dzięki jej pomocy możemy zyskać możliwości zajrzenia do cieni zalegających w naszej podświadomości a przede wszystkim wydobycie ich na światło dzienne. Jeżeli z naszej podświadomości wydobędziemy to, co nie jest ciekawe, należy to sformatować, bo Eihwaz jak gdyby symbolicznie jest bramą do zaświatów. Otwiera ona nam bramę do tych energii, do tych światów, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne. Jesteśmy istotami duchowymi i jeśli żyjąc tutaj w świecie codzienności nie otworzymy się na to, co do końca nie możemy zobaczyć, ‘bo nie widzimy to nie wierzymy’ – nasza dusza będzie cierpiała. Nasza podświadomość gubi do nas drogę, jeżeli będziemy patrzeć tylko w ziemię. Nie powinniśmy obawiać się niczego lecz być elastycznym, jak to drzewo cis. Runa Eihwaz oznacza przede wszystkim kontynuację, wytrzymałość. Symbolizuje bycie silnym i musimy pamiętać, że posiadamy w sobie ochronne moce, że nikt nas nie może zranić, zniszczyć. Runa oznacza zabezpieczenie przed atakiem. Twoje zdolności ochronne są czasem uśpione, nie wierzysz w nie i muszą się w pewien sposób uaktywnić, ale wystarczy tylko o tym pomyśleć.

Jeśli się z tą energią pracuje – czas transformacji – to nadszedł czas pozwolić odejść również temu, co stare a przede wszystkim umieć przyjąć to, co nowe. Dlatego ta runa oznacza zaczynanie, również od początku, nowe życie, nowe marzenia. Moc Eihwaz wykorzystujemy do obrony przed apatią, bezsilnością, by móc rozwijać się dalej zgodnie z naszymi zamierzeniami.

Jeżeli szukamy pracy, mieszkania lub sensu życia warto w tym momencie popracować z runą Eihwaz. A kiedy odnajdziemy to, co szukamy, to wtedy zaczynają się rozwijać sprawy.
Jest to runa odrodzenia (jak cis wypuszcza nowe pędy) a my jako istoty duchowe możemy czerpać tę siłę z nieba i ziemi. Bez tej energii bylibyśmy słabi, brakowałoby nam woli, przede wszystkim woli przetrwania, rezygnowalibyśmy ze swoich marzeń a EihIwaz daje nam wiarę, że jesteśmy w stanie odbić się od ziemi i czasem jak torpeda dosięgnąć tych gwiazd. Powinni pamiętać o tej runie ludzie chorzy – gdy są na granicy życia i śmierci. Zapewni ona na pewno zwycięstwo w każdym znaczeniu tego słowa.

Eihwaz daje nam moc niezłomności, idziemy naprzód do celu. Energia cudów, że mimo wszystko przetrwamy, damy radę. Ona chroni przed chorobami, których przyczyną może być stres, bo mówi o równowadze emocjonalnej, czyli jest to jakby złoty środek jeżeli nie wiemy co z czym i jak zrobić. Pozwoli nam dokonać gruntownych zmian. Da nam wiarę w to co robimy i wiarę w siebie. Dzięki tej runie będziemy silni emocjonalnie a lęki, które się będą rodziły będą odsuwane.

Chroni nas przed klątwami, urokami, szkodliwymi energiami. Wspomaga osoby, które mają problemy psychiczne, pomocna przy chorobach dziedzicznych i przy chorobach związanych z wątrobą. Opiekuje się również osobami nadpobudliwymi, czyli pozwoli nie tyle się wyciszyć, ale znaleźć równowagę emocjonalną.

Jest to również brama do innych światów czyli dla osób, które ezoterycznie się rozwijają, medytują, bo szybciej i łagodniej przeprowadzi ich do zakamarków, o których na dzień dzisiejszy nawet nie myślą. Oczywiście, jeżeli jest im to dane w tym momencie.

Dlatego otwórzmy drzwi do swoich marzeń a tym kluczykiem może być runa Eihwaz, bo czasami marzymy ale w podświadomości czujemy, że to nierealne. To wszystko się może zdarzyć, bo do końca nie wiemy jaki mamy plan a jeżeli marzenia zaczynają nam w głowie krążyć tzn., że to są też jakieś znaki, czyli dobrze myślimy ale mamy za mało cierpliwości, wytrwałości. I po to, by to przetrwać i kontynuować, dana jest nam Eihwaz, żeby los nam trochę pomógł, żeby pewne sytuacje się zdarzyły.
Liczba 13 jest ściśle związana z narodzinami i śmiercią, z transformacją i odnową. Runa Eihwaz zapowiada, że doświadczony życiem człowiek wytrzyma dużo, bo jest twardy i niezniszczalny jak cis, na którym opiera się Bóg Ullr. Bo nawet, jeśli ogień zniszczy cis, to „twarde” drzewo odrodzi się, wypuści nowe pędy i odrośnie.

Jeśli w rozkładzie pojawi się runa Eihwaz w pozycji prostej, zapowiada wtedy pokonanie trudności i szczęśliwe zakończenie kłopotów. Wspiera w drodze do zwycięstwa, pomaga osiągnąć obrany życiowy cel. Będąc wytrwałym, osiągniesz to, co zechcesz. Runa Eihwaz ułożona w pozycji prostej sugeruje, byś koniecznie przemyślał i wprowadził zmiany w swoje sprawy. By tego dokonać, potrzebować będziesz mobilizacji i wytrwałości oraz dużego hartu ducha. Runa Eihwaz wiąże się ze zmianą poglądów na życie i na życiowe cele. Pomaga również w rozwoju duchowym.
W zdrowiu runa Eihwaz w pozycji prostej zapowiada pokonanie nawet najcięższej choroby (nowotworowej) i regenerację organizmu. Przydatna sportowcom – „zwycięstwo” – jakiekolwiek by ono nie było. W ciele człowieka runa Eihwaz opiekuje się kręgosłupem, pęcherzykiem żółciowym i wątrobą. Pomaga zharmonizować ciało i umysł, kiedy będziemy ćwiczyć np. jogę.
Jeśli chodzi o sprawy zawodowe, runa ta zapowiada podpisanie umowy o pracę lub założenie swojej firmy.
W nauce wróży poprawkę lub dodatkowy egzamin.

Jeśli zaś po zadaniu pytania runa Eihwaz ułoży się w pozycji odwróconej, oznacza dla pytającego chaos, brak wytrwałości w dążeniu do celu. Pozorny sukces przyniesie niezadowolenie i przeróżne pokusy. Łatwo wtedy popadamy w stany depresyjne, ogarnia nas smutek i zwątpienie oraz rezygnacja. Przed nami problemy i spory oraz destrukcyjne przywiązanie do kogoś lub czegoś. Nie możemy zakończyć czegoś, co nas tłamsi, co powoduje, że jesteśmy nieszczęśliwi.
W partnerstwie rozwód wisi w powietrzu. Nieudany związek, który szkodzi jednostce. Ograniczający, hamujący partner. Zatruwanie życia posądzeniami i oskarżeniami. Partner z problemem alkoholowym. Życie obok, każdy dla siebie – uwikłania seksualne.
W zdrowiu wyniszczenie organizmu prowadzące do śmierci (z runą Hagalaz nie zawsze, ale często jest zapowiedzią śmierci). Konieczność leczenia się.
W nauce powtarzanie klasy, powtarzany i nie zdany egzamin. Niechęć do zmiany szkoły lub jej profilu.

 

 

 

Źródło: futhark.pl

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...