Skocz do zawartości

Runa Perthro - Znaczenie


Ismena

Polecane posty

PERTHRO

perth.jpg

 

Nazwa runy: perdo, petrio, petro, perthro, perd, petra, peodro, pairthra, peordh, peorth, perthu, peorth

Słowa kluczowe: rzut oszczepem, przygotowanie, kubek na kości, wybór, ukryte - kobiece łono, przeznaczenie, karma, tajemnica, przygotowanie, niespodziewany zysk materialny, iluzoryczna radość, nałogi.

Charakter: Runa energetyczna

Żywioł: Woda

 

PERTHRO – ta runa jest związana z losem oraz jego nieprzewidywalnością. Symbolizuje karmę, wyrok, siłę przeznaczenia, seksualność, szczęście, płodność, proroctwo, nieuchronność losu, podświadomość. Perthro przypomina nam o tym, iż urodziliśmy się w obecnym wcieleniu żeby wypełnić pewien rodzaj misji. Przypomina nam też o ciągłym samorozwoju, który jest niezbędny do osiągnięcia celu. Podczas naszej drogi stajemy twarzą w twarz z bardzo trudnymi decyzjami, Perthro pomoże naszej podświadomości wybrać najlepsze możliwe rozwiązanie. Perthro jest przydatne podczas wszelkich dolegliwości dotyczących nadnerczy. Poprawia wzrok, pomaga uwolnić się od nałogów, wzmacnia odporność organizmu. Ponadto chroni przed samotnością.

 

WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Dwie rzeczy są niezbędne, by pojąć związki między radością panującą w „piwnej komnacie" (miejsce spożywania świątecznego napoju) a ideą wróżby czy konsultacji runicznej. Po pierwsze, należy zrozumieć, że nie ma wielkiej różnicy między techniką i narzędziami wróżby runicznej a zwykłą zabawą. Po drugie, trzeba sobie uzmysłowić, że prosta zabawa była pasją Germanów (także Indoeuropejczyków). Tak jak wojna, zabawa była rodzajem „próbowania się z losem", i tutaj znaczy tyle, co sprawdzanie siły i jej „głębszej" istoty. Jest to pierwiastek runiczny zakryty w procesie spełniania się Orlög - Przeznaczenie. Tajemnica PERTHRO jest w istocie rzeczy wyłącznym tematem tej książki.

 

STRONA JASNA

PERTHRO jest źródłem radości dla szlachetnych, potężnych i światłych. Jest niewyczerpanym źródłem ekstazy dla tych, którzy znajdują się w stanie kontemplacji, wewnątrz psychosomatycznych ograniczeń („piwna komnata"), przepełnieni fluidem (piwo) świadomości. Tajemnica PERTHRO wskazuje na to, co jest poza zasięgiem naszego kruchego jestestwa. Odsyła do Niepoznawalnego. Zaś ze strony tego, co zewnętrzne, ziemskie, czekają cię niespodzianki, prawdopodobny jest także nieoczekiwany zysk. PERTHRO niesie ze sobą wizję dobrobytu, życzliwego koleżeństwa, a zarazem wskazuje zmianę i stały rozwój. Runa ta symbolizować może lot orła. Zapowiada wolne od uwikłań wznoszenie się ku górze, by uzyskać szersze widzenie życia — bez cyklicznych przypływów i odpływów, zwycięstw i klęsk. Reprezentuje błazna lub muzyka.

Zawsze i w każdej sytuacji masz wybór. Nikt nie może cię zdenerwować - jedynie ty decydujesz o takim stanie. Nikt nie może cię do niczego przymusić, dopóki nie zdecydujesz, by na to pozwolić. Korzystaj ze swej mocy wyboru. Nie pozwalaj, by ludzie kompromitowali twoją prawdę i nie pozwalaj im powstrzymać cię przed robieniem tego, co powinieneś. Niebezpieczeństwo rodzi się, kiedy nie dokonujesz wyboru, kiedy pozostawiasz bieg rzeczy losowi. Idąc taką drogą utracisz całą swoją siłę.

 

-Przyjemność, poznanie przeznaczenia, przyjaźń i radość, zmiana ewolucyjna.

-Tajemnicze, ukryte, ezoteryczne. Magia. Znalezienie zguby. Odpowiedź na pytanie, wyjaśnienie sytuacji. Szacunek, zysk, pomoc ze strony przyjaciół.

 

STRONA CIEMNA

Energia PERTHRO w zbyt wielkiej ilości, stosowana dla własnej przyjemności, może być źródłem chaosu, destrukcji, pomieszania. Doprowadzi w ten sposób do rozproszenia i roztrwonienia sił witalnych. Powstrzymanie energii zaś powoduje stagnację, samotność, wyschnięcie życiowych przyjemności.

 

Kości zostały rzucone - kontrolę nad twoim życiem sprawuje los. Ale nie musi; możesz odzyskać siłę. Zacznij sam dokonywać wyborów, zamiast podporządkowywać się wyborom innych.

 

-Stagnacja, samotność, nałóg, osłabienie, utrata mocy.

-Sekty, czarna magia, nieostrożne eksperymenty okultystyczne. Przyćmienie rozsądku, straty.

 

ZNACZENIE WYROCZNI

 

Ogólne i jednostkowe:

Pamiętaj, że - o ile zechcesz - możesz sięgnąć po nieświadomą, ogromną wiedzę! Twój głos wewnętrzny na pewno niejednokrotnie wskazywał ci właściwą drogi. Jeśli uwierzysz wyroczni - mimo iż intuicja może ci podszepnąć pozornie zwariowane pomysły - opanujesz całkowicie swoje położenie.

 

Dokładne, w kole runicznym:

Jest to runa ograniczonego pola widzenia oraz runa prób dotarcia do prawdziwej istoty rzeczy.

W wodzie: będziesz w jakiś sposób doświadczony.

W ziemi: obecnie musisz się zadowolić tylko cząstką wyobrażonej wiedzy o tym, co się rzeczywiście rozgrywa w twoim życiu.

W ogniu: nie ufaj informacjom, którymi dysponujesz.

W powietrzu: będziesz mile widziany w jakimś nowym kręgu, związku lub innym otoczeniu.

 

Pedro jest runą narodzin. Żadna inna runa nie uosabia lepiej przebiegu narodzin na wszystkich poziomach bytu niż perthro. Możesz z niej korzystać, by wydobyć moc twórczą, by znaleźć dostęp do prastarej wewnętrznej wiedzy, by potrzeć do.. zapomnianej dziś skarbnicy wiedzy, którą posiadłeś w łonie matki. Wpływ na twoje życie mają nie tylko przeżycia z wczesnego dzieciństwa, ale również wszelkie wrażenia odebrane w łonie matki.

 

Czternastą znam, umiem ludziom Wyliczyć rozmaitych bogów,

Wiem wszystko o Asach i Alfach, Mało kto spośród mądrych, to wie.

Czternasty wers pieśni Odyna potwierdza, że symbol runy perthro jest źródłem mądrości i wiedzy. Podczas pracy z tą runą, pojawią się nowe, dotąd nieznane doznania, które mogą cię wiele nauczyć, które pozwolą dotrzeć do głęboko ukrytych, starych przekonań oraz do poznania własnego ja. Runę tę można porównać do odbiornika radiowego odbierającego fale ze świata mitologicznego. Wystarczy mentalnie wybrać właściwy dla siebie (pożądany) zakres, a perthro zadba o wizję.

 

Energia runy Perthro

Jest to runa opiekuńcza dla osób urodzonych między 20 października a 3 listopada.

Znaczenia runy:

- dosłowne: rzut oszczepem, kubek na kości

- magiczne: tajemnica losu, wybór, gra

- symbolizuje wtajemniczenie w inny świat, rzeczy niepoznawalne, przeznaczenie

- jej drzewem jest osika

- jako talizman przyciąga dobry los, daje szczęście w grach oraz chroni przed pechem

 

Znaczenie wróżebne

1. Pozycja naturalna

Perthro obiecuje wyostrzenie intuicji, rozwikłanie tajemnic i poznanie przeznaczenia. Zapowiada niespodzianki, przyjemności, ekstatyczne przeżycia i stany upojenia. Wróży nieoczekiwany zysk i wygraną w grach losowych.

2. Pozycja odwrócona

Perthro w pozycji odwróconej oznacza rozproszenie i roztrwonienie sił witalnych oraz dóbr materialnych; zapowiada stagnację, samotność i brak radości życia. Przestrzega przed utratą mocy, bankructwem, nałogami, nieuczciwością i oszustwem.

 

Medytacja z runą

Wgląd wizyjny w runę Perthro pozwoli Ci lepiej ją poznać, a jednocześnie sprawi, że jej energia zadba o Twoje szczęście.

Połóż się lub usiądź z prostym kręgosłupem. Przyglądaj się mandali Perthro i zamknij oczy. Wyobraź sobie, że jesteś duchem, który pragnie zaistnieć na Ziemi jako człowiek. Wszystko jest możliwe, wszystko stoi otworem. Idź za swoją fantazją bez żadnych ograniczeń. Wybierz sobie epokę, w której chcesz żyć. Następnie kontynent, kraj i miejscowość. Potem określ swój kolor skóry, płeć i wygląd zewnętrzny. Wreszcie wybierz rodziców takich, jakich chcesz mieć. Wyobraź sobie teraz, że jesteś już w łonie matki. Możesz zaprojektować swój los i być, kim tylko zechcesz. Marzeniom nie stawiaj żadnych barier. Przebywaj w wykreowanym świecie tak długo, jak zechcesz. Jak się czujesz w wybranym wcieleniu ? Wróć teraz do swojej rzeczywistej postaci. Wybierz moment zakończenia wizualizacji. Skup się na oddechu i powoli otwórz oczy.

 

źródło: taraka.pl

  • Dziękuję! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • Ismena pinned i unpinned this temat
  • 2 months later...

Perthro Rune

Perthro, perdo, perthu – oznacza to, co ukryte, przygotowanie do rzucania losem. Życie należy przeżyć godnie.

Potencjał runy: prawo przyczyny i skutku, ujawnienie tego, co wcześniej było ukryte, realizacja marzeń.

Przesłanie runy: nie bój się zmian,ale zawsze upewniaj się, czy podczas dowolnych transcendentalnych doświadczeń pozostajesz w pełnym kontakcie ze swoim ciałem fizycznym.

Los, tajemnica, siła przeznaczenia, karma, wyrok losu, odrodzenie, seksualność, przepowiednia, przemiany, nowe początki. Prawo przyczyny i skutku. Wewnętrzna mądrość, intuicja. Los stawia nas przed koniecznością dokonywania wyborów. Tajemnicza runa wskazująca to, co jest ukryte, co znajduje się poza zasięgiem naszego poznania. Jest runą dobrych znaków i wskazówek, których powinniśmy nauczyć się rozpoznawać. Perthro jest powiązana z mistycznym ptakiem Feniksem, który spalał się w ogniu i odradzał z własnych z popiołów. Kieruj się w życiu także zdrowym rozsądkiem, nie bój się nowoczesności.
Przeznaczenie jest siłą sprawczą w kosmosie. W każdym z nas przeznaczenie jest określone przez specyficzne cechy charakteru, które zaistnieją w przyszłości jeśli je zauważymy i będziemy mieli odwagę zaakceptować. Sama dokonuj wyborów. Pozostawiając bieg rzeczy przypadkowi, pozwalasz ludziom kształtować własne życie. Energetycznie należy go kręgu Wody.

Runa pozostaje pod wpływem Norn (Urd – przeszłość, Verdandi – teraźniejszość, Skuld – przyszłość), które przędą nić ludzkiego życia. Od nich zależy, czy będzie długa i mocna, czy cienka i zerwie się szybko. Norny, znane też jako Parki lub Mojry pilnują, aby życie nasze zgodne było z tym, co dane jest nam doświadczyć w tym wcieleniu. Zejście ze ścieżki przeznaczenia skutkuje początkowo napomnieniami i łagodnymi wskazówkami, jak mamy na nią wrócić. Jeśli jednak uparcie trwamy przy swojej wizji szczęśliwego życia, a nie jest to zgodne z naszym zadaniem tu i teraz, Norny przetną nić życia. Runa Perthro pokazuje celowość naszego pobytu na ziemi w tym wcieleniu. Nie bójmy się swego przeznaczenia – sami wybraliśmy sobie zadanie do przerobienia, tylko o tym nie pamiętamy. Naszym przeznaczeniem jest droga stałego rozwoju, idziemy nią doświadczając różnych sytuacji. Dlatego runa ta będzie wspierać wszystkie decyzje zgodne z naszą podświadomością, która wie i pamięta, czego mamy doświadczyć. Podczas pracy z runą Perthro pojawią się nowe doznania, które pomogą poznać własne „ja”. Zapowiada duchowy rozwój, dużą radość da Ci pogłębienie przyjaźni. Pomaga w wyparciu negatywnych wspomnień. Pojawienie się tej runy w rozkładzie sygnalizuje jakieś nierozwiązane sprawy w życiu pytającego. Wkrótce jakaś ukryta sprawa zostanie ujawniona. Perthro może reprezentować sekret albo coś, czego się wstydzimy, czy nie chcemy o tym pamiętać. Może również stanowić podpowiedź i oznaczać, że nie jesteśmy do końca szczerzy sami ze sobą.

Kolory czarny, brązowy, fiolet
Charakter runa energetyczna
Właściwości runa odwracalna
Archetypy astrologiczne Skorpion (Mars+węzeł południowy)
Archetypy arturiańskie szczególne miejsce
Zodiak pierwsza połowa znaku Raka (12 czerwca-7 lipca)

Zdrowie wzmacnia witalność, pobudza do pracy układ immunologiczny, dodaje sił i energii życiowej, pomaga walczyć z nałogami. Szyszynka, przysadka mózgowa, czakram między brwiami – trzecie oko. Działa pozytywnie na nadnercza, pomaga przy problemach ze wzrokiem, wzmacnia odporność organizmu, pomaga odzyskać zaległe długi, dodaje energii.
Kluczowe właściwości wyrok losu, tajemnica, przeznaczenie, niespodzianka, wygrana, głębia, stabilność, pewność
Remedium feng-shui runa umieszczona w sektorze południowo-wschodnim da nam pomyślność i dobrobyt, a w sektorze północno-wschodnim – pozwoli nam zdobywać wiedzę. Można ją ustawić w miejscu, które chcemy uaktywnić.
Talizman wspiera najważniejsze życiowe projekty, ułatwia poznanie przeznaczenia. Talizman dla aktorów i sportowców, osób grających na giełdzie. Chroni przed samotnością. Talizman sprzyjający wygranym losowym. Pomaga filozofom, myślicielom, historykom. Jest opiekunką wróżbitów i wróżek bez względu na sposób przepowiadania przyszłości. Za jej pomocą można sięgnąć do prastarej wewnętrznej wiedzy.
Amulet chroni przed stratami w grach, brakiem odpowiedzialności.

Losując runę Pertho w pozycji prostej, możemy być pewni, że szczęśliwie rozwiążemy problemy, poznając ich przyczyny i doświadczając skutków, umiemy przepracować swoją życiową lekcję. Runa Perthro zapowiada też nieoczekiwany zysk (może warto wtedy zagrać w lotto?). W okresie trwania czasu Perthro mamy jasny umysł, wykorzystajmy więc pomyślny czas na wymyślenie dobrych planów związanych z przyszłością.
W zdrowiu zapowiada przyrost sił lub powrót do zdrowia.
W pracy początek kariery. Dokonasz odkryciem, które zaowocować może awansem, karierą i poważaniem. Początek dobrej pracy. Pierwsza praca. Pracownik przyjęty w tym czasie jest dobry i będzie pracować długo.
W partnerstwie umiejętne okazywanie uczuć. Radość w partnerstwie. Czas wesela, powrót do dawnej miłości, odnowienie znajomości, romans. Korzystny czas dla związków, uczuć i planów matrymonialnych. Pod patronatem tej runy właściwe jest snucie planów na przyszłość. Małżeństwo zawarte w tym czasie będzie zgodne, radosne i szczęśłiwe.

Kiedy zaś, szukając odpowiedzi na zadane pytanie, wylosujemy odwróconą runę Perthro, wtedy jest ona dla nas ostrzeżeniem we wszystkich aspektach życia. Uważajmy na alkohol i możliwe z tym związane kłopoty.
W partnerstwie trudny czas naprawiana błędów lub odpracowania karmy. Uważaj też na fałszywych przyjaciół, w relacji partnerskiej, małżeńskiej wyjdą na jaw tajemnice, które mogą zburzyć związek.
W zdrowiu możliwy zabieg z narkozą. Pomyłka w diagnozie. Śmierć kliniczna, w czasie której człowiek dostaje dar jasnowidzenia.
W pracy przejściowe kłopoty, rozliczenie się z dawno popełnionego błędu. Przeciągające się oczekiwanie na pracę. Uwaga na fałszywych kolegów.

Przesłaniem odwróconej runy Perthro jest zdanie: „Zmień obecną sytuację, słuchaj intuicji, medytuj i we wszystkim zachowaj umiar„.

 

 

Źródło: futhark.pl

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...