Skocz do zawartości

Runa Sigel - Znaczenie


Ismena

Polecane posty

SIGEL

runa-sigel.jpg

 

Nazwa runy: sowelo, sowello, sowilo, sowelu, saugil, sighel, sigil, sol, sowilu, sigel, sauil, segel, sailor

Słowa kluczowe: słońce, żagiel, powodzenie, wirująca energia, cios, piorun, przewodnik, uzdrowienie, żywotność, sukces.

Charakter: Runa magnetyczna

Żywioł: Ogień

 

SIGEL – ta runa związana jest z sukcesem, ze zwycięstwem. Dokładne tłumaczenie jej nazwy oznacza słońce. Symbolizuje sukces, honor, zwycięstwo, zdrowie, styl życia, pozytywną energie. Sigel jest symbolem domowego ogniska. Dodatkowo zdecydowanie wzrasta nasza zmysłowość, namiętność oraz płodność. Daje siłę przebicia, rozjaśnia nasz umysł, wspomaga pamięć oraz ładuje nas pozytywną energią. W medycynie używana jest do leczenia problemów z pamięcią. Sigel ma właściwości, które wzmocnią serce. Pomaga w sytuacji odmrożenia organizmu. Sigel ma znaczny wpływ na wzrost odporności organizmu.

 

WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Oto zasada przewodzenia. Jest to również cel, ku któremu zmierza badacz run. Błyszczy jak latarnia morska przywołująca i dodająca otuchy tym, którzy jej szukają. SIGEL jest kołem słonecznym. Nie tylko prowadzi, lecz samo w sobie jest ruchem dynamicznym, symbolem wirowania, przeciwwagą dla runy ISA. SIGEL zawiera najintensywniejszą moc istnienia. Runa SIGEL jest znakiem tajemniczych serpentyn krajów północy (często ignorowanych), która przypomina o niezbędnej konfrontacji jasności i ciemności, istotnej dla osiągnięcia prawdziwej wiedzy.

 

STRONA JASNA

Są powody, by mieć nadzieję. Otrzymałeś dobrego przewodnika. Nie czuj się więc zagubiony - odnalazłeś swoją drogę. SIGEL oznacza całość, do której zmierza nasza natura. Wskazuje ścieżkę, którą trzeba podążać, zgodną z rdzeniem naszej indywidualności. Musisz stać się świadomy własnej esencji, twojego osobistego mitu i nadać mu formę, wyrazić w twórczy sposób. SIGEL jest runą wielkiej mocy, udostępnia siły życiowe, znamionując czas przemiany i regeneracji. Działające teraz energie bywają gwałtowne, możesz doświadczyć silnego wzburzenia. Medytuj nad słowami Chrystusa: „Nie jestem w stanie niczego uczynić sam, poprzez siebie". Przy pomocy własnej siły nie możemy nic zdziałać. Nawet w miłości MIŁOŚĆ jest tym, co miłuje poprzez nas. Oto droga właściwego myślenia, zintegrowania nowych energii i przyzwolenia, byśmy płynęli w całości, która jest najwyższą realizacją. SIGEL jest korzystną wróżbą dla wszelkich podróży, zwłaszcza wiodących przez wodę. Światło słońca pali wszelkie zjawiska zewnętrzne (lód), pozostawiając jedynie esencje rzeczywistości. Niweczy inercję kosmiczną czy też psychologiczną (co pomaga w kontynuowaniu podróży). SIGEL przynosi szczęście i wszelkie zaszczyty. Może wiązać się z edukacją.

Masz moc doprowadzania spraw do szczęśliwego finału. Czeka cię powodzenie i prosperita. Wszystko ma pozytywne zabarwienie. Nie jest to jednak czas na odpoczynek i odprężenie. Raczej warto go wykorzystać, by spojrzeć w siebie, na mroczniejsze aspekty własnej natury. Potęga słońca pozwoli ci zmierzyć się z tymi ciemnymi rejonami siebie bez lęku i w końcu je przezwyciężyć. Jest to dobry okres na poszukiwanie rozwiązań problemów, gdyż są one teraz w twoim zasięgu.

 

-Przewodnik, nadzieja, sukces, szacunek, zrealizowane cele.

-Zdrowie, jasność myśli, wiara we własne siły. Medycyna. Światło, optymizm, energia (w tym również i duchowa), zapał twórczy. Sława, popularność, zwycięstwo.

 

STRONA CIEMNA

Uleganie złym namowom, bezmyślne podążanie za celem wytkniętym przez innych. Niezasłużony sukces osiągnięty w niegodny sposób. Rozglądanie się za przewodnikiem, naiwność. Zablokowanie energii SIGEL prowadzi do utraty świadomości własnych celów i własnych pragnień. Brak ukierunkowania w życiu może być powodem zamętu i zniweczenia planów.

 

-Fałszywe cele, złe rady, naiwność.

-Nadmierne rozdęte samouwielbienie, dążenie do władzy, do wejścia na piedestał, chorobliwe ambicje, egoizm.

 

ZNACZENIE WYROCZNI

 

Ogólne i jednostkowe:

W tej chwili nie brakuje ci siły. Gdybyś jednak czuł, że jest inaczej, powinieneś zainteresować się swoją seksualnością. Nie hamuj energii, bo ona cię zniszczy; pozwól jej płynąć i działać. Dozuj energię rozważnie dla swojego dobra.

 

Dokładne, w kole runicznym:

Jest to runa słońca i symbolizuje energię, uzdrawianie, zdrowie, zwycięstwo i sukces.

W wodzie: jeśli teraz coś zaryzykujesz, uda ci się.

W ziemi: spokojna postawa i spokojne ruchy wywrą korzystny wpływ na twoje uzdrowienie i zdrowie.

W ogniu: nie rozzuchwalaj się!

W powietrzu: spróbuj się rozluźnić, by "zaczerpnąć" energii.

 

Sigel podobna jest do energii kundalini, która rytmicznie przebiega w górę i w dół kręgosłupa. Pobudzenie tego kanału energetycznego da moc twemu ciału i będziesz mógł lekko kroczyć przez życie. Energia kundalini rozluźnia. Bóle w kręgosłupie wskazują na zablokowanie tej energii. Zajmując się starannie energią sigel oraz gimnastyką, możesz wpłynąć na lepszy obieg energii wzdłuż kręgosłupa. Kundalini związana jest z seksualnością i pobudza ją; również różne formy medytacji mogą pobudzić energię seksualną. Pieśń Odyna mówi: Szesnastą znam pieśń, gdy uczciwej dziewczyny Miłość chcę mieć, i rozkosz, Omamię jej zmysły - śnieżne ma ramiona I przemienię wszystką jej wolę.

Moc runy sigel pobudza rozkosze miłosne (energia kundalini), mami dziewczynę w pieśni Odyna, prowadzi do ekstazy i przemienia jej wolę. Tak jak nas uszczęśliwić potrafi słońce na niebie, jego ciepło i moc, tak też się dzieje z runą sigel. W pracy z runą należy zachować jednak umiar, bo duchowy udar słoneczny jeszcze nikomu tak naprawdę nie pomógł.

 

Energia runy Sigel

Jest to runa opiekuńcza osób urodzonych między 21 maja a 4 czerwca.

Znaczenia runy:

- dosłowne: słońce

- magiczne: spełnienie, wiedza, rozprzestrzenianie się

- symbolizuje siłę życia, energię, leczenie i zdrowie oraz moc światła, które rozświetla mrok

- jej drzewem jest trzmielina

- jako talizman przyciąga sławę i pozwala bezpiecznie podróżować; chroni przed błędną decyzją i utratą autorytetu

 

Znaczenie wróżebne

1. Pozycja naturalna

Sigel wróży korzystne podróże, znalezienie dobrego przewodnika ( nauczyciela ), podjęcie nauki; zapowiada zrealizowane cele i pomocne kontakty; obiecuje wzrost autorytetu i władzy, awans oraz doskonałe zdrowie.

2. Pozycja odwrócona

Sigel w pozycji odwróconej wróży naiwność, próżność, megalomanię, ślepe działanie, niezasłużony sukces; przestrzega przed złymi namowami i radami; zapowiada bezmyślne podążanie za innymi, utratę władzy, własnych celów i pragnień.

 

Medytacja z runą

Wgląd wizyjny w runę sprawi, że Sigel wzmocni Twoje zdrowie i autorytet oraz pomoże osiągnąć postawione cele.

Usiądź lub połóż się z prostym kręgosłupem. Przyglądaj się mandali Sigel, zamknij oczy, oddychaj spokojnie. Pomyśl o podróży, jaką odbywa słońce w ciągu doby. Wybierz swoją ulubioną porę. Czy słońce jest wówczas wysoko nad Twoją głową, czy nisko, przy horyzoncie. Pomyśl o dniu, który rodzi się i przemija, by mógł nastać nowy dzień. W jakiej fazie życia obecnie jesteś ? Czy jest to czas rozkwitu, ze słońcem w zenicie ? Czy coś się kończy i nastaje czas wypoczynku ? Czy powstaje właśnie coś nowego i budzą się nadzieje ? Zastanów się, co może Ci zaoferować ta pora dnia, w której się znajdujesz. Jakie daje Ci szanse, co możesz dzięki niej spełnić, postanowić lub zaakceptować. Zanim otworzysz oczy, wyobraź sobie, że idziesz po wodzie smugą światła, którą kładzie przed Tobą słońce. Czy jest to droga powrotna do domu czy wyprawa w nieznane?

 

źródło: taraka.pl

 • Dziękuję! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • Ismena pinned i unpinned this temat
 • 2 months later...

Sowilo Viking Elder Silver Talisman Runes Pendant Vikings Futhark Charm Bronze Amulet Rune Nordic Norse Jewelry Runic Jewelry Pagan Viking

Sowilo, sol, sigel – słońce. Płyń na fali powodzenia.

Potencjał runy: natchnienie i nadzieja, umiejętność postrzegania rzeczy w ich prawdziwym wymiarze, przypływ energii.

Przesłanie runy: bądź hojny.

Słońce. Sukces, optymizm, honor, osiągnięte cele, zwycięstwo, siła życia, zdrowie, pozytywna energia, wzrost, rozwój, leczenie, gojenie, światło. Słońce jest czczone w prawie wszystkich religiach na świecie. Jest to światło i ciepło symbolizujące życie, wzrost, postęp i wszystko, co dobre. Czas, kiedy siła woli będzie potrzebna do pozytywnych zmian w Twoim życiu, do osiągnięcia zwycięstwa. Pojawienie się tej runy, wskazuje na czas aktywnego działania. Nieograniczona energia, siła charakteru, zdolność do nauki, dar zrozumienia, dobre zdrowie, witalność.

Ta runa jest bardzo dobrze znana, jako symbol zwycięstwa, może być również używana jako źródło ataku, ale w znaczeniu pozytywnym, ponieważ jest to siła pochodząca od dobroczynnego słońca.

Duchowo Sowilo symbolizuje czystość wizji, zwycięstwo światła nad ciemnością i dobra nad złem. Upomina innych, by używać tej siły do eliminacji zła, nigdy do niecnych czynów. Masz w sobie moc, dzięki której Twoje przedsięwzięcia mają szansę zaowocować w przyszłości. Czeka Cię dobra passa i pozytywne podejście do działań i o tym mówi ta runa. Słońce zawiera najintensywniejszą moc istnienia, jest źródłem życia i światła, kojarzy się z tym, co dobre, sprawiedliwe i prawe. Sowilo jest runą prawdy, źródłem iluminacji, jasności i zrozumienia. Korzystając z jej światła staraj się lepiej poznać siebie. Z runą nie powinnaś czuć się samotna, masz bowiem dobrego przewodnika – nauczyciela.

Runa Sowilo to symbol trzech cech charakteru, których stosowanie przyniesie w życiu dobre wydarzenia. Działajmy tak, jak postępowałby mędrzec, wojownik i mag jednocześnie. A więc gdy trzeba – jest mądry, gdy trzeba – odważny i gdy trzeba – sprytny. A zatem wszelkie zamierzenia mają szansę się spełnić! Sztuka dyplomacji przyniesie więcej korzyści niż taktyka wojenna. Dopiero wtedy, gdy nie ma już innego wyjścia, można sięgnąć po oręż. I w tym aspekcie też działajmy rozważnie. A może więcej da się osiągnąć kobiecą magią – sprytem, urokiem, uśmiechem? Wszędzie tam, gdzie będzie potrzebna siła, ciepło, odwaga możemy odwoływać się do tego znaku. Słońce jest źródłem życia na Ziemi, wewnątrz nas jest światłem duchowym ukazującym nam drogę. Lubisz zmiany, które są dla Ciebie wyzwaniami. Wiesz, że za jednymi drzwiami otwierają się kolejne, to życie daje następną szansę. Na życie patrzysz jak na pracownię artysty, w której trzeba stale praktykować, by rozwinąć wszystkie talenty. Mówisz, co myślisz i lubisz dużo ruchu wokoło. Wiara w siebie jest Twoim atutem. Podobnie jak kryształ górski ten znak runiczny ogrzeje zmarznięte serca i dusze, jednak dopiero wtedy, gdy będziemy gotowi przyjąć jej oddziaływanie. Runa ta pilnować będzie by nasze wnętrze płonęło jasnym równym płomieniem, przyciągając odpowiednich ludzi i zdarzenia, które będą w tym pomocne. Energetycznie runa Sowilo ma silny oddźwięk sił płodności i zmysłowości. Wspiera w podbojach miłosnych, lecz uważajmy by nie przesadzić. To przesłanie dla ludzi wolnych. Dla osób pozostających w stałych związkach Sowilo jest symbolem ciepła domowego ogniska. Niech oświetla całą rodzinę promykami słońca – zawsze. Energetycznie należy do kręgu Powietrze.

SOVILO wróży:

 

 • moc
 • dobra wróżba dla podróży
 • szczęście i sukces
 • edukacja, wzrost wiedzy
 • konsekwencja, rozsadek
 • mądre kierownictwo
Zablokowana energia runy:

 

 • uleganie złym namowom
 • utrata własnych pragnień
 • klęska
 • rozbicie planów

Kolory złoty, biały, żółty
Charakter runa magnetyczna
Właściwości runa nieodwracalna. Alfaheim. Królestwo Elfów światłości leżące ponad światem ludzi.
Archetypy astrologiczne Słońce
Archetypy arturiańskie Okrągły Stół
Zodiak pierwsza połowa znaku Lwa (22 lipca-7 sierpnia)
Drzewo trzmielina (Euonymus europaeus)
Amulet ochrania pole auryczne, podnosi energię zapewniając jej dopływ z poczucia bezpieczeństwa.
Zdrowie wzmacnia drogi oddechowe, usuwa zaburzenia koncentracji, reguluje przepływ energii w organizmie, czakram splotu słonecznego, reguluje pracę trzustki, pomaga przy odmrożeniach, wyrównuje przepływ energii w organizmie, wzmacnia witalność, regeneruje siły. Nie stosować przy gorączce. Stosować bardzo ostrożnie, ponieważ jest to bardzo silna runa.
Można ją również wykorzystać w podróży, aby przebiegła szczęśliwie, radośnie, aby była udana i by udało się wszystko zobaczyć, załatwić.

Kluczowe właściwości natchnienie i nadzieja, przewodnictwo, zwycięstwo, triumf, powodzenie w walce, sława. Daje siłę przebicia. Pomaga uwolnić się od nałogów. Rozjaśnia umysł, pomaga w nauce, poprawia koncentrację. Działa energetyzująco.
Remedium feng-shui runę Sowelo należy umieścić w rejonie południowym – odpowiedzialnym za sławę i powodzenie

Dosyć mocna energia, jeśli chodzi o skrypty, o przepisywanie tej runy – trzeba zachować ostrożność.

Jak wygląda ta runa? Niektórzy mówią, że jest to może promień słońca a może błyskawica. Patrząc na kształt tej runy widać dwie runy Kenaz, które otwierają nas na aspekty twórcze, zawodowe, miłosne a skoro w Sowilo są podwójne Kenaz to mamy duży potencjał, jesteśmy skazani wręcz na sukces, jeżeli tylko w niego uwierzymy. Mamy już wszystko: siłę, moc.
Opiekunem tej runy jest Baldur (w mitologii skandynawskiej) – Bóg Słońca. Słońce zawiera najistotniejszą moc istnienia, nie wyobrażamy sobie życia bez niego, jest źródłem życia i światła. Pomyślmy jacy bylibyśmy nieporadni gdybyśmy żyli w ciemności. Wystarczy zamknąć oczy. Dzięki niemu czujemy się przede wszystkim bezpiecznie. Wiemy, gdzie dać np. następny krok. A życie w ciemności na pewno napawa lękiem, obawą, co dalej. Ludzie w świetle są radośni, zdrowi, bo słońce to witalność, szczęście, pogoda ducha. A ciemność zawsze wywołuje apatie, lęki, choroby. Słońce to witaminy. Słońce wywołuje nie tylko cud jasności, ale przede wszystkim cud ciepła, bo słońce przecież ogrzewa.
Dlatego warto w sposób szczególny zwrócić na tę runę uwagę. Jeżeli brakuje runy Sowilo występują zachwiania równowagi emocjonalnej, nawet w prostych sprawach nie wie się co dobre, co złe, którędy iść, czego chcemy, jakie są nasze marzenia – tak jakbyśmy cały czas chodzili w jakimś otępieniu, bo energia Sowilo to ta siła, ta wiara, ta jasność. I ta energia daje nam przede wszystkim chęć działania, będziemy pewni następnego kroku, czy w biznesie, czy w miłości. Bez Sowilo nie umiemy dokonać jakiegokolwiek wyboru.

Nośmy runę Sowilo, ale trzeba być ostrożnym, by ją stosować chyba, że nie ma innego ratunku to Sowilo jest potrzebne, bo za duża dawka energii (podobnie jak przy Thurisaz) może działać jak chaos, dlatego należy uważać nawet podczas umieszczania w skryptach. Pamiętajcie zasługujecie na sukces, zasługujecie na szczęście. Sowilo to głos wewnętrzny. Runa Sowilo jest runą zwycięzców, runą przywódców. Jej moc obdarza charyzmą, pewnością siebie, dlatego trzeba w sobie te runę obudzić. Sowilo pomoże odblokować energię, która została stłumiona czasami przez wiele czynników, czasami przez rodzinę, czasami przez środowisko, w którym mieszkamy, społeczeństwo, opinie społeczne.
Runę Sowilo powinna mieć osoba, która straciła wiarę, orientację w swoim życiu, bo runa ta pozwoli odnaleźć samego siebie, zdobyć pewność w niejasnej lub nieokreślonej sytuacji, w której się jest. Pokazuje, jakie jest wyjście, a przede wszystkim czasami pomoże dokonać podsumowań, żeby iść dalej. Dlatego Sowilo stymuluje dążenie ku wewnętrznej duchowej doskonałości. Jest swego rodzaju ogniskiem poznania tego, co jest niepoznane, takie ognisko, które przenika iskierką prosto do duszy. Dlatego tu mówi się, że runa sprzyja oświeceniu umysłu, rozjaśnieniu świadomości, podtrzymuje energię życiową, bez niej wszystko umiera.
Sowilo pełni tez funkcje ochronne, sprzyja transformacji, pozytywnej energii, którą mamy w sobie.
Sowilo również symbolizuje naszą wyższą wolę, nasze wyższe „ja”, także zamiary nasze, naszą samoświadomość, poczucie własnej wartości.

Ale Sowilo jest także niszczącą energią. Mając kształt błyskawicy może nagłym uderzeniem zmieść wszystko ze swojej drogi, robiąc miejsce również do czegoś nowego, może i lepszego. Ale przede wszystkim pamiętajmy, że pomaga zdobyć sławę, dodaje tej siły przebicia, jak błyskawica, bo dzięki niej łatwiej nam będzie mówić wprost to, co myślimy. Już nie będziemy się obawiać kto, co pomyśli, lecz działać tak, jak czujemy a nie co, kto nam podpowiada. Bo może komuś innemu jest jakoś wygodniej. Runa rozświetla wszystko – kto sprzyja, kto szkodzi, będziemy już wiedzieć, co dobre a co złe, to jest najważniejsze, będziecie wiedzieć, czy to ta droga, którą wybraliście.
Zabezpieczy przed tzw. wampirami energetycznymi. Runa ta uwalnia od nałogów – jeśli jest to długoterminowy nałóg – jest to taka dosyć mocna dawka energii.

Trzeba pamiętać przede wszystkim, do czego chcecie użyć runy, o naszych czystych intencjach, jakie powinniśmy mieć. Użyta w złych intencjach runa, może doprowadzić do ruiny. Jej znak to dwie runy Kenaz, dlatego zastanówcie się 100 razy, jeżeli będziecie chcieli jej użyć w niedobrych intencjach. Jak bumerang wróci, może spowodować, że nawet nie pomyślicie, jakie spustoszenia może zrobić w Waszym życiu.

Runa Sowilo jest runą zwycięstwa. Ale zawsze trzeba pamiętać, że wszystko ma swoje dwa bieguny. Jest dzień i noc, dobro i zło a w runie Sowilo, jest zawarta też niszczycielska siła błyskawicy. Czas działania runy Sowilo określa się na około sześć miesięcy.

Jako runa zwycięstwa w pozycji prostej, zapowiada, że czeka nas sukces, że zwyciężymy, że przed nami nowe możliwości, z energią i zapałem zabierzemy się do realizacji planów. Jesteśmy po słonecznej stronie życia, wykorzystajmy więc nasze szczęście i dobre wibracje do stworzenia czegoś wspaniałego. Idźmy więc po zwycięstwo, dostatek materialny i duchowy. Pełną piersią poczujmy szczęście, radość życia i spełnienie uczuciowe. Naszą dużą energię wykorzystajmy do rozwinięcia swojej kariery, do znalezienia nowej, dobrej pracy czy podwyższenia swoich kwalifikacji.
Jeżeli jesteśmy w związku gdzie niby jest ok ale czujemy, że chcielibyśmy się wydostać tylko się boimy, no bo jak mamy się wydostać, bo może już nie spotkam nikogo, może już mnie nikt nie będzie chciał, to runa Sowilo również rozświetli Wam i wtedy bardziej z entuzjazmem podejmiecie tę decyzję albo stwierdzicie, że jednak nasz partner, który jest przy nas to jest to, tylko nie dostrzegałam pewnych cech w nim.
Jeżeli chodzi o naukę – jaki podjąć kierunek – czy ten, co teraz podjęliśmy jest odpowiedni, czy może idziemy na dany kierunek, bo rodzice tak chcieli. Życie warto przeżywać na swój sposób. Dopóki wschodzi słońce każdego dnia wszystko może się zmienić. Nikt nam nie każe męczyć się tu w tym wcieleniu. W czasie działania runy Sowilo, nauka przychodzić będzie nam łatwo, a wiedzę zdobywać będziemy z radością i zaangażowaniem. Czekać też będą na nas nagrody w postaci zdanego egzaminu, pochwał czy wygranego konkursu.

Pisząc skrypt – powinien być poparty pewnym ciągiem energetycznym. Jedna energia powinna być poparta drugą energią, bo inaczej potem jest galimatias w życiu. Nawet ta runa Sowillo jest bardzo dobra runą, ale również w sposób właściwy należy ją wykorzystywać i z bardzo czystymi intencjami.

Kiedy jednak runa Sowilo na nasze pytanie pokaże się w pozycji odwróconej uważajmy wtedy we wszystkich aspektach życia, by nieprzemyślane działanie nie popsuło i nie zaszkodziło naszemu szczęściu. Przed nami nieudana podróż, niezdrowe ambicje czy egoizm spowodują chaos myśli lub nawet agresywne zachowanie.
W związku możliwe nieporozumienia, płacz, szantaż emocjonalny lub niepewność uczuć partnera.
W zdrowiu problemy, możliwe też osłabienie serca spowodowane stresami i żalem, możliwe stany depresyjne lub napady smutku.
W pracy też kłopoty, kierat, słabe nadzieje na awans czy lepszą pracę,
a w nauce chwilowe problemy z przyswajaniem wiedzy.

Losując odwróconą runę Sowilo nie wpadajmy jednak w panikę, bo już wkrótce znów zaświeci słońce w naszym życiu, powróci optymizm, powodzenie, a jasne myśli prowadzić będą nas do kolejnego celu podróży życiowej. W nasze życie wkroczy uzdrowienie i wzmocni się nasze ciało, dusza i duch.

 

 

Źródło: futhark.pl

 • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
 • Utwórz nowe...