Skocz do zawartości

Runa Tiwaz - Znaczenie


Ismena

Polecane posty

TIWAZ

cfr.jpg.646a4a692bf4b7c611e1fb13e3c410f6.jpg

 

Nazwa runy: tiwaz, teiws, tir, tiu, tyr, teiwaz

Słowa kluczowe: Tyr , inicjacja, wojownik, zwycięstwo, nagroda za wytrwałość, stanowczość, męskość, atrakcyjność fizyczna, samo ofiarowanie się, analiza.

Charakter: Runa magnetyczna

Żywioł: Powietrze

 

TIWAZ – jest ściśle powiązany z każdą interakcją zachodzącą w otaczającym nas świecie. Symbolizuje Boga, honor, sprawiedliwość, męstwo, przywództwo, brak nienawiści, odwagę oraz szczodrość. Tiwaz umożliwia i ułatwia sukces osobom walczącym w słusznej sprawie. Pozwala się pozbyć wszelkich lęków oraz zdobyć odwagę. Ta runa wzmacnia głównie mężczyzn. Dodatkowo chroni przed porażką, fałszem oraz dwulicowymi ludźmi. Tiwaz jest amuletem dla marynarzy oraz żołnierzy. Tiwaz jest świetnym środkiem na wzrost potencji u mężczyzn. Dzieje się tak po części przez wyrównanie ciśnienia krwi. Wspomaga oczyszczenie organizmu oraz znalezienie wewnętrznego spokoju i harmonii.

 

WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Runa ta wyraża potrójną zasadę złożoną z: 1) porządku, 2) poświęcenia siebie, 3) kolumny świata. Każda z tych cząstek wywodzi z siebie jednolitą zasadę istnienia. Zasadniczą funkcją kosmiczną TIWAZ jest rozdzielanie nieba i ziemi przez kolumnę świata (Irminsul) w ten sposób, że „objawione" może zaistnieć w przestrzeni „stworzonej". TIWAZ oznacza „biegun", „stałą gwiazdę", stałego przewodnika poprzez nocne niebo.

 

STRONA JASNA

Oto znak prawości, wiary i zaufania, który hartuje wszystkie rzeczy w obliczu przeciwności. Ukazuje perspektywę sprawiedliwości i własnego sądu, w oparciu o staranną analizę faktów. Powinieneś wzmocnić swą wolę poprzez działanie, lecz nie przywiązywać się do jego efektów. Trwaj w przekonaniu, że twoje osiągnięcia niezależne są od usiłowań. Gdy TIWAZ pojawia się jako odpowiedź na pytanie o związek z kimś bliskim, związek ów jest na czasie i jest opatrznościowym. Ty i partner jesteście harmonijnie ze sobą zestrojeni. Postaraj się inicjować wspólne działania. Jeśli problem wiąże się z twoją wiarą, z ideą, ze służeniem jakiejś sprawie, TIWAZ doradza wytrwałość. Przypomina o cierpliwości. To, co wokół ciebie, staraj się uporządkować w sposób racjonalny. Droga do sukcesu może też prowadzić poprzez poświęcenie samego siebie. Potrzebna jest czujność i intensywna praca wsparta o wiedzę. Należy zwrócić uwagę na dokładność, precyzję, staranne planowanie. Pracować należy teraz bardzo metodycznie. TIWAZ może reprezentować pracownika nauki.

Runa ta symbolizuje nowe wyzwania oraz inicjację w nowy sposób rozumienia świata. Musisz być nieulękniony, gdyż twoje zwycięstwo jest przesądzone, jeżeli twoje serce pozostanie wierne. Jest to czas, w którym trzeba wykorzystać wszystkie umiejętności i całą mądrość, którą do tej pory zdobyłeś. Chroń swoją wiarę, gdyż będzie zagrożona. Prawda w końcu zatryumfuje.

 

-Sprawiedliwość, racjonalność, poświęcenie, analiza.

-Pierwiastek męski. Duchowość, konieczność dokonania zmian w sobie samym, wzrost wewnętrzny. Praca nad sobą. Siła woli i ducha. Droga wiedzy. Optymizm, mądrość. Namiętna miłość, przeżycia lub przygody.

 

STRONA CIEMNA

Niebezpieczeństwo leży w działaniu zbyt pośpiesznym lub nie na czasie, a także w ubytku lub rozproszeniu energii. Masz skłonności do gubienia się w detalach i pogrążania w analizie, która może doprowadzić do paraliżu działania i ograniczenia marzeń. Zbyt często poprzestajesz na przygotowaniu się do działania nie idąc dalej. Czasem za bardzo poświęcasz samego siebie z uszczerbkiem dla celów ostatecznych. Zablokowanie energii TIWAZ prowadzi do niesprawiedliwości, niezrównoważeni, zamętu, irracjonalności.

Masz wszelkie zdolności potrzebne do zmierzenia się z nadchodzącym wyzwaniem, lecz musisz obudzić swój prawdziwy potencjał. Nie pozwól, by drogę zagrodził ci strach. Patrz uczciwie na swoje słabości i postanów, by obrócić je w mocne punkty. Tkwi w tobie wojownik - nadszedł czas, by pozwolić tej energii się ujawnić.

 

-Niesprawiedliwość, niezrównoważeni, przesadne poświęcenie, przerost analityczności, paraliż umysłu.

-Pesymizm, ateizm i głęboki „materializm", brak wiary we własne siły. Pretendowanie do roli duchowego przywódcy i wybrańca Boga. 

 

ZNACZENIE WYROCZNI

 

Ogólnie i jednostkowe:

Musisz mieć jasny i chłodny umysł, by opanować sytuację, w której się znalazłeś. Musisz poruszyć, niebo i ziemię i skorzystać z wszelkich dostępnych ci obecnie środków, by osiągnąć cel; nie uchylaj się od wykorzystania drzemiących w tobie możliwości. Znajdź w sobie cel i' krocz ku niemu pełen sił. Jeśli nie masz celu albo go nie znasz – znajdziesz go

 

Dokładne, w kole runicznym:

Tiwaz jest runą niepokonaną.

W wodzie: osiągniesz cel.

W ziemi: chcąc coś osiągnąć, powinieneś ujawnić swoja uczucia

W ogniu: rozsądnie postąpisz, jeśli wyrzucisz za burtę stare wyobrażenia i imaginacje i zaczniesz kierować się wypróbowanym postępowaniem.

W powietrzu: najwyższy czas przedsięwziąć odpowiednie kroki

 

Tiwaz symbolizuje germańskiego boga Tyra, boga walki i sprawiedliwości. Chodzi tu tylko o ludzi, ponieważ jest to jedynie ludzki zakres działania. Runa tiwaz przypomina strzałę lub oszczep. Strzała szuka celu, dla. tego też symbolizuje dążenie do celu, energię, postęp. By na swojej drodze zaskarbić sobie wsparcie boskie, należy działać sprawiedliwie wobec siebie i wobec innych. Tyr jest sędzią, składa się na niego przysięgi, przyrzeczenia i obietnice. We wszystkim, .co czynisz, zachowaj godność.

 

Z energii tiwaz możemy korzystać podobnie jak z runy Jehu, by ideę wprowadzić, zamienić ją w czyn i przyspieszyć ten proces. Inspiracje, które nam dały runy z aettu HEL, możemy teraz dzięki tiwaz urzeczywistnić na poziomie ludzkim. Tiwaz dzięki swej energii symbolizuje również siłę męską i współcześnie nadaje się idealnie do odnalezienia własnej indywidualności.

 

ĆWICZENIE: ODNALEZIENIE CELU Zastanów się głęboko nad celem, który sobie postawiłeś, i nad możliwością osiągnięcia go; jakie należy przedsięwziąć środki, by dojść tam, gdzie chcesz. Rozpracuj odpowiednią strategię. Ćwicz umiejętność do. chodzenia do celu na wszystkich poziomach, które ci wpadną do głowy. Włącz całe swoje "ja" - niech szuka celu, a ty rozważaj zagrożenia i przeszkody na wybranej drodze - sztuka mentalnego i duchowego dążenia do celu znacznie ułatwi ci realizowanie wszystkich zamierzeń i potrzeb. Rozpraw się solidnie i dokładnie ze swoimi zamierzeniami, planuj starannie, wymierz precyzyjnie, naciągnij łuk i strzelaj mentalnie do celu: teraz strzała znajduje się na drodze do celu i tym samym daje nam do zrozumienie, że należy pozbyć się starych przekonań, ponieważ zagnieżdżone nie dopuszczają do osiągnięcia celu.

 

Energia runy Tiwaz

Jest to runa opiekuńcza osób urodzonych między 20 stycznia a 3 lutego.

Znaczenie runy:

- dosłowne: Tiw lub Tyr ( bóg wojny )

- magiczne: sprawiedliwość, odwaga, szczerość

- symbolizuje męstwo, niepokonaną postawę w walce oraz wytrwałe dążenie do wyznaczonego celu

- jej drzewem jest ostrokrzew

- Jako talizman chroni przed fałszem i niesprawiedliwością; przynosi zwycięstwo w słusznej sprawie i osiągnięcie życiowych celów

 

Znaczenie wróżebne

1. Pozycja naturalna:

Tiwaz wróży zwycięstwo w walce, wygrany proces, ład i porządek w życiu, sprawiedliwość; zapowiada realizację planów i skupienie się na wyższych celach; obiecuje wiarę we własne siły fizyczne i umysłowe, męstwo oraz hart ducha

2. Pozycja odwrócona:

Tiwaz w pozycji odwróconej wróży brak celu i równowagi wewnętrznej, zamęt i chaos; zapowiada niesprawiedliwy wyrok, kolizje, kontrowersje, gubienie się w drobiazgach, tchórzostwo; przestrzega przed pasywnością i przesadnym poświęceniem.

 

Medytacja z runą

Wgląd wizyjny w runę sprawi, że energia Tiwaz ochroni Cię przed niesprawiedliwością i przegraną walką.

Usiądź lub połóż się wygodnie, z prostym kręgosłupem. Przyglądaj się mandali Tiwaz, po czym zamknij oczy. Niech rytm oddechu pomoże Ci wniknąć w spokojną, wewnętrzną przestrzeń. Przenieś się wyobraźnią w scenerię nocy z gwiazdami błyszczącymi na niebie. Wyobraź sobie, że podróżujesz na promieniu światła ku Gwieździe Polarnej... Gdy do niej dotrzesz, spójrz z góry na Ziemię. Zastanów się, w jakim kierunku podążasz w tej chwili. Czy jest to kierunek, w którym naprawdę chcesz iść ? Czy zmiana byłaby dla Ciebie dobra i możliwa ? Pomyśl przez chwilę, jak może się czuć wschodząca gwiazda, znająca swój tor i swoje miejsce we Wszechświecie... Wróć z nieba na Ziemię, oddychaj spokojnie i otwórz oczy. Zastanów się, kiedy ostatni raz byłeś/aś przekonany/a, że idziesz przez życie we właściwym kierunku ? Co Ci jest potrzebne abyś czuł/a spełnienie?

 

źródło: taraka.pl

  • Dziękuję! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • Ismena pinned i unpinned this temat
  • 2 months later...

Teiwaz Rune

Tiwaz, tyr, teiwaz – imię boga Tyra.
Prawo jest po to, by je przestrzegać.

Potencjał runy: przenikliwość, przemyślana dokładność, męstwo.

Przesłanie runy: miej odwagę przyjąć na siebie odpowiedzialność za skutki Twoich decyzji i wyborów.

Sprawiedliwość, wierność, nowe otoczenie, także zamęt, męstwo, współczucie, taktyka, obowiązek, odpowiedzialność. Los jest w Twoich rękach. Runa reprezentuje determinację i męską seksualność a także nowe wyzwania w życiu, świeże spojrzenie na sprawy. Pojawi się potrzeba wykazania się odwagą, Twoje zwycięstwo będzie pewne, gdy Twoje serce pozostanie czyste. Zrób użytek ze wszystkich umiejętności i swojej mądrości. Wykorzystaj to wszystko, czego się do tej pory nauczyłaś.

Runa dla ludzi w zawodach: policjant, wojskowy, strażak, lekarz, psychoterapeuta. Ludzi pracujących z poświęceniem własnego życia, zdrowia.

Runa mówi też o słuszności działania. Działania, nie pojedynczego człowieka, ale całego zespołu. Dotrzymanie danego słowa, przyrzeczenia. Umiarkowane postępowanie. Runa jest symbolem męskiej siły i indywidualności. To czas nowych wyzwań, iluminacji, dającej nowy sposób zrozumienia świata. Jest to czas, gdy musisz wykorzystać całą mądrość, którą zdobyłaś do tej pory z popełnionych błędów. Bądź pełna wiary, a prawda zatriumfuje. Tiwaz to runa zwycięstwa i przegranej. Symbolicznie pokazuje ciągłą walkę w nas samych, walkę z przeciwnościami losu lub naszą słabość i zahamowania. Życiowe zwycięstwo lub życiowa porażka zależą od nas samych.

Przesłaniem symbolu runy Tiwaz jest „Staw czoło trudnemu zadaniu”.

TIWAZ wróży:

 

  • prawo,
  • stanowczość, porządek, dążenie do celu, wytrwałość, cierpliwość, wierność, zaufanie, wrażliwość, planowanie
Zablokowana energia runy

 

  • niewierność,
  • nadużycia zaufania, łamanie prawa,
  • zamęt

Tiwaz jest związana ze sposobem działania w otaczającym nas świecie. Musimy pamiętać, aby nie kierować się w życiu chciwością, nienawiścią i strachem – to trzy siły, które wpływają na zablokowanie efektów naszych działań. Należy ocenić powody naszego postępowania; jeśli nie ma w nich żadnego z powyższych czynników – można śmiało zaczynać realizację planów, bo okoliczności będą sprzyjać. Runa ta przypomina o konsekwencji w działaniu. Najpierw trzeba precyzyjnie określić cel działania, to bardzo ważne, potem już można ruszyć błyskawicznie i prosto do celu. Tiwaz obdarzy nas wiarą w siebie i swoje siły, ale ostrzega: po drodze nie starajmy się łapać kilku srok za ogon, bo utracimy cały impet działania. Trzymajmy się jasno wytyczonego na początku celu i konsekwentnie do niego zmierzajmy. W każdym działaniu postępujmy sprawiedliwie i uczciwie wobec siebie i innych ludzi. Runa Tiwaz jest dobrym opiekunem niezdecydowanych, łapiących po drodze, wszelkie możliwe okazje. Pomoże osiągnąć upragniony cel – czy w sprawach bieżących, czy dotyczących poszukiwań swojego miejsca w życiu. Zwłaszcza w tych ostatnich poszukiwaniach Tiwaz będzie dobrym przewodnikiem.
Energetycznie należy do kręgu Powietrza.

Kolory jaskrawoczerwony, koralowy
Charakter runa magnetyczna
Właściwości runa odwracalna
Archetypy astrologiczne aktywny Mars
Archetypy arturiańskie miecz Eskalibur
Zodiak druga połowa znaku Lwa (8-21 sierpnia)

Zdrowie normalizuje ciśnienie tętnicze, usprawnia pracę śledziony, wspomaga oczyszczanie organizmu z wszelkich toksyn, usuwa skutki zatruć pokarmowych wyrównuje ciśnienie krwi, podnosi potencję męską, pomaga przy schorzeniach żołądka, przeciw gorączce.
Talizman ułatwia zakończenie spraw prawnych z sukcesem. Daje odwagę i prawość postępowania. Pozwala dojść do wytyczonego celu i osiągać sukcesy.
Amulet chroni przed ośmieszeniem, konfliktem. Przyspiesza rozwój zdarzeń, Szczególnie polecany dla ludzi ociągających się i mającym trudności w podejmowaniu decyzji. Utrzymuje jedność w grupie. Amulet dla wojowników i marynarzy.
Kluczowe właściwości godność, sprawiedliwość, poświęcenie, prawo, słuszność, porządek, sława, zwycięstwo, stanowczość, wytrwałość Pomaga w regulowaniu spraw sądowych i urzędowych. Dodaje odwagi, pomaga pozbyć się leków. Wzmacnia mężczyzn. Chroni przed fałszem. Pomaga przy zaburzeniach wzrostu.
Remedium feng-shui runa umieszczona w sektorze północnym będzie nam pomagała w sprawach zawodowych

W pozycji prostej runa Tiwaz oznacza dla Pytającego, zwiększenie dochodów dzięki pracy, odwagę i determinację w pokonywaniu trudności oraz wiarę w swoje siły i możliwości. A więc pracuj i bądź wytrwały, analizuj „za i przeciw”, wykorzystaj całą swoją wiedzę jaką posiadasz i pędź do zwycięstwa. Runa Tiwaz i jej znak są symbolem instytucji prawnych i dlatego w pozycji prostej oznacza dobre załatwienie spraw urzędowych i procesów.
W zdrowiu runa Tiwaz ma fantastyczne przesłanie – zapowiada wyjście z choroby, nawet tej ciężkiej i najtrudniejszej.
Zawodowo oznacza stabilną pracę, zasłużony i wypracowany awans, rozbudowę lub powiększenie firmy, czas zacząć projekt, być konkurencyjną, zwyciężać i sięgać po zaplanowane cele – bądź stanowcza i asertywna. Licz tylko na siebie, na swoją energię, motywuj sama siebie.
A w nauce runa Tiwaz zapowiada upór w zdobywaniu kwalifikacji oraz konieczność włożenia więcej wysiłku w zdobywanie wiedzy.
W związku oznacza namiętność, seksualność i płodność.

W pozycji odwróconej runa Tiwaz ma dla nas przesłanie: „Uważaj na zamęt, który może opanować Twoje myśli czy całe życie”. Możliwe nadużycie zaufania lub niewierność, łamanie prawa, odsetki karne, niewłaściwe lokaty lub przegrany proces, komornik. Odwrócona runa Tiwaz ostrzega przed wypadkiem i brawurą za kierownicą.
W związku podstęp i fałsz, prowadzące do rozstania oraz oszukiwanie, partner okaże się być tym niewłaściwym, toksycznym.
Zawodowo rozczarowania, bo to nie jest ta praca, która będzie spełniać Twoje oczekiwania. Uważaj też na nieuczciwego kontrahenta lub płatnika.
Zaś w nauce – szkoła, jej profil i miejsce źle dobrane. Możliwe zaczynanie wszystkiego od nowa.

Więcej poświęcenia i hartu ducha, oraz zdecydowania i odwagi – a będziesz zwycięzcą w walce o lepszą pracę, przyszłość, pieniądze czy cenne zdrowie.

 

 

Źródło: furthark.pl

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...