Skocz do zawartości

Runa Ehwaz - Znaczenie


Ismena

Polecane posty

EHWAZ

91fcc8b6f26d87a1e037fada12ba006b.gif

 

Nazwa runy: ehwaz, eh, eihwaz, egeis, eoh, eh, algiz, algis,eolh, ihwar

Słowa kluczowe: koń, dwa konie, postęp, partnerstwo, małżeństwo, wierność, prawość, współpraca z jednym człowiekiem, zmiana przez pracę zawodową, podróż fizyczna.

Charakter: Runa energetyczna

Żywioł: Ziemia

 

EHWAZ – symbolizuje wierność, współpracę, pomoc, partnerstwo, siłę, prędkość oraz symbiozę. Oznacza również szybkość myślenia i podejmowania decyzji oraz zapobiegliwość i zaradność. Tłumaczenie nazwy oznacza konia. Opiekunka ludzi, którzy posiadają wiedzę, oraz tych, którzy zostali pokrzywdzeni. Lojalność, prawość i wierność, dobrze traktowany przez swego jeźdźca koń reprezentuje te cechy, podobnie jak runa, która działać będzie na korzyść ludzi żyjących w zgodzie z naturą. Ehwaz jest talizmanem małżeństwa, który uczy partnerstwa, oraz ochrania przed zdradą. Pomagać ma również w awansie oraz rozwoju osobistym. Pomaga wyjść z depresji oraz łagodzi przewlekłe choroby.

 

WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Oto pierwiastek „pracy zespołowej", zwłaszcza w tandemie, czyli dla dwóch osób. Reprezentuje on dwie odmienne, lecz zharmonizowane istoty we wspólnym działaniu. W tradycyjnej kulturze germańskiej doświadcza się tego w specjalnej relacji między jeźdźcem (MANNAZ) a koniem (EHWAZ). Jest to metafora zawiązku między "ja" a ciałem, lub też określenie wewnętrznych więzi między dwiema istotami lub dwiema rzeczami, których przeznaczeniem są wspólne cele.

 

STRONA JASNA

EHWAZ jest runą przekroczenia, przejścia i ogólnie - ruchu; zmian fizycznych i psychicznych, nowych miejsc, nowych postaw, nowych sytuacji w życiu. Oznacza także aktywność zmierzającą do ulepszenia i poprawy. Jeśli kształcisz własną naturę, pociągnie to za sobą zmianę wszystkiego innego. Runa EHWAZ związana jest z symboliką solarną, nakłania do twórczej aktywności, zaangażowania, niezależności, poczucia własnej wartości oraz wielkoduszności. Zapowiada się okres dynamicznej harmonii z drugimi, zwłaszcza z partnerem, wychowawcą, mężem lub żoną. Będzie to wspólna praca bez utraty indywidualności. Nastąpi zrozumienie potrzeby dawania i brania oraz akceptacja unikalnej odrębności drugiej osoby. Przewidywane są pozytywne rezultaty wszelkich działań. Rozwiń swój związek z duchem opiekuńczym. Małżeństwo lub inne formalne partnerstwo może się wkrótce zawiązać. EHWAZ reprezentuje męża, żonę lub partnera w jakimś wspólnym przedsięwzięciu.

Masz wsparcie, dzięki któremu możesz szybko posuwać się na swojej ścieżce, lecz zależy to od tego, równie lojalny i pomocny w stosunku do otaczających cię ludzi jak oni wobec ciebie. Koń jest dumnym zwierzęciem, ale nie pozwala, by duma ta przeszkadzała mu w realizacji celów. Podobnie ty powinieneś być dumny ze swych dokonań, lecz jednocześnie pokorny, tak byś mógł posuwać się szybko i pewnie.

 

-Harmonia, praca zespołowa, wiara, lojalność, prawość.

-Ruch do przodu. Poprawa sytuacji, przywrócenie równowagi duchowej. Siła popychająca do przodu, postęp (powolny, ale pewny), inicjatywy. Pośrednictwo.

 

STRONA CIEMNA

Zaznaczyła się utrata własnej indywidualności w partnerstwie. Nadmiar harmonii doprowadził do wtórności i dublowania wysiłków. Zablokowanie EHWAZ wyzwala niewiarę, zdradę, dysharmonię, prowadzi do rozwodu. Jeśli wahasz się, jesteś niezdecydowany, masz jakiekolwiek wątpliwości lub czujesz opór przed działaniem - zaczekaj. Czyń tylko to, co najbardziej zgodne z twoją naturą. Pamiętaj: przychodzi do ciebie to, co jest twoja wolą.

 

Powinieneś zawrzeć nowe znajomości. Przyciągnie to ku tobie energie, które pomogą pokonać przeszkody. Poszukaj ludzi, którzy podzielają twoją postawę i wiedz, że każdy, kto wkracza do twojego życia, ma cię czegoś nauczyć.

 

-Wtórność, dysharmonia, brak wiary, zdrada.

-Zatrzymanie, sytuacja bez wyjścia, brak inicjatywy, przeszkody. Pasywność.

 

ZNACZENIE WYROCZNI

 

Ogólne i jednostkowe:

Podaj rękę do współpracy człowiekowi, któremu ufasz: opłaci się. Pozwól, by kierował tobą człowiek, który dysponuje większą wiedzą w dziedzinie, w której potrzebujesz pomocy.

 

Dokładne, w kole runicznym:

Runa ehwaz symbolizuje konia, zwierzę, które umożliwiało człowiekowi szybsze przemieszczanie się. Ehwaz przepowiada zmianę lub przemianę.

W wodzie: twoja wyzywająca postawa spowoduje zmiany !

W ziemi: nieznana osoba pojawi się w twym życiu i wpłynie na nie

W ogniu: jeśli popełnisz błąd, skutki mogą okazać się opłakane.

W powietrzu: wkrótce rozwiążesz swoje problemy.

 

Koń jest "sobowtórem" człowieka - tak mówi się w krajach północnych. Może słusznie? Co by się stało z człowiekiem bez pomocy i wierności konia? Przodkowie nie zdobyliby innych krajów i szczepów, a kultura nie rozwinęłaby się tak wybitnie i wielostronnie.

 

Kto choć raz dosiadł konia, wie, ile tkwi w nim siły, ale wie również, że koń będzie także chciał przeforsować swoją wolę. To mu się udaje, kiedy jeździec odwróci swoją uwagę i wolę od jazdy. Koń pojedzie wraz z jeźdźcem, ale będzie nieraz próbował zrzucić z siebie brzemię - w takich wypadkach konie, są szczególnie mądre i przebiegłe. Oznacza to dla nas rzecz następującą: kiedy będziesz korzystać z energii i kierować nią dla własnego pożytku, należy uwagę bez reszty koncentrować przedsięwzięciu, inaczej koń czmychnie.

Koń, dopóki jest dobrze traktowany, jest obok psa najwierniejszym przyjacielem człowieka. Koń, z którym człowiek źle się obchodzi, za pamięta to i któregoś dnia odpłaci właścicielowi za swoje cierpienia i ból na swój własny sposób.

Mentalne rozmowy z końmi stanowią dla wielu ludzi pierwszy krok na "drodze porozumiewania się z innymi istotami, które nie opanowały mowy ludzkiej.

 

Między koniem i jeźdźcem istnieje ciepły związek, i dlatego nie należy się dziwić, że ehwaz jest runą małżeństwa, runą równouprawnionego partnerstwa, w którym dominuje silniejszy (mądrzejszy). Dążenie do niezależności i równouprawnienia zniszczyło w dużym stopniu jakość partnerstwa. Nie chodzi o to, by mężczyzna był zawsze tym silniejszym, absolutnie nie. Każdy z partnerów jest słabszy w jednej dziedzinie, a silniejszy w drugiej. Zadaniem energii tej runy jest odkrycie, który z partnerów ma odpowiedniejsze właściwości do dominacji w partnerstwie. Wybuchająca raz po raz porywcza energia konia przypomina orgazm i ekstazę. Moc runy ehwaz w swojej zasadzie wyraża potrzebę wolności, otworzenia się, ale też i ograniczenia, by energia nie spaliła się, by nie wyrządziła szkód.

 

Pozycją runiczną dla ehwaz jest uścisk dłoni witających się ludzi. U ścisk dłoni wyraża także dotrzymanie obietnicy; stosowany jest w handlu, jest synonimem zaufania oraz gotowości do współpracy. Podczas pracy magicznej korzystamy z amuletów z runą ehwaz, gdy chcemy wyłonić osobę odpowiednią, by dowodzić czy pilotować jakiś projekt, a nie osobę posiadającą większą władzę.

 

Energia runy Ehwaz

Jest to runa opiekuńcza dla osób urodzonych między 5 a 19 czerwca.

Znaczenia runy:

- dosłowne: dwa konie w zaprzęgu

- magiczne: współdziałanie, postęp, wielkie zmiany

- symbolizuje podróż w przestrzeni dostrzegalnej i niedostrzegalnej oraz ideał komunikacji między wszelkimi sferami bytu

- jej rośliną jest bluszcz

- jako talizman przyciąga odpowiedniego partnera, daje rozpęd życiowy, chroni przed zdradą

 

Znaczenie wróżebne

1. Pozycja naturalna:

Ehwaz zapowiada wielkie zmiany, udane partnerstwo i małżeństwo oraz sukcesy we wspólnych przedsięwzięciach; wróży owocną współpracę, kontakt z duchem opiekuńczym, twórczy związek z partnerem; obiecuje lojalność, tolerancję, pokój i prawość

2. Pozycja odwrócona:

Ehwaz w pozycji odwróconej wróży konflikty, nieosiągalne ideały, zerwanie układów, separację, rozwód i zdradę; oznacza dręczące wątpliwości oraz brak wiary w siebie i w ludzi; przestrzega przed niezdecydowaniem i utratą własnej indywidualności

 

Medytacja z runą

Medytacja z runą sprawi, że energia Ehwaz pomoże Ci ułożyć harmonijnie stosunki w małżeństwie, rodzinie oraz w firmie.

Usiądź lub połóż się z prostym kręgosłupem. Oddychaj powoli i spokojnie. Przyglądaj się mandali, a następnie zamknij oczy. Wyobraź sobie, że wędrujesz leśną ścieżką i dochodzisz do polany oświetlonej słońcem. Na polanie stajesz tyłem do słońca, tak aby przed sobą widzieć swój cień. Obrysuj patykiem kontur cienia. Poproś cień, by odłączył się od ziemi i stanął przed Tobą. Przyjrzyj mu się uważnie, a potem zaproś do tańca. Gdy skończycie tańczyć, podziękuj cieniowi i poproś, by wpasował się w obrysowany wcześniej kontur. Opuść polanę i wyjdź z lasu ścieżką, która przywędrowałeś. Skoncentruj się na równomiernym oddychaniu i otwórz oczy.

 

źródło: taraka.pl

 • Dziękuję! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • Ismena pinned i unpinned this temat
 • 2 months later...

� Ehwaz: Trust, teamwork, progression, symbiosis. Sea thrift and halite.

Ehwaz, eoh, eh – koń.
Nie ma przypadkowych spotkań.

Potencjał runy: dynamiczna harmonia, inicjatywa.

Przesłanie runy: zachowuj równowagę duchową, niezależnie od sytuacji zawsze bądź sobą.

Siła, prędkość, ruch, partnerstwo, współpraca, wierność, symbioza, pewność, zaufanie, lojalność, równowaga, skryte działanie. Szybkość myśli lub działania, szybkość przewidywania, zapobiegliwość. Ehwaz reprezentuje konia, jego siłę i piękno, symbolizującego coś więcej niż tylko środek transportu. Wskazuje na kontrolowaną zmianę, postęp, czasami wycieczkę, podróż. Wskazuje na takie zaufanie, jakie istnieje pomiędzy koniem a jeźdźcem, bratem i siostrą. Dwie połówki całości. Posiadasz potrzebne wsparcie i zabezpieczenie, które pomoże szybko doprowadzić Cię do celu, ale musisz być lojalny, wspierający i oddany tym, którzy są wokół Ciebie. Ehwaz pomaga w zgłębianiu ukrytej wiedzy. Oznacza szybki postęp osiągnięty przez harmonijne partnerstwo. W nowym środowisku spotkasz swe przeznaczenie – przyjaźń lub miłość. Podróż z własnym mężem/żoną odrodzi uczucie.

Koń jest symbolem olbrzymiej siły i energii seksualnej. W symbolice sennej koń zawsze dobrze wróży, zapowiada bowiem dobry czas, a jazda na koniu – osiągnięcie celu czy spełnienie marzenia. Koń i jeździec to symbol dobrej współpracy, dobrego partnerstwa i owocnej współpracy oraz szczęśliwej podróży. Koń jest też symbolem energii witalnej, dzięki niemu możemy szybko i w ciekawy sposób posuwać się do przodu. Koń dobrze traktowany jest wiernym przyjacielem człowieka. Źle traktowany zrewanżuje się. Pomiędzy koniem i człowiekiem zwyczajowo istnieje ciepły i harmonijny związek.

Rolą runy Ehwaz jest budowanie harmonijnych relacji. Jeśli jesteś lojalny i pomocny w stosunku do znajomych znajdziesz u nich wsparcie i będziesz mógł pewnie iść swoją ścieżką duchową.

EHWAZ wróży:

 

 • ruch, zmiana
 • nowe postawy, miejsca, sytuacje
 • poprawa, ulepszenie
 • okres harmonii z innymi
 • zmiany pozytywne
 • czas na miłość, zaufanie, lojalność
 • małżeństwo
 • zespół
Zablokowana energia runy:

 

 • zdrada
 • brak wiary
 • nielojalność
 • odwołanie podróży

 

Runa związana z prawem i dobrą współpracą. Ehwaz była runą sprawiedliwości, jak grecka Temida. „Sprawiedliwy każdy sąd / Ośmionogi wiedzie koń”. Runa jest gwarancją jedności i siły. Zawsze, jeśli chcemy się odwołać do sprawiedliwego osądu, ta runa będzie pomocna. Zawsze, gdy postąpimy niezgodnie z wibracją runy Ehwaz, wytknie nam ona to w sposób nieprzyjemny. Jest opiekunką polityków oraz tych, którzy mają władzę; ale także ludzi pokrzywdzonych przez prawo. Będzie pomocna, gdy istnieje potrzeba dobrej współpracy, wzajemnego zaangażowania dla siebie lub szerszego kręgu. Symbolikę runy Ehwaz przyrównać można do uścisku dłoni. To gest powitania, ale również złożonej obietnicy, zaufania i gotowości do współpracy. Gdy występuje współdziałanie jeźdźca i konia, wówczas stanowią oni jedność. W tym aspekcie energetyka runy Ehwaz związana jest z siłą, pędem i współistnieniem człowieka i natury. Zapomnieliśmy o tym, że z przyrodą powinniśmy współpracować, a nie ujarzmiać ją tak, więc runa ta będzie współpracować ze wszystkimi, którzy działają na rzecz natury. Energetycznie należy do kręgu Ziemia, Powietrze, Woda, Ogień cztery żywioły, pełna harmonia.

Znaczenie tej runy wskazuje na podróże i prawdopodobieństwo zmiany horyzontów. Zmiana nie będzie wielkim zaskoczeniem bo sytuacja ewoluuje już od pewnego czasu. W sensie duchowym runa Ehwaz może mówić o konieczności zacieśnienia więzi emocjonalnych z bliskimi.
Kolor pomarańczowy
Charakter runa energetyczna
Właściwości runa odwracalna
Zdrowie wspomaga pracę dróg moczowych, oczyszcza nerki z piasku, reguluje pracę nadnerczy, łagodzi choroby przewlekłe pomaga przy schorzeniach wątroby, pomaga wyjść z depresji
Archetypy astrologiczne aktywny Merkury
Archetypy arturiańskie wzajemne powiązania wszystkich form życia
Drzewo bluszcz (Hedrea helix)
Zodiak druga połowa znaku Panny (9-21 września)

Kluczowe właściwości harmonia, współpraca, partnerstwo, ruch do przodu, siła, mobilność, prędkość, wspólnota, symbioza, praca zespołowa, inicjatywa, pośrednictwo, powrót do równowagi – także duchowej Ochrania podczas podróży.
Uczy partnerstwa. Pomaga osiągnąć awans.
Remedium feng-shui runę tę umieszczamy w rejonie północnym mieszkania – obszar partnerstwa
Talizman dla małżeństw chroni przed zdradą. Przyciąga przyjaciół
Amulet zapewnia partnerstwo, miłość, dobrą współpracę

Kiedy na zadane pytanie runa Ehwaz pokaże się w pozycji prostej zapowiada dobrą współpracę i zyski, pomyślne zmiany w biznesie czy w ogóle w życiu, dobrze prosperującą spółkę i zyskowne umowy. Pogoda ducha i poczucie własnej wartości przysporzy nam przyjaciół.
W partnerstwie zaś zapowiada ślub lub udane małżeństwo, tworzące udany tandem.
Zapowiada też dobre zdrowie.
Zawodowo runa Ehwaz może oznaczać służbowy wyjazd, dobrą pracę zespołową, objęcie kierowniczego stanowiska, jedność działania i planów.
W nauce edukacja, która doprowadzi do sukcesu.

Kiedy jednak runa Ehwaz pokaże się w rozkładzie lub jako odpowiedź na zadane pytanie w pozycji odwróconej, wtedy zobaczymy, że koń przewrócił się przygniatając jeźdźca. Wtedy w biznesie zapowiada straty finansowe, brak współpracy, a nawet upadek lub utratę firmy. Uważaj też na rozrzutność, bo to nie jest dobry czas na wydawanie pieniędzy. Opanuje cię lęk i będziesz podejrzliwy. Odczujesz smak samotności.
W zdrowiu możliwość złamań czy zwichnięć, obniżenie odporności a nawet problemy z ciśnieniem krwi.
W partnerstwie możliwa zdrada, niewiara we własne siły oraz każdy z partnerów idzie swoją drogą i rozbieżne są ich poczynania i nadzieje.
W pracy próżne nadzieje na awans, sytuacja bez wyjścia, brak inicjatywy, brak zgody w zespole lub negatywne działanie.
W nauce, możliwe słabsze oceny lub powtarzanie materiału z powodu niezdanego egzaminu, ferie, wakacje i indywidualna żmudna praca.
Przesłaniem odwróconej Runy Ehwaz jest zdanie: Niezależnie od sytuacji zachowaj równowagę duchową, wkrótce kłopoty skończą się.

 

 

Źródło: futhark.pl

 • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
 • Utwórz nowe...