Skocz do zawartości

zwłoki, zmory, pościel, las


Ania1

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

mam ogromną prośbę do Was o podpowiedź. pisałam kiedyś, że od czasu śmierci mojej mamy (niedługo będzie rok) mam co noc bardzo świadome sny. pojawiają się te same motywy: zwłoki, zmory, dom, las, łóżko. kiedyś nie zapamiętywałam snów, teraz co rano mam świeży materiał przed oczami.

 

1. Jestem w lesie, idę przez środek. patrzę w lewo: wysokie drzewa, bez liści (liście są mocno na górze), na dole widzę jakby główki jasnych kasztanów. jest ich dużo. idę kawałęk dalej. z prawej strony te same drzewa, ale na dole całą masa pięknych, zieloniutkich liści. czuję spokój i radość. za chwilę widze swojego byłego szefa, z którym rozmawiam przyjaźnie o pracy. on mówi, że może być, albo może jej nie być.

 

2. jestem w obcym, wielkim domu. jest ze mną chyba moja starsza ciocia. przy nas w workach są nagie zwłoki. nie czuję lęku tylko spokój. śmieję się. wiem, że czekamy na kogoś,kto te zwłoki odbierze i nas uwolni;

 

3. Jestem w parterowym, nowoczesnym domu. w pokoju jest wielkie, podwójne łóżko. na nim czysta, pachnąca pościel. ja poprawiam jedną kołdrę, ścielę ją na łóżku. obok przechodzi mój partner, dziwnie niski. próbuję się do niego przytulić, on nie reaguje tylko idzie sobie. potem ja ide do szafy, otwieram ją i wyciągam dzinsy;

 

4. Jestem w dużym, łądnym, dobrze urządzonym domu. są ze mną jakies kobiety. co jakiś czas pojawia się postać kobiety, coś do nas mówi i znika. czuję irytację, bo nie rozumiem o co chodzi;

 

5. i jeszcze kilka razy śniły mi się wózki dziecięce, nowoczesne. z dziećmi w środku.

 

 

proszę Was bardzo o pomoc. co moga oznaczać te sny?

zajęłąm sie teraz układaniem swojej przeszłości. rozwalam destrukcyjne schematy z dzieciństwa.

 

jestem na rozdrożu zdrowotno- zawodowym. relacja z mężczyzną ukłąda się poprawnie. bez fajerwerków,ale stabilnie.

przeczytałam wszelkie interpretacje sennikowe. są sprzeczne. co to może oznaczać?

 

będę bardzo wdzięcna za pomoc. pozdrawiam serdecznie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich snów się nie odniosę, bo nie mam na nie pomysłu:)

 

Sen z lasem wygląda mi na odzwierciedlenie Twoich wyborów lub szans jakie masz przed sobą.

Po jednej stronie te łyse drzewa, o drugiej, ale ciut dalej piękne liściaste. Być może stoisz przed jakimś wyborem i ten sen sugeruje, abyś się nie spieszyła z decyzją, bo za chwilę wpadniesz na lepszy pomysł, lub pojawi się korzystniejsza szansa dla Ciebie, bylebyś się rozejrzała dookoła i była cierpliwa?

 

Sen ze zwłokami może symbolizować właśnie te destrukcyjne schematy. Pozbywasz się ich i dobrze Ci z tym, dlatego nie boisz się we śnie, a wręcz radosna jesteś na ich widok, bo zaraz znikną. Być może podjęłaś odpowiednie kroki, aby zmienić swój styl życia.

 

Sen z partnerem może odzwierciedlać Wasze problemy. Być może partner nie dostaje tego co potrzebuje, czegoś mu brakuje (niski wzrost). Może po tym jak on "nie reaguje" powinnaś tym się zainteresować?

 

Na resztę nie mam pomysłu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

1. Jestem w lesie, idę przez środek. patrzę w lewo: wysokie drzewa, bez liści (liście są mocno na górze), na dole widzę jakby główki jasnych kasztanów. jest ich dużo. idę kawałęk dalej. z prawej strony te same drzewa, ale na dole całą masa pięknych, zieloniutkich liści. czuję spokój i radość. za chwilę widze swojego byłego szefa, z którym rozmawiam przyjaźnie o pracy. on mówi, że może być, albo może jej nie być.

 

Te kierunki - lewa, prawa, według mnie w tym śnie są bardzo ważne. Po lewej jest szarość, obraz nie jest miły dla oczów, po prawej za to odwrotnie - ciepłe barwy, drzewa pokryte liśćmi. Myślę, że tu chodzi o Twoje życie, a konkretnie o kierunek, który wybrałaś lub wybierzesz. Taka nawet wskazówka, co będzie, gdy pójdziesz w lewo, a co kiedy Twoja życiowa wędrówka potoczy się w kierunku na prawo. To też może być odniesienie do przeszłości - lewa strona, jako coś co już przeżyłaś, czego doświadczyłaś, a prawa, są to zupełnie nowe wydarzenia dla Ciebie, które mogą Cię czekać. Postawa szefa nawet o tym świadczy - może być albo może jej nie być - w zależności, jak postąpisz, jakiego dokonasz wyboru.

 

2. jestem w obcym, wielkim domu. jest ze mną chyba moja starsza ciocia. przy nas w workach są nagie zwłoki. nie czuję lęku tylko spokój. śmieję się. wiem, że czekamy na kogoś,kto te zwłoki odbierze i nas uwolni;

Dom, to Ty. A skoro był on wielki i obcy, to jakaś część Ciebie nie jest zadowolona z tego jak wygląda Twoje życie, może nawet dochodzić do wewnętrznych konfliktów, przez co nie wiesz jak masz żyć. Zwłoki, to symbol tego co było, ale umarło. Nie czujesz lęku, bo w Tobie nic nie umarło, a może powinno? Może tak powinno się stać, zamiast zamiatać problem w ciemniejsze zakamarki - ktoś obierze zwłoki i Was uwolni. Taka ucieczka od problemu.

 

3. Jestem w parterowym, nowoczesnym domu. w pokoju jest wielkie, podwójne łóżko. na nim czysta, pachnąca pościel. ja poprawiam jedną kołdrę, ścielę ją na łóżku. obok przechodzi mój partner, dziwnie niski. próbuję się do niego przytulić, on nie reaguje tylko idzie sobie. potem ja ide do szafy, otwieram ją i wyciągam dzinsy;
Dom to Ty. Tutaj jest marzenie o idealnym życiu, o szczęśliwej rodzinnie. Parterowy dom - budowanie rodziny, Ty i on, jako całość. Podwójne łóżko, taki sam przekaz. Poprawiasz kołdrę, bo chcesz, aby wszystko wyglądało perfekcyjnie, chcesz pokazać, że się starasz, dbasz o dom, o Wasze relacje. Ale partner na to nie reaguje, jego to nie interesuje, być może perfekcyjne życie nie jest dla niego ważne, on dąży do czegoś innego, a nie do codziennego dbania o szczegóły. Nie wiem, czy jesteś w związku, czy nie, ale tak czy siak, zastanów się nad tym. Może dążysz do czegoś na siłę, pomijając przy tym bardzo wyraźne sygnały?

 

4. Jestem w dużym, łądnym, dobrze urządzonym domu. są ze mną jakies kobiety. co jakiś czas pojawia się postać kobiety, coś do nas mówi i znika. czuję irytację, bo nie rozumiem o co chodzi;

Dom to Ty. Kobieta zakłóca Twoją przestrzeń, czułabyś się lepiej, gdyby jej tam nie było, gdyby się nie pojawiała. To może być odniesienie do Twojego życia. Czy naprawdę żyjesz tak jak TY chcesz, czy może przeżywasz życie, tak jak ktoś tego chce?

 

5. i jeszcze kilka razy śniły mi się wózki dziecięce, nowoczesne. z dziećmi w środku.

Wszystko co nowoczesne, to jest pragnienie lepszego życia, osiągnięcia sukcesu, prestiżu.

 

Tak mi się przyjęło, że za każdym razem, gdy we śnie jest dom, piszę, że jest to symbol nas samych. Osobiście dla mnie jest to dobre założenie, ale nie wiem, czy dla Ciebie również. Dlatego zastanów się nad swoimi snami, spójrz na moją interpretację i spróbuj wyciągnąć wnioski. Czy pasuje ten opis do Ciebie, czy nie zgadasz się, że dom oznacza Ciebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

dziekuje Ci Mariko.

 

jak zwykle masz rację.

moja sytuacja spowodowała, że musze podjąć wazne dla mnie decyzje. własciwie nie wiem do końca, czy jestem na to gotowa. zmienic sposób życia - zawodowo mam możliwośc wyjechac do pracy za granica do mojego partnera. nie w wyuczonym zawodzie. robiłabym cos całkiem innego. nie znam jezyka. ale moje dotychczasowe zyce jest szare, wypaliłam sie zawodowo. tam sa perspektywy zarobienia wiekszych pieniedzy, zwiedzeia kraju, lepszego poznania partnera, bo teraz jestesmy na odległość, widzimy się raz w miesiącu.

 

co do partnera to mamy rzeczywiście inne wizje związku - ja marze o stabilizacji, on na obczyźnie żyje chwilą. nie wiem, czy znajdziemy wspólny środek. przekonam się, jak z nim zamieszkam. jemu starczy spotkanie rzadko, mi nie. i mój dylemat - zostawiłabym w kraju dziecko w ostatniej klasie liceum - niby dorosłe, ale dziecko.

 

sny to świetnie pokazują. dziękuję Ci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...