Skocz do zawartości

zmarła mama


Ania1

Polecane posty

Witam,

 

znów prosze o pomoc.

 

co noc sni mi się moja zmarła przed rokiem mama.

bardzo realistycznie. bardzo.

dzis w nocy byłam na cmentarzu. wokół jej grobu był pusty plac, jacys ludzie przynieśli tam jedzenie i chcieli zrobić mała imprezę.

grób mojej mamy był otwarty, wystawała z niej trumna a z niej siedząca mama. powiedziała "ja nie umarłam". pytam, jak dała radę i jak wyszła spod ziemi. "wykopałam się". na drugi raz daj mi do trumny telefon - tak powiedziała. ja ja wzięłam i zaniosłam do szpitala, żeby stwierdzono zgon. spotkałam ulubiona lekarke mojej córki. wzięła mame do siebie i poszły do gabinetu.

 

Drugi sen to znów mama w tle. siedze nad basenem z obcym mężczyzną. woda jest cudownie przejrzysta, czysta. nade mną piekne, jasne niebo. nagle z nieba leci na dół bardzo kolorowa kula. uświadamiam sobie, ze to księżyc. chowa się za jasna chmura i swieci na jasno. patrze na zegar, jest godzina 0.48.

 

co zrobić, zeby nie śnić?

 

Czy te sny moga byc przestroga, zebym nie wyjeżdżała do obcego kraju do pracy?

 

bardzo prosze o pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Ja nie znam się na tłumaczeniu snów, jednak jedna myśl mnie tknęła po przeczytaniu tego co tu piszesz, a następnie tu http://kartylosu.pl/viewtopic.php?f=247&t=2841&p=39261#p39261

Tak jak by mi coś w środku mówiło "napisz jej to..."

Otóż chodzi o ten fragment

co do partnera to mamy rzeczywiście inne wizje związku - ja marze o stabilizacji, on na obczyźnie żyje chwilą. nie wiem, czy znajdziemy wspólny środek. przekonam się, jak z nim zamieszkam. jemu starczy spotkanie rzadko, mi nie. i mój dylemat - zostawiłabym w kraju dziecko w ostatniej klasie liceum - niby dorosłe, ale dziecko.

I teraz pierwsza moja myśl: uważaj abyś się nie zakopala i nie została sama za tą granicą, może mama Cię ostrzega, zazwyczaj umarli kiedy się śnią i we śnie są żywi to jakiś problem ożywa... Telefon może oznaczać, że ten kontakt wcale nie bedzie taki prosty (kontakt z partnerem).

 

Tylko nie za bardzo bierz do siebie co piszę, ot taką ciekawostkę, bo jak pisałam nie znam sie na tym, ale czułam wewnętrznie, że muszę to napisać.

 

Pozdrawiam <kwiatek>

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci :)

 

pomyślałabym tak samo. problem w tym, ze moja mama śni mi się już rok, od czasu jej śmierci. wcześniej nie miewałam snów, rzadko. teraz sa intensywne i nie wiem,co zrobić, zeby pójść dalej, już bez niej. Partnera poznałam w czerwcu, mama śni mi się od marca.

 

chodzę na terapię wg schematów, przerabiam trudne dzieciństwo. nie wiem, na ile to "bycie" mamy w moim śnie jest ostrzeżeniem, na ile moja podświadomość "czyści" moją przeszłość.

 

sprawdzałam w sennikach, raczej pesymistyczne te prognozy odnośnie cmentarza, grobu, zmarłej mamy.

 

Decyzja, którą mam podjąć jest trudna. bardzo. w tym roku pracuję na umowę zlecenie głównie, więc zawodowo niewiele bym straciła.

 

Dziękuję Ci :)

 

Czy ktoś jeszcze chciałby mi pomóc?

 

bede ogromnie wdzięczna ;*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ania, masz bardzo często sny z mamą, więc spróbuj je zapisywać i wyłapywać symbole, tak jak z tego np telefon. Zobacz jak i czy w ogóle te sny odnajdują odzwierciedlenie w Twoim życiu. Czy rzeczywiście napotykasz na sytuacje, które mogłabyś połączyć ze snem i zawartymi tam symbolami. Nie można wykluczać, że mama po prostu w taki sposób się z Tobą porozumiewa, a Ty po prostu powinnaś poznać ten "alfabet" złożony z symboli itp.

Chociaż inną opcją może być to, że Ty nie pogodziłaś się z jej śmiercią. Byłyście bardzo blisko, miałyście świetny kontakt i po jej śmierci Twoja podświadomość niejako rekompensuje Ci jej brak w życiu rzeczywistym, poprzez "kontakt" z mamą w snach. Szczególnie w tym pierwszym śnie jest to przedstawione, mama mówi, że nie umarła, co Cię bardzo cieszy, spełniasz jej życzenie i idziesz po telefon, w obawie, że gdy ponownie będzie taka sytuacja - będzie w trumnie, ale nadal żywa, to zadzwoni i pomożesz się jej wydostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziekuje Mariko:)

Zastosowalam sie do Twojej rady. Mama sni mi sie praktycznie codziennie. We snach jest po prostu przy mnie. I przy mojej corce. Czytam to tak, ze nad nami czuwa. Nie odczuwam zadnego lęku. Osfatnio snila mi sie, jak lezymy w wygodnym lozku pod jedna koldra. Obok lezy jakas malutka dziewczynka. Jakby moja corka swiezo urodzona.pptem wstaję i ide na lotnisko. Mam gdzies odleciec. Szukam na tablicy informacji o odlocie.nie znajduje mojego samolotu. Ide do informacji. Pani mnie informuje.nagle pojawia sie moja wcdyrektorka z wielka torba pelna chleba i kabanosow. Ja nie jem.je za to mój partner, ktory stoi obok. On idzie w strone hali odlotow. Ja ide za nim. Mamy juz tam nie ma. Czuję spokoj. Wczoraj przyjelam wypowiedzenie pracy:(

 

Wiec mysle, ze mama w ten sposob pokazuje, ze czuwa nade mna.

 

Wczoraj snilo mi sie, ze pieknie plywam w basenie. Czulam radosc i lekkosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Możliwe, że te sny właśnie taki mają przekaz. W każdym razie jeśli chcesz, masz czas, to nadal rób zapiski i notuj wszystkie symbole

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziekuje :)

Wracam z moja interpreracja.

Wiem juz, ze mama sie sni, zeby mnie przestrzec przed choroba. Dwa razy chcialam odwlec badanie: snila mi sie kilka nocy z rzedu.poszlam zrobic. Udalo sie nie czekac i zrobic na nfzet.wycieto mi narosl.podobno stan przedrakowy.

Druga sytuacja dotyczy rowniez badania-przyspoeszylam termin cudem, po kilku snach o mamie. I tez z korzyscia dla mnie.

Wiec tak to bede rozumiec.

Dziekuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...