Skocz do zawartości

Urodzeni w listopadzie


Mada

Polecane posty

LISTOPAD.jpg.9ab4f86a17042f62dd478f00b581a6de.jpg

1 LISTOPAD

W dniu twojego przybycia na ten świat wszyscy myślą o tych, którzy z niego odeszli. Niewykluczone, iż właśnie z tej przyczyny wykazujesz szczególną tendencję do tego, by często odchodzić, wprawdzie nie z tego świata, bo z niego raczej nie da się odejść częściej, niż tylko jeden raz. Ale od żony, albo od męża można odchodzić wielokrotnie i ty to robisz. Odchodzisz, wracasz, potem znowu odchodzisz – i tak w kółko.

 

2 LISTOPAD

Jako człowiek urodzony w Dzień Zaduszny teoretycznie powinieneś wiele uwagi poświęcać sprawom duszy. Tymczasem przekorna natura akurat tak cię zaprogramowała, że o duszy prawdopodobnie przypomnisz sobie dopiero wówczas, gdy będzie ona opuszczać twoje ciało. O ile jeszcze zdążysz pomyśleć o czymkolwiek innym, poza tym, jaką sumę ksiądz policzy za pochówek, a jaką zakład pogrzebowy za trumnę.

 

3 LISTOPAD

Mówi się, że droga do serca prowadzi przez żołądek. Ale do twojego serca znacznie łatwiej dotrzeć przez głowę. Zakochujesz się tylko w takich osobach, u których zauważasz szczególne zalety umysłu. Pociąga cię wyłącznie intelekt, chociaż podobno rozumu nie da się zobaczyć. Więc w twoim przypadku chyba nie jest możliwa miłość od pierwszego wejrzenia?

 

4 LISTOPAD

Czujesz się wiecznie poszkodowany. Żywisz niezachwianą pewność, że cały świat istnieje tylko po to, by tobie działa się krzywda. Żona cię nie kocha, dzieci nie szanują, szef nie docenia, koledzy nie lubią. W dodatku absolutnie nikt nigdy się z tobą nie liczy. A przecież ty wszystkich kochasz, szanujesz, doceniasz i lubisz. I absolutnie ze wszystkimi zawsze się liczysz.

 

5 LISTOPAD

Zaliczasz się do osobników wyjątkowo łatwych we współżyciu. Kiedy cię potrzebują, jesteś w pobliżu, natomiast gdy wiesz, że na nic się nie przydasz, dyskretnie się usuwasz. Jeśli nie możesz pomagać, to przynajmniej nie przeszkadzasz. Nikomu nie sprawiasz problemów, a każdemu próbujesz ułatwiać życie. W skutek tego twoje własne życie do łatwych nie należy, bo wszyscy wykorzystują cię bez skrupułów. Taki już los człowieka dobrego i uczynnego.

 

6 LISTOPAD

W dniu twoich urodzin solenizantami są ludzie o imieniu Feliks, które to imię oznacza „szczęśliwy” lub „urodzajny”. Ten fakt nie pozostał bez wpływu na twoją osobowość. Wprawdzie ze szczęściem u ciebie różnie bywa, tak jak i u innych śmiertelników, ale urodzajny na pewno jesteś. A raczej byłbyś, gdybyś był gruntem, przeznaczonym pod uprawę roślin. Zaś będąc człowiekiem, musisz zadowolić się wydawaniem obfitego plonu w postaci licznego potomstwa. Masz wrodzoną skłonność do wielodzietności. Jeśli jeszcze jej nie wykorzystałeś – bierz się do dzieła!

 

7 LISTOPAD

Niczego się nie boisz. Zawsze wychodzisz z założenia, że póki spodziewane niebezpieczeństwo nie nastąpi, nie ma czym się przerażać, a gdy wreszcie nastąpi, na strach i tak jest za późno. Taka logika doskonale sprawdza się zwłaszcza podczas wizyty u dentysty. Nim zacznie wiercić urządzeniem stomatologicznym w twoim zębie, nie odczuwasz żadnej obawy, bo jeszcze nic się nie dzieje. Kiedy zaś już wierci – też się nie lękasz... Tylko wydzierasz, aż słychać cię na drugim końcu ulicy. Można z tego wywnioskować, że skoro strach ma wielkie oczy, to odwaga musi mieć wielkie usta.

 

8 LISTOPAD

Ogromną wagę przywiązujesz do zasad etyki. Ponad wszystko cenisz moralność – i to nie tylko pojedynczą, ale podwójną. Odmienne kryteria stosujesz dla siebie, a odmienne dla reszty świata. Co wolno tobie, tego nie wolno innym. Czyli przejawiasz wyraźne podobieństwo do nijakiego wojewody z popularnego przysłowia, którego nie wypada tutaj zacytować, bo jest niezupełnie cenzuralne.

 

9 LISTOPAD

Jeśli dotąd nie zmieniłeś stanu cywilnego, ani nie masz żadnego stałego partnera w tzw. wolnym związku, powinieneś rozejrzeć się za kimś, kto urodził się 4 października. W tym dniu przychodzą na świat jednostki wyjątkowo ostre, ty zaś jesteś wyjątkowo łagodny. Moglibyście doskonale się uzupełniać. Tylko musisz uważać, by się nie pokaleczyć swoją drugą połową. Chociaż niewykluczone, że pod twoim wpływem jej ostrze nieco się stępi.

 

10 LISTOPAD

Nigdy nie próbujesz nikomu imponować, ale i tak zawsze imponujesz. Każdy, kto cię bliżej pozna, darzy głębokim podziwem i uważa za swojego idola. Gdziekolwiek się pojawisz, spotykasz niezliczone ilości własnych mniej lub bardziej udanych kopii, bo wszyscy usiłują cię naśladować. Wcale nie musisz patrzeć w lustro – wystarczy, że wyjdziesz na ulicę i od razu wszędzie widzisz siebie.

 

11 LISTOPAD

Urodziłeś się w Święto Niepodległości, jednak twoja natura nie jest w najmniejszym stopniu niepodległa. Łatwo ulegasz różnym wpływom, nie masz jasno sprecyzowanych poglądów, a twój gust kształtuje się w zależności od aktualnie panującej mody. Jako żona przejmujesz rolę typowej kury domowej, jako mąż chętnie godzisz się na pozycję pantoflarza. Nie brakuje ci własnego rozumu, ale wolisz korzystać z cudzego. Gdyby głowa spadła ci z karku, chyba nawet byś tego nie zauważył. I tak jej nie używasz.

 

12 LISTOPAD

Jesteś wzorem elegancji. Nosisz ubrania w najlepszym gatunku, jeździsz markowym samochodem, stołujesz się w prawdziwych restauracjach, a nie w żadnych barach. Preferujesz rozrywki na wysokim poziomie, zamiast pospolitych imprez w pijanym towarzystwie. Jeśli czasem sam się upijasz, to nie zwykłą wódką, tylko drogim szampanem, serwowanym na wystawnych bankietach, z których oczywiście wracasz taksówką.

 

13 LISTOPAD

Masz duszę otwartą, szczerą i ufną, niczym u małego dziecka. W twoim prostolinijnym umyśle nie mieszczą się takie pojęcia, jak niegodziwość, zbrodnia, czy obłuda. Stanowisz idealny materiał na potencjalną ofiarę oszustów matrymonialnych, gdyż jesteś niezwykle uczuciowy, wierzysz w miłość i widzisz ją nawet tam, gdzie jej nie ma. Sam nigdy nie bywasz oszustem, ani matrymonialnym, ani żadnym innym. Zawsze postępujesz zgodnie z własnym sumieniem i z tak zwanymi elementarnymi zasadami przyzwoitości, cokolwiek by to miało znaczyć. Zarówno na gruncie prywatnym, jak i w sprawach zawodowych kierujesz się przede wszystkim uczciwością. I – co może dziwić – często okazuje się to dla ciebie korzystne. Widocznie jednak uczciwość się opłaca, przynajmniej tym, którzy urodzili się 13 listopada. Zwłaszcza jeśli ten trzynasty to był piątek.

 

14 LISTOPAD

Mógłbyś być doskonałym towarzystwem dla ludzi urodzonych 6 lipca. Łączy was wspólne przekonanie o własnym talencie wokalnym i wspólna chęć ciągłego demonstrowania go. Ty również nieustannie śpiewasz, ale nie utwory religijne, tylko świeckie, głównie popularne przyśpiewki ludowe. Tworzylibyście razem wspaniały duet– coś w rodzaju dwuosobowego chóru parafialnego z domieszką wiejskiej orkiestry. Osoby płci żeńskiej urodzone tego dnia często mają też jeszcze jedną charakterystyczną cechę – zresztą ogromnie przydatną i pożyteczną. Potrafią doskonale radzić sobie z wszelkimi sprawami podatkowymi. Wypełnić PIT, albo deklarację podatkową, czy złożyć jakiś wniosek do urzędu skarbowego to dla nich czynność prosta i zupełnie niekłopotliwa, co niewątpliwie wyróżnia je wśród płatniczej populacji. Nie wiadomo dlaczego tą wrodzoną zaletą natura obdarzyła tylko kobiety; mężczyźni są jej pozbawieni, nawet jeśli przyszli na świat 14 listopada. Idealnym wyjściem dla nich jest poszukać sobie żonę, która obchodzi urodziny w tym samym dniu i wspólnie z nią się rozliczać.

 

15 LISTOPAD

Na podstawie twojego życiorysu można by napisać niejedną powieść lub scenariusz filmowy. Ciągle przytrafiają ci się różne niesamowite rzeczy. Wszyscy ci tego zazdroszczą, ty zaś wszystkim zazdrościsz zwykłej codzienności, która dla ciebie pozostaje w sferze nierealnych fantazji. Chciałbyś wreszcie odpocząć od nadmiaru wrażeń. Tęsknisz za spokojem i monotonią, chociaż podobno nie tęskni się za tym, czego nigdy się nie miało.

 

16 LISTOPAD

Widzisz to, co chcesz widzieć, słyszysz to, co chcesz słyszeć i wierzysz w to, w co chcesz wierzyć. Jedni podziwiają twój niezmącony optymizm, inni zarzucają ci, że niefrasobliwie ignorujesz wszelkie problemy, zamiast je rozwiązywać. Co miałeś robić wczoraj, robisz dzisiaj, a co masz robić dzisiaj, odkładasz na jurto. Nigdy nie zdejmujesz różowych okularów, przez które oglądasz świat... Póki się nie stłuką.

 

17 LISTOPAD

Można cię zaliczyć do najmniej zestresowanych, a więc i najszczęśliwszych mieszkańców tego padołu. O takich jak ty w potocznej gwarze mówi się, że są wyluzowani. Wszystko traktujesz swobodnie i z humorem, swoje obowiązki także. Dlatego byłoby wskazane, byś zarówno prywatnie, jak i zawodowo wiązał się z ludźmi urodzonymi 19 czerwca. Oni pracują za siebie i za innych, więc mógłbyś na nich zwalać swoją robotę, zamiast spokojnie i wesoło czekać, aż wykona się sama.

 

18 LISTOPAD

Należysz do ludzi, o których pospolicie mawia się, że mają „dobre serce” i „mądry rozum”. Może to „pospolite”, lecz w twoim przypadku jak najbardziej prawdziwe. Jesteś uczciwy, inteligentny, uczynny, pracowity ... i w ogóle obdarzony całym kompletem cech, które w powszechnym mniemaniu uchodzą za pozytywne. Poza tym jesteś prawie samowystarczalny... Właśnie - „prawie”, jednak istnieje pewien drobny wyjątek pod tym względem. Mógłbyś obejść się bez wielu rzeczy, ale nie bez zegarka. Bez niego czujesz się jak nagi. Nie ma takiej chwili, w której nie musiałbyś koniecznie wiedzieć, która jest godzina. Twój wzrok nieustannie wędruje w stronę okrągłej tarczy i śledzi ruch przesuwających się wskazówek. Nie szkoda ci na to czasu?

 

19 LISTOPAD

Przejawiasz szczególne zamiłowanie do wielkich rozmiarów. Lubisz duże budynki, duże pomieszczenia, duże przedmioty, duże zwierzęta i rośliny, duże miasta, ulice itp. Ale najbardziej pokaźne gabaryty podobają ci się u ludzi. Jeśli sam jesteś niepozornego wzrostu, ogromnie cierpisz z tego powodu. Na życiowych partnerów wybierasz tylko osoby mierzące około dwóch metrów. Dlatego najczęściej stajesz przed ołtarzem z człowiekiem urodzonym następnego dnia.

 

20 LISTOPAD

Każdemu, kto obchodzi urodziny dzień przed tobą, na pewno wydajesz się ideałem. Twoja najbardziej charakterystyczna wrodzona cecha to wysoki wzrost. Człowiek przeciętnej postury przy tobie wygląda jak karzeł. Można by nawet stwierdzić, że chodzisz z głową w chmurach, albo sięgasz gwiazd... Ale do dwóch takich, co ukradli księżyc, wcale nie jesteś podobny.

 

21 LISTOPAD

Chyba przyszedłeś na świat o dziesięć dni za późno. Powinieneś to uczynić w Święto Niepodległości, bo masz charakter nie mniej niezawisły od statusu politycznego naszego kraju po zniesieniu zaborów w 1918 roku. Nie podlegasz nikomu ani niczemu. Jesteś sam dla siebie sterem, żeglarzem, okrętem, a może i kapitanem masztowca, czy nawet admirałem całej floty. Nikt nigdy nie zdoła nic ci narzucić. Każdy twój krok wynika z niezależnej, suwerennej decyzji, którą konsultujesz wyłącznie z własnym sumieniem i własnym rozsądkiem. Jedno i drugie działa u ciebie bez zarzutu, więc na swojej niepodległości wychodzisz nie gorzej, niż Polska na swojej. Jeśli nie lepiej.

 

22 LISTOPAD

Masz wyjątkowe szczęście do teściowych. Wielokrotnie zawierasz związki małżeńskie, wszystkie nieudane i kończące się rozwodem. Z byłymi mężami lub żonami zrywasz wszelkie kontakty, ale z ich matkami – przeciwnie, utrzymujesz je i to w aurze wzajemnej szczerej życzliwości. Każda teściowa jest twoim najlepszym przyjacielem.

 

23 LISTOPAD

Jesteś niezrównanym mistrzem w produkcji neologizmów. Praktycznie nie używasz oficjalnej mowy, posługujesz się niemal wyłącznie własnymi nowotworami słownymi. Żeby cię zrozumieć, trzeba by korzystać z usług profesjonalnego tłumacza, jak podczas rozmowy z kimś obcojęzycznym. Masz spore szanse na to, by stać się twórcą odrębnego języka.

 

24 LISTOPAD

Za największy grzech uważasz marnotrawstwo, za największą cnotę – oszczędność. Nad każdą monetą odbywasz długie medytacje, zanim zdecydujesz się ją wydać. Zakup czegoś, co nie jest absolutnie niezbędne do przeżycia, to dla ciebie niepotrzebna rozrzutność. Egzystujesz na poziomie tak zwanego minimum socjalnego, nawet jeśli twoje zarobki przekraczają średnią krajową. Ale tak daleko posuniętą ostrożność w wydatkach przejawiasz tylko wówczas, gdy chodzi o twoje własne potrzeby. Dla innych zazwyczaj jesteś hojny.

 

25 LISTOPAD

Dzień twoich urodzin jest też dniem imienin Katarzyny. Imię to pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „czystość”, czyli cechę, którą posiadasz rozwiniętą na niebywale wysokim poziomie. Trudno zresztą, żebyś miał ją mniej rozwiniętą, skoro codziennie po kilka godzin spędzasz w wannie, twoje ubrania taką samą ilość czasu przebywają w pralce, a twój dom nieustannie kąpie się w oceanie środków dezynfekujących. Żadna bakteria nigdy cię nie odwiedzi, jeśli jej życie miłe.

 

26 LISTOPAD

Można cię uznać za dokładne przeciwieństwo ludzi urodzonych 19 marca. Im podoba się wszystko cudze, tobie zaś wszystko własne. Jak nie masz tego, co lubisz, to lubisz to, co masz. Nigdy nikomu niczego nie zazdrościsz i dzięki temu zawsze czujesz się zadowolony... Czym z kolei budzisz powszechną zazdrość.

 

27 LISTOPAD

Mówi się, że nie szaty zdobią człowieka. W twoim przypadku ta popularna sentencja sprawdza się znakomicie. Ciebie rzeczywiście szaty nie zdobią, ani nie szpecą, bo praktycznie ich nie nosisz. Najchętniej stale chodziłbyś w stroju Adama i Ewy. Ponieważ w naszym klimacie i w naszej kulturze taki zwyczaj byłby dość ryzykowny, zawsze narzucasz coś na siebie, kiedy wychodzisz z domu. Ale kiedy do niego wracasz, od razu to zrzucasz.

 

28 LISTOPAD

Jeśli znasz kogoś, kto urodził się dzień wcześniej, nigdy nie odwiedzaj go w jego domu. Możecie spotykać się wyłącznie w miejscach publicznych i najlepiej tylko zimą, bo wtedy istnieje względnie realne prawdopodobieństwo, że tamta osoba nie zaprezentuje się przed tobą, jak ją Pan Bóg stworzył. A tego byś nie zniósł. Od najmłodszych lat dokucza ci chroniczna niechęć do widoku obnażonych części ciała – i własnych i cudzych. Gdybyś mógł, w ogóle nie zdejmowałbyś garderoby. Czasem jednak musisz to robić i wtedy zawsze czujesz się tak, jakby zdzierano z ciebie skórę. Pewnie nawet nie wiesz, że człowiek nie wychodzi z łona matki ubrany, lecz nagi. I to zupełnie!

 

29 LISTOPAD

Zawsze odgrywasz role przywódcy stada. W pracy pełnisz funkcje kierownicze, a w domu jesteś autentyczną głową rodu. Cieszysz się ogromnym autorytetem podwładnych, żona liczy się z każdym twoim słowem, dzieci są dla ciebie miłe nie tylko wtedy, gdy oczekują podwyżki kieszonkowego, sąsiedzi często proszą o twoją radę. Jedni cię kochają, inni nie znoszą, ale szanują wszyscy.

 

30 LISTOPAD

Najbardziej brakuje ci tego, czego ludzie urodzeni dzień przed tobą mają pod dostatkiem, czyli cudzego szacunku. Wszyscy cię lekceważą, nikogo nie obchodzi twoje zdanie. Gdziekolwiek jesteś, zawsze zajmujesz najniższy szczebel w hierarchii. Naturalnie wolałbyś znaleźć się na wyższym, ale nie bardzo wiesz, jak na niego się wspiąć. Pocieszasz się tylko tym, że podobno kiedyś i tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi.

 

źródło: horoskop.wieszjak.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismena pinned, unpinned i pinned this temat

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...