Skocz do zawartości

Urodzeni w październiku


Mada

Polecane posty

PAZDZIERNIK.jpg.987a5d55b813397e1a5e6f27ee32478c.jpg

1 PAŹDZIERNIK

Jesteś jak abonent, o którym słyszy się w telefonicznej poczcie głosowej – niedostępny i poza zasięgiem. Nigdy nie ma cię tam, gdzie być powinieneś. Ciągle gdzieś przepadasz, jak przysłowiowy kamień w wodę i nie można ciebie wyłowić. Kto cię szuka, ten nie znajdzie. Nawet gdyby wysłano za tobą list gończy, też nic by to nie dało. A przecież ty wcale się nie ukrywasz, ani nie uciekasz. Ty po prostu znikasz, chociaż podobno w przyrodzie nic nie ginie. Widocznie stanowisz wyjątek od tej reguły.

 

2 PAŹDZIERNIK

Należysz do najbardziej stanowczych i najmniej chwiejnych przedstawicieli naszego gatunku. Jesteś kategoryczny we wszystkich swoich myślach, słowach i uczynkach. Cokolwiek postanowisz, zawsze to realizujesz. Jeszcze nie zdarzyło ci się zmienić raz powziętej decyzji. Stąpasz po ziemi tak trzeźwo, jakbyś stale siedział za kierownicą.

 

3 PAŹDZIERNIK

Nie znosisz miasta, a kochasz wieś. Marzysz o własnym gospodarstwie rolnym, własnych polach uprawnych, własnej trzodzie hodowlanej. Nie wyobrażasz sobie wspanialszej rozrywki, niż jazda na traktorze, albo dojenie krów, choć jeszcze nigdy nie wykonywałeś żadnej z tych czynności. Do tej pory traktor widziałeś tylko w telewizji, a krowę na obrazku w atlasie zoologicznym. Pewnie miałbyś problem z odróżnieniem jej od bawoła.

 

4 PAŹDZIERNIK

Twoje urodziny przypadają w dniu imienin Rozalii. Rozalia to imię powstałe z połączenia słowa róża ze słowem lilia i może właśnie ten fakt wpłynął na twoją osobowość. Wprawdzie z lilią raczej nie masz wiele wspólnego, natomiast z różą masz – kolce. Oprócz kolców natura wyposażyła cię także w szpony, kły i podobne kłujące narzędzia. Jesteś ostrzejszy od wszystkich brzytw, żyletek i noży razem wziętych. Ale chyba lepiej być ostrym, niż tępym?

 

5 PAŹDZIERNIK

Odkąd dorosłeś do tzw. „wieku produkcyjnego”, czyli stałeś się zdolny do samodzielnej pracy zarobkowej, twoje życie upływa na finansowych wzlotach i upadkach. Raz jesteś posiadaczem wielkiej fortuny, a raz kompletnym bankrutem, któremu grozi śmierć głodowa, o ile wcześniej nie trafi w ręce jakiegoś niecierpliwego wierzyciela, nie mogącego wyegzekwować zwrotu ogromnego długu. Z każdej ruiny podnosisz się równie łatwo, jak w nią popadasz. Co cię nie zabiło, to cię wzmacnia.

 

6 PAŹDZIERNIK

Twoim naturalnym środowiskiem jest woda. Czujesz się w niej nie gorzej od ryby. Gdy tylko masz okazję, wyrywasz się na basen. Weekendy i urlopy spędzasz nad jeziorem lub nad morzem, nawet zimą. Pływać nauczyłeś się wcześniej niż chodzić. Pewnie wolałbyś mieć płetwy zamiast nóg, bardziej by ci się przydały. Podobnie jak skrzela zamiast płuc.

 

7 PAŹDZIERNIK

Lepiej unikaj towarzystwa ludzi urodzonych dzień wcześniej. Ich żywioł to woda, twój zaś – ogień, a wiadomo, co się dzieje z ogniem, gdy zetknie się z wodą. Fakt, iż jesteś amatorem ognia, naturalnie nie oznacza, że lubisz przebywać w jego płomieniach, bo w takich warunkach raczej trudno o komfortowe samopoczucie. Posiadasz natomiast ognistą naturę. Niewiele trzeba, by rozpalić twój gorący temperament. Łatwo przechodzisz od irytacji do euforii, od dzikiej wściekłości do szaleńczej egzaltacji, od szewskiej pasji do niekontrolowanego wybuchu ekstazy.

 

8 PAŹDZIERNIK

Jesteś anarchistą. Nie uznajesz żadnych reguł, niczemu nie chcesz się podporządkowywać. Zamiast małżeństwa wybierasz wolny związek. Ale nawet taki wydaje ci się zbyt mało wolny, więc szybko go zrywasz i zawierasz następny, także nie na długo. Twoje poglądy polityczne ograniczają się do bezkrytycznej wrogości wobec państwa, jako instytucji niepotrzebnie krępującej ludzką swobodę. Nie pytasz ani o to, co ojczyzna może ci dać, ani o to, co ty możesz dać jej.

 

9 PAŹDZIERNIK

Masz wybitnie analityczny umysł. Każdy złożony problem precyzyjnie rozbierasz na pojedyncze elementy i poddajesz je wszystkie po kolei wnikliwym badaniom. Dzięki temu taki problem niewątpliwie przestaje być złożony... Ale czy staje się rozwiązany?

 

10 PAŹDZIERNIK

Stanowisz idealny materiał do wszelkich badań statystycznych. Twoją najbardziej charakterystyczną cechą jest to, że nie wyróżniasz się w tłumie. Należysz do najbardziej reprezentatywnych członków społeczeństwa. Wszystko masz typowe, mieszczące się w granicach normy, nie odbiegające od przyjętych schematów. Gdy przeprowadzają ankiety przedwyborcze, zawsze okazuje się, że w rankingu prowadzi ten, na kogo ty głosujesz. W sumie jakiekolwiek sondaże są zbyteczne, wystarczyłoby po prostu spytać ciebie, którego kandydata preferujesz. Taki szczęśliwiec od razu może świętować swoje zwycięstwo jeszcze przed ogłoszeniem wyników, a nawet przed zamknięciem lokali wyborczych. Właściwie przed ich otwarciem także.

 

11 PAŹDZIERNIK

Przywiązujesz wielką wagę do symboli, emblematów i liczb. Wierzysz w numerologię i uważasz, że wszystkie parzyste liczby przynoszą ci szczęście, a nieparzyste – odwrotnie. Gdy znajdziesz na ulicy monetę pięciozłotową, mijasz ją obojętnie. Ale kiedy zobaczysz dwuzłotową, podnosisz ją i zabierasz. Jednak wcale jej nie wydajesz, tylko przechowujesz jak relikwię, bo to przecież twój talizman, nie zwykły pieniądz. A tymczasem inflacja rośnie i talizman traci na wartości...

 

12 PAŹDZIERNIK

Gdybyś mógł urodzić się drugi raz, chciałbyś być papugą. Nie dlatego, żebyś lubił ciągle coś powtarzać albo naśladować, tylko dlatego, że zawsze zazdrościłeś tym ptakom barwnego upierzenia. Uwielbiasz jaskrawe odcienie i żałujesz, że natura obdarzyła cię monotonnym kolorytem, tak jak wszystkich ludzi, niezależnie od rasy. Wprawdzie możesz poprawiać jej dzieło przy pomocy szerokiej gamy kosmetycznych środków barwiących, ale to nie to samo. A poza tym musiałbyś za to płacić, a papugi swoje kolorowe pióra mają za darmo. I gdzie tu sprawiedliwość?

 

13 PAŹDZIERNIK

Jesteś wilkiem i owcą w jednym, a właściwie wilkiem i barankiem. Pierwszą z owych postaci stajesz się w pracy, w drugą zaś przeobrażasz się w domu. Twoja żona lub mąż i twoje dzieci znają cię jako osobę cichą, spokojną, łagodną, bezkonfliktową i niemal bezwolną. Pozwalasz rodzinie wchodzić sobie na głowę i rodzina oczywiście z tego pozwolenia skwapliwie korzysta. Natomiast na polu zawodowym kompensujesz sobie to, czego brakuje ci prywatnie, czyli autorytet. Przeważnie zajmujesz kierownicze stanowiska i wśród podwładnych wzbudzasz respekt, graniczący ze strachem.

 

14 PAŹDZIERNIK

Urodziłeś się w Dniu Nauczyciela i może dlatego twoje szkolne lata upłynęły na nieustannej fascynacji ciałem pedagogicznym. Ciałem w dosłownym znaczeniu, gdyż stale podkochiwałeś się w nauczycielkach lub nauczycielach, jeśli jesteś byłą uczennicą. Zazwyczaj po maturze twoja fascynacja ciałem zmienia się w fascynację zawodem pedagogicznym, więc jako kierunek studiów wybierasz pedagogikę. Wkrótce sam zostajesz nauczycielem albo nauczycielką i zarazem obiektem szczerych sentymentów tych uczniów, którzy przyszli na świat tego dnia, co ty.

 

15 PAŹDZIERNIK

W twoim słowniku nie istnieje wyraz „niemożliwe”. Nie boisz się podejmować nowych wyzwań, każdą przeszkodę jesteś gotów pokonać, nie uznajesz żadnych granic.

Naturalnie oprócz granic przyzwoitości. Tych nigdy nie przekraczasz. Nie dlatego, że nie umiesz, tylko dlatego, że jesteś zbyt przyzwoity.

 

16 PAŹDZIERNIK

Chociaż urodziłeś się jesienią, jesteś człowiekiem letnim. Gdy ktoś przebywa w twoim towarzystwie, może się ogrzać, ale nie sparzyć. Nikogo nie kochasz ani nie nienawidzisz. Do wszystkich i do wszystkiego żywisz uczucia umiarkowanie życzliwe i względnie obojętne. Każdego lubisz i każdy lubi ciebie. Masz opinię dobrego kolegi,

z którym miło spędza się czas, lecz tylko pod warunkiem, że ten czas nie trwa zbyt długo. W przeciwnym wypadku twoją kompanią łatwo się znudzić, nie dlatego, żebyś był nieciekawy, tylko dlatego, że brakuje ci czegoś, co nazywa się ikrą.

 

17 PAŹDZIERNIK

Jesteś kino-maniakiem. Spędzasz w kinie więcej czasu niż w swoim domu. Właściwie kino to twój autentyczny dom. Nie chodzisz do niego, tylko praktycznie w nim mieszkasz. Opuszczasz je wyłącznie wtedy, gdy musisz iść do pracy albo do budynku, w którym oficjalnie jesteś zameldowany i który odwieszasz jedynie po to, żeby się wyspać... przed następnym seansem.

 

18 PAŹDZIERNIK

Jeśli znasz kogoś, kto przyszedł na świat 22 lipca, pewnie nie darzysz go nadmierną sympatią. Ludzie urodzeni tamtego dnia kochają niespodzianki, zarówno te, które ktoś im robi, jak i te, które sami robią innym, ty zaś i jednych i drugich nienawidzisz. Na wszystko, co cię zaskoczy, czego wcześniej nie przewidzisz, reagujesz niepohamowanym atakiem wściekłości. Gdy twoi przyjaciele bez twojej wiedzy urządzą przyjęcie na twoją cześć, odwdzięczysz się im taką karczemną awanturą, że jeśli wskutek tego przestaną być twoimi przyjaciółmi, to raczej nie powinna być dla ciebie niespodzianka.

 

19 PAŹDZIERNIK

Twoją największą pasją są podróże publicznymi środkami transportu. Jesteś wiernym pasażerem autobusów, tramwajów, metra i pociągów. Podczas gdy twój samochód rdzewieje w garażu, ty wytrwale zasilasz budżet miejskiej i krajowej komunikacji. Fakt, że MPK i PKP jeszcze nie całkiem zbankrutowały, to w znacznym stopniu właśnie twoja zasługa.

 

20 PAŹDZIERNIK

Należysz do najmniej racjonalnych istot myślących. Rzadko kiedy jakiś twój czyn wynika z pobudek, które choćby w przybliżeniu dałoby się określić jako względnie sensowne. Ale to chyba dobrze. Gdyby wszyscy kierowali się tylko rozsądkiem, życie byłoby przeraźliwie nudne. Dziękitemu, ze czasem postępujesz nielogicznie, świat wokół ciebie nabiera ciekawszego kolorytu. I w tym tkwi jakaś logika.

 

21 PAŹDZIERNIK

Można cię określić jednym prostym równoważnikiem zdania: „nic dodać, nic ująć”. Wszystkiego masz dokładnie tyle, ile trzeba, niczego ci nie brakuje i na niczym ci nie zbywa. Jesteś mądry i utalentowany, ale nie genialny, urodziwy, ale nie oszałamiająco piękny, nieźle ci się powodzi finansowo, ale nie opływasz w wielkie bogactwa. Twoje życie prywatne układa się umiarkowanie pomyślnie, a kariera zawodowa osiąga umiarkowany rozwój. Nie szalejesz ani ze szczęścia, ani z rozpaczy.

 

22 PAŹDZIERNIK

Jesteś fatalistą. Wierzysz w przeznaczenie i uważasz, że wszystko zależy od niezidentyfikowanej siły wyższej, a od ciebie nic. Nie próbujesz wpływać na swoją sytuację, kierując się niezbyt odkrywczą myślą przewodnią: „co ma być, to będzie”. Jednocześnie odznaczasz się niezmąconą pogodą ducha i nigdy nie narzekasz na swój los. Akceptujesz go takim, jaki jest.

 

23 PAŹDZIERNIK

Masz silnie rozwinięty zmysł estetyczny. Szeroko rozumiane piękno to dla ciebie najistotniejsze kryterium we wszystkich sprawach. Twoje mieszkanie nie musi być funkcjonalne, ale musi być piękne, twoja żona nie musi cię kochać, ale musi być piękna, twoje dzieci nie muszą wyrastać na porządnych ludzi, ale muszą być piękne, twój pies nie musi pilnować domu, ale musi być piękny, twój szef nie musi ci płacić, ale też musi być piękny... Chociaż i tak doniesiesz na niego do inspekcji pracy, jeśli ci pensja nie wpłynie na konto.

 

24 PAŹDZIERNIK

Masz naturę pustelnika. Izolujesz się od otoczenia, wolisz być sam, zamiast w tłumie. Niektórzy uważają, iż z ciebie nieokrzesany prymityw, bo nie bierzesz udziału w życiu towarzyskim, co ich zdaniem musi wynikać z braku obycia i niskiego poziomu kulturalnego. Ale mylą się – obycia ci nie brakuje, zaś twój poziom kulturalny nie odbiega od przeciętnego, a może nawet go przewyższa. Tylko ludzie o tym nie wiedzą. Skąd mają wiedzieć, skoro widują cię niewiele częściej, niż yeti, albo kosmitów.

 

25 PAŹDZIERNIK

Jesteś purystą. Nic dla ciebie nie liczy się bardziej niż poprawna mowa. Skrupulatnie dbasz o własne formy wypowiedzi i wymagasz, by inni tak samo dbali o swoje, przynajmniej wtedy, gdy owe wypowiedzi są używane w rozmowie z tobą. Z pedantyczną dokładnością wyśledzisz najmniejszy błąd gramatyczny czy stylistyczny, najbardziej zaś irytują cię wszelkie obcojęzyczne wyrazy lub zwroty, jakimi często zanieczyszcza się język rodzimy. Nie obchodzi cię, co ludzie mówią, tylko jak mówią.

 

26 PAŹDZIERNIK

Masz skłonności do fanatyzmu. Bezgranicznie oddajesz się wszystkiemu, w co wierzysz. Jesteś bezwzględny w poglądach i w uczuciach. Nie uznajesz nic pośredniego między absolutną miłością a ślepą nienawiścią. Stanowisz skrajne przeciwieństwo ludzi urodzonych dziesięć dni przed tobą. Gdyby im dać trochę twojego radykalizmu, a tobie ich umiaru, powstałby twór naprawdę idealny.

 

27 PAŹDZIERNIK

Cechujesz się ogromną siłą fizyczną (niezależnie od tego, czy masz posturę kulturysty, czy też jesteś zwiewną, eteryczną istotką), oraz niepospolitą sprawnością intelektualną. To wszystko, co o tobie wiadomo z całą pewnością. Poza tym należysz do najbardziej enigmatycznych mieszkańców naszej planety. Jeszcze nikomu nie udało się ciebie rozszyfrować. Składasz się z samych tajemnic i zagadek. Jesteś nieodgadnionym zjawiskiem nawet dla tych, z którymi całe życie mieszkasz pod jednym dachem. Dla siebie zresztą także.

 

28 PAŹDZIERNIK

Jesteś uosobieniem altruizmu. Z powodzeniem nadawałbyś się na ikonę wszelkich idei humanitarnych, jakie kiedykolwiek tworzono i realizowano. Żyjesz po to, by uszczęśliwiać cały świat. Każdemu pomagasz, a przede wszystkim nikomu nie szkodzisz, nawet jeśli nie składałeś przysięgi Hipokratesa. W porównaniu z tobą biblijny Samarytanin mógłby wydawać się bezduszny i nieużyty.

 

29 PAŹDZIERNIK

Im mniej coś jest dla ciebie osiągalne, tym bardziej tego pragniesz. W dodatku nie poprzestajesz na samych pragnieniach, tylko konsekwentnie dążysz do zdobycia tego, czego mieć nie możesz. Gdy stać cię najwyżej na małego fiata i to używanego, kupujesz nowy model luksusowego samochodu, zaciągając przy okazji gigantyczne długi. Kiedy wierzyciele zaczną wytaczać ci procesy, zbytkowne auto rzeczywiście się przyda – na dojazdy do sądów. Albo na ucieczkę przed komornikami.

 

30 PAŹDZIERNIK

Jesteś oczytany, posiadasz rozległą i kompetentną wiedzę w wielu dziedzinach. Możesz mieć niepospolity talent literacki, malarski, albo kompozytorski. W codziennym życiu najczęściej wykorzystujesz swoje zdolności dyrygenckie. Masz osobowość mentora. Czujesz się powołany do udzielania rad, zwłaszcza tym, którzy tego sobie nie życzą. Zwykle jednak są to rady mądre i korzystne dla każdego, kto zdecyduje się do nich zastosować. Sam z cudzych rad też chętnie korzystasz... Pod warunkiem, że nikt ci nie radzi, abyś wreszcie przestał wszystkich pouczać.

 

31 PAŹDZIERNIK

Jesteś fabryką samorodnych talentów. Mnożą się i rozwijają bez twojego udziału, a czasem nawet bez twojej świadomości. Zapewne jeszcze nie wiesz, że masz wybitne zdolności w różnych dziedzinach. Musisz tylko je odkryć. Gdyby taki geniusz się zmarnował, byłaby to dla całej ludzkości niepowetowana strata.

 

źródło: horoskop.wieszjak.pl

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • Ismena pinned this temat

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...