Skocz do zawartości

Urodzeni w czerwcu


Mada

Polecane posty

CZERWIEC.jpg.9d203f73861fb07107059a10e63f84b8.jpg

1 CZERWCA

Pewnie żałujesz, że nie urodziłeś się w bardzo odległej przeszłości, zanim wynaleziono pismo. Odczuwasz instynktowną odrazę na widok drukowanych liter i znaków interpunkcyjnych. Twoją jedyną lekturą jest rozkład jazdy na przystanku autobusowym. Sporadycznie zdarza ci się zajrzeć do książki... kucharskiej lub telefonicznej. Z literaturą wolisz nie mieć nic wspólnego, podobnie jak z innymi dziedzinami humanistycznymi. Za to w naukach ścisłych jesteś prawdziwym geniuszem.

 

2 CZERWCA

O niektórych ludziach mówi się, że są i do tańca, i do różańca. W twoim przypadku w kwestii różańca można by polemizować, natomiast z tańcem na pewno żadnych problemów nie masz. Jesteś duszą towarzystwa – zawsze w świetnym humorze, skory do żartów, szarmancki, kokieteryjny, adorujący i adorowany. Osoby płci przeciwnej lgną do ciebie, jak przysłowiowe pszczoły do miodu.

 

3 CZERWCA

Twój dom to twoja twierdza. Swojej prywatności strzeżesz bardziej niż oka w głowie. Paradoksalnie, nierzadko pełnisz funkcje publiczne, zajmujesz eksponowane stanowiska lub wykonujesz zawód, wymagający częstych kontaktów ze środkami masowego przekazu. Od wścibskich dziennikarzy opędzasz się, niby od natrętnych much. Niejednemu już wytoczyłeś proces o naruszenie dóbr osobistych. Widok kamery czy dyktafonu działa na ciebie jak czerwona płachta na byka.

 

4 CZERWCA

Ślepo wierzysz we własną intuicję i tylko nią się kierujesz. Nie masz zwyczaju nic planować, nie wybiegasz myślą w przyszłość bardziej odległą, niż najbliższe godziny. Całe twoje życie to jedna wielka improwizacja. Na szczęście twój szósty zmysł przeważnie cię nie zawodzi. Może dlatego, że docenia bezgraniczną ufność, jaką go darzysz. Albo dlatego, że pozostałym pięciu zmysłom nie dajesz szansy się wykazać. Pozwalasz im na bezczynność i musisz uważać, by nie dopuścić do tego, że – jak to zwykle się dzieje z nie używanymi narządami – rozleniwią się zupełnie.

 

5 CZERWCA

Jeśli to prawda, że dobrymi chęciami jest wybrukowane piekło, to musisz mieć w tym wydatny udział. Dobrych chęci nigdy ci nie brakuje, jednak im one są lepsze, tym ich rezultaty gorsze. Lubisz wyświadczać innym różne przysługi, ale inni twojej uczynności wolą się wystrzegać. Dziwisz się, że sąsiad ci odmówił, gdy zaproponowałeś mu pomoc w koszeniu trawnika? Może nie pamiętasz, jak ostatnim razem zepsułeś mu kosiarkę, zdążywszy jeszcze przedtem przejechać nią jego kota...

 

6 CZERWCA

Masz osobowość poety. Gdy coś mówisz, nikt nie wie, o co ci chodzi. Zamiast używać prostego języka, posługujesz się szeregiem niedomówień, szyfrów, alegorii, niejasnych aluzji, lub podobnymi słownymi technikami. I przeżywasz dramatyczny ból egzystencjalny, wynikający z poczucia braku zrozumienia. Nieraz żałujesz, że nie urodziłeś się co najmniej półtora wieku wcześniej. W epoce Romantyzmu zapewne lepiej by cię rozumiano. Oczywiście pod warunkiem, że cofnęłaby się tylko roczna data twoich urodzin, a dzienna pozostała bez zmian.

 

7 CZERWCA

Jesteś najlepszym dowodem na to, że pieniądze rzeczywiście nie dają szczęścia. I to wcale nie wtedy, kiedy się je ma, tylko wtedy, kiedy się je wszystkie wyda podczas jednej wyprzedaży i na drugą już nie wystarcza. Wprawdzie zawsze można spróbować wygrać coś w totolotka, ale do tego potrzebne jest szczęście. A skąd je wziąć, skoro pieniądze go nie dadzą?

 

8 CZERWCA

Wyznajesz biblijną zasadę: oko za oko, ząb za ząb. Niektórzy sądzą, że jesteś mściwy, ale ty po prostu masz wyjątkowo rozwinięte poczucie sprawiedliwości, chociaż czasem traktujesz je zbyt dosłownie. Jeśli żona zdradzi cię z twoim kolegą, najchętniej odpłaciłbyś jej tym samym... Tylko niestety kolega zupełnie nie jest w twoim typie.

 

9 CZERWCA

Jakkolwiek o gustach nie należy dyskutować, twoje bywają tak oryginalne, że mogą budzić kontrowersje. Im bardziej coś w powszechnej opinii uchodzi za odrażające, tym większy u ciebie wywołuje zachwyt. Zwłaszcza w kwestii wyglądu zewnętrznego przejawiasz nietuzinkowe upodobania.

Robisz wszystko, by zmienić się we własną karykaturę. Ale natury nie oszukasz – dała ci więcej urody, niż chęci jej posiadania i musisz z tym się pogodzić.

 

10 CZERWCA

Jesteś okazem zdrowia. Nie przeziębisz się, nie złapiesz żadnych infekcji, wirusów, ani innych niepożądanych drobnoustrojów, jakimi autorzy medycznych publikacji regularnie straszą ogół społeczeństwa. Masz serce jak dzwon, pozostałe organy też działają u ciebie bez zarzutu. Nic dziwnego, że u lekarza bywałbyś jedynie wtedy, gdybyś potrzebował lewe zwolnienie z pracy. Ale nigdy nie potrzebujesz, więc nigdy nie bywasz.

 

11 CZERWCA

Jeśli doktryna o reinkarnacji jest prawdziwa, w poprzednim wcieleniu musiałeś być biblijnym apostołem Tomaszem. Nie uwierzysz, póki nie zobaczysz. Jednak wcale nie jesteś ateistą. Chodzisz do kościoła, a odmawiając pacierz, mówisz : wierzę w Boga, chociaż nigdy Boga nie widziałeś. A gdy przedstawiciele władzy obiecują wybudować sieć autostrad, to im nie wierzysz? Ciekawe dlaczego...

 

12 CZERWCA

Miewasz niezwykle ciekawe sny. W dodatku zawsze się sprawdzają, chociaż nie dosłownie. Gdy ci się przyśni – jak faraonowi z przypowieści o Józefie w Starym Testamencie – siedem krów chudych i siedem tłustych, nazajutrz rano okaże się, że na nasz krajowy rynek wprowadzono do sprzedaży wołowinę z wściekłych krów. Taką informację przeczytasz w porannej prasie, usłyszysz w porannej audycji radiowej, uraczą cię nią także w którymś z porannych programów telewizyjnych i w Internecie, do którego każdego ranka zaglądasz. Będą ją potem powtarzać przez całą dobę i przez następne dni również. Nasłuchasz się o tym tyle, że w końcu sam się wściekniesz.

 

13 CZERWCA

Łatwo cię zadowolić, niewiele potrzebujesz do szczęścia. Wystarczy ci, że masz gdzie mieszkać, co jeść, w co się ubrać i że żaden kataklizm cię nie dotknął. Cieszysz się tym, co posiadasz i nie pragniesz tego, czego nie posiadasz. Wszelkie przeciwności znosisz ze spokojem, jakiego mógłby ci pozazdrościć niejeden starożytny filozof stoicki. Kiedy zaistnieje taka konieczność, umiesz zdobywać się na niepospolitą energię, a nawet brawurę. Gdybyś kiedyś na przykład był przypadkowym świadkiem pożaru, bez namysłu rzuciłbyś się na ratunek ofiarom, zanim ktokolwiek zdążyłby zadzwonić po straż pożarną.

 

14 CZERWCA

Urodziłeś się o całe cztery miesiące za wcześnie. Jesteś stanowczo zbyt kochliwy, jak na kogoś, kto przyszedł na świat w dniu innym, niż 14 luty. Żyjesz samą miłością, będąc dzięki temu wspaniałym dowodem na to, że z miłości się nie umiera. W przeciwnym wypadku twoje serce już dawno by przestało bić. A tymczasem ciągle bije i to tak intensywnie, że na wszelki wypadek lepiej nie zwlekaj z wizytą u kardiologa.

 

15 CZERWCA

Nie odróżniasz fikcji od rzeczywistości. Napotkawszy na ulicy aktora, który w popularnym serialu wciela się w postać lekarza, poprosisz go o receptę, lub konsultację medyczną. Gdy natkniesz się na aktorkę, grającą zakonnicę, spytasz ją, czy jej reguła zakonna nie zabrania pokazywać się publicznie w stroju nie tylko świeckim, ale w dodatku jeszcze dość skąpym i wyzywającym. A jeśli jadąc samochodem w stanie nietrzeźwym, zobaczysz jakiegoś filmowego policjanta – z wrażenia od razu wytrzeźwiejesz. Dzięki temu unikniesz ewentualnych kłopotów z prawdziwym policjantem.

 

16 CZERWCA

Jesteś typowym przyjacielem, którego poznaje się w biedzie. Tylko w biedzie. Póki komuś się powodzi, nie zwracasz na niego uwagi. Ale gdy mu się powodzić przestanie, natychmiast wydobywasz z siebie pokłady życzliwości i zupełnie bezinteresownej chęci pomocy. W roli siostry miłosierdzia czujesz się jak ryba w wodzie.

 

17 CZERWCA

Hołdujesz zasadzie „wolnoć Tomku w swoim domku”. Za to poza „swoim domkiem” wciskasz się w sztywny gorset norm obyczajowych i reguł współżycia społecznego, który sznurujesz tak ciasno, iż niemal się dusisz. Nic dziwnego, że we własnych czterech ścianach, mogąc wreszcie swobodnie oddychać, od nadmiaru świeżego powietrza czasem prawie tracisz zmysły. Prawie, ale nie zupełnie.

 

18 CZERWCA

Nie ma dla ciebie nic cenniejszego, niż porządek i nic bardziej irytującego, niż bałagan. Każdą wolną chwilę spędzasz z odkurzaczem, miotłą, ścierką do kurzu i całym arsenałem chemicznych detergentów, którymi bezlitośnie unicestwiasz wszelkie ewentualne mikroby, jakie mogłyby przypadkiem znaleźć się w twoim mieszkaniu.

Przed wejściem do domu nigdy nie zapominasz o tym, by wykonać serię rytualnych tańców na leżącej przy drzwiach wycieraczce.

 

19 CZERWCA

Jesteś niezwykle obowiązkowy. I to nie tylko, gdy chodzi o twoje obowiązki, z cudzych także wywiązujesz się wzorowo. W pracy odwalasz robotę za kolegów i szefa, w domu pełnisz funkcje etatowego sprzątacza, kucharza, pracza, elektryka, mechanika samochodowego, ogrodnika i niańki. Jeśli masz dzieci w wieku szkolnym, twoje kompetencje rozszerzają się na różne dziedziny naukowe i dodatkowo stajesz się matematykiem, fizykiem, biologiem, chemikiem itd. Czyli po prostu maszyną do wszystkiego. A jak coś jest do wszystkiego, to w końcu kiedyś będzie do niczego.

 

20 CZERWCA

O niektórych mówi się, że są urodzeni w czepku. Ty natomiast musiałeś urodzić się w garniturze, krawacie, wyprasowanej koszuli i z aktówką w dłoni. Należysz do najbardziej sformalizowanych i sztywnych organizmów żywych, występujących w przyrodzie. Pewnie po śmierci bardziej skostniały już nie będziesz. Oficjalnego pancerza nie zrzucasz nawet we własnym domu, w którym do własnego małżonka, lub do własnej małżonki zwracasz się: „proszę ciebie”.

 

21 CZERWCA

W przeciwieństwie do ludzi urodzonych poprzedniego dnia, odznaczasz się niezwykle swobodnym obejściem we wszelkich relacjach personalnych. Niezależnie od tego, czy są to kontakty prywatne, czy służbowe, zawsze jesteś równie bezpośredni. Na przykład w urzędzie zachowujesz się jak na spotkaniu towarzyskim. Skonsternowaną panią za biurkiem nazywasz po imieniu, które wyczytałeś z identyfikatora, przypiętego do jej urzędowego uniformu.

 

22 CZERWCA

Jesteś chodzącą laurką. Każda konwersacja z tobą to czysta przyjemność. Rzucasz komplementami i piejesz hymny pochwalne, a tego zawsze chętnie się słucha. Najgłupszemu wmówisz, że jest mądry, najbrzydszemu – że jest piękny, najbardziej obłudnemu – że jest szczery, największemu nieudacznikowi – że jest zaradny. Szkoda, że nie można z ciebie wyprodukować lustra.

 

23 CZERWCA

Koniecznie jak najczęściej szukaj kontaktu z ludźmi urodzonymi dzień wcześniej. Tylko oni potrafią zaspokoić dokuczający ci nienasycony głód pochwał. Gdybyś był macochą z bajki o Królewnie Śnieżce, nie musiałbyś pytać zwierciadła, kto jest najpiękniejszy na świecie. W porównaniu z tobą mitologiczny Narcyz to wzór skromności. Twój stosunek do własnej osoby nie jest jednak całkiem bezkrytyczny. Kiedy to konieczne, umiesz zdobyć się na samokrytycyzm.

 

24 CZERWCA

Urodziłeś się w święto Jana Chrzciciela i chyba dlatego wiecznie masz kłopoty z chrzczonym paliwem. Mogłoby się wydawać, że wszystkie stacje benzynowe zmówiły się, by właśnie do twojego baku tankować wodę zmieszaną z benzyną. Gdy napojony takim płynem samochód zatrzymuje się w połowie drogi, wpadasz w czarną rozpacz i nie wiesz, co począć. Tymczasem wyjście jest bardzo proste – otwórz własną stację i sam chrzcij paliwo. Benzynę zachowaj dla swojego auta, zaś wodę z jej domieszką oferuj klientom. Chrzcij, a nie będziesz chrzczony; Jana Chrzciciela też nikt nie ochrzcił, a on robił to ciągle.

 

25 CZERWCA

Lubisz być o wszystkim dobrze poinformowany. Bez odpowiedniej dawki aktualnych faktów z kraju i ze świata czujesz się, jak bez powietrza. Żadnego dnia nie przeżyjesz, nie obejrzawszy wszystkich wiadomości telewizyjnych, nie przeczytawszy kilku dzienników i nie spędziwszy paru godzin w Internecie. Dokładnie wiesz, co dzieje się w najodleglejszych zakątkach naszego globu... Ale o tym, że twój szef zgrzyta zębami z wściekłości, gdy ty, zamiast zająć się robotą, czytasz kolejną gazetę – to już chyba nie wiesz.

 

26 CZERWCA

Nie znosisz niczego, co jest banalne, konwencjonalne, trzymające się utartych reguł. Pociąga cię wszystko, co jest alternatywne. Słuchasz muzyki alternatywnej, preferujesz kino alternatywne i literaturę alternatywną, uprawiasz sztukę alternatywną. Niekiedy posuwasz się jeszcze dalej, na przykład wybierając alternatywną orientację seksualną, zamiast tradycyjnej.

 

27 CZERWCA

Jesteś człowiekiem z gruntu dobrym, chociaż możesz mieć skłonność do dewocji. Jeśli dotąd jeszcze nie ujawniła się u ciebie, z pewnością nastąpi to za jakiś czas. Ale jeśli już teraz połowę dnia spędzasz w kościele, a drugą połowę na wertowaniu Pisma Świętego, to niewątpliwie twoje przeznaczenie właśnie się wypełnia. Przed wolą boską nie uciekniesz.

 

28 CZERWCA

Jesteś mentalnym komikiem. Ktokolwiek zetknie się z tobą, prędzej czy później zacznie tarzać się ze śmiechu. Twoje życie to nieprzerwany kabaret. Pewnie nikt nie podejrzewa, co ukrywasz pod maską zabawnego błazna. I nikt nie domyśla się, że chociaż ciągle rozweselasz innych, tobie wcale nie jest wesoło.

 

29 CZERWCA

Żyjesz różnymi utopiami. Im mniej coś jest realne, tym bardziej w to wierzysz. We własnej wyobraźni tworzysz wyidealizowaną rzeczywistość, która z realnym światem ma tyle wspólnego, ile markowe wino z samogonem... Chociaż w tym wypadku przynajmniej i jednym i drugim tak samo można się upić. Tymczasem twoja rzeczywistość na ogół wcale nie wymaga tego, by ją idealizować. Zwykle powodzi ci się znacznie lepiej niż tym, którzy twardo stąpają po ziemi.

 

30 CZERWCA

Należysz do zagorzałych zwolenników medycyny naturalnej i równie zagorzałych przeciwników medycyny konwencjonalnej. Zamiast do lekarza, chodzisz do znachora.

Doskonale orientujesz się w dziedzinie ziołolecznictwa i własnoręcznie potrafisz produkować różne medykamenty z uzbieranych chwastów. Każdej zimy codziennie kąpiesz się w przerębli, a gdy dopadnie cię reumatyzm, pozbywasz się go za pomocą przystawianych pijawek, które wcześniej przezornie wyławiasz z oblodzonego stawu.

 

źródło: horoskop.wieszjak.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismena pinned this temat

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...