Skocz do zawartości

Urodzeni w marcu


Mada

Polecane posty

MARZEC.jpg.988d407c27f151f3c4a078b296119330.jpg

 

1 MARZEC

Mówi się, że ludzie są ulepieni z gliny... Może inni ludzie tak, ale ty raczej powstałeś z innej substancji, z wazeliny. Niejeden szef chciałby mieć takiego podwładnego jak ty – człowiek genialnie wykwalifikowany w dziedzinie profesjonalnej sztuki pochlebstwa. Swojej zdolności nie wykorzystujesz jednak dla korzyści, ani z podobnych niskich pobudek. Po prostu lubisz, kiedy ktoś czuje się przez ciebie doceniony. Dzięki temu jesteś powszechnie darzony sympatią i zawsze otoczony licznym towarzystwem.

 

2 MARZEC

Doskonale czujesz się w roli królika doświadczalnego. Chętnie przeprowadzasz na sobie różnego typu eksperymenty. Testujesz wszystko, co tylko pojawi się na rynku – nowe kosmetyki, nowe preparaty farmaceutyczne, nowe sprzęty elektroniczne, nowe modele samochodów. Żywisz niezłomne przekonanie, że nowe to znaczy lepsze. A jeśli wypróbowawszy niedawno wprowadzony do sprzedaży szampon, nagle wyłysiejesz? Może dopiero wtedy ci się poukłada w głowie... Chociaż na głowie już nie będziesz miał co układać.

 

3 MARZEC

W odróżnieniu od poprzednika, jesteś wyjątkowo ostrożny i nieufny wobec wszelkich nowości. Wolisz wszystko co stare, sprawdzone, używane od pokoleń. Zamiast wziąć tabletkę na ból głowy, zapijasz się litrami naparów ziołowych, sporządzonych według recepty prababci. Nawet gdy stać cię na nowy samochód, od wielu lat wleczesz się wypróbowanym maluchem – wypróbowanym jeszcze przez twojego ojca i wcześniej przez jego ojca. Wzbraniasz się przed nabyciem telefonu komórkowego czy aparatu cyfrowego. Zamiast na laptopie, piszesz na maszynie, pamiętającej czasy dzieciństwa twoich rodziców. Na Internet masz alergię, której nie wyleczy nawet żaden z tradycyjnych specyfików, jakimi kurujesz swoje inne dolegliwości.

 

4 MARZEC

Byłbyś idealną głową państwa. Jesteś urodzonym dyplomatą i jednocześnie szczerym patriotą. Masz zdolności przywódcze, umiesz kierować ludźmi, lecz nigdy nie próbujesz nimi rządzić. Chętnie działasz dla dobra ogółu. Cudze problemy obchodzą cię nie mniej niż własne, choć nie usiłujesz nikogo uszczęśliwiać na siłę, nikomu nie narzucasz swojej pomocy, podobnie jak własnych poglądów. Cechuje cię nieskazitelna uczciwość, w każdej sytuacji można na tobie polegać. Tak, byłbyś idealną głową państwa... Ale nie tego.

 

5 MARZEC

Podobno każdy ma swojego sobowtóra, ale ty posiadasz ich więcej, niż pozostali mieszkańcy Ziemi. Praktycznie nie istnieje na naszej planecie taka jednostka terytorialna, w której nie mieszkałby ktoś bliźniaczo podobny do ciebie. Na pewno w twojej własnej miejscowości codziennie mijasz jakąś własną kopię, chociaż możesz na to nie zwracać uwagi, bo zaprzątają cię wyłącznie sprawy niematerialne, a do takich na pewno nie należy fizyczne podobieństwo kogoś do ciebie (lub ciebie do kogoś). Cechują cię nietypowe dla współczesnego człowieka skłonności ascetyczne. Świetnie obywasz się bez wielu doczesnych dóbr. Żyjesz dosłownie jak mnich i to taki z klasztoru o wyjątkowo rygorystycznej regule. Lubisz się umartwiać – nie dojadasz, nie dosypiasz i na pewno żałujesz, że włosiennice wyszły z mody. Twój duch niepodzielnie panuje nad ciałem... Póki jeszcze ma nad czym panować.

 

6 MARZEC

Od najwcześniejszych lat prześladuje cię problem z podejmowaniem decyzji. Nigdy nie jesteś pewien, czego właściwie chcesz. Stając przed jakimkolwiek wyborem, zastanawiasz się bez końca – i nie postanawiasz nic. Ostatecznie, zwykle zdajesz się na przypadek: rzucasz monetę, ciągniesz zapałki lub stosujesz inne tego typu sztuczki. Paradoksalnie, często trafiasz szczęśliwie, w wyniku czego z czasem nabierasz coraz większego zaufania do ślepego losu.

 

7 MARZEC

Cierpisz na chroniczną przypadłość w postaci skrajnego konserwatyzmu. Cenisz tzw. „tradycyjne wartości”, zaś mniej „tradycyjne” najchętniej byś unicestwił. Oczywiście chodzi o same poglądy, a nie o tych, którzy je wyznają. Na szczęście nigdy nie nękają cię żadne fobie, na przykład takie z przedrostkiem – homo, lub – kseno. Możesz być konserwatywny, ale nie grozi ci, że popadniesz w fanatyczny fundamentalizm. W sumie sam jesteś znacznie lepszy, niż twoja ideologia. Chociaż i ona właściwie całkiem zła nie jest, przynajmniej nie dla wszystkich.

 

8 MARZEC

Może to przypadek, że będąc urodzonym właśnie tego symbolicznego dnia, posiadasz cechy standardowo uważane za charakterystyczne dla rodzaju żeńskiego. Niezależnie od tego, jakiej jesteś płci, uwielbiasz kwiaty – i dawać je i otrzymywać, dobre kosmetyki – choćby tylko markowy płyn do golenia, eleganckie stroje i biżuterię. Jakby tego było mało, każdy wolny czas najchętniej spędzasz na zakupach. Co ciekawe, w przypadku mężczyzn wszystkie owe skłonności występują w podwójnym natężeniu. O ile np. kobieta urodzona 8 marca ogranicza codzienną toaletę do dwóch godzin w łazience i dwóch następnych u kosmetyczki, o tyle jej męski odpowiednik potrzebuje w sumie ośmiu godzin... I jeszcze się obraża, gdy ktoś mówi, że jest zniewieściały.

 

9 MARZEC

Posiadasz różnorodne zainteresowania i pasje. Fascynuje cię literatura, sztuka, rozmaite nauki ścisłe i wiele innych dziedzin. W każdej z nich udaje ci się coś osiągnąć, ale prawdziwym geniuszem okazujesz się tylko w jednej. Tą dziedziną są szeroko pojęte sprawy ekonomiczne. Mówiąc najoględniej - masz głowę do interesów. Umiesz mnożyć zyski, eliminować straty, prowadzić transakcje korzystne dla ciebie i równocześnie dla tych, z którymi je zawierasz. W dodatku nie przeraża cię biurokracja, doskonale sobie radzisz w przybytkach absurdu, nazywanych urzędami. Cechuje cię także wybitna kreatywność - co, jak wiadomo, może być niezwykle przydatne choćby przy wypełnianiu deklaracji podatkowych.

 

10 MARZEC

Nie jesteś urodzonym intrygantem. Czasem jednak chętnie spiskujesz albo wszędzie dopatrujesz się spisku. Zobaczywszy na ulicy męża koleżanki z bukietem kwiatów, odruchowo sięgniesz po telefon komórkowy, by do niej zadzwonić i ostrzec ją przed małżeńską zdradą. Gdy twój własny mąż wyjedzie w podróż służbową, zamontujesz mu w walizce ukrytą kamerę z podsłuchem. Ale zaraz potem ją wymontujesz.

 

11 MARZEC

Uważasz, że lepiej jest dawać, niż brać. Więc dajesz innym... w kość. Nikomu nie skąpisz złośliwych uwag, hojnie wszystkich wokół siebie obdzielasz uszczypliwymi komentarzami, na niedostatek twojego zrzędzenia też nikt nie ma powodu się skarżyć. Masz język cięty, bardziej niż najlepiej wyostrzona stal. Ale serce złote i wszyscy o tym wiedzą. Poza tym twoja szczodrość ma też wymiar materialny. Chętnie dzielisz się z bliźnimi wszelkimi doczesnymi dobrami. Kiedy na przykład twój sąsiad po raz kolejny przepije całą wypłatę i znów przyjdzie do ciebie po pożyczkę, zapewne nie odmówisz mu, nawet jeśli nie bez podstaw podejrzewasz, że termin „pożyczka” jest raczej umowny. „Bezzwrotna zapomoga” byłoby trafniejszym określeniem, ale mniej kurtuazyjnym.

 

12 MARZEC

Nie oddzielasz spraw osobistych od zawodowych. W pracy zajmujesz się planowaniem domowych obowiązków, w domu zamartwiasz się tym, co powinieneś robić w firmie, a czego nie robiłeś, bo pochłaniały cię myśli o naprawie zlewozmywaka lub wieszaniu firanek. Jeśli masz komórkę służbową – służy ci ona do pogawędek z rodziną. Przez telefon prywatny umawiasz się z klientami albo wydzwaniasz do szefa, kiedy ten – jak każdy przeciętny śmiertelnik – w wolnych godzinach relaksuje się w knajpie czy ewentualnie we własnym mieszkaniu przed telewizorem. Słysząc, jak na dźwięk twojego głosu bezceremonialnie rzuca słuchawkę, jesteś niebywale zdumiony.

 

13 MARZEC

Masz usposobienie typowo filozoficzne. Nad każdym zagadnieniem musisz dokładnie się zastanowić. Wszystko dla ciebie jest warte rozległych dysput, które toczysz we własnym umyśle. Zapytany przez przechodnia o godzinę, nie spojrzysz na zegarek i nie odpowiesz w dwóch słowach, tylko zaczniesz kontemplować nad zjawiskiem upływu czasu. A tego czasu może trochę upłynąć, zanim przechodzień zorientuje się, że od ciebie niczego się nie dowie.

 

14 MARZEC

Jesteś cierpliwy, uparty i konsekwentny. Wytrwale dążysz do celu, póki go nie osiągniesz. Nigdy nie zmieniasz raz podjętej decyzji, ani nie cofasz raz wypowiedzianego słowa. Zawsze panujesz nad emocjami i nic nie zdoła wyprowadzić cię z równowagi. Masz żelazną wolę i stalowe nerwy. W ogóle cały wydajesz się wykonany z metalu. Jeszcze nie wylałeś żadnej łzy, może dlatego, że mógłbyś zardzewieć.

 

15 MARZEC

Przywiązujesz wielką wagę do tego, co powszechnie nazywa się ogładą towarzyską. Twoja uprzejmość wobec każdego, na kogo się natkniesz, mogłaby posłużyć za modelowy przykład niejednemu autorowi poradnika dobrych manier. Jesteś prawdziwym dżentelmenem lub prawdziwą damą. W żadnej sytuacji nie zapominasz o tym, by zachować się z odpowiednią kurtuazją. Gdy prowadząc samochód, widzisz stojących na czerwonym świetle przechodniów – nie pchasz się do przodu, jak jakiś cham, tylko kulturalnie czekasz, aż szanowni państwo zachcą pierwsi przejść. I w dodatku taktownie nie reagujesz, jeśli inni szanowni państwo, jadący za tobą swoimi autami, w odwecie za efekt uboczny twojej grzeczności w postaci korku, częstują cię niecenzuralnymi epitetami.

 

16 MARZEC

Jesteś nekrofilem. Nic tak cię nie pasjonuje, jak szeroko pojmowana tematyka śmierci. Namiętnie otaczasz się budzącymi powszechną grozę rekwizytami, w rodzaju trupich czaszek lub szkieletów. Na spacer, zamiast do parku, czy lasu, wybierasz się na cmentarz. Nie opuszczasz żadnego pogrzebu, jaki odbywa się w twojej okolicy. Twoją ulubioną lekturą są nekrologi i klepsydry. Najchętniej byś zamieszkał w trumnie... Zresztą w końcu przecież kiedyś w niej zamieszkasz, jak każdy.

 

17 MARZEC

Nie możesz żyć bez odpowiedniej dawki adrenaliny. Jeśli choć raz dziennie nie przeżyjesz czegoś ekstremalnego, czujesz się jak martwy; masz wrażenie, że nie bije ci serce, nie krąży krew i w ogóle żaden organ ci nie działa. Uprawiasz sporty ekstremalne, każdej nocy oglądasz po kilka horrorów, uzupełnionych lekturą kroniki kryminalnej. Lubisz się bać, a gdy nie masz czego, sam prowokujesz sytuacje, przy których wzrasta ciśnienie. Na przykład jeździsz bez prawa jazdy i to na takich drogach, gdzie roi się od umundurowanych typów. Na widok mandatu, jaki któryś z nich prędzej czy później ci wlepi – emocje gwarantowane.

 

18 MARZEC

Jesteś perfekcjonistą. Zawsze dążysz do ideału, w każdej dziedzinie chcesz być doskonały. W dzieciństwie na wszystkich szkolnych świadectwach musiałeś mieć średnią 5,0; jeśli choć raz zdarzyło ci się „zdegradować” do 4,9 – pogrążałeś się w bezgranicznej rozpaczy. W podobnej rozpaczy pogrążasz się też w późniejszych latach: gdy w pracy zrealizowałeś jakiś projekt w dziewięćdziesięciu dziewięciu procentach, zamiast w stu, gdy w twoim mieszkaniu nie dało się poukładać mebli w nieskazitelnie symetrycznym porządku, gdy na swoim ubraniu dostrzegłeś nie wyprasowaną fałdę, lub gdy na głowie jakiś włos przesunął się w innym kierunku, niż sobie zaplanowałeś. Taka rozpacz wtedy cię ogarnia, że rwiesz włosy z głowy... Przynajmniej teraz żaden się nie przesunie.

 

19 MARZEC

Cudze chwalisz, swego nie znasz. Każdy ma lepiej od ciebie, każdemu czegoś zazdrościsz. Sąsiad jeździ lepszym samochodem, kolega mieszka w ładniejszym domu, szwagier więcej zarabia, żona nic nie musi robić, tylko sobie siedzi w chałupie, kiedy ty zaharowujesz się na śmierć. O dzieciach to już w ogóle szkoda nawet wspominać.... Może jedynie tyle, że sąsiadowi, koledze i szwagrowi dzieci bardziej się udały. Żonie też by bardziej się udały, gdyby nie były twoje.

 

20 MARZEC

Jesteś inteligentny, wrażliwy, szczery i bardziej prawdomówny, niż większość osobników naszego gatunku. Posiadasz też wiele innych zalet, ale twoją dominującą cechą - której właściwie nie da się uznać ani za zaletę, ani za wadę – jest niepospolita wstydliwość. Nie wynika ona ani z nieśmiałości (bo nie jesteś nieśmiały), ani z żadnych kompleksów (bo nie jesteś zakompleksiony). Z czego zatem wynika? Prawdopodobnie wyłącznie z twojej daty urodzin, innego logicznego wytłumaczenia nie ma. Ciągle się konfundujesz, niczym przysłowiowa panna na wydaniu. Gdybyś żył w czasach, kiedy zamiast nazwisk używano przydomków, nadano by ci przydomek Wstydliwy, jak pewnemu Bolesławowi. Podobno człowiek różni się od pozostałych zwierząt tylko tym, że umie się czerwienić, więc ciebie na pewno nikt nie pomyli z żadnym innym kręgowcem.

 

21 MARZEC

Urodziłeś się pierwszego dnia wiosny i twój charakter jest typowo wiosenny. Podobnie jak pogoda o tej porze roku – tak i pogoda twojego ducha nieustannie się zmienia. Potrafisz w jednej chwili wylewać potok łez, by w następnej tarzać się ze śmiechu. Jedno i drugie robisz właściwie bez powodu, w każdym razie jeśli istnieje jakiś powód, to nikt nie wie jaki, ty także. Twoje reakcje na różne sytuacje mogą być kompletnie zaskakujące i nieprzewidywalne. Niektórzy sądzą, że masz nierówno pod sufitem, ale to nieprawda, z twoją głową wszystko w porządku.

 

22 MARZEC

Masz skłonność do chronicznej melancholii. Świetnie nadawałbyś się na bohatera utworu Goethego, bo w cierpieniach nikt ci nie dorówna. Nawet młody Werter może się schować. Ilość westchnień, jakie wydajesz w ciągu każdej doby, bije wszelkie rekordy. Nałogowo zaczytujesz się w ckliwych romansach, przy których wylewasz strumienie łez. Zakochujesz się ustawicznie i na ogół nieszczęśliwie. Za to kiedy wreszcie zdarza ci się szczęśliwa miłość – a zdarza się na pewno, prędzej czy później – zawsze okazuje się silna i trwa do przysłowiowej grobowej deski.

 

23 MARZEC

Jesteś jak pies ogrodnika. Skrupulatnie dbasz o to, by nikt z twojego otoczenia nie miał czegoś, czego sam nie masz. Kiedy ty pracujesz – nikomu wokół siebie nie pozwalasz odpoczywać, kiedy nie możesz zasnąć – zapalasz światło i włączasz telewizor, żeby wszystkich obudzić, kiedy nie dopisuje ci humor – starasz się popsuć nastrój każdemu, kto akurat ci się nawinie. Nie marzysz ani o wielkim bogactwie, ani o wielkiej urodzie, ani o wielkiej sławie, ale na widok czyjegoś bogactwa, urody, lub sławy, skręcasz się z zazdrości. Gdybyś był garbaty, ogromną pociechą byłaby dla ciebie świadomość, że wielbłąd też ma garb i to nawet podwójny, a ty tylko pojedynczy.

 

24 MARZEC

Uważasz się za człowieka z wyższych sfer, za przedstawiciela elity. Nieważne jakiej – czy politycznej, czy finansowej, czy kulturalnej, czy jeszcze innej. Czujesz swoją

przewagę nad pospolitym tłumem i nie pomijasz żadnej okazji, żeby to zademonstrować. Jesteś dumny ze wszystkiego, co twoje, chociaż wcale nie uprzedzony do tego, co nie twoje. Dlatego nikt nie nazwie cię snobem, bo nie ma powodu. W swoim środowisku zawsze jesteś szanowany, ale niekoniecznie przez wszystkich lubiany. Nie zależy ci na popularności i o nią nie zabiegasz. Przyjaciół masz niewielu, za to wypróbowanych i prawdziwych. Z wrogami czasem bywa odwrotnie – niby jest ich sporo, lecz żaden nigdy ci nie zaszkodzi. Nawet gdyby miał okazję... Widocznie prawdziwych wrogów też poznaje się w biedzie.

 

25 MARZEC

Wydaje ci się, że jesteś nieśmiertelny i że w ogóle nic ci nie grozi. Wszelkie potencjalne nieszczęścia mogą spotkać każdego, tylko nie ciebie. Tragiczne wypadki zdarzają się jedynie w telewizji, klęski żywiołowe dotykają wyłącznie odległe regiony świata, choroby to wymysł koncernów farmaceutycznych i pracowników służby zdrowia. Podobnie jest z morderstwami, kradzieżami, zdradami małżeńskimi i innymi tego typu zjawiskami. Wszystko to wytwór czyjejś wyobraźni, a jeśli dzieje się naprawdę, to gdzieś daleko, albo nawet i całkiem blisko, może w twoim kraju, w twoim mieście, na twojej ulicy, ale ty i tak jesteś zupełnie bezpieczny.

 

26 MARZEC

Masz zamiłowanie do oryginalnych imion. Często żałujesz, że rodzice, wybierając imię dla ciebie, nie zasięgnęli twojej opinii. Mogliby poczekać z twoim chrztem, aż nauczysz się mówić. Ale nic straconego, odbijesz to sobie na własnych dzieciach. Tylko potem nie dziw się, jeśli twój syn Belizariusz, lub twoja córka Ginewra wróci ze szkoły z podbitym okiem, albo z ubytkami w jamie ustnej i jeśli w tym oku zobaczysz strumienie łez, a z tej jamy ustnej usłyszysz lawinę pretensji o to, że dziecku dokuczają w klasie, bo ma śmieszne imię.

 

27 MARZEC

Twoje życie to nieprzerwany sen. Nie dlatego, żeby było tak piękne, tylko dlatego, że ty po prostu wiecznie śpisz. Możesz mieś otwarte oczy, chodzić, mówić, pracować i w ogóle funkcjonować, jak na jawie, ale w rzeczywistości jesteś pogrążony w głębokiej drzemce. Budzisz się z niej sporadycznie i w takich rzadkich momentach uświadamiasz sobie, że podczas snu wychodząc z domu, zgubiłeś klucze, że robiąc zakupy, nie zabrałeś reszty, że na poczcie zamiast do skrzynki wrzuciłeś list do stojącego obok kubła na śmieci... Zresztą to chyba nawet lepiej, bo list miał być wysłany do twojej babci, a na kopercie wpisałeś adres Wojskowej Komisji Uzupełnień.

 

28 MARZEC

Jesteś wulkanem energii. Wiecznie musisz być w ruchu, nie znosisz monotonii i bezczynności. Gwałtowny temperament wyładowujesz na każdym, kto akurat znajdzie się w twoim zasięgu. Potrafisz na przykład wytłuc parasolem przypadkowo spotkanych na ulicy nieletnich wyrostków, których przyłapałeś z niedopałkami w dłoniach. Pamiętaj jednak, że wyrostki, choć nieletnie, bywają dość wyrośnięte, więc ich dłonie, uwolnione od niedopałków, mogą stać się niebezpiecznym narzędziem. I wtedy nawet twoja energia na wiele się nie przyda.

 

29 MARZEC

Mówi się, że wiara czyni cuda. Jeśli tak jest, tobie na pewno niejeden cud się przydarzy, bo wiara to twoja specjalność. Ślepa wiara we wszystko, co zobaczysz, lub usłyszysz. Twoją naiwność skrupulatnie wykorzystują co obrotniejsi naciągacze. Szczególnie cenny łup stanowisz dla akwizytorów, którym pozwalasz wciskać sobie bezużyteczne dla ciebie towary i przy okazji wyciskać z siebie tyle gotówki, że potem naprawdę cud może ci być potrzebny, żebyś jakoś dociągnął do następnej wypłaty.

 

30 MARZEC

Jesteś ambitny, zamierzasz wiele osiągnąć i snujesz wspaniałe plany. Chcesz robić karierę, zdobywać tytuły naukowe, awansować na prestiżowe stanowiska, zgarniać odpowiednio wysokie zarobki. Aspiracje rzeczywiście wygórowane. Gdyby jeszcze do nich dołączyć jakieś konkretne czyny, może by nie skończyło się tylko na marzeniach. Same dobre chęci to trochę za mało.

 

31 MARZEC

Lubisz udzielać się społecznie. Działasz w samorządach albo w różnych organizacjach pożytku publicznego. Chętnie inicjujesz akcje charytatywne czy podobne. Jesteś żywą instytucją, do której każdego dnia rzesze interesantów przychodzą ze swoimi problemami. Nikogo nie odprawiasz z kwitkiem i od nikogo nie bierzesz zapłaty. Pomagasz ludziom dla własnej satysfakcji i sprawia ci to autentyczną przyjemność. Właściwie traktujesz to jako rozrywkę, która ci wypełnia wolny czas... Przynajmniej tak uważasz, dopóki tego czasu jeszcze trochę masz, co raczej długo nie potrwa.

 

źródło: horoskop.wieszjak.pl

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • Ismena pinned this temat

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...