Skocz do zawartości

Magia świec


Mada

Polecane posty

1.Jedną z najprostszych sztuk magicznych która pochodzi z magii natury jest magia świec, czyli ich palenie. Jest to łatwe ponieważ nie potrzeba do tego długich i trudnych rytuałów oraz wielu przedmiotów towarzyszących. Materiały potrzebne do magii świec można nabyć w każdym sklepie usługowym, a sama magia może być praktykowana w jakimkolwiek pokoju czy sypialni.

 

2.Większość z nas wykonała swój pierwszy akt magii świec podczas swoich pierwszych urodzin, zdmuchując malutkie świece na naszym pierwszym torcie urodzinowym, a pomyślenie życzenia to czysta magia. Ten dziecinny zwyczaj jest oparty na trzech magicznych sztukach:

- koncentracji

- siłę woli

- wizualizacji.

Więc tak, gdy dziecko pragnie aby życzenie stało się prawdą musi uważnie zdmuchnąć wszystkie świece ( koncentracja ), wizualizuje efekt końcowy ( myśli życzenie ), ma nadzieję że się sprawdzi ( siła woli ).

 

3.Rozmiar i kształt świec których używasz jest nieistotny, jednak świece dekoracyjne, bardzo duże, czy o niezwykłych kształtach nie będą właściwe do rytuału, gdyż mogą rozpraszać maga ( a on MUSI być skoncentrowany nad swoim zadaniem ). Większość magów woli używać świec o standardowych kształtach i rozmiarach. Te które są sprzedawane w różnych kolorach dla użytku domowego są w sam raz

 

4. Świece których używasz w celach magicznych MUSZĄ być nienaruszone, nigdy wcześniej nie użyte. Pod żadnym warunkiem nie wolno wykorzystać świecy która wcześniej towarzyszyła przy kolacji lub była wykorzystana jako "nocna lampka" przy łóżku. Jest bardzo ważny powód dla którego nie można pracować z już wykorzystanymi przedmiotami, otóż wibracje które pozostały w raz użytym przedmiocie mogą przeszkadzać w pracy, a nawet zahamować jej efekty.

 

5. Niektórzy magowie którzy są uzdolnieni plastycznie wolą zrobić swoją własną świecę dla potrzeb rytuału i na użytek magii. To praktyczne ćwiczenie nie tylko jednoczy świecę z twoimi własnymi wibracjami, ale co ważniejsze podnosi siłę magii. Specjalistyczne sklepy sprzedają wosk i formę razem z knotem, olejkami zapachowymi i innymi przedmiotami.

 

6. Wosk podgrzewamy dopóki stanie się ciekły, wlewamy go do formy gdzie już znajduje się knot o odpowiedniej długości. Wosk zostawiamy aż się ochłodzi i kiedy to nastąpi zdejmujemy formę, pozostawiając doskonałą świecę. Specjalne olejki lub perfumy mogą być dodane do wosku przed jego studzeniem, aby uzyskać pożądany kolor i zapach do konkretnego rytuału.

 

7. Kiedy zakupiłeś lub zrobiłeś swoją rytualną świecę, musisz ją zapalić i "ubrać" przed spaleniem. Celem ozdabiania świecy jest utworzenie duchowego połączenia między nią, a jaźnią maga, jego pierwotnymi instynktami. Przez duchowe napiętnowanie świecy podczas jej zdobienia, obciążasz ją własnymi wibracjami, ponad to odciskasz pożądany efekt w wosku. Świeca staje się rozszerzeniem energii życiowej i siły mentalnej maga.

 

8. Po ozdobieniu świecy, wyobraź sobie że jest ona magnesem psychicznym z północnym i południowym biegunem. Wetrzyj olejek w świecę zaczynając od góry ( północny koniec ) kończąc w połowie drogi. Zawsze wcieraj w tym samym kierunku w dół. Następnie zrób to samo zaczynając z dołu ( południowy koniec ), kończąc w połowie...

 

9. Najlepszymi olejkami do przygotowania świecy będą naturalne, które można łatwo dostać. Niektóre sklepy okultystyczne dostarczają specjalne olejki do magii świec, mają zazwyczaj egzotyczne nazwy. Jeśli mag nie chce używać tych, może wybrać pasujący mu olejek lub perfum z własnych źródeł.

 

10. Świeca której używasz może być kolorowa, zgodnie ze znaczeniem kolorów:

biały- duchowość i spokój

czerwień- zdrowie, energia, siła, odwaga, potencja seksualna

różowy- miłosne zauroczenie

żółty- intelekt, wyobraźnia, pamięć i twórczość

zielony- płodność, obfitość, szczęście i harmonia

niebieski- inspiracja, mądrość okultystyczna, ochrona, poświęcenie

purpurowy- korzyści materialne, zdolności psychiczne, siła duchowa, idealizm

srebrny- inspiracja, jasnowidzenie, energia astralna, intuicja

pomarańczowy- ambicja, kariera, prawo

 

11. Jeśli chcesz użyć magii świec dla uzdrowienia, powinieneś wybrać świecę czerwoną. Żeby zdać egzamin, spal żółtą. Aby zyskać wiedzę ezoteryczną spal niebieską. Oczywistym jest że te kolory połączone są ze znakami zodiaku i siłami planet

 

12. Najłatwiejszą formą magii świec jest spisanie pożądanych efektów rytuału na "dziewiczym" kawałku papieru. Możesz użyć kolorowego papieru zgodnie z kolorem świecy. Spisz swoją prośbę używając magicznego alfabetu np.: enochiańskiego, malachiańskiego, etc. Kiedy już napiszesz co byś chciał osiągnąć, wizualizuj swoje marzenia stające się rzeczywistością. Wizualizuj sobie wizję doskonałego partnera, wizję podwyżki, etc.

 

13. Po napisaniu pragnień, delikatnie zegnij papier w doniosły sposób. Włóż koniec papieru w płomień świecy. Jeszcze raz mocno skoncentruj się nad tym co pragniesz osiągnąć.

 

14. Po zakończeniu rytuału, pozwól świecy aby się całkowicie spaliła. Nie musisz być cały czas przy niej, ale upewnij się że jest to bezpieczne i nic nie spalisz lub uszkodzisz woskiem. Nigdy nie używaj dwa razy tej samej świecy w jakimkolwiek rytuałem magicznym.

 

15. Kiedy odprawiasz rytuał który dotyczy dwóch osób (np. uzdrowienie osoby znajdującej się daleko) wtedy druga osoba może być symbolicznie reprezentowana przez inną świecę. Wystarczy tylko abyś znał datę urodzin tej osoby i użył odpowiedniej świecy dla znaku zodiaku.

Baran- czerwień

Byk- zielony

Bliźnięta- żółty

Rak- srebrny

Lew- pomarańczowy

Panna- żółty

Waga- różowy

Skorpion- czerwony

Strzelec- purpurowy

Koziorożec- czarny

Wodnik- obojętnie

Ryby- różowoliliowy

 

 

źródło czarymary.pl

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...

Białe świece są uniwersalne i można zawsze z nich korzystać, bez względu na to jaka jest intencja, czy cel. Gdy nie macie w domu świecy koloru jaki jest wymagany, śmiało można sięgnąć po białe.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...