Skocz do zawartości

Spacer w kałuży

Sapsali

Polecane posty

Śniło mi, się że byłam w jakimś miejscu, gdzie było coś w rodzaju obozowiska. To miejsce trochę przypominało łąkę, a trochę las. Ludzie siedzieli na zewnątrz jak na piknikach, dookoła rybacy łowili ryby i wszędzie były kałuże. Chciałam opuścić to miejsce, ale byłam zmuszona omijać tych rybaków i kałuże. Zamiast przeskakiwać te ostatnie, świadomie w nie wchodziłam aż weszłam do największej. Przeszłam w niej dość spory kawałek, wody było dużo. Dodam, że były to czyste kałuże, nie było błota ani nic. Kiedy wyszłam z jednej z nich, byłam już cała mokra, łącznie z włosami. Szłam szosą cała przemoczona, na asfalcie przed sobą widziałam tylko swój cień. Poruszał się wolno i jednocześnie zmysłowo, bardzo kobieco, kręcąc biodrami. Zaskoczona byłam tym jaką mam świetną figurę, mój cień miał talię osy. Szłam tak sobie powoli z wysiłkiem, tak jakbym wspinała się pod górę. Nagle przede mną pojawiło się dwóch mężczyzn. Jednego znam, gdyż to nielubiany przeze mnie kolega z podstawówki, drugi to jakiś nieznajomy. Zaczęli ze mnie drwić i się naśmiewać. Na początku myślałam , że śmieją się z tego, że jestem cała mokra i tak chodzę po ulicy, ale w pewnej chwili odkryłam, że nie mam na sobie bluzki- jestem naga od pasa w górę. Zaskoczona zasłoniłam się rękoma i tu mój sen się kończy... Hmm jakbym nie patrzyła i o nim nie myślała, raczej nie wróży niczego dobrego. Pewnie się bardzo przed kimś ośmieszę... I pewnie na własne żądanie, stąd to dobrowolne wchodzenie do kałuży. Nagość przed innymi- symbol największego wstydu i upokorzenia. Z drugiej strony czysta woda w kałużach... Woda- kojarzy się z oczyszczeniem. Może ktoś pomoże w interpretacji?

• 2 weeks later...

Mi się wydaje, że chodzi o oczyszczenie, skoro woda była czysta, a Ty po kolei wchodziłaś w te kałuże, aż weszłaś cała. Poza tym, może po prostu jakby ta woda, zmieniła coś w tym jak postrzegasz samą siebie.

Droga Mariko, jak zwykle Twoje interpretacje są nieocenione. Potrafisz dostrzec to, co mi umknęło. Faktycznie wchodzenie do tych kałuży bardzo przypomina oczyszczanie. Odbywa się stopniowo, najpierw przechodzę przez te płytsze, dobrowolnie zanurzam nogi jak dziecko, które bawi się w kałuży, potem wchodzę w tę największą i najgłębszą, która już moczy mnie całą, łącznie z włosami. Wychodzę naga od pasa w górę. Jesteśmy nadzy po zwykłej kąpieli. Nagość to też symbol czystości i niewinności, rodzimy się nadzy- to też symbol odrodzenia nowego początku, a nie upokorzenia, tak jak na początku zakładałam. Więc coś się zmieni na pewno. Już zauważyłam, że tak jak wspomniałaś, w jakiś sposób postrzegam siebie inaczej, zaczęłam się bardziej szanować i bronić swojego zdania, nawet jeśli nie mam racji. To mnie zaskoczyło, bo zawsze byłam szarą myszką, która nadstawiała 2 policzek. Teraz również inaczej postrzegam relacje z płcią przeciwną, już nie staram się tak, jak kiedyś i nie daję z siebie 100%, jeśli widzę, że druga strona też tego od siebie nie daje. Jestem bardziej wredna niż kiedyś, bardziej bronię swoich granic. A może to tylko mechanizm obronny, który chroni mnie przed cierpieniem? Tak czy owak znów trafnie zinterpretowałaś mój sen :) Swoją drogą to bardzo ciekawe, jak za pomocą symboli w marzeniach sennych przedstawia się nasze życie, zmiany i wydarzenia, które już nastąpiły lub dopiero nastąpią. Dziękuję <kwiatek>

• 2 weeks later...

Nie ma za co :) Tak, to prawda życie senne bywa fascynujące. Przy odrobinie cierpliwości i wysiłku można znaleźć klucz, który pozwoli na rozszyfrowanie ukazujących się symboli <ok>

Sapsal, w końcu rozpoczął się nowy rok, o wibracji jeden, czyli jak najbardziej idealny moment na zmiany, zaczynanie od nowa, nowe początki i wszelkiego rodzaju decyzje :)

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...