Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Milka

Złamana hostia

Polecane posty

Milka

Chciałam poprosić o interpretacje snu mojej babci. Babci śniło się, że uczestniczy we mszy św. Kapłan przy celebracji podniesieniu hostii. Hostia łamie mu się w rękach. Co oznacza złamana hostia?

Marika

Ciekawy sen. Czy Twoja babcia jest bardzo religijna? Może tutaj chodzić np. o kryzys wiary?

Milka
Ciekawy sen. Czy Twoja babcia jest bardzo religijna? Może tutaj chodzić np. o kryzys wiary?

Nie wiem, czemu nie przychodzą mi powiadomienia o odpowiedziach w temacie....

Babcia jest katoliczką ale nie jakimś tam fanatykiem. Od jakiegoś czasu sympatyzuje z osobami ze świadkami Jehowy. Nam rodzinie to się nie podoba, że chodzi na spotkania, czyta ich książki itp. Jednak ona deklaruje, że nie odejdzie od katolicyzmu "na stare lata". Jednak pod wpływem tych osób jej poglądy religijne stały się kontrowersyjne.

Rozmyślając na temat tego snu też doszłam do wniosku, że to oznaka kryzysu wiary

Kinga123

też mam takie skojarzenie - schizma. Podział hostii jako rozłam.

Tak poza konkurencją snów, wydaje mi się ,że ludzie którzy w tym wieku dokonują konwersji - bardziej poszukują wspólnoty to jakiś sposób na samotność. Zycie wspólnotowe w tego typu wyznaniach b.kwitnie.

Milka

Mimo, że często odwiedzamy babcie, staramy się żeby nie czuła się samotna. Rzeczywiście starsi ludzie szukają wspólnego przebywania z ludźmi, wspólnoty. Jehowcy właśnie wyszukują takie osoby samotne czy po dramatach życiowych i "otaczają opieką". Ludzie starsi są bardzo podatni na takie działania

Marika

Nie wiem, czemu nie przychodzą mi powiadomienia o odpowiedziach w temacie....

Babcia jest katoliczką ale nie jakimś tam fanatykiem. Od jakiegoś czasu sympatyzuje z osobami ze świadkami Jehowy. Nam rodzinie to się nie podoba, że chodzi na spotkania, czyta ich książki itp. Jednak ona deklaruje, że nie odejdzie od katolicyzmu "na stare lata". Jednak pod wpływem tych osób jej poglądy religijne stały się kontrowersyjne.

Rozmyślając na temat tego snu też doszłam do wniosku, że to oznaka kryzysu wiary

To może właśnie o świadków Jehowy chodzi? I jej zainteresowanie. Tylko jeżeli babcia w tym nic złego nie widzi, to sen może mieć inny kontekst, nie tak jak interpretujemy, jako kryzys wiary, a może po prostu zwykła ciekawość, otwartość, poznanie innego punktu widzenia?

Kinga123

Ja śmiem twierdzić, że z perspektywy osoby śniącej właśnie to wynika - że ma się trudność ze zintegrowaniem dwóch podejść wiary w jedna całość.

Wierzę jednak , że to kwestia czasu kiedy babcia znowu uczyni symboliczna hostię spójną. To złamanie to po prostu może tylko etap duchowy związany z poznaniem czegoś nowego.

Dager

Tak Jehowi lubią osaczać ludzi  samotnych, po przejściach i z jakimś tam majątkiem...  Pod pozorem rozmowy, wizyt, a potem indoktrynacja na ich wizje świata. Zastawiając sie przerobioną, poprzekręcaną Biblią. Oni nie lubia mądrzejszych od siebie ,tych co wiedza więcej niz oni z tych swoich szkoleniowych książeczek :D  Ogólnie  oni maj szkolenia o czym będą mówic w danym tygodniu i dlatego sprawiają wrażenie ze znają cała Biblie i mało tego... potrafią prowadzić rozmowę tak żeby nie padały pytania niewygodne dla nich i jak sie dasz  zdominować to leżysz.  Temat rzeka...  O de mnie uciekają, bo mowie im zebyśmy porozmawiali bez tych ich książek, popłoch   i odwrócenie na pięcie w progu gwarantowane  od razu :D  Nawet podsyłali fajne niewiasty do mnie, Jak sie "zakochasz" w takiej to podcięcie zył gwarantowane zwłaszcza jak jest ona  pod wpływem "kogoś"  i nie przejdziesz do nich za nią <facepalm>  Ale mimo to podziwiam ich i szanuje za trud  nawracania, bo pogadać zawsze  można :D 

• Lubię! 1

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...