Skocz do zawartości
Ismena

1 Jeździec

Polecane posty

Ismena

1 Jeździec

1.jpg.0d96e8192c2c1fb5d5bf8d5de5f8b2d8.jpg

 

Satysfakcja. Bardzo dobra karta. Szczęście, pomyślność, powodzenie, sukces, dobra wiadomość. W zależności od kart sąsiednich – czasem nadchodzące zmiany.

Może też oznaczać zmiany w życiu lub nawiązanie nowych kontaktów. Nowe sytuacje dotyczące Ciebie lub Twoich najbliższych. Panowanie nad własnymi sprawami. Są to myśli i życzenia. Karta ta przynosi wiadomości, wskazuje na wszelkiego rodzaju środki transport, oraz na dobrze wróżący początek i korzystne szanse. Wprowadza ruch, pokazuje, że coś się w końcu zacznie dziać. W kartach wskazuje męża lub syna – wszystko zależy od wieku osoby, której układa się karty.

W sferze uczuć wskazuje na nową miłość lub młodego kochanka. Może wskazywać na współpracę między dwojgiem ludzi. Dobry i satysfakcjonujący układ partnerski. Wiadomość od kogoś Ci bliskiego.

W sferze zawodowej wskazuje na czas, kiedy warto wziąć inicjatywę w swoje ręce i wysłać aplikacje. Karta ta wskazuje na szybką i pozytywną odpowiedź, przynosi informacje o pieniądzach i nowych zleceniach, informuje też o krótkoterminowych zleceniach, umowach, które przyniosą dobry zarobek, awans, wzrost kursu akcji – jeśli ktoś gra na giełdzie.

Cechy: wysportowany, młody, aktywny, mobilny, ruchliwy, szybki, dynamiczny.

Czas: okres około 1 tygodnia.

 

źródło: ezodar.pl

 

1 Jeździec

 

Oczekuj posłańca, który przyniesie ci wiadomość lub paczkę. (Jeśli chcesz wiedzieć, czego dotyczyć będzie ta wiadomość, wylosuj jeszcze jedną kartę). Ta karta oznacza, że nie można zwlekać, więc działaj szybko.

 

Wpływ fizyczny: Stopy, stawy kolanowe, ogólnie zdolność poruszania się. Ćwicz, ale z umiarem. Choremu karta ta przynosi poprawę zdrowia.

 

Słowa-klucze: Wiadomość, wizyta, szybkość, samochód, rower, motor, młody mężczyzna.

  • Lubię! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrena

Rycerz z dala jest nośnikiem dobrych wiadomości z daleka. Jeżeli chmury nakładają się między nim a Tobą, wtedy przynosi złe nowiny

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina

Zawsze przywożę wieści - rozejrzyj się wokół mnie, by zobaczyć co przynoszę.

Być może przychodzę do Ciebie z wizytą, aby przynieść Ci pewne zmiany.

Jestem szybki i zawsze w drodze. Jeżeli w pobliżu widzisz negatywne karty, prawdopodobnie nie spodoba Ci się odpowiedź.

 

Jeździec Lenormand przynosi wieści. Jest to pierwsza karta i zapowiedź nowych rzeczy. Na karcie widzimy rozmarzonego żeńskiego jeźdźca, który siedzi na koniu na karuzeli: koń, który występuje w bajkach, to posłaniec wiadomości. Może być on nawet Irysem - greckim wysłannikiem bogów.

Torba gońca, przymocowana do jej ramienia, może oznaczać dodatkowe wiadomości dla różnych odbiorców, podczas jej nocnej podróży. W swojej dłoni ściska ona białą kopertę - list, który został wyjęty z torby i jest gotowy do dostarczenia konkretnemu odbiorcy. Karuzela jest idealną metaforą, karta ta inicjuje nowy cykl, kończąc tym samym stary stan rzeczy. Opadanie i wznoszenie się karuzeli także symbolizuje magiczny lot, który umacnia i napędza gońca w dotarciu do celu. Oswobodzony z wiecznie obracającej się "karuzeli życia", której ruch kołowy jest definiowany także przez siły fizyczne, takie przyspieszenie, nasz jeździec symbolicznie odzwierciedla tempo i prędkość informacji, poprzez które nasze życie jest coraz częściej naznaczone.

 

Gilded Reverie Lenormand - Ciro Marchetti

 1.png

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrena

Jeździec jest pierwszą kartą z małej talii Lenormand. Zapowiada pojawienie się nowych osób lub sytuacji. Jest także zwiastunem nowej wiadomości - telefonicznej lub listownej, na którą czekaliśmy od dawna i która sprawi przyjemność. Zwykle jest to wiadomość z daleka. Karta Jeźdźca daje również sygnał, że zbliża się nowy etap w naszym życiu i zachęca, żeby przygotować się na zmiany.

Dziewiątka Kier, która uzupełnia kartę Jeździec kojarzy się z radością, szczęściem, sukcesem, zakochaniem. Zapowiada pomyślność, spełnienie marzeń. Mamy tu więc do czynienia z pozytywną kartą, która jest zwiastunem powodzenia, korzystnych zmian, zawarcia nowych znajomości lub spotkania z osobą dawno nie widzianą. Zmiany nastąpią niezależnie od tego, co zrobimy. Jeździec sygnalizuje, że wydarzenia nastąpią bardzo szybko: jutro, za tydzień lub za miesiąc. Karta Jeźdźca, chociaż miła i przyjemna, w otoczeniu trudnych kart może oznaczać złe nowiny, trudności, kłopoty. W rzadkich przypadkach Jeździec może również sygnalizować jednośladowy środek lokomocji (rower, motocykl).

 

Ciekawsze połączenia Jeźdźca z innymi kartami:

Jeździec + Koniczyna - pojawienie się możliwości, druga szansa

Jeździec + Statek - krótka wizyta, spotkanie z obcokrajowcem, gość

Jeździec + Wąż - złe nowiny, trudne wyzwania

Jeździec + Trumna - znaczące zmiany, często bolesne

Jeździec + Ptaki - rozmowa telefoniczna, konferencja, ogłoszenie

Jeździec + Góry - zwłoka, opóźnienia, stanie w miejscu

Jeździec + Księżyc - pozytywne emocje, szczęście, nowy romans

Jeździec + Kotwica - zapowiedź stabilnego okresu w życiu

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrena

Karta jeźdźca przedstawia zazwyczaj wytwornego mężczyznę na wiernym mu koniu, kłusującym po otwartej ścieżce. Jeździec jest symbolem ruchu, przyjazdu lub transportu, a także szybkości i tempa. Według historycznej interpretacji oznaczał on rycerskość i waleczność. Koń jeźdźca symbolizuje również siłę, sprawność, wolność, piękno i grację.

Karta jeźdźca sygnalizuje, że "nadchodzą wieści" - mogą one pochodzić z daleka albo z jakiegoś bliższego nam miejsca. Może ktoś do nas zadzwoni albo dostaniemy list; w każdym razie, wkrótce otrzymamy odpowiedź lub informację zwrotną. Jeździec ukazuje się zawsze, kiedy ktoś przyjeżdża do nas z wizytą lub ktoś nowy ma pojawić się w naszym życiu. W większości wypadków ta karta odnosi się do wiadomości albo do jakichś nowych informacji. Jeździec może także oznaczać listonosza lub dostawcę - osobę, przynoszącą coś do naszego domu albo konkretną osobę, przychodzącą do naszego życia. Karta jeźdźca dotyczy również zmian, które do nas przypływają, a następnie odpływają. 

Ponadto, ta karta wnosi energię nowości i nowych rzeczy. Jeździec i Dom mogą oznaczać nowym dom; Jeździec i serce wskazują na nowy związek.

Szybkość i zwinność karty Jeźdźca kojarzą się z energicznym, młodym mężczyzną w dobrej formie.

 

Źródło:Rana George

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...