Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ismena

2 Koniczyna

Polecane posty

Ismena

2 Koniczyna

2.jpg.67faf74306871dbdb170dc8ac30f5ad0.jpg

 

Nowe możliwości. Przezwyciężenie żalu i smutku. Życzliwe nastawienie. Nadzieja. Powodzenie. Szczęście, radość. Jest kartą pocieszenia i dobrych myśli, nadziei na przyszłość. Karta szczęścia, mówi o drobnych przyjemnościach, małych cudach, na których spełnienie, nie będziemy musieli wcale długo czekać, jednym słowem możemy liczyć na szczęście, miłe zdarzenia, które osłodzą nam trochę życie, niespodzianki.

W związkach wskazuje na miły czas, wesołość i dobry humor, zabawę. Kojarzy ze związkami we wczesnej fazie rozwoju, gdzie jesteśmy świeżo zakochani, świetnie się, ze sobą bawimy, nie ma problemów, jest za to zabawa, wspólne chwile, dużo uśmiechu, same pozytywne wibracje, miłość jest we wczesnym stadium rozwoju, może też wskazywać na coś niezobowiązującego… Lub na całkiem coś nowego – nowe szczęście.

Odnośnie spraw zawodowych może wskazywać na krótkie podróże, miłą atmosferę, jakieś miłe wydarzenie w pracy.

Cechy: niespodziewany, miły, przynoszący szczęście, optymistyczny, wesoły.

Czas: 2-7 dni, nagle, bardzo szybko, niespodziewanie.

 

źródło: ezodar.pl

 

2 Koniczyna

 

Wpływ koniczyny szybko przemija, ale karta ta przynosi miłą niespodziankę lub łut szczęścia, więc ciesz się chwilą, póki trwa. Oczekuj nieoczekiwanego. Odmiana losu na lepsze.

 

Wpływ fizyczny: Ogólnie dobre zdrowie lub rychłe wyzdrowienie.

 

Słowa-klucze: Szczęście, radość, miła niespodzianka

  • Lubię! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrena

Liść koniczyny otoczony chmurami zapowiada zmartwienie. Jeżeli jest on blisko jakiejś osoby, to zmartwienie będzie krótkotrwałe i przekształci się w końcu w dobrą rzecz.Jeżeli nie ma chmur, ta karta przynosi szczęście i dobrobyt; wieś - urodzaj, kwiaty rosnące - powodzenie w zamiarach, radość.

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina

Przynoszę Ci szczęście i dobrą fortunę. Sprawiam, że dzieją się lepsze rzeczy, tak długo, dopóki po mnie nie znajduje się karta negatywna, zmieniam trudności w możliwości. Jestem miłą niespodzianką i wesołym westchnieniem.

 

Karta ta przedstawia szybko rosnąca koniczynę. Trzy- i czterolistna koniczyna wznosi się ponad białe kwiaty i rozciąga na horyzoncie sielankowego dnia. Wszystko jest jaskrawo zielone, urodzajne i daje nadzieję na wzrost oraz powodzenie. Biel kwiatów symbolizuje czystość losu. Tam, gdzie umieszczona jest ta karta, wszystko jest w porządku. Kiedy rozważamy symbole pod względem języka kwiatów, biel kwiatów jest także znana jako symbol pamięci: karta może oznaczać komunikat "pomyśl o mnie" od kogoś z daleka. Trzylistna koniczyna jest powszechnie znana jako symbol szczęścia. Odkąd czterolistna koniczyna jest mniej rozpowszechniona, przypadek znalezienia jej rosnącej naturalnie jest uważany za bardzo szczęśliwy znak. Koniczyna jest także znana jako oznaka miłości, namiętności i opuszczenia. Średniowieczna poezja jest pełna namiętnych schadzek kochanków pośród łąk koniczyny. Mamy tutaj więc także do czynienia ze szczęściem w miłości. Jednak karta Koniczyny leżąca obok karty Kosy (10) czyni krótkotrwałe szczęście w miłości.

 

Gilded Reverie Lenormand - Ciro Marchetti

22466_600.jpg

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrena

Bardzo miła karta. Daje nam znać, że szczęście puka do drzwi. Zapowiada pojawienie się ciekawych możliwości i wskazuje, że należy wykorzystać nadarzające się szanse. Koniczyna przynosi nadzieję, zapowiada szczęśliwe zakończenia i pojawienie się odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Wnosi optymizm, równowagę, otwiera nowe horyzonty na przyszłość. Dodaje otuchy, wytrwałości i pogody ducha.

 

Kartę uzupełnia Szóstka Karo, która należy do kart pozytywnych - dotyczy spraw materialnych i zapowiada pomyślne uregulowanie spraw finansowych.

 

Ciekawsze połączenia:

Koniczyna + Drzewo - dobrze zdrowie, duchowe wsparcie

Koniczyna + Trumna - ryzykowna sytuacja

Koniczyna + Dziecko - upragniona lub niespodziewana ciąża

Koniczyna + Niedźwiedź - nieoczekiwane zyski finansowe, wygrana

Koniczyna + Ryby - dobrze prosperujący biznes, wzrost obrotów

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrena

Na tej karcie zazwyczaj przedstawiona jest zielona czterolistna koniczyna, a czasami także kwiat koniczyny. Ta roślina symbolizuje pomyślność, szanse, błogosławieństwa i dobry los.

Koniczyna jest pozytywną karta, oznaczającą szczęście, powodzenie i sukces. Do każdego rozkładu dodaje ona pozytywny akcent, a także zmniejsza negatywność innych kart, szczególnie jeśli pojawia się po prawej stronie karty negatywnej albo na końcu rozkładu ułożonego w linii. Koniczyna przynosi inspirację i nadzieję.

Pojawienie się tej karty sygnalizuje szczęśliwe zakończenie odczytu, chyba że Koniczyna znajduje się po lewej stronie Chmur, Węża, Trumny lub Myszy. W takiej sytuacji, gdy po karcie Koniczyny pojawiają się karty negatywne, możemy spodziewać się nawrotów podstępów lub dawnych kłopotów. Z drugiej strony, jeśli dostajemy kartę Koniczyny po serii kart negatywnych, oznacza to, że okres smutku  się zakończy albo że kłopoty okażą się krótkotrwałe. Mówi ona wtedy o pozytywnym zwrocie zdarzeń i o powrocie naszego powodzenia. Koniczyna jest kartą nagrody, wspaniałego znaleziska lub okazji. Koniczyna zachęca pytającego, aby podjął ryzykowne działania.

 

Źródło: Rana George

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...