Skocz do zawartości

4 Dom


Ismena

Polecane posty

4 Dom

4.jpg.ba8cba0d4bd3dfd08dcb5418d681725a.jpg

 

Sprawy wewnętrzne i intymne życie. Nieruchomości, sprawy domowe lub firmy rodzinne. Rodzina, spokój, zadowolenie, dobrobyt.

Jest to karta symbolizująca ognisko rodzinne. Skuteczna, nieustająca pomoc. Wsparcie oparte na szczerej przyjaźni. Bogaty i mądry człowiek. Oddany przyjaciel. Karta określa zdrowie. Karta wskazująca na nasz dom/ mieszkanie, rodzinę, domostwo. Karta ta mówi o samym budynku w znaczeniu „domu”, ale również o domownikach/osobach w nich mieszkających. Karta należy do pozytywnych, ochrona, domownik, domator.

W uczuciach stabilizacja.

Sytuacja zawodowa jest raczej stabilna – wg tej karty może wskazywać na teleprace lub firmę przy domu, firmę rodzinną, praca blisko domu, zawody np. architekt.

Cechy: domowy, przynoszący schronienie, tradycjonalny, rodzinny.

 

źródło: ezodar.pl

 

4 Dom

 

Ta karta wskazuje na sprawy związane z domem i rodziną (wylosuj kolejną kartę, żeby przekonać się, co się dzieje w tej dziedzinie twego życia). Jest to również symbol stabilności, zwłaszcza w życiu prywatnym. Zajmij się sprawami domowymi, spędź trochę czasu z bliskimi. Ta karta może też oznaczać starszego (i/lub mądrego) mężczyznę, ojca, brata, czasem szefa.

 

Wpływ fizyczny: Symbol ciała fizycznego. Jeśli jesteś chory, ta karta oznacza, że korzystasz z właściwego sposobu leczenia (tradycyjnego lub alternatywnego).

 

Słowa-klucze: Twój dom, mieszkanie, ojczyzna, starszy mężczyzna, często krewny, postać ojca, stabilność, stabilizacja.

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 8 months later...
Syrena

Dom - gospodarstwo i klomb kwiecisty wskazuje na szczęście i dobrobyt zdobyty własnym wysiłkiem. Król kier w tej karcie symbolizuje człowieka i prawym charakterze namiętnego domatora. Brzozy zapowiadają karę lub naganę. Miej się na baczności wobec wszystkich, którzy Cię otaczają

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 months later...

Jestem Twoją rodziną i bazą. Twoim terenem i Twoim domem. Daję Ci stabilność i komfort. Jestem Twoim żywym porządkiem i środowiskiem. Jestem tym, co otacza Ciebie oraz Twój majątek, lub tym, co dyktuje przyszłość.

 

Azyl odnaleziono w domu, ukazując nam rodzinę i ognisko domowe: azyl, który oferuje nam schronienie od świata. Mamy dom ukazany w taki sposób, iż przywołuje on nas z powrotem do nostalgicznego miejsca z bajek słyszanych w dzieciństwie. Dom jest zbudowany ze starych korzeni, co sugeruje nam miejsce stałej przynależności i bezpieczeństwa.

Otwarta furtka mówi nam, iż wstęp do domu jest otwarty.

Reprezentuje co myślimy o naszym domu, naszej siedzibie i naszym bezpieczeństwie.

 

Gilded Reverie Lenormand - Ciro Marchetti

23004_600.jpg

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...
Syrena

Karta Dom oznacza dosłownie dom, w którym żyjesz i mieszkasz, a także rodzinę - stworzoną z partnerem/partnerką i tę, z której pochodzisz. Ta karta symbolizuje wszystkie domowe sprawy - to, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami. Dodatkowo odnosi się też do spraw związanych z nieruchomościami oraz do budynku, w którym mieszka pytający. Może również symbolizować małe przedsiębiorstwa, rodzinne firmy lub "biznes" prowadzony w domu. Dom jest stabilną kartą, oznacza schronienie i wygodę.

Karta Dom może być używana jako sygnifikator, kiedy pytamy o sprawy związane z domem i rodziną: przeprowadzkę, stan domu, sytuację wewnątrz rodziny, kupno nieruchomości.

Kartą klasyczną towarzyszącą symbolowi Domu jest Król Kier - mężczyzna prawy, uprzejmy, godny zaufania. Partner.

 

Połączenia z kartą Dom (w zależności od zadanego pytania i ogólnego kontekstu):

Dom + Chmury - problemy w rodzinie, zła atmosfera w domu

Dom + Trumna - sprzedaż domu, rozbity dom, śmierć w rodzinie

Dom + Rózgi - przemoc w domu, kłótnie

Dom + Pies - współlokator, partner życiowy, ulubieniec domowy (zwierzątko)

Dom + Ogród - duża nieruchomość, a także takie miejsca, jak teatr czy restauracja

Dom + Pierścionek - transakcja kupna, sprzedaży lub wynajmu nieruchomości

Dom + Kotwica - rodzinna posiadłość, domek rybaka, latarnia morska

Dom + Krzyż - katedra, miejsce pamięci

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 weeks later...
Syrena

Na tej karcie zazwyczaj widzimy piękny dom, otoczony bujną roślinnością lub ogrodem. Jest to dom, który wygląda przyjaźnie i zachęcająco; zdecydowanie sygnalizuje on poczucie bezpieczeństwa. Karta Domu symbolizuje domowe ognisko i rodzinę, także podstawę, wnętrze i główną siedzibę. Wskazuje również na wygodę i bezpieczeństwo.

Karta Domu oznacza nasz dom i ojczyznę, rodzinę, nasze otoczenie i bliskich nam ludzi, nasze bezpiecznie miejsce, współlokatorów i stabilność, a także handel nieruchomościami oraz nasz dobytek i posiadłości. Dom może wskazywać na rodziny biznes, domowe biuro, naszą świętą przestrzeń albo fundamenty naszej rodziny. Ta karta może także oznaczać dynastię, a czasami symbolizuje patriarchę.

Karta Domu reprezentuje miejsce zamieszkania, w którym śpisz - miejsce twojej codziennej rutyny, wszystkich radości i bólów oraz ludzi, z którymi je dzielisz. Dom przywodzi na myśl satysfakcję, poczucie bezpieczeństwa i ochronę. Zawsze sprawdzaj karty dookoła, aby upewnić się, czy wszystko jest w dobrym stanie, czy też musisz się czegoś strzec. Jeśli po prawej stronie Domu pojawiają się karty negatywne, uważaj na możliwe zamieszanie lub niestabilność. Jeśli zaraz po nim są karty pozytywne, jest to dla ciebie zapewnienie i potwierdzenie bezpieczeństwa oraz równowagi.

 

Źródło: Rana George

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...