Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ismena

5 Drzewo

Polecane posty

Ismena

5 Drzewo

5.jpg.b0b23a30ab946f2390989202165f3930.jpg

 

Cierpliwość. Woda na karcie oznacza zdrowie, natomiast góry są symboliczną przeszkodą. Rodzinne szczęście. Miłość i szacunek w rodzinie. Zrozumienie. Jest to karta neutralna, dlatego jej znaczenie zależne jest od kart ją otaczających. Karta symbolizuje przede wszystkim tematy związane z naszym zdrowiem, oznacza także stabilizacje/ zakorzenienie się, spokój, ale także rutynę i nudę, brak działań.

W związkach wskazuje na stałość, długi staż w związku, stare-dobre małżeństwo, może także wskazywać na nudę w związku, który się trochę przeżył, ale trwa nadal, stały/dojrzały związek, związek, który jest na etapie rozwoju, wzrastania i umacniania – kojarzy się z czasem narzeczeństwa, tuż przed ślubem.

W kwestiach zawodowych - praca na stałe, umowa na czas nieokreślony, umowa, której nie można wypowiedzieć – może wskazywać na stosunek służbowy - policja, straż graniczna etc. rutyna, miejsce pracy z małymi możliwościami rozwoju, stale na tym samym stanowisku pracy, za to dające poczucie bezpieczeństwa (coś za coś), miejsce pracy zhierarchizowane.

Cechy: osoba – powyżej 50tki, powolna, raczej mało mobilna, może być też przywiązana do wózka, powyżej 1,75 m/ wysoka, spokojna, cierpliwa.

Czas: dłuższy okres czasu, 9-12 miesięcy, 5 lat, wczesny wieczór do zachodu słońca.

 

źródło: ezodar.pl

 

5 Drzewo

 

Ta karta odnosi się głównie do stanu zdrowia (wylosuj drugą kartę, żeby sprecyzować ewentualny problem). Drzewo symbolizuje też znudzoną lub obojętną osobę w otoczeniu albo ogólny zastój. Wskazuje na potrzebę cierpliwości. Nie spiesz się, bo żeby zebrać owoce, trzeba poczekać, aż dojrzeją.

 

Wpływ fizyczny: Ogólny stan zdrowia, płuca, długie życie. Może oznaczać konieczność zmiany stylu życia, żeby poprawić stan zdrowia - więcej czystego powietrza, lepsza dieta, więcej czasu spędzanego na łonie natury. Zwolnij tempo!

 

Słowa-klucze: Zdrowie, choroba, medycyna, wzrost, rozwój, dojrzewanie, znudzenie i inercja, korzenie, genealogia, dziedzictwo, przodkowie, czasem natura, zwłaszcza las.

  • Lubię! 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrena

Drzewo - dąb zielony oznacza dobre zdrowie, siłę i trwałe szczęście oraz spełnienie życzeń.

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina

Jestem tutaj po to, aby być i rosnąć. Jestem zdrowiem Twojego ciała, umysłu i duszy. Spójrz na karty leżące obok mnie i dowiedz się więcej.  Kiedy w pobliżu znajdują się karty negatywne, przygotuj sobie chusteczki.

 

Znak zdrowia i długowieczności oraz nakaz skierowany do kogoś, aby zapuścił korzenie w celu zapewnienia sobie bezpiecznej przyszłości. Obecność karty może wskazywać na stan zdrowia, który jest dziedziczny. W połączeniu z przednią kartą - Domem (4) otrzymujemy "Drzewo domowe" - które oznacza bezpieczeństwo, ale także dużą odpowiedzialność za rodzinę i możliwe pogorszenie zdrowia z powodu stresu. Karta ta również obrazuje Drzewo Życia - duchowy symbol, który ma swoje początki w starożytnych cywilizacjach. Bez względu na to, czy mówimy o babilońskich, egipskich czy żydowskich obrazach Drzewa, wszystkie oznaczają one starożytność i starożytne początki. Znaczenie tej karty może być również rozpatrywane jako tęcza, sugerując prawdopodobnie, że prawdziwym zdrowiem jest odnalezienie siebie pomiędzy tym, co jest na górze, a tym, co jest na dole. Harmonia kolorów odzwierciedlona poprzez drzewo symbolizuje w pełni naturę uleczenia i życia samego w sobie.

 

Gilded Reverie - Ciro Marchetti

23294_600.jpg

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrena

Drzewo jest symbolem życia, zdrowia, energii życiowej. Ta piękna karta pomaga przeanalizować stan naszej kondycji fizycznej i psychicznej. Połączenia Drzewa z takimi kartami, jak Koniczyna, Dom, Bukiet, Słońce, Kotwica oznaczają wspaniałe zdrowie, stabilny stan, siły życiowe, energię, mocny system immunologiczny (z Kotwicą).

 

Drzewo jest także związane z naszą duchowością. Połączenia tej karty z Ptakami, Psem, Pierścionkiem czy Kluczem zwracają uwagę na kwestie karmiczne: bratnie dusze, związki i lekcje karmiczne, przeznaczenie, misja życia.

 

Drzewo + Dom - centrum uzdrawiania

Połączenia z kartami Wąż i Trumna wskazują na problemy natury fizycznej, chorobę (ogólnie), depresję i/lub słabe siły życiowe (z Trumną).

Drzewo + Kosa - operacja chirurgiczna, złamana kość, zranienie fizyczne

Drzewo + Dziecko - ciąża, narodziny, odnowa duchowa

Drzewo + Lilie - problemy zdrowotne wieku podeszłego

 

Uzupełnieniem karty Drzewo jest Siódemka Kier zapowiadająca szczęście, spełnienie marzeń, miłość duchową, prawdę i piękno.

 

Karta Drzewo może być używana jako sygnifikator, gdy pytamy o zdrowie. Wyciągamy 4 karty. Pierwsze dwie kładziemy po lewej stronie Drzewa. Poinformują nas o tym, co się dzieje w chwili obecnej lub wydarzyło się w niedalekiej przeszłości. Pozostałe dwie karty układamy po prawej stronie Drzewa. Pokażą nam, co wydarzy się w najbliższej przyszłości. Czytając karty wyciągnięte na pytanie o stan zdrowia pamiętajmy, że wróżba nie zastępuje wizyty u lekarza.

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrena

Ta karta zazwyczaj przedstawia piękne, rozrośnięte drzewo z zieloną scenerią dookoła. Drzewo jest potężnym symbolem - to starożytny kanał między niebem a ziemią, symbolizujący obfitość oraz rzeczy, które wzrastają. Drzewo uosabia także długowieczność i wytrzymałość.

Karta Drzewa dotyczy wszelkich kwestii zdrowia - duchowego, mentalnego i fizycznego. To nasza życiowa energia, nasze korzenie i nasz rozwój, a także cykl regeneracji. Poza tym drzewo reprezentuje osiąganą z czasem.

W pewien sposób Drzewo wiąże się również z szamańską, plemienną i rdzenną duchowością, jak i ze wschodnimi technikami medytacyjnymi oraz mantrą "Om". Ogółem, drzewo symbolizuje stan zdrowia całości naszego duchowego życia; obejmuje ono sferę duchowości we wszystkich jej aspektach - od duchowości paranormalnej i mediumicznej, przez duchowość religii i dogmatycznych przekonań, do wszelkich systemów ezoteryki, filozofii, wiary i poglądów.

 

Źródło; Rana George

  • Lubię! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...