Skocz do zawartości

Na granicy znaków


Syrena

Polecane posty

Ryby czy Baran? Baran czy Byk? Zazwyczaj odpowiedź na pytanie o znak Zodiaku jest prosta. Ale nie zawsze! Jakie są osoby urodzone na przełomie znaków? Które cechy w nich przeważają?

 

Gdy osoba urodzona np. 20 kwietnia 1958 r. zerknie do dwóch różnych horoskopów, może się okazać, że w jednym przynależy do Barana, ale w drugim jest… Bykiem. Czy ktoś popełnił błąd? Nie. Ziemia obiega Słońce mniej więcej w czasie 365 dni i 6 godzin. Tymczasem koło Zodiaku ma dokładnie 360 stopni – po 30 stopni na każdy z 12 znaków. Wynika z tego, że Słońce przebywa w jednym znaku nieco dłużej niż 30 dni.

 

W dodatku nie przechodzi z jednego do drugiego równo z wybiciem północy i zmianą kalendarzowej daty. Jeszcze więcej zamieszania wnoszą lata przestępne, które dokładają jeden dzień. I tak ktoś, kto przyszedł na świat 19 lutego 1960 r., ma Słońce w ostatnim stopniu Wodnika, ale urodzony tego samego dnia rok później – już w Rybach. Urodzony 19 lutego 1976 r. o godzinie 9 jest Wodnikiem, lecz sześć godzin później – już Rybami.

 

 

Jak w takiej sytuacji ustalić swój znak Zodiaku?

 

Najdokładniej wyliczy to specjalny program komputerowy, który z matematyczną dokładnością podaje moment przejścia Słońca z jednego znaku do drugiego. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić godziny narodzin, nie martwmy się! Urodzeni na granicy znaków mają cechy ich obu. Można powiedzieć, że żyją w rozkroku między dwoma skrajnie różnymi modelami charakteru i osobowości. Z czasem jednak zaczynają przeważać cechy znaku następnego. Jak to wygląda w praktyce?

 

Ktoś urodzony pomiędzy znakami Ryb i Barana pragnie zerwać z melancholijnym usposobieniem, z poświęcaniem się dla innych, przesadną bezinteresownością i pokazać światu, na co go stać. Czyni to jednak dość chaotycznie, miotając się pomiędzy uległością a nadmierną pewnością siebie. Słynny tenor Beniamino Gigli (ur. 20.03.1890) miał anielski głos i śpiewał zniewalająco, ale temperamentem odpowiadał szorstkiemu Baranowi.

 

 

Osoba z przełomu Barana i Byka marzy o spokoju i czuje niechęć do spontanicznych działań. Woli cieszyć się tym, co ma, zamiast osiągać nowe cele. Stale jednak zadaje sobie pytanie: „Być czy mieć?”. Nie lubi wojować, chyba że w sprawie pokoju, harmonii i bezpieczeństwa. Zazwyczaj jest opanowana. Od czasu do czasu jednak targają nią wybuchy gniewu. Połączeniem tych dwóch znaków jest córka Pabla Picasso – Paloma (ur. 19.04.1949), projektantka mody, perfum i luksusowych towarów. Jej umiłowanie luksusu to krok w kierunku Byka.

 

Urodzeni na styku Byka i Bliźniąt balansują pomiędzy stabilnością a ciekawością świata. Bywają powolni, by za chwilę stać się żądnymi przygód i nowych podniet sangwinikami. Lubią porządek, ale męczy ich nadmierne przywiązywanie wagi do dóbr materialnych. Mogą bywać skąpi, a potem w mgnieniu oka przepuścić odkładane pieniądze. Piosenkarka Cher (ur. 20.05.1946) nie wyrosła z młodzieńczego buntu. Nie znosi gnuśności, w jaką nieraz popada Byk, ale doskwiera jej rozkojarzenie typowe dla Bliźniąt.

 

Połączenie towarzyskich i rozgadanych Bliźniąt ze spokojnym Rakiem, skupionym na sprawach rodziny i swoich wewnętrznych przeżyciach, może frustrować. Osoby z pogranicza tych znaków walczą ze skłonnością do rozpraszania się, próbując znaleźć stały punkt oparcia w rodzinie. Ściera się w nich serce (Rak) i intelekt (Bliźnięta). Przykładem takiej osobowości jest aktorka Nicole Kidman (ur. 20.06.1967), która stale dryfuje pomiędzy filuternością kokietki a troskliwością matki i żony.

 

Osoba urodzona pomiędzy znakami Raka i Lwa tkwi w zawieszeniu pomiędzy nieśmiałością a pewnością siebie. Chce pozostać wierna sobie, a jednocześnie błyszczeć. Jest szczera w wyrażaniu emocji. Trudno jej rozstać się z przeszłością, choć wciąż kreuje siebie na kogoś, kim chciałaby być. Ucieleśnieniem takiego połączenia znaków jest Mireille Mathieu (ur. 22.07.1946). To talent na miarę Lwa, wprzęgnięty w sentymentalną stylistykę, odpowiednią dla Raka.

 

Ni to Lew, ni to Panna może cierpieć katusze. Wpływy i władza takiej osoby są wystawione na krytykę otoczenia lub podkopywane przez zwątpienie w samego siebie. Chciałaby coś znaczyć, ale wie, że trzeba na to zapracować. Jak łatwo stracić majestat władzy Lwa, przekonał się król Francji Ludwik XVI (ur. 23.08.1754).

 

Gdy ktoś ujrzał światło dzienne na przełomie Panny i Wagi, żyje w konflikcie pomiędzy praktycyzmem a estetyką. Stara się zachować równowagę pomiędzy pracą a życiem rodzinnym, ale utrudnia mu to skłonność do poświęceń. Z wiekiem staje się coraz bardziej ugodowy. Przykładem połączenia Panny z Wagą jest Julio Iglesias (ur. 23.09.1943). Uwielbiany przez kobiety, sam wybiera tylko te najpiękniejsze.

 

Urodzeni pomiędzy Wagą a Skorpionem są charyzmatyczni i pełni wdzięku. Nie zadowalają się powierzchownymi relacjami, pragną oddania bez reszty. Z czasem uczą się nie ufać każdemu, jak czynią typowe Wagi. Osoba urodzona pomiędzy tymi znakami miota się od ugodowości do bycia bezkompromisową. Raz jest spolegliwa, raz stawia na swoim. Pan Waga, zostawszy najseksowniejszym mężczyzną świata magazynu „People”, obrósłby w piórka. Ale aktor Ryan Reynolds (ur. 23.10.1976) jak każdy Skorpion wie, że w życiu nie ma niczego za darmo – i ciężko pracuje.

 

Z kolei Sathya Sai Baba (ur. 23.11.1926), kontrowersyjny indyjski guru, urodził się na przełomie Skorpiona i Strzelca. Przez jednych postrzegany był jako zręczny manipulator (Skorpion), przez innych – jako emanacja boskich sił (Strzelec). Osoby z pogranicza tych znaków oscylują między światłem a ciemnością. Chcą wyrwać się z okowów żądz. Są pełne pasji i mają ogromną siłę przekonywania.

 

Strzelcom często brakuje konsekwencji, Koziorożce zaś mają jej w nadmiarze. Dlatego ktoś, kto urodził się na styku Strzelca i Koziorożca, nie potrzebuje zachęty, by ruszyć z miejsca. Raczej musi się pilnować, by za daleko nie zabrnąć w swych bujnych ambicjach. Aktorka Jane Fonda (ur. 21.12.1937), propagując aerobik, połączyła strzelcowe zamiłowanie do sportu z typową dla Koziorożca wytrwałością.

 

Osoby z przełomu Koziorożca i Wodnika to burzyciele zastanego porządku. Muszą zbudować swój świat w oparciu nie o dyscyplinę i schematy Koziorożca, lecz o wolność, spontaniczność i swobodę. Prędzej czy później zapragną się wyróżnić. Nie chcą, by ktoś nimi rządził, ale też nie mają ambicji kontrolowania innych. Chcą po prostu robić swoje. Przykładem jest reżyser David Lynch (ur. 20.01.1946), który z konsekwencją Koziorożca tworzy filmy w oparciu o typowe dla Wodnika, dziwaczne rozwiązania.

 

Tymczasem Yoko Ono (ur. 18.02.1933) ma coś i z Wodnika, i z Ryb. Ekscentryczna artystka nie otrząsnęła się szybko po śmierci ukochanego Johna Lennona, jak zrobiłby to typowy Wodnik. Osoby urodzone na przełomie Wodnika i Ryb nie chcą się wyróżniać – jeśli wiodą niebanalne życie, to przez przypadek. Wodnik często żyje sam dla siebie, Ryby zaś muszą żyć dla innych. W osobach z pogranicza tych znaków ścierają się te dwie postawy.

 

 

Wróżka 11/2012

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...