Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ismena

6 Chmury

Polecane posty

Ismena

6 Chmury

6.jpg.d8f4df72a05c998e3b948cd0c2c9ac36.jpg

 

Karta ta oznacza trudności i kłopoty, przeszkody, gniew, zaleca cierpliwość i powściągliwość. Wskazuje również, na nieszczere czy fałszywe osoby w otoczeniu. Oznacza nurtujące problemy. Karta ta przynosi ze sobą komplikacje, jest kartą niejasności, blokad i przeszkód, przedstawia byłego męża lub partnera, ale także nieprzyjemnego starszego mężczyznę, symbolizuje deszcz i ulewę. Chmury posiadają ciemną i jasną stronę co jest bardzo ważne podczas interpretacji kart. Karta chmur mówi, że kłopoty są najczęściej przejściowe.

W sprawach uczuciowych oznacza problemy i kryzys. Mogą pojawić się jakieś niedomówienia i nieporozumienia, być może na naszej drodze pojawi się nasz ex.

Karta ta przynosi negatywne informacje w związku ze złożoną aplikacją, podaniem o prace, odbytą rozmową kwalifikacyjną, przy zatrudnieniu oznacza gęstą atmosferę w pracy, coś wisi w powietrzu, trudności, być może boimy się, że nie poradzimy sobie z obowiązkami, stres i negatywne myślenie, w miejscu pracy może wskazywać na nieprzychylnego nam mężczyznę/szefa.

Cechy: osoba - szczupła, zadbana, jasnowłosa, niepewna, humorzasta, osoba paląca.

Czas: 6 lat.

 

źródło: ezodar.pl

 

6 Chmury

 

Zbliżają się kłopoty. Wylosuj następną kartę, żeby dowiedzieć się, czego będą dotyczyły. Problemy przeminą, ale ich rozwiązanie będzie wymagało z twojej strony wysiłku i uwagi. Jeśli karta ta opisuje osobę, może oznaczać starszego, niezbyt miłego mężczyznę, członka rodziny lub kogoś z twojej przeszłości.

 

Wpływ fizyczny: Płuca i układ oddechowy, piersi. Może oznaczać przeziębienie, grypę, astmę albo ogólne poczucie przytłoczenia przez życie.

 

Słowa-klucze: Trudności, niejasności, zła pogoda, deszcz, starszy, nieprzyjemny mężczyzna, były mąż, były chłopak.

  • Lubię! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrena

Chmury - jeżeli strona jasna jest zwrócona w Twoim kierunku, oznaczają szczęście, lecz jeżeli strona ciemna jest zwrócona do Ciebie - chmury źle wróżą

Żagle - pomyślny czas, ktoś Cię doceni

Jezioro, rzeka - spełnione nadzieje, dobry i łatwy zarobek, pomoc, życzliwość

Król trefl - człowiek interesów, szanowany obywatel.

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina

Z jednej strony jestem ciemnością, z drugiej zaś światłością. Pewnym jest, iż niosę ze sobą kłótnię i wątpliwość. Nie będziesz w stanie widzieć wszystkiego jasno, zablokuje Twoją percepcję i pozwolę, aby zapanował nieład. Jedyną rzeczą, którą mogę obiecać, jest to, że po czasie odejdę, ponieważ po każdej burzy zawsze przychodzi słońce.

 

Karta symbolizująca przeczucie i zmianę, negatywny lub pozytywny aspekt jest wyrażony poprzez kierunek ciemnej strony chmur. Wznoszące się w górę ptaki po prawej stronie karty oraz cudowny przebłysk słońca dają obietnicę uwolnienia od niepewności. Karta ta może także ostrzegać o ukrywaniu prawdy: istnieje brak jasności w odniesieniu do jakiejś sytuacji, coś musi zostać ujawnione. Odkrycie czegoś może być bliskie.

Ciemniejsze aspekty karty można dostrzec po lewej stronie w dole karty, gdzie błyskawica uderza w drzewo z poprzedniej karty. Obraz ten odzwierciedla niepewność i nieład. Czasem jasne i ciemne krawędzie są zostawione po to, aby poinformować nas, czy zamieszanie jest dopiero przed nami czy już za nami

 

Gilded Reverie - Ciro Marchetti

23514_600.jpg

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrena

No i mamy pierwszą kartę z gatunku tych, których obecność nie jest zbyt mile widziana w rozkładzie. Chmury obwieszczają czasowe zamieszanie, zmienną sytuację oraz ostrzegają przed sprawiającymi kłopot ludźmi wokół nas. Wskazują na trudne relacje, konflikt interesów, możliwość oszustwa. Symbol Chmur przynosi "szaleństwo" umysłu i niestabilność serca. Sprawy komplikują się. Wszystko jest sprzeczne i pomieszane, rzeczy nie są takie, jakimi się wydają, dlatego ważna jest ostrożność przy odczytywaniu kart. Ludzie mogą zmieniać swój nastrój i zamiast podążać za tym, co czują, robią coś zupełnie przeciwnego.

 

W wielu taliach Chmury występują w dwóch odcieniach - jaśniejszym i ciemniejszym. W zależności od ustawienia w stosunku do karty pytającego lub karty problemowej - sygnalizują, że problemy odchodzą (jasna strona) lub zbliżają się (ciemna strona chmur).

 

Karcie Chmury towarzysz Król Trefl. To mężczyzna opiekuńczy, wpływowy, przychylny, osoba, na której można polegać. W średnim wieku.

 

Połączenia z innymi kartami:

Chmury + Statek - niepewna podróż

Chmury + Dom - niejasna sytuacja domowa, tymczasowe zamieszkiwanie, problemy rodzinne

Chmury + Wąż - poważne problemy, które nie mają prostego rozwiązania

Chmury + Bukiet - "pod wpływem..." (narkotyków, alkoholu), zmienione stany świadomości

Chmury + Rózgi - zagrożenie, molestowanie, przemoc fizyczna

Chmury + Ptaki - manipulacje słowne, plotki i kłamstwa

Chmury + Góry - niebezpieczeństwo, przeszkody, zwłoka

Chmury + List - zniesławienie, tabloidy

Chmury + Słońce - zwycięstwo, przetrwanie, osiągnięcie

Chmury + Księżyc - wahania nastroju, zaburzenia hormonalne, zamieszanie

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrena

Na tej karcie na jednej stronie zazwyczaj widzimy chmurę. Czasami jest ona częściowo ciemna, a częściowo jasna; w innych przypadkach karta przedstawia tylko zwiastun nadchodzącej burzy. Chmury są symbolem wiszącego w powietrzu problemu lub złych omenów. 

W starej tradycji specjaliści zajmujący się kartami przyjmowali, że jeśli Król Trefl na tej karcie jest zwrócony przodem do sygnifikatora, jest to dobry znak; jeśli natomiast jest odwrócony do niego plecami - zwiastuje nieszczęście. Wiele systemów Lenormand mówi, że jeśli obok sygmifikatora znajdują się ciemne chmury, to zdecydowanie szykują się kłopoty. Jeżeli bliżej sygnifikatora są z kolei białe chmury, oznacza to, że problemy właśnie opuszczają nasze życie lub już się skończyły.

Przyznam, że czasami zwracam uwagę na ten szczegół, ponieważ używałam go, dorastając. Zasadniczo, najlepsza sytuacja jest wtedy, kiedy Chmury są jak najdalej na lewo od sygnifikatora - czyli na pozycji kart przeszłości. Jeśli leżą zaraz po lewej stronie sygnifikatora, oznacza to, że pytający przechodzi przez jakieś trudne kwestie, ale są one już niemal zakończone. Jeśli Chmury pojawiają się po karcie klienta, szykują się kłopoty. Zawsze zwracaj uwagę na karty dookoła - wskażą one, jak poważne okażą się trudności. Jedna rzecz jest pewna: chmury, jak to chmury, zawsze szybko się rozchodzą. Oczywiście, wyjątkiem są sytuacje, kiedy po Chmurach następują karty negatywne lub karty, które reprezentują długi czas.

Karta Chmur dotyczy wątpliwości, zamieszania, wahania się i niestabilności. Podobnie jak mgła, chmury zakrywają to, co kryje się za nimi. Może tam się chować podstęp, jakieś nieporozumienie lub prawdziwa katastrofa. Kiedy ta karta pojawia się w rozkładzie, jest to nawiązanie do niepewności - do uczucia, że coś się dzieje, i do przyszłości, której nie da się jasno przewidzieć. Rzadko jest ona bezpośrednia; zazwyczaj to coś całkiem nieprzewidywalnego. Jeśli po Chmurach widzimy karty negatywne, kłopoty mogą się trochę przedłużać; jeśli natomiast dalej widzimy karty pozytywne, burza będzie krótka i szybko minie, a po niej nastąpi okres spokoju.

 

 

Źródło; Rana George

  • Lubię! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amandaa

To moze ja coś dorzucę jeszcze od siebie tutaj 🙂 wiem że stary wątek ale może ktoś chciałby kiedyś poczytać.  

 

Dla mnie karta-chmury zawsze zwiastuje problemy, bardzo nieprzyjemne sytuacje i złe samopoczucie. Wylosowałam kiedyś kilka kart, tak poprostu bez żadnego rozkładu, bo nawet żadnego nie znam i nie brałam tego na poważnie, a one mnie wyraźnie ostrzegły co mnie czeka jeśli tam pójdę i wręcz one radziły mi abym została w domu, ale zrozumiałam to niestety po czasie.

 Jedną z tych kart była oczywiscie karta-chmury  a przed nią była kosa, po karcie chmury była też góra i droga. Oznaczały dla mnie bardzo niebezpieczną sytuacje i tak się stało niestety - upadłam z dosyć dużej wysokości :/ 

ale żyję :D

 

Chmury z kartą ogród często pokazują mi złe samopoczucie w towarzystwie. Pytając o spotkanie wypadły mi m.in. te dwie karty i czułam się fatalnie, taka lekko nieprzytomna byłam i niepewna siebie. 

 

 

  • Lubię! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...