Skocz do zawartości

7 Wąż


Ismena

Polecane posty

7 Wąż

7.jpg.8f82173ba091f2e9a4f567b729df6e4e.jpg

 

Kobieta beztroska, zawistna, fałszywa. Karta ta ostrzega przed plotkami i fałszywym przyjacielem.. Ostrzeżenie przed nieszczerością. Oznacza siostrę lub matkę. Mówi o mądrości. Karta ta wskazuje na sytuacje, w których należy zachować ostrożność, mówi o manipulowaniu, o działaniach zakulisowych, komplikacjach. Wskazuje na kobietę, która jest nieszczera i jej działania skierowane są przeciwko nam, jako karta personalna może to być siostra, kuzynka, wnuczka, koleżanka, przyjaciółka, znajoma – jako pozytywna, ale także kochanka męża, lub żona męża, który ją zdradza – jako negatywna. W związkach mówi przede wszystkim o zdradzie.

W pracy możesz mieć kontakt z przebiegłą koleżanką lub nieprzychylnie nastawioną szefową, która knuje za twoimi plecami. W sensie pozytywnym kobieta, która poprzez odpowiednie kontakty zdobywa wyznaczone cele.

Cechy: osoba – inteligentna, doświadczona kobieta, najczęściej ciemnowłosa. Inteligentna, doświadczona, przebiegła, wyrafinowana, obserwująca, nieszczera, fałszywa.

Czas: coś się przeciągnie.

 

źródło: ezodar.pl

 

7 Wąż

 

Sytuacja może się wkrótce skomplikować. Ważny wpływ (pozytywny lub negatywny) może wywrzeć inteligentna, choć niekoniecznie życzliwa, kobieta. Żeby dowiedzieć się więcej o rodzaju tego wpływu, wylosuj kolejną kartę. Dla związku karta może oznaczać "tę trzecią". Jeśli planujesz wyjazd, zaopatrz się w mapę, żeby się nie zgubić. Jeśli pytasz o zdrowie, zwróć się do lekarza, psychologa lub innego specjalisty (jeżeli kolejna kartą będzie księga, może warto skonsultować się z doświadczonym astrologiem lub wróżką).

 

Wpływ fizyczny: Jelita, żyły, pępowina. W przypadku choroby, konieczne jest przeprowadzenie badań, żeby diagnoza była wiarygodna.

 

Słowa-klucze: Zdrada, oszustwo, rywalka, kręte drogi, objazdy, rzeki, kobieta.

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 8 months later...
Syrena

Wąż - w zależności od tego czy on jest daleko czy blisko wskazanej osoby - sugeruje oszustwo lub stratę albo być może hipokryzję. Pokusa, czyhanie na Twoją zgubę, zdrada, kłopoty. Wizerunek Damy Trefl - brunetka inteligetna, pewna siebie; odwaga, tupet, niezależność. Żmija - podstęp, ukryta złość, nieszczerość, fałsz.

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 months later...

Uważaj na mnie, ponieważ jestem zawsze w ukryciu, nigdy nie możesz mi ufać lub wierzyć. Oszukuję, kieruję się podstępem i zdradzam. Uważaj, gdzie stąpasz, moje kły z pewnością napawają strachem.

 

Karta jasno określa "trzymaj się z daleka od ukąszenia tego niebezpiecznego Węża". Obawiaj się, bardzo się obawiaj, ponieważ zdradza może być zawarta w kartach, które łamią. Uważaj na powierzchowne osoby, mają one skłonność, aby być podłymi, szczególnie w połączeniu z kartą Psa, nieco dosłownie - złośliwy najlepszy przyjaciel oznacza Twoją krzywdę. Wystarczy tutaj powiedzieć, że dwulicowe zachowanie i dwulicowe osoby mogą stanowić problem. Karta ta ostrzega Cię, abyś był czujny i uważał, gdzie stąpasz. Wąż nawiązuje również do Edenu, pierwotnego rozpadu szczęśliwego związku, który widzieliśmy we wcześniejszych kartach, np Domu. Bądź więc czujny i obserwuj karty dookoła Węża, aby ujrzeć naturę zła w danej sytuacji.

 

Gilded Reverie - Ciro Marchetti

24029_600.jpg

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...
Syrena

Oto następna karta, której obecność w rozkładzie nie cieszy. Wąż zapowiada trudności różnego typu: rozczarowania, zazdrość, manipulację i inne sztuczki stosowane w stosunku do nas przez znanych nam ludzi - krewnych, współpracowników, "przyjaciół". Karta Wąż nie wróży nic dobrego, wręcz przeciwnie - sygnalizuje oszustwo, zdradę, zniesławienie, podstęp. Nakazuje ostrożność. Wszystko trzeba dobrze sprawdzić. Wąż jest przesłaniem, że coś się dzieje, coś jest na rzeczy. Ktoś chętnie odkryje nasze słabe punkty i kompromitujące sekrety.

Kartą klasyczną uzupełniającą wizerunek Węża jest Dama Trefl, która oznacza życzliwą i zaufaną kobietę - przyjaciółkę, koleżankę, matkę, szefową. Karta Wąż jest pierwszą spośród tych, gdzie znaczenie głównego symbolu "kłóci się" ze znaczeniem karty uzupełniającej. Jak sobie z tym radzić? Niektórzy w ogóle nie biorą pod uwagę dodatkowej symboliki - dotyczy to zarówno karty klasycznej uzupełniającej, jak i liczby, którą opatrzona jest karta (znaczenie numerologiczne). Są też tacy, którzy uważają, że karta Wąż (czasem nazywana Żmiją) jest sygnifikatorem matki (tak, jak Niedźwiedź ma symbolizować w rozkładach ojca). Każdy musi sam dla siebie ustalić, jak będzie interpretować tego typu karty. Można "umówić się" z nimi na pewne rzeczy, ale przede wszystkim zaufać swojej intuicji. Warto ćwiczyć robiąc rozkłady, których odczyt można dość szybko zweryfikować (krótkoterminowe).

 

Połączenia z Wężem (negatywne):

Wąż + Chmury - brak rozwiązania, kompletna dezorientacja

Wąż + Rózgi - walka, kłótnie, przemoc, zranienie

Wąż + Niedźwiedź - problemy finansowe, złodziej, szef bez skrupułów

Wąż + Bocian - trudne zmiany

Wąż + Droga - ucieczka, unikanie, odmowa

Wąż + Myszy - destrukcja, pogorszenie

Wąż + Książka - problemowa przeszłość, nieprzyjemne sekrety

Wąż + Słońce - pyrrusowe zwycięstwo

Wąż + Księżyc - iluzje, kłamstwa, manipulacje

Wąż + Krzyż - cierpienie, nadużycia różnego typu

 

Połączenia z Wężem (pozytywne):

Wąż + Jeździec - pomoc w drodze

Wąż + Koniczyna - zapowiedź rozwiązania problemu, możliwość, pomoc

Wąż + Trumna - koniec problemów

Wąż + Pies - pomocna dłoń

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 months later...

Wąż  przedstawiony na tej karcie zazwyczaj leży zwinięty na ziemi lub zwisa z drzewa. Niezależnie od tego, gdzie się znajduje, zawsze wygląda groźnie. Z wężem łączy się dużo sprzecznych skojarzeń, wykształconych na przestrzeni wieków: z jednej strony są to wiedza i mądrość, a z drugiej fałsz i nieuczciwość.Myślę, że jeśli pracujemy na poziomie duchowym, istotne znaczenie ma dla nas metaforyczne powiązaniem z rozsądkiem  i wiedzą. Z drugiej strony , jeśli wykonujemy odczyt, mający na celu przewidywanie przyszłości, bardziej odpowiednia wydaje  się intuicyjna interpretacja tej karty, sugerująca kłamstwa, straty, kłopoty i trudności. Odzwierciedla naszą rzeczywistą reakcję na węża, który nas atakuje lub którego znaleźliśmy w domu. Pełza on po cichu, niezauważony przez swoje  ofiary.

Karta Węża przynosi  przeciwności losu, straty i pecha. Może oznaczać osobę, która ukrywa swoją wrogość w stosunku do nas, jednocześnie udając kogoś miłego. To karta zdrady, podstępu, zawiści i zazdrości. Kiedy ją widzisz, spodziewaj się ataku ze strony jakiejś osoby, albo ataku na swoje zdrowie. Ta karta reprezentuje oszustwa, nieuczciwość oraz fałsz we wszystkich formach. Wąż może symbolizować nieszczerą osobę, przynoszącą ze sobą kłopoty i kłamstwa. Może też oznaczać prostą awarię, kłopoty z samochodem, sprzeczkę albo niedogodną sytuację.

Zawsze traktuję Węża jako problem, który możesz podnieść i odsunąć ze swojej ścieżki. Aby przemierzyć Górę, musisz wybrać się na długą wyprawę, ale Węża  da się zaczarować. Pamiętaj - jeśli złapiesz go wystarczająco wcześnie, poradzisz sobie z nim z łatwością i może uda ci się zmniejszyć zakres szkód. Jest on przeszkodą na Twojej drodze, którą możesz z łatwością przesunąć lub obejść, w zależności od kart dookoła niego. Najważniejsze, aby najpierw go dostrzec. Właśnie tak Wąż może Cię złapać - ukrywając się w cieniu. 

W niektórych przypadkach karta Węża oznacza chorobę; karty dookoła określają, jak długo będzie ona trwała, albo czy jest to coś poważnego. Klucz może zneutralizować  Węża, jeśli w określonych okolicznościach lub kontekstach pojawi się zaraz po nim. Wąż + Klucz = znajdziesz sposób, jak trzymać się z daleka od Węża. Posiadasz już klucz, ab y uczynić go niegroźnym. Ponownie musisz zwrócić uwagę na pozostałe karty i kontekst.

Jeśli wiesz, że Wąż znajduje się gdzieś w Twoim otoczeniu, użyj zdrowego rozsądku i odejdź, ponieważ jego kły ujawniają się prędzej czy później.

 

Źródło: Rana George

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...