Skocz do zawartości

8 Trumna


Ismena
 Share

Polecane posty

8 Trumna

8.jpg.0750db284ca78d08d869fad53c2d01ef.jpg

 

Zakończenie, poważnej choroby, a nawet śmierć, depresja. Duża strata pieniędzy lub utraty relacji międzyludzkich. Strata. Zmartwienie. Separacja lub rozstanie (zwłaszcza jeśli jest obok serce lub pierścień). Rozdzielenie. Samotność. Zwłoka, odroczenie, opóźnienie.Troski, poważna choroba, straty materialne. Cierpienie. Znaczy że coś w nas umarło, coś już nie jest dla nas satysfakcjonujące i powinno odejść do przeszłości (pogrzeb mentalny). Ważne wydarzenia zmieniły nasze życie. Destrukcyjnych zachowań i negatywnych postaw. Jest to karta końca i początku sprawy. W pierwszej linii karta wskazuje na chorobę, negatywny rozwój spraw lub zwrotów, wskazuje tez na bezrobocie, straty, koniec, zakończenie, przemianę i śmierć.

W miłości oznacza smutek i zmartwienia, koniec związku lub kryzys.

W sprawach zawodowych bezrobocie, chorą atmosferę w pracy, likwidacje stanowiska pracy lub zakładu, upadłość.

Cechy: smutny, poważny, słaby, zepsuty.

Czas: natychmiast i negatywnie.

 

źródło: ezodar.pl

 

8 Trumna

 

Zwykle oznacza koniec - związku, przyjaźni, pracy czy dobrego stanu zdrowia - albo stratę - pieniędzy, uczucia lub domu (np. w wyniku emigracji). Wbrew pozorom, sama w sobie karta ta nie wróży śmierci. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co się kończy, wylosuj następną kartę, a chcąc sprawdzić, co przyjdzie w zamian, wylosuj trzecią kartę. Opisując osobę, karta ta podkreśla nastrój depresyjny bądź talent artystyczny i/lub muzyczny. Zwykle to, co kończy Trumna, spełniło już swoje zadanie i nadchodzi czas na kolejny etap w życiu, dlatego żal po stracie trwa krótko.

 

Wpływ fizyczny: Choroba, migreny Osłabienie kondycji fizycznej, emocjonalnej i/lub duchowej. Pamiętaj o odpoczynku i regeneracji, inaczej grozi ci załamanie zdrowia z wyczerpania.

 

Słowa-klucze: Koniec, choroba, bankructwo, smutek. Transformacja i nowy początek.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Trumna - oznacza wypadek, chorobę lub stratę, przy czym ich powaga jest wskazana przez bliskość lub oddalenie danej osoby (w tym przypadku odpowiednie położenie dwóch kart mają duże znaczenie); przeciwność losu, pech, niepewne interesy, strata, zguba, surowość

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jestem bolesną zmianą. Odczujesz mnie swoim ciałem, umysłem i - z pewnością - Twoimi finansami. Depresja, strata i bankructwo są moimi specjalnościami. Jestem chorobą i złym odpoczynkiem. Jestem wszelkimi zakończeniami, a czasami śmiercią.

 

Trumna przywołuje okres starożytnego Egiptu. Pomimo tradycyjnego postrzegania jako koniec lub nieodwołalność, jest to także symbol inicjacji, która przynosi ostateczny rozrachunek celu naszego życia. Występuje często wtedy, kiedy zmagamy się wydarzeniami zmieniającymi nasze życie lub chorobą, i sprawia, że doceniamy ważne aspekty naszego życia. Widzimy Trumnę w formie sarkofagu, na którym jest wizerunek Anubis - boga balsamowania i ochrony ciała. Jednym z Jego zadań jest uczestniczenie w ważeniu serca, aby ocenić wartość osoby wchodzącej w życie po śmierci. Znaczeniem tej karty może być także właściwe zakończenie czegoś co znamy.

 

Gilded Reverie - Ciro Marchetti

24156_600.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Trumna mówi o problemach, stratach materialnych, chorobach. Jednak znacznie częściej prognozuje ważne życiowe zmiany - zaczynanie od nowa lub sytuację, w której jesteśmy zmuszeni porzucić rzeczy lub relacje, które są dla nas ważne. Wskazuje na radykalne zmiany i zerwanie z przeszłością. Karta Trumna może również pokazywać zakończenie jakiegoś cyklu życiowego, na przykład przejście na emeryturę czy zmianę stanu cywilnego. Innymi słowy oznacza transformacje wszelkiego typu. Czasem zmiany są negatywne, ale w przypadkach, gdy przynoszą wyzwolenie, uwolnienie, z pewnością uznamy je za pozytywne. W zależności od pytania karta Trumna może również informować nas o destrukcyjnych zachowaniach jakiejś osoby lub jej negatywnej postawie. Również często pokazuje ludzi, którzy cierpią na depresję lub wykazują spadek formy fizycznej. Jeśli natomiast prosimy karty o prostą odpowiedź tak lub nie, karta Trumna odpowie: nie lub nigdy.

 

Kartą klasyczną towarzyszącą Trumnie jest Dziewiątka Karo. Zapowiada ona otrzymanie niewielkiej kwoty pieniężnej, podwyżkę wynagrodzenia, powodzenie w interesach.

 

Połączenia:

Trumna + Jeździec - nowy początek, nowy cykl życia

Trumna + Koniczyna - odrodzenie, druga szansa

Trumna + Drzewo - poważna choroba, depresja kliniczna, słabe zdrowie

Trumna + Ogród - cmentarz, pogrzeb

Trumna + Droga - separacja, nowy kierunek w życiu

Trumna + Krzyż - myśli samobójcze, ból, smutek, żal

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Na tej karcie zazwyczaj przedstawiona jest prosta trumna. Czasami jest ona cala drewniana, czasami bogato zdobiona; na niektórych kartach jest przykryta tkaniną, na innych nie. Trumna jest symbolem końca i śmierci.  Złowieszczy obraz na tej  karcie zapowiada niebezpieczeństwo lub przeszkodę, z  którymi będziemy musieli się zmierzyć. Trumna często dotyczy zamknięcia cyklu. Spójrz na kartę przed nią, aby zobaczyć temat tego, co dobiega końca. Zakończenia są bolesne, jednak po nich zawsze rozkwitają nowe początki. W niektórych przypadkach Trumna przynosi koniec trudnej sytuacji. Ta karta może również symbolizować chorobę w postaci nadczynności tarczycy, a także dużą stratę finansową. Jest również oznaką depresji i zniechęcenia. Jeśli Trumna pojawia się z innymi kartami negatywnymi, to nadchodzący ból i ciężar będą wyczerpujące.

Karta Trumny maluje scenariusz wydarzeń, który wywołuje niepokój, ponieważ przewiduje ruinę wszystkiego, o co się staraliśmy - niezależnie czy jest to nasz związek, praca, środowisko zawodowe czy też zdrowie. To karta bolesnej zmiany i transformacji. Trumna czasami oznacza śmierć dawnych  poglądów i wykształcenie się nowych - w tym przypadku transformacja dotyczy umysłu.

Trumna sygnalizuje, że nadszedł czas, aby otrzepać się z kurzu i zacząć od nowa - to czas oczyszczenia i nowych początków; czas, aby uwolnić się od przeszłości i z nadzieją spojrzeć w przyszłość. Istotne jest,  aby w tym okresie utrzymać pozytywne nastawienie i nie tracić nadziei. W ten sposób lepiej poradzimy sobie z przeciwnościami losu. Czasami karta Trumny to wskazówka, aby zostać w łóżku.

Trumna może w niektórych przypadkach reprezentować śmierć, szczególnie jeśli obok znajduje się Statek, albo dookoła leży więcej  negatywnych kart, takich jak np. Kosa.

Z bardziej pozytywnej perspektywy, karta Trumny czasami jest symbolem zakończenia niefortunnych dla nas okoliczności

 

 

Źródło: Rana. George

 

 

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...