Skocz do zawartości

Trudna sztuka wybaczania?


Polecane posty

Sztuka Wybaczania może się okazać trudną umiejętnością, ale gdy zrozumiesz jej sens, poprawie ulegnie całe Twoje życie.

 

By nauczyć się wybaczać, trzeba najpierw poznać czym tak naprawdę jest wybaczanie. Jeśli nie miało miejsca żadne przewinienie to przecież nie masz czego wybaczać- ale czy tak jest naprawdę? Ważne jest w jaki sposób interpretujesz określone sytuacje. Może być tak, że jedna osoba będzie cierpiała z powodu czegoś, co inna ledwo zauważy. Nawet sytuacje pełne rozczarowań i żalu różnie oddziałują na poszczególne osoby, ponieważ Twoje emocje zawsze wywodzą się i łączą z Twoim myśleniem.

 

Musisz być świadomy, że posiadasz wybór co do tego, jak interpretować swoje otoczenie i intencje innych wobec ciebie. To Ty decydujesz co wybierzesz spośród strachu i miłości. Jeśli wybór padnie na strach, wówczas założysz, że miało miejsce przewinienie. Kiedy jednak zdecydujesz się na miłość, odnajdziesz spokój i zrozumienie.

 

Pamiętaj, że nie należy oczekiwać od kogokolwiek, by wybaczył od razu lub w jakimkolwiek wyznaczonym czasie. Każdy wybacza wtedy, kiedy jest na to gotowy. Każda rana goi się inaczej i każdy potrzebuje czasu na uleczenie.

 

Wybaczenie przeniesie Cię z izolacji, strachu i bólu prosto w głęboki, wewnętrzny spokój. Może Cię ono dosięgnąć na wielu poziomach, od fizjologii, poprzez płeć, środowisko kulturowe aż po osobiste przeżycia. Wybaczenie prowadzi Cię do nowej jakości życia i odczuwania.

 

W wybaczeniu nie chodzi o to by naprawić siebie i innych ludzi lub sytuacje. To praca wewnętrzna. Dzięki niej zwiększysz swoje doświadczenie wolności i poczucia wewnętrznej przestrzeni. Świadomie przeniesiesz się w świat empatii, jedności i prawdy. Nie chodzi o to byś szukał sprawiedliwości, by zadośćuczynić niesprawiedliwość. Wybacz i poczuj ulgę i wewnętrzny spokój.

Sztuka Wybaczania to niezwykła siła, dzięki której otworzą się drzwi do Twojego wnętrza. Nauczysz się w pełni korzystać z doświadczania prawdziwego spokoju i poczucia bezpieczeństwa.

źródło:skuteczneafirmacje.com

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...