Skocz do zawartości

Zodiak w krótkich spodenkach


Polecane posty

Zastanawiasz się, co wyrośnie z twojego dziecka albo co zrobić, by twoje wnuki „wyszły na ludzi"? Astrologia daje ci wskazówki!

 

BARAN 21.03-19.04

Małego Barana roznosi energia. To pierwszy łobuziak w szkole i kolekcjoner uwag w dzienniczku. Bystry i zdolny, do książek się jednak nie garnie. Szóstki dostaje najwyżej z WF-u i zajęć praktycznych. Od nudnego siedzenia w ławce woli sport, podróże i – czasem niebezpieczne lub brutalne! – zabawy. Na bezpieczną zabawę właśnie warto nakierować jego wybujałą energię. Będzie szczęśliwy, gdy zacznie odnosić sukcesy w drużynie sportowej lub zaangażuje się w wyprowadzanie na spacery psów ze schroniska. Pozostaw mu dużo swobody i stwarzaj jak najwięcej okazji do samodzielnych działań. Z wiekiem Baran trochę poważnieje, może więc zrobić karierę w biznesie albo wojsku. Naukowcem lub prawnikiem raczej jednak nie zostanie... Nie byłby szczęśliwy.

 

BYK 20.04-20.05

Ten maluch uwielbia mieć dużo... czegokolwiek. Wcześniej niż rówieśnicy zaczyna liczyć – głównie pieniądze. W szkole nie sprawia problemów, ale rzadko bywa orłem, bo zwykle długo myśli i niechętnie zgłasza się do odpowiedzi. Do nauki można go zachęcić nagrodami. Ale nie wolno przesadzić, by nie zmienił się w otyłego (słodycze!) materialistę (nagrody rzeczowe). Wkuwa wszystko na blachę, jednak ściągnąć innym nie da, w każdym razie nie za darmo. Chętnie spędza czas na dworze, lecz zamiast łazić po drzewach, woli – jak byczek Fernando – leżeć na trawie i wąchać kwiatki. Warto zainteresować go przyrodą, bo może z niego wyrosnąć utalentowany ogrodnik, leśnik albo architekt krajobrazu.

 

BLIŹNIĘTA 21.05-21.06

Gdy inne dzieci dopiero zaczynają mówić, ten maluch już dawno umie czytać i zamęcza rodziców nieustannym „a dlaczego...?". Aby tego uniknąć, nakieruj jego uwagę na ciekawą książkę lub stronę w internecie. Ten ostatni nie ma zresztą dla niego tajemnic, bo surfuje po nim wcześniej, niż chodzi. Nauczyciele boją się tego małego mądrali jak ognia! Nigdy nie wiadomo, z czym wyskoczy... Wiedzę pochłania w tempie błyskawicznym. Jest też mistrzem lania wody, więc zbiera szóstki z wypracowań. Prędzej czy później talent do pisania zaprowadzi go do redakcji szkolnej gazetki lub radiowęzła. Choć często zmienia zainteresowania, w końcu ląduje na dziennikarstwie, politologii, w reklamie lub handlu. Może też zostać wziętym adwokatem.

 

RAK 22.06-22.07

Mały Raczek potrzebuje dużo miłości, czułości i ciepła. Nie daj Boże krzyknąć na niego czy odezwać się niemiłym tonem. Wystraszony może przestać mówić lub... zacznie sikać do łóżka. Wypowiedź przy tablicy to dla niego koszmar. Z nerwów blednie, drży i nie jest w stanie wydukać słowa, mimo że zna temat. Z tego powodu łatwo staje się obiektem kpin, a nawet agresji ze strony kolegów. Trzeba więc to zdolne dziecko uczyć asertywności, wzmacniać jego pewność siebie i popychać do samodzielności. Nie zaszkodzi zapisać go na kurs samoobrony. Gdy opanuje lęki i uwierzy w siebie, doskonale poradzi sobie w szkole. Będzie świetny jako nauczyciel, archeolog, bibliotekarz lub historyk.

 

LEW 23.07-22.08

Wszystko musi się kręcić wokół niego. Nieustannie domaga się pochwał, zachwytów i nagród – zwłaszcza w postaci drogich zabawek i gadżetów. Do nauki czy pomocy w domu się nie garnie. Chyba żeby wejść mu na ambicję, porównując z kolegami z klasy. Uczy się przede wszystkim dla stopni, trudno zatem dociec, co naprawdę go pasjonuje. Może to być np. kółko teatralne lub klub dyskusyjny, gdzie ma szansę błyszczeć w pełnej krasie. Chętnie zostanie przewodniczącym szkolnego samorządu, bo ciągnie go do polityki. Warto zapewnić mu jak najlepsze wykształcenie, by realizował swoje ambicje. Nie ma bowiem nic gorszego niż dorosły niespełniony Lew, który zamęcza otoczenie opowieściami, co mógłby zrobić, gdyby...

 

PANNA 23.08-22.09

Dziecko ideał. Sprząta swój pokój, ściele łóżko, nie kaprysi przy myciu zębów. Książki i zeszyty ma zawsze w idealnym stanie, a do odrabiania lekcji zaganiać małej Panny nie trzeba. Do szkoły można ją posłać już w wieku 4 lat, bo czyta, pisze i kalkuluje w pamięci (z ułamkami!). Nudzi się na lekcjach, więc dla rozrywki wytyka nauczycielom błędy. Nie ma co się jednak łudzić: ten mały geniusz najczęściej nie robi wielkiej kariery. Inteligencji i pracowitości Pannie nie brakuje, trzeba jednak zachęcać ją do wykazywania własnej inicjatywy i kreatywności. Bez tych cech może być urzędnikiem, księgowym, pielęgniarką lub farmaceutą.

 

WAGA 23.09-22.10

Najmilsze dziecko na podwórku i w szkole jest z tej małej Wagi. Grzeczne, uczynne, od małego mówi: „proszę", „dziękuję", „przepraszam". Nie pyskuje, nie przeklina, nie rozrabia. Ulubieniec nauczycieli, a przy tym zawsze trzyma z klasą. Pewnie dlatego, że wszystkim mówi dokładnie to, czego oczekują... Od małego śpiewa, tańczy, recytuje wiersze i pięknie maluje. Już w wieku kilku lat wykazuje gust i wie, co do czego pasuje, a co nie. Świetnie będzie się czuć w zawodach artystycznych, np. jako projektant mody, ale też jako prawnik, doradca, szkoleniowiec albo mediator.

 

SKORPION 23.10-21.11

Zadręcza wszystkich pytaniami, ale nie da się zbyć byle czym i uparcie drąży temat. Najmniejszy fałsz wyczuje od razu. Wrodzona nieufność każe mu dociekać, czy dwa plus dwa na pewno zawsze równa się cztery. Jego bystry i przenikliwy umysł bez trudu chłonie to, co go naprawdę interesuje. Gdy pasjonuje go jakiś przedmiot, może wygrać olimpiadę tematyczną. Gorzej z zachowaniem: żadne nagrody ani kary na niego nie działają. Aby mieć posłuch u małego Skorpionka, trzeba mu naprawdę zaimponować! A nie jest to łatwe. Uparty, skryty i tak zrobi, co zechce. Ale z czasem wychodzi na ludzi. Może zostać wybitnym wojskowym, lekarzem albo naukowcem.

 

STRZELEC 22.11-21.12

U jego boku nikt nie ma szans zramoleć. Strzelec to Dyl Sowizdrzał, którego pełno wszędzie. Zmusza opiekunów do nieustannej dbałości o kondycję fizyczną oraz intelektualną. Ledwo zacznie chodzić, już gdzieś go nosi: w każdej chwili gotów jest sforsować płot lub wdrapać się na drzewo. W szkole biega, skacze, przedrzeźnia nauczycieli. Chociaż nie potrafi się na niczym skoncentrować, to jakoś przechodzi z klasy do klasy. Może dlatego, że mało ambitni nauczyciele chcą się go pozbyć. Głuptasem bynajmniej nie jest! Choćby miał dwóję z angielskiego, to gdy zechce wyjechać za granicę, nauczy się go w mig. Pokocha każdą pracę związaną z podróżami: będzie świetnym geografem, reporterem, pilotem, przewodnikiem albo kierowcą.

 

KOZIOROŻEC 22.12-19.01

Nad wiek poważny dzieciak z tego małego Koziorożca. Od wygłupów z rówieśnikami woli towarzystwo dorosłych lub... własne. Bawi się sam, uparcie stawiając rekordowo wysoką wieżę z klocków. W szkole grzecznie siedzi w pierwszej ławce, pilnie słucha nauczyciela i skrzętnie notuje. Chętnie zgłasza się do prac dodatkowych i rozwiązuje każde zadanie z gwiazdką. Kolegów nie ma, bo cały wolny czas poświęca na naukę. Rodzice i dziadkowie powinni go zachęcać do aktywności fizycznej oraz zabaw z rówieśnikami. Szkołę skończy z wyróżnieniem, zostanie też najlepszym studentem – zwłaszcza jeśli wybierze finanse, administrację, architekturę, inżynierię lub dowolne nauki ścisłe.

 

WODNIK 20.01-18.02

Mały Wodnik to nieposłuszne dziecko. Lekceważy polecenia, jeśli uzna, że są bez sensu, jak np. siedzenie w ławce przez 45 minut albo odrabianie prac domowych. Nie wolno ograniczać jego wolności ani wpychać tego malca w sztywne ramy. Uczy się dwa razy szybciej niż reszta klasy, wszystko wie lepiej od nauczyciela, zadaje niewygodne pytania. Jeśli nie trafi na mądrego pedagoga, kończy z opinią czarnej owcy. Jeżeli jednak ktoś mądrze nim pokieruje, Wodnik połyka bakcyla wiedzy i ujawnia swój prawdziwy geniusz. A zainteresowania ma wszechstronne! Bywa, że w dorosłym wieku robi kilka fakultetów jednocześnie, a w pracy naukowej łączy ze sobą odległe na pozór dziedziny. Chcesz zmotywować swoje dziecko? Powiedz mu, że czegoś się nie da. Udowodni ci, że jesteś w błędzie.

 

RYBY 19.02-20.03

Tego malucha nie wolno lekceważyć ani wyśmiewać! Jest nadwrażliwy, delikatny jak mimoza... ale potrafi to obrócić na swoją korzyść. Nieraz bierze dorosłych na litość, wymuszając w ten sposób lepszy stopień lub darowanie winy. Radzi sobie w szkole nadzwyczajnie, zwłaszcza tam, gdzie potrzeba wyobraźni, intuicji i umiejętności kojarzenia faktów. Nikt lepiej od małych Rybek nie wie, „co poeta miał na myśli". Z matematyką też nie ma problemów. Trzeba jednak tego dzieciaka nauczyć, że nie każdemu można ufać. Wrażliwość na krzywdę i pragnienie niesienia pomocy prowadzi go zwykle w szeregi wolontariuszy, do pracy w służbie zdrowia lub opiece społecznej.

 

źródło: opracowała Katarzyna Owczarek

Wróżka, nr 7/2016

astromagia

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Bliźniak, lew świetnie opisany i co najważniejsze prawdziwie :D  Z opisem koziorożca nie zgadzam się, zdecydowanie te cechy są bliższe bliźniakowi <myśli>

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...
  • 5 months later...
Tefigi napisał:
Mój 3,5 letni syn urodzony 18.02 15 minut przed polnoca  <bezradny> 

Boże stworzyłam potworka <haha2>

Dużo się zgadza z dwóch znaków wodnik z rybami.

Pozostaje tylko życzyć Tobie dużo cierpliwości :D

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

Dzieci ogniste

Dzieciaki ogniste, czyli Barany, Lwy i Strzelce roznosi energia. Najważniejsza jest dla nich zabawa! Są bardzo aktywne, dlatego nie spodziewajmy się, że będą cichutko spać do południa. Są ciągle w ruchu, łatwo skupiają uwagę na czymś nowym, ale trudniej im utrzymać koncentrację.

Barany są słodkie, ale jednocześnie bywają niegrzeczne, dlatego rodzice muszą mieć cierpliwość. Gdy czegoś chcą, muszą to mieć natychmiast. Mały Baran nie da sobie w kaszę dmuchać, nie znaczy nie i koniec. Szybko chce sam decydować o tym co robić i z kim się bawić. Często zapomina, że jest głodny lub śpiący i wtedy staje się bardzo nerwowy. Jego talent może przejawiać się w sporcie, tańcu, a także różnych grach.

Lwy od małego dziecka potrzebują uznania, dlatego nigdy im nie mówmy, że są gorsze od innego dziecka lub że mogły się lepiej postarać. Na Lwy działa tylko wzmocnienie pozytywne, a zachwyty i komplementy zmotywują je do nauki. I każdy Lew, to urodzony piosenkarz lub aktor! Talent artystyczny wcześniej czy później da o sobie znać, dlatego warto zapisać małego Lwa na zajęcia z teatru, baletu czy tańca.

Strzelce są bardziej niezależne od swoich rówieśników. Chcą poznawać świat i są niezwykle ciekawskie. Nie boją się obcych tak bardzo, jak inne dzieci. Potrafią uciekać z placu zabaw, a potem ze szkoły, bo wewnętrzny głos każe im odkrywać to, co nieznane. Mają niezwykłą wyobraźnię i świetny kontakt z duchowym wymiarem rzeczywistości. Talent Strzelców zwykle rozwija się w szkole, gdy mają dostęp do wiedzy. Pięknie piszą i opowiadają.

Dzieci ziemskie

Dzieciaki ziemskie, czyli Byki, Panny i Koziorożce potrzebują regularnego trybu życia i posiłków o stałych porach, żeby czuć się w rodzinie bezpiecznie. To dzieci opanowane i uprzejme, z natury grzeczne, ale gdy im na czymś zależy, stają się niebywale uparte.

Bykowi nie każmy dzielić się zabawkami z obcymi dziećmi, bo ma bardzo silne poczucie własności. Jeśli obiecamy, że coś mały Byk dostanie, to dotrzymajmy słowa, bo straci szacunek i zaufanie. Świat małego Byka musi być ładny i przyjemny, to dziecko bardzo wrażliwe na dotyk, dlatego nie ubierajmy go w drapiące i brzydkie ubrania. Ma talent artystyczny, ale też kulinarny, bo od małego wie, co ładne i dobre.

Panna od niemowlaka kocha reguły i porządek, dlatego nie zmieniajmy tego, do czego się mała Panna przyzwyczaiła. Tu rośnie spostrzegawczy krytyk, który bacznie wszystkich obserwuje i kiedyś podsumuje. Niezwykły intelekt i umiejętność logicznego myślenia sprawia, że małe Panny szybko uczą się czytać i pisać, bo chcą zajmować się poważnymi sprawami. Zadbajmy o książeczki, edukację, gry i zabawy logiczne.

Mały Koziorożec wcale nie chce być dzieckiem i tylko czeka, aż dorośnie, żeby móc wreszcie robić to, na co ma ochotę. Dlatego nie rzuca się innym w oczy, jest grzeczny i ceni sobie święty spokój. Wydaje się dojrzalszy, często od przedszkola wszystkimi w grupie rządzi. Jest jednak wrażliwy i martwi się, jak rodzina da sobie radę. Nie przesadzajmy z wprowadzaniem go w kłopoty dorosłych. Ma za to talent do planowania i zarządzania.

Dzieci powietrzne

Dzieciaki powietrzne, czyli Bliźnięta, Wagi i Wodniki chcą z rodzicami przede wszystkim rozmawiać. To dzieci otwarte, ciekawskie, zaskakująco inteligentne. Są bardzo żywe, ale też wcześnie zwracają uwagę na społeczne normy, dlatego zachowują się grzecznie.

Bliźniak wcześnie zaczyna mówić, od razu uczmy go języków obcych. To dziecko nudzi się w domu, ale kocha sale zabaw i uwielbia jazdę samochodem. Marzy o tym, kiedy wreszcie pójdzie do szkoły i czegoś się nauczy. Chętnie chodzi na różne kółka zainteresowań, ale trzeba pozwolić mu zmieniać decyzje i zainteresowania. Szybko się wszystkim nudzi, ale każda umiejętność przyda się w przyszłości.

Wagi chcą być wszystkim w domu potrzebne, ale od małego mają zapędy przywódcze. To dzieci uprzejme, o wielkiej potrzebie akceptacji przez otoczenie. Niechciana, niekochana Waga to najstraszniejsza dziecięca tragedia. Dlatego kochajmy, przytulajmy i zarabiajmy pieniądze, bo wydatki na ciuchy i gadżety dla małej Wagi będą wysokie. Dzieci spod tego znaku od niemowlaka wolą to, co luksusowe. Mają wielki talent artystyczny.

Wodnika nie utrzyma się z dala od komputera i telefonu. To dziecko pogodne, o niezwykłej wyobraźni, ale najbardziej ze znaków powietrznych samodzielne oraz uparte. Złamać opór Wodnika nie jest łatwo, a niektórzy nawet twierdzą, że Wodnika nie da się wychować. Rodzi się taki, jaki ma być, a rodzina musi się dopasować. Ma talent do przedmiotów ścisłych i informatyki.

Dzieci wodne

Dzieciaki wodne, czyli Raki, Skorpiony i Ryby, odczuwają silne emocje. Dlatego trzeba obserwować, być blisko, nie zawieść zaufania. W pakiecie z małym aniołkiem rodzice dostają napady złości, fochy i lęki. Dorastanie dla wodnych dzieci to nauka obchodzenia się z własnymi emocjami.

Rak jest najwrażliwszy. Mama długo jest najważniejsza, a oddanie małego Raka do żłobka czy przedszkola to trudny moment. Najlepiej czuje się w znanej, bezpiecznej przestrzeni, długo boi się obcych. Z wiekiem uczy się wykorzystywać innych i owija sobie rodzinę wokół paluszka, małe Raki to mistrzowie emocjonalnych szantaży! Mają talent artystyczny i literacki.

Skorpiony nie tolerują żadnych niespodzianek ze strony rodziców. Nie zmieniajmy tego, co zostało ustalone i nie ruszajmy jego rzeczy kiedy o tym nie wie, żeby nie zaburzyć jego delikatnego poczucia bezpieczeństwa. Gdy rodzic zdradzi tajemnice małego Skorpiona innym, straci zaufanie bezpowrotnie. Za to on wytropi wszystkie tajemnice, więc pewne rzeczy lepiej trzymać w zamkniętej szufladzie.

Ryby to sama słodycz, ale bajki i filmy to długo dla nich świat realny. Dorosłych zaskakuje ich pomysłowość i skojarzenia. Jednak małe Ryby nie z każdym podzielą się tym, co wiedzą lub czują. Bezpieczeństwo i święty spokój są dla nich ważne, więc nie wypychajmy ich na siłę na plac zabaw. Dzieci spod tego znaku często czują się samotne, ale udają zadowolone, żeby nikogo nie martwić. Mają niezwykły talent do widzenia tego, co jest ukryte przed innymi. Warto ich czasami posłuchać.

 

źródło:  horoskopy.gazeta.pl/horoskop/

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...