Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Alicja

Zodiak w krótkich spodenkach

Polecane posty

Alicja

Zastanawiasz się, co wyrośnie z twojego dziecka albo co zrobić, by twoje wnuki „wyszły na ludzi"? Astrologia daje ci wskazówki!

 

BARAN 21.03-19.04

Małego Barana roznosi energia. To pierwszy łobuziak w szkole i kolekcjoner uwag w dzienniczku. Bystry i zdolny, do książek się jednak nie garnie. Szóstki dostaje najwyżej z WF-u i zajęć praktycznych. Od nudnego siedzenia w ławce woli sport, podróże i – czasem niebezpieczne lub brutalne! – zabawy. Na bezpieczną zabawę właśnie warto nakierować jego wybujałą energię. Będzie szczęśliwy, gdy zacznie odnosić sukcesy w drużynie sportowej lub zaangażuje się w wyprowadzanie na spacery psów ze schroniska. Pozostaw mu dużo swobody i stwarzaj jak najwięcej okazji do samodzielnych działań. Z wiekiem Baran trochę poważnieje, może więc zrobić karierę w biznesie albo wojsku. Naukowcem lub prawnikiem raczej jednak nie zostanie... Nie byłby szczęśliwy.

 

BYK 20.04-20.05

Ten maluch uwielbia mieć dużo... czegokolwiek. Wcześniej niż rówieśnicy zaczyna liczyć – głównie pieniądze. W szkole nie sprawia problemów, ale rzadko bywa orłem, bo zwykle długo myśli i niechętnie zgłasza się do odpowiedzi. Do nauki można go zachęcić nagrodami. Ale nie wolno przesadzić, by nie zmienił się w otyłego (słodycze!) materialistę (nagrody rzeczowe). Wkuwa wszystko na blachę, jednak ściągnąć innym nie da, w każdym razie nie za darmo. Chętnie spędza czas na dworze, lecz zamiast łazić po drzewach, woli – jak byczek Fernando – leżeć na trawie i wąchać kwiatki. Warto zainteresować go przyrodą, bo może z niego wyrosnąć utalentowany ogrodnik, leśnik albo architekt krajobrazu.

 

BLIŹNIĘTA 21.05-21.06

Gdy inne dzieci dopiero zaczynają mówić, ten maluch już dawno umie czytać i zamęcza rodziców nieustannym „a dlaczego...?". Aby tego uniknąć, nakieruj jego uwagę na ciekawą książkę lub stronę w internecie. Ten ostatni nie ma zresztą dla niego tajemnic, bo surfuje po nim wcześniej, niż chodzi. Nauczyciele boją się tego małego mądrali jak ognia! Nigdy nie wiadomo, z czym wyskoczy... Wiedzę pochłania w tempie błyskawicznym. Jest też mistrzem lania wody, więc zbiera szóstki z wypracowań. Prędzej czy później talent do pisania zaprowadzi go do redakcji szkolnej gazetki lub radiowęzła. Choć często zmienia zainteresowania, w końcu ląduje na dziennikarstwie, politologii, w reklamie lub handlu. Może też zostać wziętym adwokatem.

 

RAK 22.06-22.07

Mały Raczek potrzebuje dużo miłości, czułości i ciepła. Nie daj Boże krzyknąć na niego czy odezwać się niemiłym tonem. Wystraszony może przestać mówić lub... zacznie sikać do łóżka. Wypowiedź przy tablicy to dla niego koszmar. Z nerwów blednie, drży i nie jest w stanie wydukać słowa, mimo że zna temat. Z tego powodu łatwo staje się obiektem kpin, a nawet agresji ze strony kolegów. Trzeba więc to zdolne dziecko uczyć asertywności, wzmacniać jego pewność siebie i popychać do samodzielności. Nie zaszkodzi zapisać go na kurs samoobrony. Gdy opanuje lęki i uwierzy w siebie, doskonale poradzi sobie w szkole. Będzie świetny jako nauczyciel, archeolog, bibliotekarz lub historyk.

 

LEW 23.07-22.08

Wszystko musi się kręcić wokół niego. Nieustannie domaga się pochwał, zachwytów i nagród – zwłaszcza w postaci drogich zabawek i gadżetów. Do nauki czy pomocy w domu się nie garnie. Chyba żeby wejść mu na ambicję, porównując z kolegami z klasy. Uczy się przede wszystkim dla stopni, trudno zatem dociec, co naprawdę go pasjonuje. Może to być np. kółko teatralne lub klub dyskusyjny, gdzie ma szansę błyszczeć w pełnej krasie. Chętnie zostanie przewodniczącym szkolnego samorządu, bo ciągnie go do polityki. Warto zapewnić mu jak najlepsze wykształcenie, by realizował swoje ambicje. Nie ma bowiem nic gorszego niż dorosły niespełniony Lew, który zamęcza otoczenie opowieściami, co mógłby zrobić, gdyby...

 

PANNA 23.08-22.09

Dziecko ideał. Sprząta swój pokój, ściele łóżko, nie kaprysi przy myciu zębów. Książki i zeszyty ma zawsze w idealnym stanie, a do odrabiania lekcji zaganiać małej Panny nie trzeba. Do szkoły można ją posłać już w wieku 4 lat, bo czyta, pisze i kalkuluje w pamięci (z ułamkami!). Nudzi się na lekcjach, więc dla rozrywki wytyka nauczycielom błędy. Nie ma co się jednak łudzić: ten mały geniusz najczęściej nie robi wielkiej kariery. Inteligencji i pracowitości Pannie nie brakuje, trzeba jednak zachęcać ją do wykazywania własnej inicjatywy i kreatywności. Bez tych cech może być urzędnikiem, księgowym, pielęgniarką lub farmaceutą.

 

WAGA 23.09-22.10

Najmilsze dziecko na podwórku i w szkole jest z tej małej Wagi. Grzeczne, uczynne, od małego mówi: „proszę", „dziękuję", „przepraszam". Nie pyskuje, nie przeklina, nie rozrabia. Ulubieniec nauczycieli, a przy tym zawsze trzyma z klasą. Pewnie dlatego, że wszystkim mówi dokładnie to, czego oczekują... Od małego śpiewa, tańczy, recytuje wiersze i pięknie maluje. Już w wieku kilku lat wykazuje gust i wie, co do czego pasuje, a co nie. Świetnie będzie się czuć w zawodach artystycznych, np. jako projektant mody, ale też jako prawnik, doradca, szkoleniowiec albo mediator.

 

SKORPION 23.10-21.11

Zadręcza wszystkich pytaniami, ale nie da się zbyć byle czym i uparcie drąży temat. Najmniejszy fałsz wyczuje od razu. Wrodzona nieufność każe mu dociekać, czy dwa plus dwa na pewno zawsze równa się cztery. Jego bystry i przenikliwy umysł bez trudu chłonie to, co go naprawdę interesuje. Gdy pasjonuje go jakiś przedmiot, może wygrać olimpiadę tematyczną. Gorzej z zachowaniem: żadne nagrody ani kary na niego nie działają. Aby mieć posłuch u małego Skorpionka, trzeba mu naprawdę zaimponować! A nie jest to łatwe. Uparty, skryty i tak zrobi, co zechce. Ale z czasem wychodzi na ludzi. Może zostać wybitnym wojskowym, lekarzem albo naukowcem.

 

STRZELEC 22.11-21.12

U jego boku nikt nie ma szans zramoleć. Strzelec to Dyl Sowizdrzał, którego pełno wszędzie. Zmusza opiekunów do nieustannej dbałości o kondycję fizyczną oraz intelektualną. Ledwo zacznie chodzić, już gdzieś go nosi: w każdej chwili gotów jest sforsować płot lub wdrapać się na drzewo. W szkole biega, skacze, przedrzeźnia nauczycieli. Chociaż nie potrafi się na niczym skoncentrować, to jakoś przechodzi z klasy do klasy. Może dlatego, że mało ambitni nauczyciele chcą się go pozbyć. Głuptasem bynajmniej nie jest! Choćby miał dwóję z angielskiego, to gdy zechce wyjechać za granicę, nauczy się go w mig. Pokocha każdą pracę związaną z podróżami: będzie świetnym geografem, reporterem, pilotem, przewodnikiem albo kierowcą.

 

KOZIOROŻEC 22.12-19.01

Nad wiek poważny dzieciak z tego małego Koziorożca. Od wygłupów z rówieśnikami woli towarzystwo dorosłych lub... własne. Bawi się sam, uparcie stawiając rekordowo wysoką wieżę z klocków. W szkole grzecznie siedzi w pierwszej ławce, pilnie słucha nauczyciela i skrzętnie notuje. Chętnie zgłasza się do prac dodatkowych i rozwiązuje każde zadanie z gwiazdką. Kolegów nie ma, bo cały wolny czas poświęca na naukę. Rodzice i dziadkowie powinni go zachęcać do aktywności fizycznej oraz zabaw z rówieśnikami. Szkołę skończy z wyróżnieniem, zostanie też najlepszym studentem – zwłaszcza jeśli wybierze finanse, administrację, architekturę, inżynierię lub dowolne nauki ścisłe.

 

WODNIK 20.01-18.02

Mały Wodnik to nieposłuszne dziecko. Lekceważy polecenia, jeśli uzna, że są bez sensu, jak np. siedzenie w ławce przez 45 minut albo odrabianie prac domowych. Nie wolno ograniczać jego wolności ani wpychać tego malca w sztywne ramy. Uczy się dwa razy szybciej niż reszta klasy, wszystko wie lepiej od nauczyciela, zadaje niewygodne pytania. Jeśli nie trafi na mądrego pedagoga, kończy z opinią czarnej owcy. Jeżeli jednak ktoś mądrze nim pokieruje, Wodnik połyka bakcyla wiedzy i ujawnia swój prawdziwy geniusz. A zainteresowania ma wszechstronne! Bywa, że w dorosłym wieku robi kilka fakultetów jednocześnie, a w pracy naukowej łączy ze sobą odległe na pozór dziedziny. Chcesz zmotywować swoje dziecko? Powiedz mu, że czegoś się nie da. Udowodni ci, że jesteś w błędzie.

 

RYBY 19.02-20.03

Tego malucha nie wolno lekceważyć ani wyśmiewać! Jest nadwrażliwy, delikatny jak mimoza... ale potrafi to obrócić na swoją korzyść. Nieraz bierze dorosłych na litość, wymuszając w ten sposób lepszy stopień lub darowanie winy. Radzi sobie w szkole nadzwyczajnie, zwłaszcza tam, gdzie potrzeba wyobraźni, intuicji i umiejętności kojarzenia faktów. Nikt lepiej od małych Rybek nie wie, „co poeta miał na myśli". Z matematyką też nie ma problemów. Trzeba jednak tego dzieciaka nauczyć, że nie każdemu można ufać. Wrażliwość na krzywdę i pragnienie niesienia pomocy prowadzi go zwykle w szeregi wolontariuszy, do pracy w służbie zdrowia lub opiece społecznej.

 

źródło: opracowała Katarzyna Owczarek

Wróżka, nr 7/2016

astromagia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marika

Bliźniak, lew świetnie opisany i co najważniejsze prawdziwie :D Z opisem koziorożca nie zgadzam się, zdecydowanie te cechy są bliższe bliźniakowi <myśli>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tefigi

Mój 3,5 letni syn urodzony 18.02 15 minut przed polnoca <bezradny>

Boże stworzyłam potworka <haha2>

Dużo się zgadza z dwóch znaków wodnik z rybami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marika
Mój 3,5 letni syn urodzony 18.02 15 minut przed polnoca <bezradny>

Boże stworzyłam potworka <haha2>

Dużo się zgadza z dwóch znaków wodnik z rybami.

Pozostaje tylko życzyć Tobie dużo cierpliwości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...