Skocz do zawartości

Zodiak w kryzysie


Polecane posty

Zodiak w kryzysie – Waga

Czasy są takie, że ludzie tracą oszczędności, pracę i muszą coś z tym zrobić. Oto jak z poważnymi problemami radzi sobie Waga.

 

Waga założy grupę wsparcia

Czy pamiętacie Tewjego Mleczarza z musicalu „Skrzypek na dachu”? Miał on wiele cech typowych dla znaku Wagi i nieustannie znajdował się w sytuacji kryzysowej: wciąż brakowało mu pieniędzy, a jego córki kolejno wystawiały na próbę jego tolerancję i ojcowski autorytet.

 

Tewje jednak nie załamywał rąk; w każdej sytuacji starał się znaleźć plusy. Tak właśnie postępuje typowa Waga: kiedy dopadnie ją kryzys, będzie szukała argumentów za tym, że jednak nie jest źle.

 

Wszystko po to, by móc zachować uśmiech i pogodę ducha, bo to jest dla niej najważniejsze. Dobrze, by miała się przed kim wygadać. To nie będzie trudne – jest lubiana i ma liczne grono znajomych, z których każdy szepnie jakąś radę, podzieli się swoimi doświadczeniami. Takie rozmowy podnoszą Wagę na duchu.

Poza tym na pewno zbliży się do kogoś, kto akurat znalazł się w podobnej sytuacji, ona bowiem zarówno radości, jak i smutki musi dzielić z innymi. Może nawet będzie to większa liczba osób, na przykład spośród kolegów zwolnionych razem z nią z pracy. Wtedy Waga będzie w swoim żywiole!

 

Utworzy nieformalną grupę wsparcia i jeśli nabierze podejrzeń, że przy zwolnieniu zostało złamane prawo pracy, narobi tyle szumu, że sprawa trafi do sądu!

W towarzystwie Waga robi wrażenie silnej, pozbieranej, odpornej, dzielnej, ale w samotności wpada w czarną dziurę, świat jej się wali...

 

Jest bowiem chwiejna emocjonalnie, łatwo poddaje się nastrojom. Jeśli życie tak jej się ułoży, że ma mało powodów do radości, więdnie, ale zwykle – dzięki licznym znajomościom oraz urokowi osobistemu – szybko wypływa na powierzchnię.

 

źródło: opracowała Elżbieta Bazgier

astromagia

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zodiak w kryzysie - Skorpion

Nie ma czegoś takiego, jak najlepsze sposoby radzenia sobie z problemami. Każdy znak zodiaku radzi sobie z nimi inaczej. Skorpion po prostu weźmie się do pracy.

On lubi wyzwania i choć pewnie by się do tego nie przyznał, to na życiowych zakrętach czuje się jak ryba w wodzie: jest okazja, by pokazać, ile jest wart! Potrafi szybko zmobilizować siły, by wygrać potyczkę z losem.

Jest odporny na stres, uparty, wytrwały, odważny. Nie waha się podjąć ryzyko. Jeśli mu na czymś naprawdę zależy, da z siebie wszystko, aby osiągnąć cel. A przy okazji rozliczy się z tymi, którzy przyczynili się do jego kłopotów.

Skorpion nie czeka na pomoc innych ani na szczęśliwą odmianę losu, przeciwnie – przygotowuje się na to, że może być jeszcze gorzej. Niewykluczone, że i obecny kryzys nie zaskoczył go tak bardzo, jak innych. Kto wie, może jeszcze kiedy wszystko szło dobrze, przemyślał, jak pokonać ewentualne przyszłe trudności? A teraz, gdy niektórzy bezradnie próbują rozeznać się w sytuacji, on już wprowadza w życie przygotowany wcześniej plan awaryjny.

 

Skorpion doskonale radzi sobie w pojedynkę, ale w razie potrzeby może liczyć na pomoc innych. Na pewno nie zawiodą go wypróbowani przyjaciele. Wiedząc, że jest człowiekiem honoru, tzn. zwraca długi i rewanżuje się za przysługi, pożyczą mu pieniądze, polecą znajomemu przedsiębiorcy, a nawet udzielą gościny pod swoim dachem.

Wiedzą dobrze, spryciarze, że zaufanie i wdzięczność osoby spod tego znaku to najlepsza polisa ubezpieczeniowa! On bowiem nigdy nie zapomina nie tylko krzywd, ale i dobroci, jakiej doświadczył od innych.

 

Co pomoże Skorpionowi:

Szanuj zdrowie, nie eksploatuj nadmiernie swojego organizmu. Nie jesteś z żelaza.

Nie szukaj obsesyjnie winnych swojej sytuacji, skup się na szukaniu konstruktywnych rozwiązań.

Dopóki to możliwe, nie rezygnuj z rozrywek i drobnych przyjemności.

 

źródło: opracowała Elżbieta Bazgier

astromagia

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zodiak w kryzysie -Strzelec

Strzelec będzie udawał, że nic się nie stało. Strzelec jest człowiekiem czynu, żaden kryzys mu niestraszny! Natura wyposażyła go w zestaw cech, dzięki którym wyjątkowo dobrze znosi życiowe trudy: pogodę ducha, optymizm, zadowolenie z siebie, niefrasobliwość.

Nawet w wyjątkowo przykrej sytuacji będzie twierdził, że nie jest wcale tak źle; że to tylko przejściowe kłopoty. Po doznanych ciosach potrafi szybko ochłonąć i wrócić do równowagi. Ta odporność ułatwia mu życie i daje przewagę nad innymi w walce o byt.

Jednak każdy kij ma dwa końce. Optymizm Strzelca i jego niezachwiana wiara w dobrą gwiazdę często powodują, że popada w tarapaty. Dzieje się tak, ponieważ nie reaguje w porę, gdy pojawiają się kłopoty, tylko czeka na cud; nie dopuszcza do siebie myśli, że coś może pójść gorzej.

 

Jest mało przewidujący i nieco lekkomyślny, ma także skłonność do brawury. Często stąpa po cienkiej linie i jeszcze robi na niej salta i piruety. Lubi, na przykład, zaciągać kredyty na zakup nieruchomości, inwestycje i liczne interesy, które wciąż rozkręca.

Na pytanie, czy uda mu się zwrócić długi, odpowiada: „musi się udać!” I zwykle się udaje, bo brawurę, lekkomyślność, zamiłowanie do życia ponad stan uzupełnia pomysłowością, niespożytą energią, pracowitością, a nierzadko i przebłyskiem prawdziwego geniuszu w biznesie.

W sprawach osobistych rzadko znajduje się na przegranej pozycji. Zraniony, natychmiast unosi się dumą, honorem. Nie prosi o uczucia, a mimo to je dostaje!

 

Co pomoże Strzelcowi:

Stawiaj sobie realne cele. Nie mów, że zwrócisz dług w ciągu miesiąca, kiedy widać gołym okiem, że zajmie Ci to rok.

Jeśli w kłopocie znalazłeś się nie ze swojej winy, dochodź sprawiedliwości, ale nie inwestuj w to całej energii. Skup się na naprawie sytuacji.

Nie pocieszaj się alkoholem. Pomaga tylko na chwilę, a potem potęguje kłopoty.

 

źródło: opracowała Elżbieta Bazgier

astromagia

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zodiak w kryzysie - Bliźniak

Bliźniak z każdej sytuacji znajdzie wyjście. Gdy spotka go coś złego, Bliźniak traci głowę najwyżej na chwilę. I zaraz sięga po swoją potężną broń: poczucie humoru. Jeśli dostał wymówienie z pracy, powie: „przynajmniej wreszcie porządnie się wyśpię” – albo coś w tym stylu. Łyknie sobie coś mocniejszego, wygada się, zrzuci napięcie na siłowni – i zacznie działać.

Bliźnięta rzadko stawiają wszystko na jedną kartę, więc i w razie kryzysu nie tracą wszystkiego. Często mają więcej niż jeden zawód, a znajomych i przyjaciół – w różnych środowiskach.

Może przesadą byłoby podejrzewać je, że mają także więcej niż jednego życiowego partnera naraz, ale gdy ten zniknie z ich życia, to tak się jakoś składa, że przeważnie nie zostają w pustce...

 

W razie kłopotów na swoim rynku pracy, ten wszechstronny człowiek po prostu przerzuca się na inny rynek: przecież oprócz prowadzenia sekretariatu potrafi jeszcze projektować strony internetowe i ma skończony kurs kosmetyczny...

Uruchamia znajomości, czyta ogłoszenia – do skutku. Nie traci optymizmu, ale bywa, że traci czas, bo przy okazji szukania pracy prowadzi wiele rozmów niezwiązanych z tematem, a w internecie, zamiast szukać ogłoszeń, układa pasjanse...

Bliźniak jest trochę jak kameleon: jeśli tylko zajdzie potrzeba, potrafi się przekwalifikować, zmienić środowisko. Jest wszędobylski, ale może tracić z oczu właściwy cel. Próbuje chwytać kilka srok za ogon i wreszcie zostaje z niczym. Dostaje na przykład sensowną propozycję, ale wydaje mu się, że tuż za rogiem czeka go coś lepszego, więc zwleka z decyzją i szansa przechodzi mu koło nosa. Zachodzi niebezpieczeństwo, że zawsze będzie pędziwiatrem: w pogoni za pracą, która da mu satysfakcję, za prawdziwą miłością...

 

Co pomoże Bliźniakowi:

Dąż do zdobycia stałej pracy, zamiast chwytać się dorywczych zajęć.

Staraj się nie pożyczać pieniędzy. I wydawaj te, które już zarobiłeś, a nie te, które dopiero masz zamiar zarobić.

Zachowaj dyscyplinę i higienę w codziennym życiu: nie śpij do południa, dbaj o siebie, nawet jeśli mało wychodzisz z domu.

To pomoże Ci utrzymać dobrą formę psychiczną.

 

źródło: opracowała Elżbieta Bazgier

astromagia

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zodiak w kryzysie - Rak

Rak swoje przeżycia opisze we wspomnieniach. Rak jest osobą trudno przewidywalną. Jeśli w ciężkiej sytuacji zachowa uśmiech na twarzy, nie należy wierzyć, że tak będzie do końca. Krótko potem może się bowiem znaleźć na dnie rozpaczy: zaszyje się w domu i będzie pił. Często otoczenie długo nic nie wie o jego kłopotach, bo Rak nieszczęścia trawi w samotności.

Próbuje wskórać coś na własną rękę, ale nie jest konsekwentny: może rozpocząć rozsądne działania, aby przetrwać kryzys, ale zaraz coś mu się odwidzi i się wycofa. Rak bardzo przywiązuje się do ludzi, miejsc, sytuacji, dlatego konieczność zmiany mieszkania, utrata pracy czy odejście partnera to dla niego bolesny proces.

 

Na stresy reaguje żołądkiem. Może na przykład stracić apetyt i bardzo schudnąć albo przeciwnie – będzie zajadał zmartwienia i szybko się zaokrągli. Jeśli więc zmienił sylwetkę, na pewno nie stało się to ot tak po prostu: zwykle znaczy, że w jego życiu zaszły większe zmiany. Jak wszyscy, Rak też w końcu wychodzi z kryzysu. Stanie się to tym szybciej, im bardziej ma się dla kogo starać.

Z kłopotów wyjdzie wzbogacony wewnętrznie, bo potrafi wyciągać wnioski z tego, co mu się zdarzyło, zwłaszcza jeśli było to coś przykrego. Jeśli od kogoś oberwie, będzie go starannie unikał. Jeśli straci pieniądze, przeanalizuje swoje błędy i drugi raz ich nie popełni.

Na pewno więc każdy kryzys będzie dla niego cenną życiową lekcją, z której skorzysta sam i którą przekaże innym. A jeśli ma talent literacki, kto wie, może napisze pamiętnik o swoich przeżyciach i książka przyniesie mu popularność...?

 

Co pomoże Rakowi:

Nie zamykaj się w sobie, sądząc, że nikt Cię nie zrozumie. Jeśli się rozejrzysz, przekonasz się, że Twoje problemy nie są wyjątkowe.

Dbaj o swoją formę psychiczną, nie pozwól, by zjadły Cię nerwy. W razie potrzeby pójdź do lekarza. Nie udawaj twardziela!

Sprawdź każdą ścieżkę, która może wyprowadzić Cię na prostą. Nie zniechęcaj się, bądź bardziej konsekwentny.

 

źródło: opracowała Elżbieta Bazgier

astromagia

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zodiak w kryzysie - Lew

Lew nie przyzna się do porażki. Lew niechętnie przyznaje się do tego, że wpadł w tarapaty. Jest mistrzem robienia dobrej miny do złej gry! Zachowanie poczucia własnej wartości to dla niego rzecz najważniejsza: będzie go bronił lepiej niż zawartości portfela. Wobec świata głowę trzyma więc wysoko: o swojej sytuacji mówi z nonszalancją, o pracodawcy, który go zwolnił – z poczuciem wyższości („popełnił gruby błąd, którego pożałuje”), do braku pieniędzy dorabia teorię („najlepiej można ubrać się w szmateksach, tam są niepowtarzalne ciuchy”).

Rozpacz z powodu zdrady czy utraty partnera natychmiast zamienia się u niego we wściekłość. Nienawidzi go, gardzi nim! A tak naprawdę głęboko cierpi, że „takie zero” mogło zostawić na lodzie jego, Lwa!

Szukając dróg wyjścia z kryzysu, Lew robi to tak, by nie narażać się na odmowę. Będzie więc pojawiał się w modnych miejscach i wśród ludzi, którzy mogliby mu pomóc. Nie poprosi wprost, najwyżej napomknie, że mógłby zmienić pracę, jeśli byłyby dla niego atrakcyjne propozycje.

 

Będzie robił wrażenie kogoś, kto jest niezwykle cennym nabytkiem dla nowego pracodawcy. I często w ten sposób osiąga swoje cele: ludzie czują się zaszczyceni, że mogą być pomocni Lwu. Propozycje pracy na niższym stanowisku lub za mniejsze pieniądze będą dla niego jak cios w serce i zapewne je odrzuci.

Na Lwa w kryzysie czekają różne pułapki. Może na przykład wpaść na pomysł, że mógłby poprawić swoją sytuację materialną w kasynie. Szybkie pieniądze małym wysiłkiem to coś dla niego! Porzucony przez partnera zapewne rzuci się w wir romansów, by jak najszybciej podnieść swoją samoocenę. Brak pracy przełknie stosunkowo najłatwiej, bo przecież nigdy nie lubił się przemęczać.

 

Co pomoże Lwu:

Nie obrażaj się na cały świat i nie pytaj w nieskończoność: „dlaczego mnie to spotkało?” Działaj, aby złe emocje nie zniszczyły Cię od środka.

Nie wyładowuj frustracji na rodzinie, która niczym nie zawiniła.

Wyciągnij wnioski z tego, co Ci się przydarzyło, aby się czegoś nauczyć na przyszłość.

 

źródło: opracowała Elżbieta Bazgier

astromagia

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zodiak w kryzysie - Panna

Panna znajdzie sobie pożyteczne zajęcie. Każdy kryzys prowadzi Pannę do przekonania, że jest do niczego. Nie umiała utrzymać pracy, źle zainwestowała pieniądze – to wszystko jej wina! Bez końca będzie analizować przebieg swojej kariery, aby zrozumieć, w którym momencie popełniła błąd.

Z niewiernym partnerem poradzi sobie stosunkowo najłatwiej, pod warunkiem że ma pracę – wtedy zamiast siedzieć samotnie w domu i wpatrywać się w milczący telefon, zacznie zostawać po godzinach w firmie. Jeśli straciła zatrudnienie, po okresie depresji i melancholii znajdzie sobie zajęcie zastępcze. Panna musi się czuć potrzebna – to dla niej ważniejsze niż pieniądze. Dobrze jej robi regularny tryb życia i dzień wypełniony obowiązkami, będzie więc wstawała o świcie i przygotowywała śniadanie całej rodzinie, sprzątała dom, zaangażuje się w pracę społeczną. Jest mistrzynią oszczędności, więc codziennie postara się ugotować smaczny obiad dla czterech osób za pięć złotych.

 

Odkryje darmowe kursy języków obcych na płytach dołączanych do prasy, być może skończy jakieś kursy dokształcające. Owszem, będzie szukać dróg wyjścia z kryzysu, ale bez zaangażowania; raczej zdecyduje się przeczekać gorszą passę.

Tu należy dodać, że bezrobotny mężczyzna spod tego znaku to prawdziwe nieszczęście dla żony! Będzie wtrącał się we wszystko, krytykował jej sposób zamiatania podłogi, robił awantury, jeśli w domu pali się choć jedna zbędna żarówka... Większy problem z jego bezrobociem ma otoczenie niż on sam.

 

Co pomoże Pannie:

Nie obwiniaj siebie, nie myśl, że jesteś gorsza od innych. Życiowe potknięcia zdarzają się nawet najlepszym.

Pamiętaj, że czasem trzeba zaryzykować. Życie jest nieustającą zmianą, postaraj się więc być bardziej elastyczna.

Ceń siebie! Nie łap się każdego zajęcia za marne grosze, poczekaj, aż znajdziesz coś bardziej odpowiedniego.

 

źródło: opracowała Elżbieta Bazgier

astromagia

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zodiak w kryzysie - Koziorożec

Koziorożec wszystko cierpliwie wytrzyma. On nigdy nie liczył na to, że będzie łatwo, i – proszę bardzo – miał rację! Jeśli tylko nie wpadnie w depresję (do czego jest skłonny), poradzi sobie w najtrudniejszych życiowych okolicznościach. Ma cechy, które w kryzysie, zwłaszcza ekonomicznym, są na wagę złota: potrafi ograniczyć swoje potrzeby do minimum, jest cierpliwy, wytrwały, rozsądny. Nie robi gwałtownych ruchów, czeka na rozwój sytuacji. Nie traci energii na niecelowe ruchy, chętnie przyjmuje strategię przeczekania.

 

Potrafi przewidywać, więc zanim znajdzie się w finansowym dołku, już wcześniej stara się zaoszczędzić. Skromną sumę, którą dysponuje, podzieli przez liczbę dni w miesiącu i zrobi wszystko, by zmieścić się w limicie. Po pożyczkę sięgnie w ostateczności, i nie będzie spał po nocach, dopóki jej nie zwróci.

Gorsza niż brak pieniędzy jest dla niego bezczynność. Ale ta nawet w przypadku utraty etatu mu nie grozi. Jeśli nie znajdzie zatrudnienia godnego siebie, sięgnie po zajęcie mniej prestiżowe.

 

Kryzys w życiu osobistym bywa dla Koziorożca większym ciosem niż ekonomiczny, jest on bowiem introwertykiem i niełatwo mu nawiązać bliski kontakt z drugą osobą. Jeśli utraci tę bliskość, może się jeszcze bardziej zamknąć w sobie.

Warto dodać, że jeśli poważne kłopoty dopadną tę osobę w pierwszej połowie życia, zanim jeszcze osiągnęła jakąś pozycję, zniesie to o wiele gorzej, niż gdyby to się stało później, gdy ma już na koncie pewne sukcesy.

 

Co pomoże Koziorożcowi:

Myśl optymistycznie, czarne scenariusze zastąp pozytywnymi. Snując ponure wizje, tylko sobie szkodzisz. l Buduj bliskie związki z ludźmi przez całe życie. Sprawdzeni przyjaciele to świetna polisa ubezpieczeniowa na wypadek kryzysu.

Nie porównuj się z innymi, życie to nie wyścig do sukcesu.

Bądź wyrozumiały dla siebie.

 

źródło: opracowała Elżbieta Bazgier

astromagia

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...