Skocz do zawartości

10 Kosa


Ismena

Polecane posty

10 Kosa

10.jpg.0c9bc8a0846bb7e25efcec96f3167194.jpg

 

Bystry, młody mężczyzna. Karta sugeruje niebezpieczeństwo wypadku, spowodowanego nieuwagą. Możliwość zerwania w związku lub w partnerstwie. Zaleca ostrożność. Może oznaczać utratę lub odcięcie się od czegoś. Karta wskazuje na agresje, niebezpieczeństwo, ból fizyczny, ból zęba, ostre narzędzia – nożyczki, nóż, ale także zbiory, sianokosy.

W związku może dojść do rozstania, zazdrość. Partner może nas ranić, nasze serce „krwawi”.

W sprawach zawodowych oznacza konflikty w miejscu pracy, ale także utratę stanowiska – np. na skutek redukcji stanowisk lub zatrudnienia, wskazuje na środowisko pracy branży IT, np. projektanta stron internetowych, oraz Internet.

Cechy: spontaniczny, agresywny, ostry, nagły, niebezpieczny, nieobliczalny.

Osoba:najczęściej młoda, agresywna lub spontaniczna i nieobliczalna w swych poczynaniach.

Czas: późne lato, wczesna jesień, nagle, niespodziewanie.

 

źródło: ezodar.pl

 

10 Kosa

 

Kosa tnie szybko i nieodwołalnie, często przynosząc zagrożenie, nagłe zakończenie i cierpienie. Następna wylosowana karta powie ci, co zostanie przecięte. Jeśli kartę tę wylosowałeś po innej, być może czeka cię czas "żniw" - zbierzesz, co posiałeś, a co wskazuje poprzednio wylosowana karta. Jeśli pytasz o zdrowie, kosa może wskazywać na nagłą chorobę, gorączkę, zabieg chirurgiczny albo wypadek, ale przy tej karcie warto też sprawdzić stan uzębienia (zwłaszcza, jeśli przed kosą wylosowałeś Myszy albo jeśli następną kartą wylosowaną po Kosie będzie twoja karta - Pana lub Pani). Kosa zaleca ostrożność - to nie pora na działanie. Lepiej poczekać na to, co przyniesie los, niż działać pochopnie.

 

Wpływ fizyczny: Zęby, gorączka, poziom żelaza we krwi. Ostrzeżenie przed wypadkami w domu i poza domem - rany, niebezpieczne sytuacje i agresywni ludzie.

 

Słowa-klucze: Nagłe wydarzenia, zagrożenie, przecięcie. Agresja, okrucieństwo. Cierpienie, ostre przedmioty, wypadki, problemy z uzębieniem. Żniwa, czas zbiorów, karma.

 • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 8 months later...
Syrena

Kosa - jest przepowiednią nieuchronnego niebezpieczeństwa, które się nie utrzyma, jeżeli karty, które ją otaczają są pozytywne

 

Grażyna Tutak

 • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 month later...
Syrena

Wg moich własnych odczuć kosa może być również odpowiednikiem tarotowej śmierci, czyli zmiany, zakończenie jakiejś sytuacji lub ogólnie jakieś etapu w życiu. Z pozoru może się wydawać tragicznie, ponieważ szybko i ostro, ale z drugiej strony bez zbędnych ceregieli i podchodów. Niekoniecznie muszą to być straty - karta wg mnie sama w sobie jest neutralna, wg. opisów ma przesłanie negatywne lub jest zależna od kart leżących obok

 • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 months later...

Bądź ostrożny - działam szybko i jestem ostra. Przecinam precyzyjnie z ostrą i czystą wizją. Jestem wypadkiem, głębokim cięciem, złamaniem, czasami trudną decyzją, którą należy podjąć. Mogę nieść ze sobą dobre plony lub niebezpieczeństwo. Spójrz, co tnę w pobliżu, to mogą być Twoje zarobki

 

Przyrząd ten jest prostym, rolniczym narzędziem używanym do ścinania trawy i zbierania pszenicy podczas żniw. Symbolizuje niespodziewaną traumę lub wstrząs, który jest dla Ciebie całkowicie zaskakujący. Błyskawiczne, precyzyjne cięcie zostanie wykonane! Kosa jest także niebezpieczna, ponieważ jest ostra. Musisz być ostrożny, na co wskazuje ta karta. Karty znajdujące się obok wierzchołka Kosy określają jej wpływ, czynią ją bardziej lub mniej gwałtowną w działaniu. Dla przykładu, Kosa znajdująca się obok Koniczyny (2) sprawia, że wstrząs jest mniej gwałtowny. Pewne jest, iż ścinanie Koniczyny (szczęścia) czyni ostrze bardziej tępym. Symbol ten może reprezentować "wezwanie do działania", szczególnie, gdy występuje w połączeniu z kartami takimi jak, np. Jeździec (1).

 

Gilded Reverie - Ciro Marchetti

24742_600.jpg

 • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 years later...
Syrena

Kosa przecina gwałtownie, zdecydowanie i bez wahania. Prognozuje wydarzenia z różnych obszarów życia, które uderzają w nas mocno i niespodziewanie - oddzielenie, odrzucenie, zerwanie, możliwość wypadku, akty przemocy ze strony innych osób w stosunku do nas. Może też oznaczać, że to my zranimy kogoś. Skutki działania Kosy są zwykle ostateczne, a podejmowane decyzje nieodwracalne. Jednak czasem w życiu potrzebne jest radykalne cięcie, żeby można było wyzwolić się z krępujących więzów i pójść dalej. Dlatego jej działanie może być również pozytywne.

 

Kiedy pytamy o zdrowie, Kosa może oznaczać narzędzie chirurgiczne, zabieg, operację, wypadek, zranienie. W przypadku pytań o sprawy domowe, pojawienie się Kosy w rozkładzie może sygnalizować problemy ze sprzętem AGD, hydrauliką lub samochodem.

 

Kartą klasyczną uzupełniającą symbolikę Kosy jest Walet Karo oznaczający młodą osobę o miłym usposobieniu. Mówi o szansach na przyszłość i o powodzeniu w interesach.

 

Ciekawsze połączenia:

Kosa + Jeździec - odcięcie się od starego, żeby zrobić miejsce temu, co nadchodzi

Kosa + Statek - wyjazd, nagła separacja, ucieczka

Kosa + Trumna - zniszczenie, rezygnacja, poddanie się

Kosa + Rózgi - przemoc, gwałt, walka, broń (np. nóż)

Kosa + Góry - wycofanie się, spowolnienie, zwłoka

Kosa + Pierścionek - separacja przeprowadzona na drodze prawnej, unieważnienie, niedotrzymane zobowiązanie

Kosa + Klucz - znacząca decyzja, lekcja karmiczna

Kosa + Kotwica - decyzja nieodwracalna, długoterminowa strategia

 

źródło: chomikuj.pl

 • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 11 months later...

Na tej karcie zawsze zobaczysz kosę, ostrą i gotową do pracy. Czasami jest przedstawiana na polu z wiązką siana, a czasami to obrazek samej kosy - symbolu usuwania, wycinania i żniw.

Kosa przewiduje niebezpieczeństwo, ale można go uniknąć, jeżeli dookoła znajdziemy karty pozytywne. Kosa oznacza niespodziewane zdarzenia; symbolizuje ścinanie i cięcie, ale również poważne decyzje, które są podejmowane szybko i gwałtownie. Umiejscowienie Kosy jest bardzo ważne. Jeżeli znajduje się ona po lewej stronie od sygnifikatora lub karty głównej, jest to oznaka, że dana sytuacja już się wydarzyła lub dzieje się w tym momencie. Jeśli natomiast znajduję się po stronie prawej, jest to wskazówka, że ta sytuacja dopiero się wydarzy, powinniśmy więc być ostrożni i przygotować się na nią. Kosa zmusza nas do podjęcia określonych decyzji, nawet jeśli są one straszne, trudne i bolesne.

Kosa przepowiada nagłe zdarzenie, które przyniesie nam stratę lub niespodziewaną kłótnię. To też karta oznaczająca wypadek. Bądź bardzo ostrożny na drodze i zachowaj czujność w swoim otoczeniu. Strzeż się roztargnienia, beztroski i nieuwagi. Kosa dodaje do bieżących spraw poczucie pośpiechu i ważności.

Ta karta często reprezentuje różnego rodzaju zabiegi operacyjne, szczególnie w rozkładach na temat zdrowia. W moim przypadku oznaczała również zastrzyki i igły do akupunktury.

Jej pozytywna interpretacja oznacza wyzwolenie, odcina nas ona od bólu i utrapienia. Możemy ją tak odczytywać, jeśli po lewej stronie od Kosy leżą karty negatywne.

 

Źródło; R.George

 • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
 • Utwórz nowe...