Skocz do zawartości

11 Rózgi


Ismena
 Share

Polecane posty

11 Rózgi

11.jpg.1107a189208a014fe33d7358019c2a0f.jpg

 

Niezgoda, cierpienie, kłótnie i spory. Harówka, lekkomyślność, a nawet choroba. Z kartą Niedźwiedź oznacza proces sądowy, adwokata. Karta ta wskazuje na wszelkiego rodzaju komunikacje ustną: konwersacje, rozmowy, dyskusje, nacechowana jest dużymi emocjami więc oznacza też spory, konflikty, rozpad, stres, kłopoty, niebezpieczeństwo wypadku.

W sferze uczuć wskazuje na okres nacechowany kłótniami, wymianą wyrzutów, zarzutów – jednym słowem konflikt. W związku może pojawić się agresja.

W sprawach zawodowych wskazuje na konflikt w pracy, burzliwe dyskusje, kłótnie. Może informować o rozmowie kwalifikacyjnej. Wskazuje na takie zawody jak tłumacz, głównie związane z komunikacją ustną.

Cechy: dobry mówca, komunikatywny, agresywny, konfliktowy.

Czas: za 2 lata.

 

źródło: ezodar.pl

 

11 Rózgi

 

Rózgi, jako karta związana z językiem i komunikacją, symbolizują wszelkie rozmowy, dyskusje i spory, prowadzące czasem do poróżnienia. Mogą też symbolizować liczbę 2. Bardzo ważna jest następna wylosowana karta, ponieważ precyzuje ona ogólne znaczenie np.:

 

Rózgi + Pierścień: dwa kontrakty w pracy albo rozstanie w związku (ważne jest sprecyzowanie pytania)

Rózgi + Trumna: osoba z wadami wymowy albo ktoś nie znający twojego języka

Rózgi + Księga: pisarz lub pisanie

Rózgi + Ogród: tańce

Rózgi + List: dokument wymagający podpisu.

Jeśli wylosowałeś Rózgi jako kartę dnia, uważaj na swoje słowa. Ludzie mogą być dziś gadatliwi i kłótliwi, więc nie sprowokuj awantury.

 

Wpływ fizyczny: Gardło, język, zdolności językowe. Także muskulatura, dłonie, ścięgna i stawy. Zapalenie krtani, kaszel, jąkanie. Wszystko to, co osłabia zdolność mówienia.

 

Słowa-klucze: Mowa i język. Kontrowersje, gorące dyskusje, spory, poróżnienie. Liczba 2. Czasem przybory do pisania. Rzadziej: rodzeństwo.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Rózgi - sugerują kłopoty domowe, nieporozumienia rodzinne lub możliwą chorobę, w zależności od położenia karty w stosunku do danej osoby. Dysharmonia; troszczyć się o kogoś; płoche życie, znój, harówka, lekkomyślność, hulaszcze szczęście

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Bądź uprzedzony o silnym działaniu, niosę ze sobą walkę i konflikt. Znajdziesz mnie w rywalizacji, ponieważ pracuję bezustannie.  Kłótnie i sprzeczki są moją bronią, ale nie zawsze jestem łajdakiem. Możesz mnie znaleźć na siłowni lub, bez zapowiedzi, w łóżku.

 

Karta Rózgi/Miotły jest jedną z niepokojących kart Lenormand. W przeciwieństwie do Tarota, w systemie tym znajdują się zdecydowanie niepokojące i zdecydowanie szczęśliwe karty. Kiedy obecna jest karta Rózgi, szaleństwo zostanie wychłostane, tworząc niezgodę, a dana osoba będzie łatwo wpadała w złość. Karta jest problemem, konfliktem, dysharmonią, kłótnią i wszelkimi stresującymi rzeczami, szczególnie kiedy widzimy także kartę Ptaków (12).

Trzask Rózgi będzie wywołany zarówno przez Ciebie jak i przeciw Tobie. Karta obrazuje kręta Rózgę i Miotłę, pakiet ciasno związanych gałązek, który został używany do karcenia.

W najbardziej pozytywnym sensie otrzymujemy kartę mówiącą nam, aby złączyć nasze siły i uwagę, aby skupić się i ułożyć nasze życie.

 

Gilded Reverie - Ciro Marchetti

24962_600.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Rózgi zapowiadają zapowiadają kłótnię, sprzeczki, niezgodę, nieporozumienia w rodzinie, wśród przyjaciół lub w środowisku pracy. Karta jest zwiastunką przemocy, która może prowadzić do nadużyć różnego typu, znęcania się i cierpienia. Rózgi to także symbol aktywności fizycznej i energii seksualnej. Może wskazywać na przyciąganie między ludźmi, atrakcyjność fizyczną i tak zwaną "chemię" - a to wszystko tak silne, że może wymknąć się spod kontroli. W negatywnym aspekcie zwiastuje różnego typu dewiacje i uzależnienia (np. seksoholizm).

 

Rózgom towarzyszy Walet Trefl - karta klasyczna oznaczająca młodego mężczyznę. Prognozuje poprawę losu, stabilną sytuację, dobre perspektywy na przyszłość.

 

Przykładowe połączenia:

Rózgi + Wąż - osoba stwarzająca problemy, niebezpieczny znajomy

Rózgi + Trumna - zniszczenie, fizyczne niebezpieczeństwo

Rózgi + Bukiet - satysfakcjonujące życie seksualne, ćwiczenia fizyczne

Rózgi + Lis - praca fizyczna

Rózgi + Pies - partner seksualny, prześladowca (stalker), trener

Rózgi + Myszy - obciążająca aktywność fizyczna (powodująca stres), wyczerpanie, obsesja

Rózgi + Serce - satysfakcja seksualna, pasjonujący związek

Rózgi + Pierścionek - współzależność, nałogi

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Na tej karcie zawsze widzimy bat i rózgę, które znajdują się obok siebie lub przecinają się; są gotowe do wymierzenia komuś kary. W dawnych czasach były to narzędzia dyscyplinowania dzieci. Jako symbole bólu, nasuwają mi one obraz gniewu i fizycznej przemocy - coś jak fragment Olivera Twista lub moich wczesnych lat szkolnych.

Dorastała we francuskiej szkole franciszkanek; siostry zawsze miały tam pod ręką linijkę, którą wybierały jako narzędzie kary - i używały jej dość regularnie. Nieliczne były dni, kiedy wracałam do domu bez pieczenia od uderzeń drewna na moim młodym ciele.

Rózgi przynoszą ze sobą kłótnie, sprzeczności i wybuchową energię. Do znaczeń tej karty zaliczają się także kara i zemsta. Rózgi to karta związana z seksem; łączą się one powtarzanymi ruchami i seksualnymi fetyszami. jeśli dookoła znajdzie się więcej negatywnych kart, Rózgi oznaczają zboczenia, przemoc i nadużycie. Mogą pojawić się wtedy problemy w związku z rodziną, przyjaciółmi, środowiskiem pracy lub warunkami mieszkaniowymi. Rózgi wskazują również na walkę wewnętrzną, która może manifestować się w postaci choroby, przewlekłych schorzeń albo napięcia nerwowego.

Jeśli obok Rózgi znajdą się karty pozytywne,, często ujawniają się korzystne cechy tej karty - może ona oznaczać kogoś seksownego, atrakcyjnego, wysportowanego i pełnego pasji.

Z powodu jednostajnego ruchu rózgi, miotły czy bata, łączę tę kartę z każdą czynnością fizyczną, która wymaga powtarzającego się albo rytmicznego ruchu lub działania - może to być na przykład gimnastyka, trening, sprzątanie, pisanie albo seks.

 

Źródło; R. George

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...