Skocz do zawartości

12 Ptaki


Ismena

Polecane posty

12 Ptaki

12.jpg.724096469d2e657d72b14591730e7cdb.jpg

 

Zmienność. Niestałość. Krótkotrwałe zmartwienia i stresy. Problemy, myśli i plany, trudności. Karta ta informuje o telefonach, stresie, „zabieganiu” i liczbie 2, która odnosi się najczęściej do dwóch starszych osób babci i dziadka. Karta kontaktów telefonicznych. Bardzo możliwe, że czeka nas jakaś ważna rozmowa telefoniczna, która wiele wyjaśni. Kolejna możliwość to stres, czas pełen zawirowań, który przynosi ze sobą kłopoty i zmartwienia.

W sferze uczuciowej przynosi zmartwienia i drobne nieporozumienia, czepianie się o drobnostki. Karta humorów, dąsania się i łez.

W pracy oznacza stres, niepokój, konflikty, natłok zdarzeń, ale także mobbing. Ptaki mogą nieść, że sobą informacje, że wykonujemy pracę na dwóch etatach, lub pracę tymczasową, bo ptaki są (u)lotne.

Cechy: stresujący, nerwowy, humorzasty, rozproszony/ brak koncentracji, przelotny, niespokojny.

Czas: październik.

 

źródło: ezodar.pl

 

12 Ptaki

 

Ptaki odnoszą się zwykle do mówienia i wyrażania myśli, stąd często oznaczają rozmowy telfoniczne, sms-y, e-maile, plotki. Opisywany przez tę kartę dzień lub sytuacja charakteryzuje się niecierpliwością, nieumiejętnością odprężenia się, nerwowością i rozgorączkowaniem. Zwolnij tempo i nie wierz we wszystko, co słyszysz!

 

Wpływ fizyczny: Nerwy (zarówno układ nerwowy, jak zdenerwowanie), żyły (i żylaki), wysokie ciśnienie krwi. Ta karta ostrzega, by nie przejmować się plotkami i nie dramatyzować, bo odbije się to na zdrowiu fizycznym i psychicznym.

 

Słowa-klucze: Komunikacja, rozmowy telefoniczne, e-maile, plotki, stres, nerwy, niepokój, zmartwienia, zdenerwowanie. Myśli. Krótkie wyjazdy. Podwojenie. Para. Rodzeństwo.

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 8 months later...
Syrena

Ptaki - zapowiadają krótkotrwale, życiowe lub sercowe problemy. Zapowiedź korzystnej podróży lądowej

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 months later...

 

Rozmowa telefoniczna, tekst, data - oto w jaki sposób się komunikuję. Jestem w spotkaniach, rozmowach i lubię negocjować. Mogę być twoim bliźniakiem, kochankiem lub kumplem. Oznaczam tworzenie się par, związków.

 

Karta ta jest symbolem paplania, plotki lub wymiany informacji w pozytywnym sensie - jest to zawsze uzależnione od kart znajdujących się w pobliżu. Wiele głosów brzmiących razem jest głośniejszych niż jeden, jest to także nowoczesne spojrzenie na "opinię tłumu" i komunikację masową. Może to być proste obwieszczenie, które podróżuje szybko i jest szeroko rozpowszechnione, szczególnie wraz z kartą Jeźdźca (1)

Może to jednak także oznaczać niepoprawną komunikację, efekt jak z zabawy w "głuchy w telefon". Karta może być znakiem niezrozumienia, szczególnie w połączeniu z kartą Rózgi (11)

 

Gilded Reverie - Ciro Marchetti

25228_600.jpg

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...
Syrena

Kiedy widzimy Ptaki w rozkładzie to znak, że możemy spodziewać się wymiany informacji oraz rozmów bezpośrednich i przez telefon. Ptaki zapowiadają szeroko pojętą komunikację międzyludzką różnego typu:

- randkę

- spotkanie towarzyskie ze znajomymi

- wymianę e-maili

- negocjacje handlowe

- mediacje

- wygłaszanie przemówienia

- sesję grupową

- rozmowę kwalifikacyjną

- działania związane z kształtowaniem wizerunku firmy (public relations)

 

Kartą klasyczną dodaną do symboliki Ptaków jest Siódemka Karo. Zapowiada ona powodzenie w interesach, pomyślne załatwienie spraw majątkowych, dobre inwestycje giełdowe, a nawet wygraną w grach losowych.

 

Ptaki w połączeniu z innymi kartami mogą pokazać rodzaj i poziom komunikacji pomiędzy ludźmi, a także naturę ich relacji. Na przykład:

Ptaki + Jeździec - komentarz, informacja zwrotna

Ptaki + Dom - współlokator

Ptaki + Drzewo - bratnia dusza (soulmate)

Ptaki + Wąż - zniesławienie, plotki

Ptaki + Kosa - przerwane rozmowy

Ptaki + Dziecko - bliźnięta, rodzeństwo

Ptaki + Niedźwiedź - doradca finansowy, lider grupy

Ptaki + Pies - najlepsi przyjaciele, krewni

Ptaki + Góry - brak odpowiedzi, cisza

Ptaki + Pierścionek - zaręczyny, umowa

Ptaki + List - e-mail, internet, konferencja prasowa

Ptaki + Kotwica - długotrwała relacja, partner życiowy

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 11 months later...

Ta karta zazwyczaj przedstawia parę ptaków, dwa gołębie lub dwie sowy, a czasami całą ich gromadkę. Widzimy, jak radośnie razem latają, lub siedzą w gnieździe. Ptaki były traktowane jako symbole wróżb i znaków, przekazywanych bezpośrednio od siły boskiej. Niektóre z nich, jak na przykład gołębie, są symbolem miłości, bezpiecznego związku lub płodności. Sowy są łączone z wiedzą, postrzeganiem i uzdrawianiem. Ptaki takie jak gołębie pocztowe symbolizują nadejście wiadomości ze względu na ich historyczne powiązania ze szpiegowaniem oraz wysyłaniem sygnałów i informacji.

Karta Ptaków dotyczy zawiadomień, informacji, rozmów telefonicznych, werbalnych i komunikatów, dyskusji, plotek, spotkań, negocjacji, niewielkich zgromadzeń towarzyskich, randek i wszelkiego towarzystwa. Wiąże się ona także z każdym rodzajem komunikacji, rozprzestrzenianej ustnie, a obecnie również elektronicznie (ponieważ nadal jest ona transmitowana powietrzem). Telewizor (ten w naszym domu, udzielająca informacji), radio (nieustanny otok słów) oraz internet również zaliczają się do znaczeń tej karty.

Kiedy Ptaki pojawiają się przed kartą Mężczyzny/Kobiety, oznacza to, że dana osoba jest już w związku. Ponieważ karta jest związana z żywiołem powietrza, może dotyczyć również naszych myśli.

 

Źródło; R. George

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...