Skocz do zawartości

13 Dziecko


Ismena

Polecane posty

13 Dziecko

13.jpg.73b129ae7a218e4da3ae2252f4543861.jpg

 

Przyjaźń, zaufanie, niewinność, miłość do dziecka. Opieka. Dobro dziecka. Karta ta oznacza również początek przyjaźni, nowości. Może oznaczać nową pracę. Karta dziecko wskazuję na początek, ale także na jakieś prace dodatkowe, małą uwagę, poważanie, drobnostki.

W prawach miłosnych oznacza początek związku lub odrodzenie się uczuć - nowy początek z aktualnym "starym" poprzednim partnerem. W istniejącym związku oznaczać może także, że partner potrzebuje więcej uwagi, czułości.

W kwestiach zawodowych oznacza początek, nową pracę, nowe środowisko, prace dodatkowe, tymczasowe, bez doświadczenia lub np. pracę z dziećmi (przedszkole).

Jeśli chodzi o cechy osoby - dziecinna, naiwna, niedojrzała, ale także wesoła, otwarta, ciekawska, niewinna lub też niskiego wzrostu.

Czas: wkrótce, w krótkim czasie.

 

źródło: ezodar.pl

 

13 Dziecko

 

Może oznaczać początek czegoś, pomysł lub początkową fazę jego realizacji. Symbolizuje młodą osobę, najczęściej dziecko lub młodą kobietę. Jest to karta pozytywna, ale może też oznaczać niedobór, dlatego warto wylosować kolejną kartę, żeby dowiedzieć się, czego w najbliższym czasie będzie brakowało w twoim życiu (np. Dziecko + Ryby: niewiele pieniędzy).

 

Wpływ fizyczny: Choroby dziecięce i niegroźne. Narastający ból.

 

Słowa-klucze: Coś nowego, początki. Zaufanie, niewinność, przyjaźń. Niewiele czegoś. Dziecko, młoda osoba.

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 8 months later...
Syrena

Dziecko - wskazuje na miłe stosunki, uprzejmość i łagodność. Niespodziewane spotkanie, wspomnienia. Walet pik - uprzejmy młody człowiek, zwiastun, wysłannik, pośrednik, kłopotliwe okoliczności i wyjasnienia

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 months later...

Jestem młody, jestem nowy, żwawy i niedojrzały. Jestem noworodkiem, dzieckiem lub nastolatkiem. Mały, niski, czy maluteńki - to inne sposoby, aby mnie opisać.

 

Dziecko jest jedną z dosłownych kart dotyczących ludzi, wskazując na obecność młodej osoby. Szczerze mówiąc, jest to także symbol dziecięcej natury oraz kogoś, kto jest młody duchem. Nikt nie chce brać udziału w biznesowym odczycie, korzystać z porad, czy być biznesowym partnerem kogoś, kto jest dzieckiem - być może w niektórych przypadkach powinniśmy myśleć w sensie bardziej dosłownym. Dziecko zamieszkuje miejsce zdumienia, niewinności, nadziei i zabawy tylko po to, aby mieć z tego radość. Jest to inny czas i miejsce. Wyobraźnia jest tam wyzwolona, a rzeczywistość jest brana za "dobrą monetę". Są to wczesne etapy rozwoju, gdzie można poczynić zmiany, a pozytywną przyszłość uformować.

 

Gilded Reverie - Ciro Marchetti

3448011.jpg

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...
Syrena

Karta Dziecko oznacza początek nowego okresu w życiu człowieka - nowe uczucie, nową znajomość, nową pracę. Odnosi się również do naszego dzieciństwa czy wieku nastoletniego. Jest symbolem wrażliwości, delikatności, szczerości, niedojrzałości, a także tak zwanej "wiecznej młodości". W rozkładzie Dziecko może prognozować ciążę lub wskazywać na dziecko osoby pytającej (jeśli takie posiada). Przy pytaniach o kwestie płodności, ciąży, czy sprawy istniejącego już potomstwa, karta Dziecko może być używana jako sygnifikator.

 

Kartą uzupełniającą symbolikę Dziecka jest Walet Pik. To chytry, fałszywy złodziejaszek, łamiący zasady, impulsywny, uciekający się do podstępu.

 

Wybrane połączenia Dziecka z innymi kartami:

Dziecko + Jeździec - ciąża lub zawiadomienie o narodzinach

Dziecko + Drzewo - ciąża, narodziny, płodność

Dziecko + Trumna - bezdzietność, utrata dziecka, poronienie, sterylizacja

Dziecko + Kosa - aborcja, operacja chirurgiczna dziecka

Dziecko + Rózgi - dziecko agresywne lub nadaktywne

Dziecko + Niedźwiedź - dziecko silne, wytrzymałe lub z nadwagą

Dziecko + Bociany - ciąża, narodziny

Dziecko + Góry - wolny wzrost, zaburzenia rozwoju

Dziecko + Kotwica - dziecko odpowiedzialne, godne zaufania

Dziecko + Krzyż - porzucenie, ból z okresu dzieciństwa, depresja młodzieńcza

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 11 months later...

Na tej karcie zazwyczaj widzimy dziewczynkę lub chłopca; dziecko to jest ładnie ubrane i wesołe. Bawi się zabawkami lub jest pośród kwiatów. Dziecko symbolizuje niewinność, patrzenie na świat z nowej perspektywy, spontaniczne wkraczanie do akcji bez namysłu, dostrzeganie w ludziach wyłącznie dobra.Dziecko kojarzy się też z beztroskim zachowaniem oraz kroczeniem przez życie z entuzjazmem.

Karta często reprezentuje dziecko (może to być niemowlę, małe dziecko czy też nastolatek) obecne w życiu pytającego albo jego dziecko. Mimo, że karta ta  nie zawsze oznacza osobę, to zazwyczaj dotyczy ona symboliki związanej z dziećmi oraz dziecięcych cech , takich jak: młodość, nowość, początek, chęć do zabawy, niedojrzałość, niewinność, naiwność, bycie małym i tak dalej.

Jeśli dziecko jest głównym tematem rozkładu, to karty dookoła opisują je i przewidują określone dla niego sytuacje. Jeśli odczyt nie ma nic wspólnego z dzieckiem, kartę te interpretujemy jako przymiotnik.

Przykładowo, jeśli robimy rozkład dotyczący dziecka lub nastolatka, karty Dziecko + Dom będą oznaczały stabilne i dojrzałe dziecko, przebywające w domu (może być ono również uczone w domu, jeśli obok znajduje się książka). Tak samo byłoby w przypadku układu Dom + Dziecko.

Jeśli robimy natomiast rozkład, który dotyczy domu, to karty Dziecko + Dom oznaczałyby mały dom, nowe miejsce zamieszkania, dom z czasów dzieciństwa, żłobek albo przedszkole. To samo znaczenie byłoby przy kombinacji Dom + Dziecko.

 

Źródło; R. George

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...