Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ismena

14 Lis

Polecane posty

Ismena

14 Lis

14.jpg.62d2126a434dfd0b28d7c276f1c708f7.jpg

 

Zdrada, ukryte pułapki, nielojalność. Bądź ostrożny i dyskretny. Osoba fałszywa, podstępna i przebiegła. Niekorzystne interesy. Możliwość zdrady małżeńskiej. Przemoc, egoizm lub kochanek. Karta mówiąca o nieszczerości i intrygach, kłamstwo, karta ta może również wskazywać na wyrafinowane pomysły i triki. Mówi o osobie, która mało mówi, ale jest dobrym słuchaczem i obserwatorem, ostrzega przed pułapkami, które ktoś może na nas szykować, kłamca.

W związkach może mówić o zdradzie, intrygach i kłamstwach, jeden z partnerów oszukuje i ma kogoś na boku, życie w „chorym” związku partner dopuszcza się wobec nas podłych zachowań.

W sferze zawodowej przede wszystkim mobbing! Ktoś może chcieć się nas pozbyć i szykuje na nas jakąś prowokacje, to także nieszczerość kolegów i koleżanek.

Cechy: nieszczery, sprytny, inteligentny.

 

źródło: ezodar.pl

 

14 Lis

 

Karta Lis oznacza, że coś w twoim życiu nie jest takie, jak się wydaje. Być może ktoś cię okłamuje albo coś przed tobą ukrywa. Zachowaj ostrożność. Wylosuj kolejną kartę, żeby dowiedzieć się więcej. W miłości Lis często wskazuje na kłamstwo i oszustwo. Jeśli twoje pytanie dotyczy zdrowia, warto ponowić diagnozę, bo mogła być błędna lub niepełna.

 

Wpływ fizyczny: Szyja, nos i uszy, wszystko, co wiąże się ze zmysłami węchu i słuchu. Choroby niewłaściwie zdiagnozowane, trudne do zdiagnozowania i/lub nieujawnione. Konieczna druga opinia lekarska.

 

Słowa-klucze: oszustwo, zdrada, kradzież. Czasem szybkość i spryt.

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrena

Lis - jest ostrzeżeniem dla ludzi nieszczerych i zawistnych, jeżeli jest blisko, jeżeli jest daleko ta karta nie ma specjalnego znaczenia. Fałszywy przyjaciel, ktoś zazdrosny, zawistny. Ślady - klopoty, niepowodzenia, wesele z przeszkodami

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina

Kiedy nie jestem Twoją pracą, jestem znakiem pewnej przebiegłości, która ma obecnie miejsce. Rozejrzyj się dookoła, mogę planować Twój upadek. Jestem mistrzem manipulacji i mam zamiar Cię oszukać. Chytrość i przebiegłość to moje sławy.

 

Jest to oszukańcza karta talii, a jej obecność zwiastuje przebiegłość i spisek w dobrym lub złym celu - w zależności od jej ułożenia.

Lis spogląda wstecz na swoją ofiarę - prawdopodobnie kogucik myśli, że jest jedynym, który wstaje tak wcześnie. Lis przygotował swój podstęp i jest pewny, że dopadnie ptaka. Bądź czujny na podstęp i oszustwo. Bądź czujny w pobliżu osoby, która sprawia, że się uśmiechasz, ponieważ nie wszystko jest takie, na jakie wygląda. Lis występujący razem z Kwiatami (9) może ostrzegać o oszustwach i pochlebstwach. Karta jest jeszcze większym ostrzeżeniem, jeżeli zaangażowane sa w nią też karty Serca (24) oraz Kosy (10). Dosłowny sposób odczytu karty brzmi "oszustwo i podstęp prowadzi do zranionego serca". Zostałeś ostrzeżony!

 

Gilded Reverie - Ciro Marchetti

25867_600.jpg

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrena

Lis prognozuje oszustwa, manipulację i kłamstwa. Sygnalizuje nielojalne zachowania i zastawiane na nas pułapki ze strony "przyjaciół" i znajomych osób. Karta ostrzega, żeby uważać na swoje słowa i działania. Należy ufać instynktowi, który może uchronić nas od nieprzyjemności.

 

Jest jeszcze drugie oblicze Lisa. To także karta naszej codziennej pracy i tak zwanej kariery. Otaczające symbole mogą wskazać, jaki zawód wykonuje dana osoba. Należy zwrócić uwagę, że Lis pokazuje nasze zatrudnienie na etacie, ale nie własny biznes. To ostatnie, a także pracę w charakterze "wolnego strzelca" pokazują Ryby.

 

Kartą klasyczną towarzyszącą Lisowi jest Dziewiątka Trefl, która symbolizuje negatywne myśli, lęki, obawy i zmartwienia budzące niepokój i wyczerpujące nerwowo.

 

Połączenia Lisa z wybranymi kartami:

Lis + Jeździec - nowy pracownik, nowa praca

Lis + Koniczyna - korzystne możliwości zawodowe

Lis + Statek - podróż służbowa, praca w turystyce

Lis + Wąż - kłamca, złodziej, nielegalna praca

Lis + Trumna - koniec zatrudnienia, zwolnienie, rezygnacja

Lis + Ptaki - telemarketer, pracownik sprzedaży

Lis + Myszy - utrata pracy, reorganizacja pracy, stresująca praca

Lis + Pierścionek - umowa o pracę

Lis + Książka - księgowy, bibliotekarz, detektyw

Lis + List - dyplomowany specjalista, świadectwo pracy

Lis + Lilie - doświadczenie zawodowe

Lis + Księżyc - doradca psychologiczny lub duchowy

Lis + Krzyż - ksiądz, wolontariusz

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrena

W większości przypadków karta ta przedstawia lisa, który przechadza się lub leży samotnie z upolowaną zdobyczą między swoimi łapami. Lis słynie z kombinowania i planowania intryg, aby upewnić się, że jego rodzina jest syta i spokojna; mówi się, że bardzo troszczy się on o bezpieczeństwo swojej rodziny i posunie się do wszelkich metod, aby ją chronić. Lis symbolizuje chytrość, przebiegłość, podstęp oraz sztuki manipulacji. Ma złą reputację ze względu na fałsz i przebiegłość, jednak jest bardzo lojalny w stosunku do swojej rodziny. Lis potrafi przezwyciężyć wszelkie trudności.

Lis to karta pracy/zatrudnienia - dotyczy codziennej pracy, ośmiogodzinnego etatu, posady w biurze i zarabiania na życie. Aktywuje kartę Lisa, kiedy robię rozkład na temat sytuacji w pracy, zatrudnienia lub przewidywanej kariery. Karty, które pojawiają się przed i po nim, ujawniają dodatkowe informacje na temat danego stanowiska oraz przyszłości zawodowej. W tym znaczeniu Lis działa jako karta neutralna; nie mówi o niczym negatywnym, chyba, że dookoła znajda się karty negatywne. Charakterystyczne cechy Lisa - czyli kogoś oddanego rodzinie, kto zawsze zabiega o jedzenie i kto jest zobowiązany opiekować się swoimi bliskimi - przypominają zobowiązania człowieka, który nieustannie stara się związać koniec z końcem, a także odpowiedzialność i obowiązek zdobycia oraz utrzymania pracy, aby przetrwać i utrzymać rodzinę.

Jeśli w przypadkowym rozkładzie, w którym nie aktywujesz, ani nie napełniasz energią określonych kart, pojawi się Lis, najpierw zobacz, czy jest on jakoś związany z pracą i zatrudnieniem. Jeśli nie, może być ostrzeżeniem przed przekrętem, pułapką lub manipulacją. Wtedy właśnie karta Lisa przyjmuje wszystkie negatywne aspekty intrygi, podstępu, zdrady, fałszu i oszustwa. Lis reprezentuje cechy iluzjonisty, ukrywającego prawdę za pomocą sprytnych sztuczek. Nigdy nie wyjawia on swoich prawdziwych intencji.

 

Źródło; R. George

  • Lubię! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...