Skocz do zawartości

14 Lis


Ismena
 Share

Polecane posty

14 Lis

14.jpg.62d2126a434dfd0b28d7c276f1c708f7.jpg

 

Zdrada, ukryte pułapki, nielojalność. Bądź ostrożny i dyskretny. Osoba fałszywa, podstępna i przebiegła. Niekorzystne interesy. Możliwość zdrady małżeńskiej. Przemoc, egoizm lub kochanek. Karta mówiąca o nieszczerości i intrygach, kłamstwo, karta ta może również wskazywać na wyrafinowane pomysły i triki. Mówi o osobie, która mało mówi, ale jest dobrym słuchaczem i obserwatorem, ostrzega przed pułapkami, które ktoś może na nas szykować, kłamca.

W związkach może mówić o zdradzie, intrygach i kłamstwach, jeden z partnerów oszukuje i ma kogoś na boku, życie w „chorym” związku partner dopuszcza się wobec nas podłych zachowań.

W sferze zawodowej przede wszystkim mobbing! Ktoś może chcieć się nas pozbyć i szykuje na nas jakąś prowokacje, to także nieszczerość kolegów i koleżanek.

Cechy: nieszczery, sprytny, inteligentny.

 

źródło: ezodar.pl

 

14 Lis

 

Karta Lis oznacza, że coś w twoim życiu nie jest takie, jak się wydaje. Być może ktoś cię okłamuje albo coś przed tobą ukrywa. Zachowaj ostrożność. Wylosuj kolejną kartę, żeby dowiedzieć się więcej. W miłości Lis często wskazuje na kłamstwo i oszustwo. Jeśli twoje pytanie dotyczy zdrowia, warto ponowić diagnozę, bo mogła być błędna lub niepełna.

 

Wpływ fizyczny: Szyja, nos i uszy, wszystko, co wiąże się ze zmysłami węchu i słuchu. Choroby niewłaściwie zdiagnozowane, trudne do zdiagnozowania i/lub nieujawnione. Konieczna druga opinia lekarska.

 

Słowa-klucze: oszustwo, zdrada, kradzież. Czasem szybkość i spryt.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Lis - jest ostrzeżeniem dla ludzi nieszczerych i zawistnych, jeżeli jest blisko, jeżeli jest daleko ta karta nie ma specjalnego znaczenia. Fałszywy przyjaciel, ktoś zazdrosny, zawistny. Ślady - klopoty, niepowodzenia, wesele z przeszkodami

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Kiedy nie jestem Twoją pracą, jestem znakiem pewnej przebiegłości, która ma obecnie miejsce. Rozejrzyj się dookoła, mogę planować Twój upadek. Jestem mistrzem manipulacji i mam zamiar Cię oszukać. Chytrość i przebiegłość to moje sławy.

 

Jest to oszukańcza karta talii, a jej obecność zwiastuje przebiegłość i spisek w dobrym lub złym celu - w zależności od jej ułożenia.

Lis spogląda wstecz na swoją ofiarę - prawdopodobnie kogucik myśli, że jest jedynym, który wstaje tak wcześnie. Lis przygotował swój podstęp i jest pewny, że dopadnie ptaka. Bądź czujny na podstęp i oszustwo. Bądź czujny w pobliżu osoby, która sprawia, że się uśmiechasz, ponieważ nie wszystko jest takie, na jakie wygląda. Lis występujący razem z Kwiatami (9) może ostrzegać o oszustwach i pochlebstwach. Karta jest jeszcze większym ostrzeżeniem, jeżeli zaangażowane sa w nią też karty Serca (24) oraz Kosy (10). Dosłowny sposób odczytu karty brzmi "oszustwo i podstęp prowadzi do zranionego serca". Zostałeś ostrzeżony!

 

Gilded Reverie - Ciro Marchetti

25867_600.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Lis prognozuje oszustwa, manipulację i kłamstwa. Sygnalizuje nielojalne zachowania i zastawiane na nas pułapki ze strony "przyjaciół" i znajomych osób. Karta ostrzega, żeby uważać na swoje słowa i działania. Należy ufać instynktowi, który może uchronić nas od nieprzyjemności.

 

Jest jeszcze drugie oblicze Lisa. To także karta naszej codziennej pracy i tak zwanej kariery. Otaczające symbole mogą wskazać, jaki zawód wykonuje dana osoba. Należy zwrócić uwagę, że Lis pokazuje nasze zatrudnienie na etacie, ale nie własny biznes. To ostatnie, a także pracę w charakterze "wolnego strzelca" pokazują Ryby.

 

Kartą klasyczną towarzyszącą Lisowi jest Dziewiątka Trefl, która symbolizuje negatywne myśli, lęki, obawy i zmartwienia budzące niepokój i wyczerpujące nerwowo.

 

Połączenia Lisa z wybranymi kartami:

Lis + Jeździec - nowy pracownik, nowa praca

Lis + Koniczyna - korzystne możliwości zawodowe

Lis + Statek - podróż służbowa, praca w turystyce

Lis + Wąż - kłamca, złodziej, nielegalna praca

Lis + Trumna - koniec zatrudnienia, zwolnienie, rezygnacja

Lis + Ptaki - telemarketer, pracownik sprzedaży

Lis + Myszy - utrata pracy, reorganizacja pracy, stresująca praca

Lis + Pierścionek - umowa o pracę

Lis + Książka - księgowy, bibliotekarz, detektyw

Lis + List - dyplomowany specjalista, świadectwo pracy

Lis + Lilie - doświadczenie zawodowe

Lis + Księżyc - doradca psychologiczny lub duchowy

Lis + Krzyż - ksiądz, wolontariusz

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

W większości przypadków karta ta przedstawia lisa, który przechadza się lub leży samotnie z upolowaną zdobyczą między swoimi łapami. Lis słynie z kombinowania i planowania intryg, aby upewnić się, że jego rodzina jest syta i spokojna; mówi się, że bardzo troszczy się on o bezpieczeństwo swojej rodziny i posunie się do wszelkich metod, aby ją chronić. Lis symbolizuje chytrość, przebiegłość, podstęp oraz sztuki manipulacji. Ma złą reputację ze względu na fałsz i przebiegłość, jednak jest bardzo lojalny w stosunku do swojej rodziny. Lis potrafi przezwyciężyć wszelkie trudności.

Lis to karta pracy/zatrudnienia - dotyczy codziennej pracy, ośmiogodzinnego etatu, posady w biurze i zarabiania na życie. Aktywuje kartę Lisa, kiedy robię rozkład na temat sytuacji w pracy, zatrudnienia lub przewidywanej kariery. Karty, które pojawiają się przed i po nim, ujawniają dodatkowe informacje na temat danego stanowiska oraz przyszłości zawodowej. W tym znaczeniu Lis działa jako karta neutralna; nie mówi o niczym negatywnym, chyba, że dookoła znajda się karty negatywne. Charakterystyczne cechy Lisa - czyli kogoś oddanego rodzinie, kto zawsze zabiega o jedzenie i kto jest zobowiązany opiekować się swoimi bliskimi - przypominają zobowiązania człowieka, który nieustannie stara się związać koniec z końcem, a także odpowiedzialność i obowiązek zdobycia oraz utrzymania pracy, aby przetrwać i utrzymać rodzinę.

Jeśli w przypadkowym rozkładzie, w którym nie aktywujesz, ani nie napełniasz energią określonych kart, pojawi się Lis, najpierw zobacz, czy jest on jakoś związany z pracą i zatrudnieniem. Jeśli nie, może być ostrzeżeniem przed przekrętem, pułapką lub manipulacją. Wtedy właśnie karta Lisa przyjmuje wszystkie negatywne aspekty intrygi, podstępu, zdrady, fałszu i oszustwa. Lis reprezentuje cechy iluzjonisty, ukrywającego prawdę za pomocą sprytnych sztuczek. Nigdy nie wyjawia on swoich prawdziwych intencji.

 

Źródło; R. George

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...