Skocz do zawartości

15 Niedźwiedź


Ismena

Polecane posty

15 Niedźwiedź

15.jpg.96db016017bc4e7f5df85478c07d3bc0.jpg

 

Mężczyzna skromny i skryty, ale zaradny. Siła, opiekuńczość. Spokój, opanowanie, pewność siebie, ojciec, szef. Karta niedźwiedzia wskazuje na osobę, która może być prawnikiem, doradcą podatkowym, maklerem itd. może to być też osoba w dojrzałym wieku /często wskazuje na ojca/, może oznaczać także siłę, zazdrość, posiadanie.

W związkach może wskazywać na partnera, który jest o nas zazdrosny, lub nas bardzo ogranicza / kontrolujący/ jeszcze dodatkowo kojarzy się z łysym mięśniakiem takie polskie realia.

W sprawach zawodowych wskazuje na osoby wysoko postawione, lub na właściciela firmy, szefa… daję też informacje, że chcemy się usamodzielnić otwierając np. własną działalność gospodarczą, wskazuje też na stabilne i pewne miejsce pracy, wysokie stanowisko, awans

Cechy: stateczny, silny, spokojny, odważny, godny zaufania, zazdrosny, sylweta postawna, muskularna/ „napakowana” – tzw. misiek.

Czas: za 7 lat, lub okres od 10 do 20 lat, bardzo długo.

 

źródło: ezodar.pl

 

15 Niedźwiedź

 

Ta karta odnosi się do twego poziomu siły albo wskazuje na konkretną osobę w twoim życiu - zwykle starszą. Niedźwiedź poprawia stabilność sytuacji. Jeśli pytanie dotyczy pieniędzy, spodziewaj się poprawy swojej sytuacji finansowej, być może pojawi się większa suma pieniędzy. W miłości ta karta podkreśla energię opiekuńczą, ale także zazdrość i zaborczość.

 

Wpływ fizyczny: Włosy lub ich brak. Tendencja do łatwego wpadania w gniew. Napady złości mogą być przyczyną bólów głowy.

 

Słowa-klucze: Moc, siła. Urzędnik (sędzia, celnik, policjant, szef itd.). Starsza osoba, często krewny, czasem kochanek. Ktoś, kto ma nad tobą władzę. Banki, giełdy, finanse, zarządzanie.

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 8 months later...
Syrena

Niedźwiedź - Siła, Moc (XI w kartach Tarota) - działanie, trzeba mieć wiarę we własne siły. Człowiek, który umie zebrać te siły, idzie naprzód przezwyciężając bariery. Zdolność realizacji to karta optymizmu i zaufania do samego siebie, śmiałość, wytrzymałość i tupet, przynieść może triumf

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 months later...

Jestem mocą i siłą, zdrowiem i ochroną. Moim polem do działania są Twoje finanse. Twoje żywienie jest moją troską. Moja zła strona ujawnia się, gdy w pobliżu znajdują się negatywne karty.

 

Niedźwiedź polarny jest stosownym symbolem nieugiętej władzy, którą oznacza ta karta bez względu na to, czy mówimy o osobie sprawującej władzę, troszczącej się matce, czy też wprost o sile. Niedźwiedź polarny jest najsilniejszym ze wszystkich gatunków. Co więcej, jego kolor jest symbolem czystej duszy, którą utożsamia. Niedźwiedź może odnosić się do osoby, która sprawuje władzę w świecie biznesowym. Może on także być materialny. Niedźwiedź może być także symbolem biurokracji oraz metod siłowych. Karta ta może informować nas o tym, aby przepchnąć coś siłą.

Interesujące połączenie może stanowić karta Niedźwiedzia (15) z kartą Kwiatów (9) - np. "Żelazna pięść w aksamitnej rękawicy".

 

Gilded Reverie - Ciro Marchetti

26155_600.jpg

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...
Syrena

Niedźwiedź to przede wszystkim karta spraw finansowych. Może dotyczyć osobistych przychodów, wydatków, inwestycji, a także mówić o finansach firmy prowadzonej przez osobę pytającą. Niedźwiedź wraz z otaczającymi go kartami pokaże stan finansowej kondycji danej osoby lub instytucji. Ponadto Niedźwiedź wskazuje na osoby zajmujące wysokie stanowiska w korporacji (zarząd, władza wykonawcza, szef). Czasem może odnosić się także do spraw i osób mających powiązanie z polityką.

 

Niedźwiedź dotyczy również spraw zdrowotnych z obszaru odżywiania i kontroli wagi. Otaczające karty pokażą nam zwyczaje żywieniowe danej osoby. Mogą też ujawnić zaburzenia odżywiania i alergie na tle pokarmowym.

 

Niedźwiedź przeważnie wskazuje na mężczyznę - silnego fizycznie i opiekuńczego. Rzadko symbolizuje kobietę - najczęściej w sytuacjach, gdy jest mowa o pani, która pracuje w obszarze bankowości, a także gdy jest trenerką sportową albo dietetyczką.

 

Kartą klasyczną uzupełniającą jest Dziesiątka Trefl, która oznacza spadek sił witalnych i kłopoty ze zdrowiem. Mówi też o pożyczkach, kredytach, spadku, przypływie gotówki.

 

Wybrane połączenia Niedźwiedzia z innymi kartami:

Niedźwiedź + Jeździec - nowe źródło dochodu

Niedźwiedź + Koniczyna - zyski finansowe spowodowane przez korzystne okoliczności

Niedźwiedź + Statek - transfer pieniędzy, zagraniczne inwestycje

Niedźwiedź + Wąż - debet, trudności finansowe, nadużywanie władzy

Niedźwiedź + Trumna - bankructwo, strata finansowa

Niedźwiedź + Ptaki - finansowe negocjacje

Niedźwiedź + Wieża - bank

Niedźwiedź + Pierścionek - transakcja, umowa finansowa

Niedźwiedź + List - czek, faktura, rachunek, gotówka

Niedźwiedź + Słońce - sukces finansowy

Niedźwiedź + Kotwica - stabilizacja finansowa, długoterminowe cele finansowe

Niedźwiedź + Krzyż - darowizna, organizacja charytatywna

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...
LordVoldemort

Na tej karcie najczęściej widzimy dużego, silnego i imponującego niedźwiedzia, który spędza dzień w swoim środowisku. Niedźwiedzie potrafią zażarcie bronić swojego terenu, są też bardzo zaradne. Matka niedźwiedzica za wszelką cenę chroni swoje młode. Zwierzę to jest symbolem siły, odwagi i bezpieczeństwa. Niedźwiedź może też reprezentować matczyny wzorzec – kogoś, kto ostrzega przed niebezpieczeństwem, ochrania i szybko przechodzi do działania.

Niedźwiedź symbolizuje siłę, nadzór, autorytet i potęgę. Oddaje siłę fizyczną, może być też wyrazem stabilności i poczucia bezpieczeństwa. Dlatego właśnie kartę Niedźwiedzia łączy się
z zarządem wyższego szczebla, ludźmi na kierowniczych stanowiskach i wpływowych posadach, a także z finansami, przepływem gotówki i inwestycjami.

Niedźwiedź jest kartą, której używam do zbadania sytuacji pieniężnej danej osoby; Niedźwiedź to nasze przychody, osobiste finanse, majątek i posiadłości. Dodatkowo, duży apetyt tego zwierzęcia nadaje karcie powiązanie z odżywianiem i dietą. Niedźwiedź określa nasze zasoby – to, co możemy wydać i to, co możemy zjeść.
Karta Niedźwiedzia dotyczy wszelkiego rozwoju zawodowego i materialnego.

 

Źródło: R. George

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...