Skocz do zawartości

17 Bocian


Ismena

Polecane posty

17 Bocian

17.jpg.c0ac4972c72753964b7592177848c85f.jpg

 

Zmiany, płodność,wędrówka. Nowy cykl życia.Szczery obrońca. Szczera pomoc. Szczęście. Życzliwa kobieta dająca otuchę i pomocną dłoń. Wędrówka, przemiana,szczęście rodzinne, budowa domu, nowe mieszkanie. Oznacza wiosnę. Karta ta niesie za sobą zmiany! Mogą dotyczyć one zmiany miejsca, myślenia, przemiany duchowe etc. przeprowadzka, podróż, mobilność.

W miłości karta ta przynosi pozytywne zmiany w partnerstwie.

W sferze zawodowej oznacza kreatywność i posuwanie się do przodu, rozwój; Jeśli rozwój to oczywiście awans; to także karta pracy nad długoterminowymi projektami, z tą kartą czekają nas zmiany np. zawodu, środowiska zawodowego, branży, pracy etc.

Cechy: mobilny, zmienny.

Czas: luty lub wczesna wiosna.

 

źródło: ezodar.pl

 

17 Bocian

 

Bocian przynosi zmiany życiowe, najczęściej pozytywne. Jeśli wylosowałeś Bociana jako drugą w kolejności kartę, oznacza ona zmiany w sferze życia wyznaczonej przez pierwszą kartę (lub wskazuje ona na źródło zmian). Jeśli chcesz się dowiedzieć, do czego te zmiany doprowadzą, wylosuj trzecią kartę.

 

Wpływ fizyczny: Nogi. Ciąża. Czasem choroba o wielu symptomach, ale najczęściej poprawa zdrowia.

 

Słowa-klucze: Zmiana, ruch. Podróż, przeprowadzka. Miła kobieta, zwykle krewna. Jeśli poprzednią albo kolejną wylosowaną kartą jest Dziecko, spodziewaj się ciąży bądź informacji o niej.

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 8 months later...
Syrena

Bocian - mówi o samodzielnych zmianach dotyczących bezpośrednio Ciebie i pilnych, natychmiastowych w najbliższym otoczeniu, środowisku.Wskazuje okoliczności, że mimo zapału energii i woli zmiany mogą być opóźnione lub nawet wstrzymane.

Woda czysta - radość, ukojenie

Żaba - zły humor

Żaba zielona - dobre rady i stosunki przyjacielskie. Kolor fioletowy - dodaje siły i mocy z niebios. Kolor różowo - liliowy - delikatność (tkliwość) i czystość uczuć.

Co symbolizuje Dama Kier na tej karcie? Wrażliwość, życzliwość, czułość, spokój, zrozumienie, zmiany.

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 months later...

Wraz ze zmianami, aktualizacjami oraz ulepszeniami przynoszę wiosnę i zmianę pór roku. Czasami mój symbol oznacza nowego członka rodziny lub po prostu nowy etap rozwoju. Mogę być Twoim kolejnym ruchem lub kolejnym awansem.

 

Bocian jest przewidywalnym stworzeniem, nawet jeśli jest znany z tego, że przynosi zmiany, np. w legendach o przynoszeniu dzieci. W rzeczywistości jest jak mechanizm zegara - wraca do tego samego gniazda każdego roku. Bocian jest bardzo pozytywnym stworzeniem i jest odbierany z sympatią. Wraca do gniazda na wiosnę w celu poczęcia piskląt (porodu), z czym wiąże się znaczenie karty. Bocian i Jeździec (1) z pewnością przyniosą nowe wieści, zwłaszcza, gdy są w towarzystwie List (27).

Obraz ukazany na karcie przedstawia parę bocianów w ich gnieździe na tle jaskrawego Słońca przebijającego się przez chmury. Spoglądają one w kierunku dającego życie słońca.

Proces narodzin i życia, a następnie śmierci przynosi nieuniknione zmiany. W zależności od kart znajdujących się w otoczeniu Bociana, może to być zmiana stylu życia, np. w połączeniu z kartą Domu (4) może oznaczać zmianę miejsca zamieszkania.

 

Gilded Reverie - Ciro Marchetti

0_cf4d7_7f62b40c_L.jpg

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...
Syrena

Sympatyczna karta. Jak się łatwo domyślić, Bocian zapowiada zmiany i nowości różnego typu w życiu osobistym. W zależności od otaczających kart będzie prognozował zmiany w rodzinie (np. ciążę lub narodziny dziecka), przeprowadzkę, zmianę miejsca pracy, poprawę zdrowia.

Przy pytaniach o czas wskazuje na wiosenną porę roku.

 

Bocianowi towarzyszy Dama Kier, która jest osobą przyjazną, kochającą i współczującą. Aktywna i motywująca innych do działania szybko podejmuje decyzje i z łatwością rozwiązuje problemy.

 

Wybrane połączenia z kartą Bocian:

Bocian + Statek - wyjazd, emigracja

Bocian + Dom - przeprowadzka

Bocian + Drzewo - poprawa zdrowia

Bocian + Chmury - niepewność co do przyszłości

Bocian + Kosa - definitywne zmiany, koniec cyklu

Bocian + Dziecko - ciąża lub narodziny

Bocian + List - propozycja, podanie, rekomendacja

Bocian + Lilie - doświadczenie, dojrzałość

Bocian + Słońce - osiągnięcie celu, sukces

Bocian + Ryby - przedsiębiorstwo przynoszące zyski, sukces w biznesie, linie lotnicze

Bocian + Kotwica - długoterminowe efekty

Bocian + Krzyż - bolesne zmiany

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...
LordVoldemort

Ta karta zazwyczaj przedstawia dwa bociany: jeden z nich jest w gnieździe, a drugi w locie. Czasami widzimy tu bociana, stojącego w wodzie. Zalicza się on do ptaków wędrownych; przylatuje każdej wiosny. Bocian to ptak bardzo zrównoważony; jest poważany i podziwiany, uosabia szacunek. Najsławniejsze jednak symboliczne skojarzenie z nim związane to przynoszenie dzieci. Chodzi tu o powszechnie znane przedstawienie bociana, lecącego w powietrzu i trzymającego w dziobie tobołek z niemowlęciem. Ptak ten przynosi dzieci rodzinom na całym świecie, dając im wielką radość. Bocian jest symbolem płodności, obfitości i produktywności. Reprezentuje narodziny i odnowienie. Jest także związany ze starożytnym świętym tańcem, ze względu na sposób, w jaki ptak ten wysyła sygnały swoją postawą, ruchem i instynktowną choreografią.

Karta Bociana oznacza zmianę i ruch: całkowitą transformację sytuacji w naszym życiu. O ile w pobliżu nie leżą żadne karty negatywne, zmiana ta nie jest ciężka, lecz niemal zawsze pozytywna. Bocian to coś nowego, wpływającego na nasze życie: zmiana pracy lub miejsca zamieszkania, nowo poznana osoba lub dodatkowy dochód. Karta ta dotyczy wszelkich nowych i ulepszonych rzeczy. Zapowiada ciążę, poród, adopcję, nowe zajęcia, projekty, przyjazdy lub dodatki, a także wszelkie rodzaje postępu, poprawy, rozwoju, renowacji oraz różnorakich ewolucji.

Karty dookoła Bociana dostarczają szczegółów, informując nas, co się rozwija lub przekształca oraz w jakich okolicznościach zachodzą te zmiany.

 


Źródło: R. George

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...