Skocz do zawartości

19 Wieża


Ismena

Polecane posty

19 Wieża

 

19derturm.jpg

 

Surowa samodyscyplina potrzebna do zwycięstwa. Spokój, stagnacja. Droga życia, zmienność losu Określa sławę, władze i szacunek.Jest to karta stabilności. Mówi o doskonałym zdrowiu. Karta symbolizująca samotność, oddalenie, urząd, wysoki budynek/drapacz chmur, granica, więzienie.

W związkach oznacza samotność i izolacje; być może nasze uczucia dawno wygasły i żyjemy już tylko obok siebie, inna możliwość: partner żyje daleko od nas, np. za granicą lub innym oddalonym od nas mieście.

Jeśli określa osobę, to może być to egoistyczny mężczyzna lub nielubiany szef, ale także ktoś na wysokim stanowisku.

W sprawach zawodowych oznacza ciężką pracę, która pozwoli nam zrobić karierę, wysokie stanowisko.

Cechy: samotny, samodzielny, odizolowany.

 

źródło: ezodar.pl

 

19 Wieża

 

Ta karta często wskazuje na osamotnienie lub odosobnienie. Może ono wynikać z własnego wyboru, np. jeśli masz do wykonania ważną pracę albo z przymusu zewnętrznego. Czasem Wieża wskazuje na poczucie niezrozumienia w danej sytuacji. Jeśli poprzednią lub następną kartą jest Niedźwiedź albo Rózgi, w grę mogą wchodzić kwestie prawne i/lub proces sądowy.

 

Wpływ fizyczny: Kręgosłup, szyja, palce. Problemy z plecami lub kręgosłupem. Nie zwlekaj z leczeniem infekcji, bo konsekwencje mogą okazać się poważne. Czasem Wieża wskazuje na trudną do zdiagnozowania chorobę.

 

Słowa-klucze: Ograniczenia, granice. Samotność, odosobnienie. Wysoki budynek, wysoka osoba. Rozstanie, zwykle nagłe. Niezależność, ambicja. Władze, rząd.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Wieża - baszta, zamek jest oznaką długiego szczęśliwego życia lub człowieka radosnego, zadowolonego z życia, o dużych aspiracjach. Lecz, jeżeli jest otoczona chmurami - przepowiada przeszkody w realizacji planów. W kartach Tarota Wieża XVI mówi o niebezpiecznym uporze, dumie i przesadnej ufności we własne siły; o utracie poczucia bezpieczeństwa.

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

27146_600.jpg

 

Korporacje, organizacje, instytucje oraz rządy są pod moim wpływem.

Jestem granicami i restrykcjami, więc bądź świadomy izolacji.

Opiszę Twoje ambicje, a także Twoje oczekiwania i nie zapomnę o Twojej edukacji.

 

W odróżnieniu od Wieży w talii Tarota, Wieża w talii Lenormand jest symbolem struktury, która oferuje ochronę i bezpieczeństwo.. Może mieć to związek z kontrolą na granicy lub kontrolą podczas przejazdu przez miasto. Karty jako takie mają wiele znaczeń, poczynając od władzy do edukacji, aż po miejsca postępowań prywatnych.

Wieża jest miejscem władzy, a często także biurokracji. Kiedy występuje w połączeniu z Listem (27), jest formularzem do wypełnienia, którego sie obawiamy. Jeszcze gorsza sytuacja występuje w połączeniu z Wężem (7). Przeczytaj więc drobny druczek w polisie ubezpieczeniowej!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Wieża reprezentuje różnego typu instytucje:

- rząd, ministerstwo, urząd prezydenta, władze lokalne, władze wojskowe, sąd, urząd skarbowy, szkolnictwo wyższe, więzienie, szpital, port lotniczy, banki

- władzę i hierarchię korporacyjną

- wieżowce i centra handlowe

- kina, teatry

- ogólnie: nieruchomość

Wszystko, co symbolizuje Wieża, jest obszerne, wysokie, szerokie, zajmuje dużą powierzchnię.

Wieża może mówić o ambicjach i systemie wartości danej osoby. Symbolizuje wysoką pozycję społeczną i/lub zawodową, władzę i szacunek zdobyte dzięki wytrwałej pracy, a także trwałość, stabilność i ochronę. W zależności od pytania karta ta może również oznaczać samotność, odosobnienie lub wskazywać na duży upływ czasu.

 

 

Kartę Wieża uzupełnia Szóstka Pik. Symbolizuje ona wrażliwość, pragnienie harmonii i szczęścia. Mówi o odpowiedzialności i walce na rzecz realizacji marzeń i ideałów.

 

Przykładowe połączenia z Wieżą:

 

Wieża + Statek - urząd imigracyjny, wieża kontrolna, port lotniczy

Wieża + Drzewo - szpital, świątynia

Wieża + Chmury - pomyłka sądowa

Wieża + Trumna - cmentarz, dom pogrzebowy, ale również upadek firmy, instytucji (bankructwo)

Wieża + Niedźwiedź - centrum bankowe, finansowe

Wieża + Gwiazda - studio filmowe, telewizyjne

 

chomikuj.pl

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Na tej karcie najczęściej przedstawiona jest wysoka, prosta wieża z ostro zakończonym dachem, stojąca sama pośrodku starych ruin, niczym świadectwo dawnej chwały, lub jakby chciała zaznaczyć: „Nadal tutaj stoję”. To majestatyczny, okazały gmach w odległej okolicy. Wieża ta jest budowlą, która ma silne fundamenty i odważnie sięga wysoko w niebo. To symbol schronienia i bezpieczeństwa, ale także zamknięcia i więzienia.

Postrzegam Wieżę jako instytucję społeczną oraz wszystko to, co zalicza się do tej kategorii: znaczące, oficjalne podmioty, takie jak gabinety rządowe, korporacje czy konglomeracje; wszelkie organy, posiadające autorytet i szeroką sferę wpływów, jak na przykład system wymiaru sprawiedliwości lub wojsko. W dawnych czasach, a także współcześnie, wieże były bardzo ważne i dawały znaczącą przewagę: pozwalały patrzeć z góry, dawały szerokie pole kontroli nad okolicą i stanowiły punkt do obserwacji oraz obrony.

Do znaczeń tej karty zaliczają się także ego, ambicje, zamknięcie, uwięzienie i izolacja. W niektórych przypadkach może ona oznaczać przewodnictwo, ochronę, szkoły, prawo, edukację wyższą, szpitale, posiadanie wysokiego poczucia własnej wartości, miejskie budynki, bloki mieszkaniowe, kina, biurowce, centra handlowe, a nawet więzienia, zakłady poprawcze i lotniska. Wieża może oznaczać cokolwiek należącego do jakiejś sieci lub posiadającego wiele wydziałów. Wszystko zależy od pytania naszego klienta oraz od kombinacji z pozostałymi kartami.

Karta Wieży dotyczy wszelkich kwestii prawa, zasad, przepisów, zakazów czy granic, których musimy przestrzegać. Wskazuje ona na biurokrację i różne hierarchie. Ma związek z czynnikiem struktur i wytycznych. Ważna informacja dla pracujących z Tarotem: Wieża w talii Lenormand nie ma niczego wspólnego z Wieżą z Wielkich Arkanów.

Wieża symbolizuje nasze ambicje i aspiracje, a także wysokie standardy oraz nasz wszechstronny status. Ta karta jest neutralna; nie ma znaczenia pozytywnego czy negatywnego, lecz przyjmuje cechy kart, które znajdują się w pobliżu.

 

 

Źródło: R. George

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...